Προς το περιεχόμενο

Cobra Kai (Karate Kid)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γουσταρει κανεις αλλος φουλ Cobra Kai η μονο εγω?? Επισης, στα παλια ημουν με τον Λαρουσο, πλεον ειμαι φουλ με τις Κομπρες!! Γτ εγινε αυτο?? Τι μανγκια ειναι αυτη?? 😊✌️ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Γουσταρει κανεις αλλος φουλ Cobra Kai η μονο εγω?? Επισης, στα παλια ημουν με τον Λαρουσο, πλεον ειμαι φουλ με τις Κομπρες!! Γτ εγινε αυτο?? Τι μανγκια ειναι αυτη?? 😊✌️ 

Ολοι γουσταρουμε cobra kai πηρε το lore απο τις ταινιες και το ανεβασε X 100. Και εγω με κομπρες ειμαι αν και οι 2 πλευρες εχουν τα δικια τους. Στις ταινιες τις κομπρες τις μισουσαμε με οτι εκαναν εδω αλλαξε τελειως το τοπιο.

Στις 21/10/2020 στις 12:44 ΠΜ, 7nisiotis είπε

Cobra Kai

Snowpiercer 

Καυτός Ιανουάριος προβλέπεται

Ρε συ αυτο το Snowpiercer συνεχεια βλεπω την χαμηλη βαθμολογια και δεν το ξεκιναω. Αξιζει? Η ταινια ηταν ωραια εδω γιατι τοσο χαμηλα ratings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/11/2020 στις 8:18 ΜΜ, Πανος999 είπε

Γουσταρει κανεις αλλος φουλ Cobra Kai η μονο εγω?? Επισης, στα παλια ημουν με τον Λαρουσο, πλεον ειμαι φουλ με τις Κομπρες!! Γτ εγινε αυτο?? Τι μανγκια ειναι αυτη?? 😊✌️ 

 

Στις 13/11/2020 στις 8:54 ΜΜ, Arkin είπε

Ολοι γουσταρουμε cobra kai πηρε το lore απο τις ταινιες και το ανεβασε X 100. Και εγω με κομπρες ειμαι αν και οι 2 πλευρες εχουν τα δικια τους. Στις ταινιες τις κομπρες τις μισουσαμε με οτι εκαναν εδω αλλαξε τελειως το τοπιο.

 

Μας ειχαν προγραμματισει να μισουμε τις Κομπρες,αλλα οπως ολα τα πραματα,ετσι και εδω υπηρχαν δυο πλευρες της ιστοριας.

Επισης,οποιος ειναι φαν το How i met your mother θα ξερει την αγαπη του Μπαρνευ για τον Ζαμπκα,και πως το πραγματικο καρατε κιντ ηταν ο Τζονυ ! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Μας ειχαν προγραμματισει να μισουμε τις Κομπρες,αλλα οπως ολα τα πραματα,ετσι και εδω υπηρχαν δυο πλευρες της ιστοριας.

Επισης,οποιος ειναι φαν το How i met your mother θα ξερει την αγαπη του Μπαρνευ για τον Ζαμπκα,και πως το πραγματικο καρατε κιντ ηταν ο Τζονυ ! :P

Θυμάμαι ακριβώς κάποιες χαρακτηριστικες σκηνές στο himym με barney να καλεί τζονυ σε πάρτυ και να έρχεται ντυμένος κλόουν και ο λαρουσο νομίζω φόραγε τη στολή την άσπρη. Λέγαμε τότε πόσο ξεπεσαν σαν ηθοποιοί και οι 2. Και βγαίνει το cobra kai και μας χαρίζουν συγκινήσεις μετά από τόσα χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Θυμάμαι ακριβώς κάποιες χαρακτηριστικες σκηνές στο himym με barney να καλεί τζονυ σε πάρτυ και να έρχεται ντυμένος κλόουν και ο λαρουσο νομίζω φόραγε τη στολή την άσπρη. Λέγαμε τότε πόσο ξεπεσαν σαν ηθοποιοί και οι 2. Και βγαίνει το cobra kai και μας χαρίζουν συγκινήσεις μετά από τόσα χρόνια. 

Νομιζω οτι ειχε παει χωρις στολη ο Λαρουσο,και η εκπληξη ηταν οτι ο Ζαμπκα ειχε παει incognito,και εκανε μετα την εμφανιση του,ξεβαφτηκε και απο κατω φορουσε τη στολη των Κομπρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, StamTheMan είπε

Νομιζω οτι ειχε παει χωρις στολη ο Λαρουσο,και η εκπληξη ηταν οτι ο Ζαμπκα ειχε παει incognito,και εκανε μετα την εμφανιση του,ξεβαφτηκε και απο κατω φορουσε τη στολη των Κομπρα.

Για τον τζονυ το θυμάμαι ναι και τρελάθηκε ο μπαρνευ. Ίσως ήταν άλλη σκηνή με τον λαρουσο οου φόραγε στολή. Νομίζω είχε πάει ο τζονυ με τη στολή του στο σπίτι του μπαρνευ και ήρθε και στην ο Λαρουσο και του έκλεισε την πόρτα δεν θυμάμαι ακριβώς έχει πολλά χρόνια. Είχαν να φανούν χρονια και οι 2 τους και το cobra kai πρέπει να ήταν όαση και για τους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Για τον τζονυ το θυμάμαι ναι και τρελάθηκε ο μπαρνευ. Ίσως ήταν άλλη σκηνή με τον λαρουσο οου φόραγε στολή. Νομίζω είχε πάει ο τζονυ με τη στολή του στο σπίτι του μπαρνευ και ήρθε και στην ο Λαρουσο και του έκλεισε την πόρτα δεν θυμάμαι ακριβώς έχει πολλά χρόνια. Είχαν να φανούν χρονια και οι 2 τους και το cobra kai πρέπει να ήταν όαση και για τους 2.

Για ολους μας ! Δε με τρελαινουν τα πιτσιρικια,ειδικα αν το δεις απο την αρχη για δευτερη φορα αρχιζεις και νιωθεις πολυ αβολα σε κατι σκηνες.

Ειδικα εκεινο το 15λεπτο ξυλο στο τελευταιο επεισοδιο,ενιωσα λες και εβλεπα τους ατσαλακωτους η πως τους λεγανε,με βανταμ σταλοβε σβαρτζενεγκερ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Για ολους μας ! Δε με τρελαινουν τα πιτσιρικια,ειδικα αν το δεις απο την αρχη για δευτερη φορα αρχιζεις και νιωθεις πολυ αβολα σε κατι σκηνες.

Ειδικα εκεινο το 15λεπτο ξυλο στο τελευταιο επεισοδιο,ενιωσα λες και εβλεπα τους ατσαλακωτους η πως τους λεγανε,με βανταμ σταλοβε σβαρτζενεγκερ.

Ισχύει ότι σαν ταινίες δεν ήταν κάτι wow απλά έμειναν τουλάχιστον οι 2 πρώτες για την κίνηση του λαρουσο και λόγο Μιγιαγκι. Ανέκαθεν είμασταν με λαρουσο πάντως στις ταινίες κάτι που οι σειρά άλλαξε τελείως. Πάντα υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Εδώ είχαμε τον δάσκαλο του τζονυ που τον κατέστρεψε και το προσπάθησε και στη σειρά όπως είδαμε. Ενώ ο Λαρουσο είχε τον Μιγιαγκι και τον κρατούσε στον ίδιο δρόμο. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισχύει ότι σαν ταινίες δεν ήταν κάτι wow απλά έμειναν τουλάχιστον οι 2 πρώτες για την κίνηση του λαρουσο και λόγο Μιγιαγκι. Ανέκαθεν είμασταν με λαρουσο πάντως στις ταινίες κάτι που οι σειρά άλλαξε τελείως. Πάντα υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Εδώ είχαμε τον δάσκαλο του τζονυ που τον κατέστρεψε και το προσπάθησε και στη σειρά όπως είδαμε. Ενώ ο Λαρουσο είχε τον Μιγιαγκι και τον κρατούσε στον ίδιο δρόμο. 

Και τελικα κατεληξε να ειναι και ο Λαρουσο λιγο @ρχιδ@κος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εντωμεταξύ είναι αυτονόητο ότι η προβολή των δύο κεντρικών χαρακτήρων στο How I met your mother, προετοίμασε το έδαφος για το Cobra Kai.

Ακόμα περισσότερο, μοιάζει σαν να εμπνεύστηκαν από τον Μπάρνυ και την ακλόνητη άποψή του ότι το πραγματικό Karate Kid ήταν ο Τζόνι.😄

Στις 24/11/2020 στις 2:37 ΠΜ, StamTheMan είπε

Και τελικα κατεληξε να ειναι και ο Λαρουσο λιγο @ρχιδ@κος

Πάντα ήταν. Κλαψιάρης φλωρούμπας. Copy paste ο εαυτός μου στα νιάτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε παιδιά ένας μήνας έμεινε και για το cobra kai και για το εμβόλιο!

ΛΟΛ!

Θα ζήσουμε ιστορικές στιγμές!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Αντε παιδιά ένας μήνας έμεινε και για το cobra kai και για το εμβόλιο!

ΛΟΛ!

Θα ζήσουμε ιστορικές στιγμές!

Πρώτα να δούμε την σειρά και μετά εμβόλιο.... Μην βγάλουμε κάνα τρίτο μάτι!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Boubis1411 είπε

Πρώτα να δούμε την σειρά και μετά εμβόλιο.... Μην βγάλουμε κάνα τρίτο μάτι!! 

Οι παρενέργειες είναι επιπέδου panadol.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...