Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω να βγάζει και αρκετό κέρδος απο το save 40% γιαυτό και το έχει ως προωθητικό

Ουσιαστικά κράχτης είναι και στηρίζεται στο οτι

μπορεί να ξεχαστεί κάποιος να βάλει το fixed,

όταν περάσει η διετία τέλος η προσφορά (είναι μόνο για νέους πελάτες) και ο πελάτης θα μπει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα της NRG,

μπορεί να τσιμπήσει πελάτες για double energy

κάνει όνομα σαν NRG (σε κουβέντα λέει άλλος "έχω NRG είναι πάμφθηνη" )

 

Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος και αύριο να υπάρχει στην ιστοσελίδα

Συμφωνω ετσι ειναι.

Το θεμα ειναι να το μαθει κοσμος μεσα απο forum η απο social γενικοτερα(οπως και καθε αλλο προγραμμα που συμφερει και το εχουν σαν προωθητικη ενεργεια) για να γλιτωσει κανενα φραγκο τωρα που ειναι δυσκολη η κατασταση και να κανει εξοικονομηση.

8 λεπτά πριν, Incepted είπε

Υ.Γ Θα νομιζει κανενας οτι ειμαστε και τιποτα κραχτες της NRG μετα απο τοσες προτασεις για το προγραμμα

Εχεις ενα δικιο εδω που τα λεμε αλλα ο καθενας μπορει να το δει και μονος του απο το excel τι τον συμφερει για να το διαπιστωσει.

10 λεπτά πριν, shadowlens είπε

Από ότι μου είπε ο ηλεκτρολόγος, έχει αρκετό κόστος η εγκατάσταση νυχτερινού μετρητή και θα πάρει καιρό για να βγάλει την αξία του.

 

1ον αλλαξε ηλεκτρολογο χθες κιολας(καλα στο ειπε ο korakios).

2ον ο ηλεκτρολογος δεν εχει καμια σχεση με το νυχτερινο.

3ον αλλαξε ηλεκτρολογο(τωρα στο λεω κι εγω και ολοι εδω μεσα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Πού τους έχετε βρει τα τζιμάνια τους ηλεκτρολόγους όλοι;;;

Θυμήθηκα άλλο παιδί που δεν ήξερε οτι υπάρχουν ψηφιακοί μετρητές πλέον και νόμιζε οτι δε μπορούσε λόγω χώρου να βάλει νυχτερινό ,όπως του είπε ο ηλεκτρολόγος του...

9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Το θεμα ειναι να το μαθει κοσμος μεσα απο forum η απο social γενικοτερα(οπως και καθε αλλο προγραμμα που συμφερει και το εχουν σαν προωθητικη ενεργεια) για να γλιτωσει κανενα φραγκο τωρα που ειναι δυσκολη η κατασταση και να κανει εξοικονομηση.

Όποιος ψάχνεται βρίσκει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Θυμήθηκα άλλο παιδί που δεν ήξερε οτι υπάρχουν ψηφιακοί μετρητές πλέον και νόμιζε οτι δε μπορούσε λόγω χώρου να βάλει νυχτερινό ,όπως του είπε ο ηλεκτρολόγος του...

Αυτόν θυμόμουν κι εγώ και έγραψα για τζιμάνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Όποιος ψάχνεται βρίσκει :)

Σκεφτομουν τωρα μηπως θα ηταν καλυτερα να εκανα μια αιτηση στο Save 40 πριν τις 31/03 μην γινει τιποτα και το καταργησουν.

Ειδα αυτο που εγραφε στο MBC για το 4U που ειναι εως 31/03 και φοβαμαι μην κανουν το ιδιο με το Save.

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να ζητανε και εξοφλημενο εκκαθαριστικο λογαριασμο απο τον προηγουμενο παροχο στην Nrg αλλα δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο.Εμενα τον επομενο μηνα θα μου ερθει εκκαθαριστικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να ζητανε και εξοφλημενο εκκαθαριστικο λογαριασμο απο τον προηγουμενο παροχο στην Nrg

εγώ ένα έναντι έδωσα και ήταν απλά ο λογαριασμός , δεν έδειχνε καν οτι ήταν εξοφλημένος. Δες όμως πρώτα σε ποια τιμή εφαρμόζεται η έκπτωση ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά , μην νομίζετε πως έχω φοβερές γνώσεις στο θέμα. 

Προέκυψε να έρθει εδώ ηλεκτρολόγος για μια δουλειά στο πίνακα, τον ρώτησα απο περιέργεια για το νυχτερινό, μιας που έβλεπα να παίζει σε τιμολόγια, και μου είπε ότι έγραψα παραπάνω. 

*Το νυχτερινό απ το σαιτ του Δεδδηε έχει κόστος 34 ευρώ απ ότι είδα.

*Για βόλτον που είπα παραπάνω ούτε συζήτηση ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, shadowlens είπε

*Το νυχτερινό απ το σαιτ του Δεδδηε έχει κόστος 34 ευρώ απ ότι είδα.

  +ΦΠΑ.

Γενικότερα άκουσε τι σου λένε τα παιδιά εδώ πέρα και βάλε άμεσα νυχτερινό. Έχουν κάνει διατριβή στο θέμα εδώ και εκατοντάδες σελίδες. Το νυχτερινό θα σου κάνει από μόνο του μεγαλύτερη οικονομία από το πακέτο που θα επιλέξεις.

Μόλις τώρα, shadowlens είπε

*Για βόλτον που είπα παραπάνω ούτε συζήτηση ?

Απέφυγέ τη γενικότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ ένα έναντι έδωσα και ήταν απλά ο λογαριασμός , δεν έδειχνε καν οτι ήταν εξοφλημένος. Δες όμως πρώτα σε ποια τιμή εφαρμόζεται η έκπτωση ΚΟΤ

Ναι εννοειται οτι θα επιβεβαιωσω πρωτα την αρχικη τιμη.

Τωρα ειδα οτι μου ειχαν ζητησει και αποδεικτικο εξοφλησης του τελευταιου λογαριασμου.Μπορει να ετυχε σ'εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, shadowlens είπε

Το νυχτερινό απ το σαιτ του Δεδδηε έχει κόστος 34 ευρώ απ ότι είδα

+ΦΠΑ

3 λεπτά πριν, shadowlens είπε

Για βόλτον που είπα παραπάνω ούτε συζήτηση ?

κατέβασε τους γενικούς όρους και πες μας τα όρια αναπροσαρμογής και τον τύπο που εφαρμόζει να δούμε τελική τιμή (ανάλογα με το μήνα)

Δες μήπως το έχει ήδη το excel με ΟΤΣ στο sticky

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Τωρα ειδα οτι μου ειχαν ζητησει και αποδεικτικο εξοφλησης του τελευταιου λογαριασμου.Μπορει να ετυχε σ'εμενα.

τώρα κοιτούσα τα email , δε μου ζήτησαν αποδεικτικό ,αλλά το είχα ήδη (ηλεκτρονική πληρωμή) ,σε ένα φάκελο που είχα απο τα ΕΛΤΑ και το έστειλα μαζί με τα υπόλοιπα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κατέβασε τους γενικούς όρους και πες μας τα όρια αναπροσαρμογής και τον τύπο που εφαρμόζει να δούμε τελική τιμή (ανάλογα με το μήνα)

Δες μήπως το έχει ήδη το excel με ΟΤΣ στο sticky

Μην τον βαζεις δυσκολα😎.....καλυτερα ενα προγραμμα χωρις ΟΤΣ να εχει το κεφαλι του ησυχο και να βαλει κι ενα νυχτερινο και τελος.Κομπλε θα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Μην τον βαζεις δυσκολα😎.....καλυτερα ενα προγραμμα χωρις ΟΤΣ να εχει το κεφαλι του ησυχο και να βαλει κι ενα νυχτερινο και τελος.Κομπλε θα ειναι.

Έτσι. Και volton τώρα; Μήπως σου έκανε τίποτα korakie και θες να τον βασανίσεις;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μην τον βαζεις δυσκολα😎.....καλυτερα ενα προγραμμα χωρις ΟΤΣ να εχει το κεφαλι του ησυχο και να βαλει κι ενα νυχτερινο και τελος.Κομπλε θα ειναι.

 

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Έτσι. Και volton τώρα; Μήπως σου έκανε τίποτα korakie και θες να τον βασανίσεις;:P

απλά να καταλάβει πόσο σχέση έχει η τιμή που λένε με την πραγματική....(και αν όντως θα την υπολογίζουν σωστά στη Volton)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

απλά να καταλάβει πόσο σχέση έχει η τιμή που λένε με την πραγματική....(και αν όντως θα την υπολογίζουν σωστά στη Volton)

Δεν έχουν όλοι όρεξη να μάθουν... διαφορικές εξισώσεις για να εξοικονομήσουν λίγα ευρώ από το ρεύμα τους.:P

Άσ' τον άνθρωπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά όρεξη έχω , απλά με τόσα που έχω δει τις τελευταίες ώρες σχετικά με τις χρεώσεις , χάθηκα.

Το τιμολόγιο της βόλτον https://volton.gr/wp-content/uploads/2020/11/Συνοδευτικό-Έντυπο-Volton-Unique-Flexi-Plus-Promo-2m_VOLTON.pdf

ΟΤΣ δεν είδα να αναφέρει κάπου , και μιλάμε για τα Volton Unique Flexi Plus Promo 2M  και Volton Unique Flexi Plus N Promo 2M 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...