Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Και σε μένα κάνανε κάποιες μέρες να μου απαντήσουν .

Κάνε μια καλή και ρώτα , επίσης αν στην τιμή περιλαμβάνεται η έκπτωση 5% ή όχι. Έτσι όπως το γράφουν στο λινκ που αναφέρεται ξεκάθαρα οτι δεν έχει ΟΤΣ δείχνει οτι περιλαμβάνεται και δεν είναι επιπλέον η έκπτωση
https://www.volterra.gr/gia-to-spiti/ilektriki-energia/spiti-mou-v1-v1n/

Να βγάλω το 5% απο και το excel αν είναι

Μηπως ειναι αλλο προγραμμα αυτο που κοιτας?

Εμενα κοιτα πως το βγαζει.

https://www.volterra.gr/gia-to-spiti/ilektriki-energia/volterra-home-v1-night/

3 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Για τις καταναλώσεις μου σε γενικές γραμμές ναι. Και από κοντά η Volterra V1N.

Εμενα Solar,Efaenergy,Volterra και Ελιν.

Την Efaenergy την βγαζω απ'εξω βεβαια με τους 24 μηνες δεσμευση που εχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μηπως ειναι αλλο προγραμμα αυτο που κοιτας?

Εμενα κοιτα πως το βγαζει.

https://www.volterra.gr/gia-to-spiti/ilektriki-energia/volterra-home-v1-night/

Έχω αρκετές σελίδες που αναφέρω το πρόβλημα με volterra και link και το σταματάω γιατί δεν έχει νόημα

Δες 6.3.γ , έχει ΟΤΣ και θα σε χρεώσει κανονικά αν θέλει γιατί περιλαμβάνεται στους όρους. (τιμοκατάλογος pdf)

"Συμπληρωματικές Χρεώσεις που αντιστοιχούν στις χρεώσεις που βαρύνουν τον Πελάτη, ενδεικτικά χρεώσεις για υπηρεσίες ΔΕΔΔΗΕ, πιστώσεις εγγυημένων υπηρεσιών ΔΕΔΔΗΕ, τυχόν πρόσθετες ρήτρες κόστους προμήθειας που επιβάλλονται από τον Λειτουργό της Αγοράς ή από τρίτους "

ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ το pdf που αναφέρει ξεκάθαρα ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΟΤΣ, τότε υπογράφεις...

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εμενα Solar,Efaenergy,Volterra και Ελιν.

Την Efaenergy την βγαζω απ'εξω βεβαια με τους 24 μηνες δεσμευση που εχει.

Ε κι εγώ δε  σου λέω για πακέτα με 24μηνη δέσμευση. Αλλιώς και η elpedison βγαίνει φθηνά.

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Έχω αρκετές σελίδες που αναφέρω το πρόβλημα με volterra και link και το σταματάω γιατί δεν έχει νόημα

Δες 6.3.γ , έχει ΟΤΣ και θα σε χρεώσει κανονικά αν θέλει γιατί περιλαμβάνεται στους όρους. (τιμοκατάλογος pdf)

 

ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ το pdf που αναφέρει ξεκάθαρα ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΟΤΣ, τότε υπογράφεις...

Ασ' τον αυτόν. Τον περιμένει ο Σουμπάσης στη γωνία υπομονετικά και του κλείνει το μάτι. Αλλά το παίζει δύσκολος.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Έχω αρκετές σελίδες που αναφέρω το πρόβλημα με volterra και link και το σταματάω γιατί δεν έχει νόημα

Δες 6.3.γ , έχει ΟΤΣ και θα σε χρεώσει κανονικά αν θέλει γιατί περιλαμβάνεται στους όρους. (τιμοκατάλογος pdf)

 

ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ το pdf που αναφέρει ξεκάθαρα ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΟΤΣ, τότε υπογράφεις...

Ναι δεν υπαρχει λογος να το αναλυουμε αν θα το γραφει η οχι θα φαινεται μονο στους ορους της συμβασης.

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Ε κι εγώ δε  σου λέω για πακέτα με 24μηνη δέσμευση. Αλλιώς και η elpedison βγαίνει φθηνά.

Ασ' τον αυτόν. Τον περιμένει ο Σουμπάσης στη γωνία υπομονετικά και του κλείνει το μάτι. Αλλά το παίζει δύσκολος.😄

Οχι ρε ποιον Σουμπαση δεν το κοιταω καν.

Ειναι τοσο μικρη η διαφορα απο την Volterra που δεν αξιζει να ασχοληθω.

Εσυ παντως με το ενα ποδι εισαι.😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Οχι ρε ποιον Σουμπαση δεν το κοιταω καν.

Ειναι τοσο μικρη η διαφορα απο την Volterra που δεν αξιζει να ασχοληθω.

Εσυ παντως με το ενα ποδι εισαι.😄

Ρε θα φας ΟΤΣ που θα το φυσάς και δε θα κρυώνει με τους ψεύτες της Volterra! Γονατιστός θα έρθεις και θα παρακαλάς να μπεις στο club μας.:lol:

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ρε θα φας ΟΤΣ που θα το φυσάς και δε θα κρυώνει με τους ψεύτες της Volterra!:lol:

Καλα μλκς εισαι δεν υπαρχει περιπτωση να υπογραψω κατι που να εχει πανω τις λεξεις ρητρα και αναπροσαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε και η λυπητερή απο Ζενιθ . Ο πιο ακριβός λογαριασμός της (σχεδόν) διετίας

293 κιλοβατώρες 15,93Ε !!!!! καράφλιασα ,ΟΤΣ 0,054 ??????

Στέλνω email να μου πουν πως βγήκε ...

Τελική με την έκπτωση μου βγήκε 0,094 + 4.5 πάγιο ,άρα 0,105 επίπεδα ΔΕΗ...

Ευτυχώς σε 1 μήνα λήξει το συμβόλαιο..κρίμα γιατί ποτέ δε μου έβγαινε πάνω απο 0,080 η κιλοβατώρα και γενικά ήμουν ευχαριστημένος...

Για volterra φεύγω και τρέχοντας
Το μόνο πρόβλημα είναι δεν ξέρω πότε να κάνω την αίτηση. Φοβάμαι μήπως αν την κάνω νωρίτερα και γίνει πρόωρη διακοπή στη Ζενιθ  ,μη φάω και καμια ρήτρα αποχώρησης....

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

 

Ευτυχώς σε 1 μήνα λήξει το συμβόλαιο..κρίμα γιατί ποτέ δε μου έβγαινε πάνω απο 0,080 η κιλοβατώρα και γενικά ήμουν ευχαριστημένος...

Για volterra φεύγω και τρέχοντας
Το μόνο πρόβλημα είναι δεν ξέρω πότε να κάνω την αίτηση. Φοβάμαι μήπως αν την κάνω νωρίτερα και γίνει πρόωρη διακοπή στη Ζενιθ  ,μη φάω και καμια ρήτρα αποχώρησης....

Οχι ρε μην κανεις ακομα αιτηση περιμενε εναν μηνα.

Εφτασες που εφτασες μεχρι εδω στον εναν μηνα κολλησες?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

Ήρθε και η λυπητερή απο Ζενιθ . Ο πιο ακριβός λογαριασμός της (σχεδόν) διετίας

293 κιλοβατώρες 15,93Ε !!!!! καράφλιασα ,ΟΤΣ 0,054 ??????

Στέλνω email να μου πουν πως βγήκε ...

Τελική με την έκπτωση μου βγήκε 0,094 + 4.5 πάγιο ,άρα 0,105 επίπεδα ΔΕΗ...

Ευτυχώς σε 1 μήνα λήξει το συμβόλαιο..κρίμα γιατί ποτέ δε μου έβγαινε πάνω απο 0,080 η κιλοβατώρα και γενικά ήμουν ευχαριστημένος...

Για volterra φεύγω και τρέχοντας
Το μόνο πρόβλημα είναι δεν ξέρω πότε να κάνω την αίτηση. Φοβάμαι μήπως αν την κάνω νωρίτερα και γίνει πρόωρη διακοπή στη Ζενιθ  ,μη φάω και καμια ρήτρα αποχώρησης....

Μην φύγεις πριν την ημερομηνία που θα δεις στο κάτω μέρος του λογαριασμού σου που θα λέει θα θέλαμε να σας πληροφορησουμε , γιατί θα πληρώσεις σαν ρήτρα ότι έκπτωση έχεις πάρει μέχρι τότε !!!!!

Σε ποιο πρόγραμμα θα πας ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

Ήρθε και η λυπητερή απο Ζενιθ . Ο πιο ακριβός λογαριασμός της (σχεδόν) διετίας

293 κιλοβατώρες 15,93Ε !!!!! καράφλιασα ,ΟΤΣ 0,054 ??????

Στέλνω email να μου πουν πως βγήκε ...

Τελική με την έκπτωση μου βγήκε 0,094 + 4.5 πάγιο ,άρα 0,105 επίπεδα ΔΕΗ...

Ευτυχώς σε 1 μήνα λήξει το συμβόλαιο..κρίμα γιατί ποτέ δε μου έβγαινε πάνω απο 0,080 η κιλοβατώρα και γενικά ήμουν ευχαριστημένος...

Για volterra φεύγω και τρέχοντας
Το μόνο πρόβλημα είναι δεν ξέρω πότε να κάνω την αίτηση. Φοβάμαι μήπως αν την κάνω νωρίτερα και γίνει πρόωρη διακοπή στη Ζενιθ  ,μη φάω και καμια ρήτρα αποχώρησης....

Καλημερα... Απο εδω και περα θα  παρους αυξησεις οι τιμες ρευματος λογω target model..Υπομονη..

https://bankingnews.gr/index.php?id=537769

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/oikonomia/afxisis-sto-revma-ferni-to-chrimatistirio-energias/

 

 

Μόλις τώρα, takoulou είπε

Καλημερα... Απο εδω και περα θα  παρουν αυξησεις οι τιμες ρευματος λογω target model..Υπομονη..

https://bankingnews.gr/index.php?id=537769

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/oikonomia/afxisis-sto-revma-ferni-to-chrimatistirio-energias/

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Απο εδω και περα θα  παρους αυξησεις οι τιμες ρευματος λογω target model..Υπομονη..

https://bankingnews.gr/index.php?id=537769

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/oikonomia/afxisis-sto-revma-ferni-to-chrimatistirio-energias/

 

 

 

Μονοδρομος σε λιγο θα ειναι οι καθετοποιημενοι ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λόγω μετακόμισης ακύρωσα την παροχή ρεύματος στο παλιό σπίτι. ήμουν στην volterra 3 χρόνια τώρα και ποτέ δεν είχα χρεωθεί (ούτε πιστωθεί) κάποια ρήτρα. μίλησα μαζί τους λοιπόν για την μετακόμιση και μου στείλανε 2 pdf. ένα με τον τιμοκατάλογο και ένα με την σύμβαση. υποτίθεται ότι πρέπει να υπογράψω και στα 2. εκεί υπάρχει και το μπέρδεμα τώρα. στο μεν τιμοκατάλογο αναφέρει ρητά πως “Η τιμη του προγράμματος είναι σταθερή και δεν επηρεάζεται από τις διακυμάνσεις της ΟΤΣ η από οποιαδήποτε άλλη χρέωση προμηθευτή.” αλλά στους όρους της σύμβασης αναφέρει πως “ρητά συμφωνείται μεταξύ των μερών ότι καθόλη την διάρκεια της παρούσης ο προμηθευτής δύναται να αναπροσαρμόζει τις χρεώσεις προμήθειας όπως αυτές αναγράφονται στους εκάστοτε ισχύοντες τιμοκαταλόγους του μέσω της ενεργοποίησης ρήτρας αναπροσαρμογής βάσει της διακυμάνσεως του κόστους προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας για έκαστη περίοδο κατανάλωσης του πελάτη -και ακολουθεί ένας μαθηματικός τύπος που συνυπολογίζει την ΟΤΣ”....

επισης αναφέρει “Μετά δε την θέση σε λειτουργία του μοντέλου στόχος (target model) η τιμη της ΟΤΣ της προ-ημερήσιας ενεργειακής αγοράς θα δημοσιευτεί καθημερινά στο site του Ελληνικού Χρηματηστηριου Ενέργειας.”

 

μακρά γραφόμενα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ μέσα από τα pdf που μου στείλανε. πιστεύετε να περιμένω κανέναν μήνα ακόμα η να συνεχίσω σε volterra? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα.

Εμείς βάλαμε Volton μια και είναι πολύ οικονομική σε σχέση με τη ΔΕΗ και με τον 1 και 13 λογαριασμό δωρεάν νομίζω πως είναι οικονομικότερη από ολες.

Πρόγραμμα Volton unique plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...