Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α ναι? γκούγκλαρα "nrg save 40" και μου έβγαλε αυτό.

Ποιό είναι το λινκ για το save? ή δεν υπάρχει και πρέπει να πάρουμε τηλ την mbc? 

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Α ναι? γκούγκλαρα "nrg save 40" και μου έβγαλε αυτό.

Ποιό είναι το λινκ για το save? 

Δεν υπαρχει καποιο link απ'οσο ξερω αλλα μπορεις να το δεις τι παρεχει στο excel.

Με ενα τηλεφωνο στην NRG μπορεις να το προχωρησεις βεβαια.Στο site βεβαια δεν υπαρχει.

Εγω ετσι θα το προχωρησω και μεσω email γινεται γρηγορα η διαδικασια με τις συμβασεις.Την εχω κανει την διαδικασια αλλα τελευταια στιγμη μου ειπαν οτι δεν ισχυει για ΚΟΤ.Αυτο εγινε πριν 2,5-3 μηνες περιπου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Δεν εχουμε αλλη επιλογη ειμαστε για NRG και γρηγορα για να μην το καταργησουν κιολας.

Ειναι το φθηνοτερο προγραμμα για ΚΟΤ που υπαρχει αυτη τη στιγμη με διαφορα απο τα υπολοιπα κι ενα απο τα φθηνοτερα γενικοτερα.

Δεν γυρίζω σε αυτούς, μέχρι και στην ΡΑΕ έκανα καταγγελία για τον τρόπο χρέωσης της Ρήτρας άσε που μόλις δουν το όνομα μου θα καταργήσουν αυτόματα το πρόγραμμα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού κ ως που η nrg φθηνότερη σε ΚΟΤ δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά .....

Αν βρείτε πιο οικονομικό από το 24/7 νυχτερινό του Ήρων για ΚΟΤ πείτε μου να πάω , γιατί τα έψαξα όλα κ δεν βρήκα αντίστοιχο πρόγραμμα κ χωρίς ΟΤΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Δεν γυρίζω σε αυτούς, μέχρι και στην ΡΑΕ έκανα καταγγελία για τον τρόπο χρέωσης της Ρήτρας άσε που μόλις δουν το όνομα μου θα καταργήσουν αυτόματα το πρόγραμμα 😂

Μην σε νοιαζει καθολου αν ειναι να γλιτωσεις χρηματα ξαναγυρνα.Την τσεπη σου κοιτα.

Αν θεωρεις οτι δεν αξιζει η διαφορα μην πας και κατσε στην Solar(και καλα θα κανεις).

Ουτε παντρευομαστε κανεναν παροχο(αν και καποιοι το κανουν και το διαφημιζουν) ουτε τον αποκλειουμε τελειως.Κοιταμε τι μας συμφερει περισοτερο κι επιλεγουμε.Εννοειται βεβαια οτι κοιταμε και οως μα εχουν συμπεριφερθει και δεν το αφηνω απ'εξω αυτο.

Τα βαζεις κατω κι επιλεγεις.Εγω μια φορα θα παω(εκτος απροοπτου φυσικα) γιατι μου βγαινει πολυ φθηνοτερο απο το 24/7 Νυχτερινο που ειμαι τωρα στην Ηρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Ουτε παντρευομαστε κανεναν παροχο(αν και καποιοι το κανουν και το διαφημιζουν) ουτε τον αποκλειουμε τελειως.Κοιταμε τι μας συμφερει περισοτερο κι επιλεγουμε.Εννοειται βεβαια οτι κοιταμε και οως μα εχουν συμπεριφερθει και δεν το αφηνω απ'εξω αυτο.

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση αν σε συμφέρει να βάλεις κάποια στιγμή  πάροχο και ΕΛΤΑ??? 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κάποια γνώμη για το πρόγραμμα της volterra v1 σπίτι μου;;; Απ' το εισόδημά μου βλέπω ότι δικαιουμαι Κοτ .Σημειώνω, ότι τώρα θα εγκαταστήσω παροχή τριφασική. Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, teller είπε

Παίδες, να την κάνω την κίνηση; Αξίζει σε σχέση με το κλασικό;

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter

 

Αν δεν έχεις σκοπό να φύγεις από ΔΕΗ ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, teller είπε

Παίδες, να την κάνω την κίνηση; Αξίζει σε σχέση με το κλασικό;

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter

διάβασε το sticky και βάλε κιλοβατόρες στο excel

2 ώρες πριν, giarmadouros.civil είπε

Καλημέρα κάποια γνώμη για το πρόγραμμα της volterra v1 σπίτι μου;;; Απ' το εισόδημά μου βλέπω ότι δικαιουμαι Κοτ .Σημειώνω, ότι τώρα θα εγκαταστήσω παροχή τριφασική. Ευχαριστω 

αν βάλεις ΚΟΤ η voltera είναι δυσκοίλια
δες εδώ για ΚΟΤ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/?do=findComment&comment=58486629

και περίμενε μήπως μπει και το nrg save 40%

Επεξ/σία από korakios
link2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο τεράστια έρευνα με το κομπιουτεράκι στο χέρι κατέληξα πως η ΔΕΗ είναι πιο ξεκάθαρη τουλάχιστον και συμφέρει το νυχτερινό. Σε όλες τις άλλες εταιρίες, ή θα πληρώσεις πχ -40% όπως διαφημίζουν χαμηλότερα απ τη ΔΕΗ αλλά.... Θα σου βάλουν πάγιο υψηλότερο, ή συνδρομή ετήσια,  ή Ρήτρα, ή ΟΤΣ, ή ότιδήποτε άλλο και η τιμή αν τα βάλεις κάτω τελικά έρχεται μια η άλλη.

Για μένα είναι λογιστικά μαγειρέματα, τίποτε άλλο.

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...