Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Απο οτι ειδα σε προηγουμενο λογαριασμο (Elpedison) ΥΚΩ πληρωνα κανονικα με ΚΟΤ-Β

Πως γινεται αυτο?Μηπως ξεπερασες το οριο?

Κανονικα δεν θα επρεπε να πληρωσεις αν ησουν μεσα στα ορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Πως γινεται αυτο?Μηπως ξεπερασες το οριο?

Κανονικα δεν θα επρεπε να πληρωσεις αν ησουν μεσα στα ορια.

Τυχαιος εναντι λογαριασμος Μαρτιος 2021

ελπε.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_w_t είπε

Τυχαιος εναντι λογαριασμος Μαρτιος 2021

Τι να τον κανω τον τυχαιο Εναντι λογαριασμο?

Τα ορια σου εσυ τα ξερεις αν τα ξεπερασες η οχι στον λογαριασμο που πληρωσες ΥΚΩ.Δεν τι οριο εχεις κι αν το ξεπερασες στον συγκεκριμενο λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Τι να τον κανω τον τυχαιο Εναντι λογαριασμο?

Τα ορια σου εσυ τα ξερεις αν τα ξεπερασες η οχι στον λογαριασμο που πληρωσες ΥΚΩ.Δεν τι οριο εχεις κι αν το ξεπερασες στον συγκεκριμενο λογαριασμο.

Εκει ειναι το ζουμι... Οτι ειναι εναντι αρα δεν ξερουν εαν εχω περασει οντως το οριο...

Βαλανε μια εκτιμηση 535kw με οριο τις 450kw (1800/4μηνο) και χρεωσαν κανονικα ΥΚΩ.

Οντως στο 4μηνο τις περασα τις 1800kw αλλα το θεμα ειναι οτι εβαλαν ΥΚΩ στον εναντι και οχι στον εκκαθαριστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Απο οτι ειδα σε προηγουμενο λογαριασμο (Elpedison) ΥΚΩ πληρωνα κανονικα με ΚΟΤ-Β

Aν κάνεις υπέρβαση ναι. Αν είσαι εντός ορίου, δε πληρώνεις ΥΚΩ. Εκτός κι αν ίσχυαν άλλα πράγματα παλιά...

Περισσότερα για ΚΟΤ εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598241-κοινωνικο-τιμολογιο-δεη/page/99

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_w_t είπε

Εκει ειναι το ζουμι... Οτι ειναι εναντι αρα δεν ξερουν εαν εχω περασει οντως το οριο...

Βαλανε μια εκτιμηση 535kw με οριο τις 450kw (1800/4μηνο) και χρεωσαν κανονικα ΥΚΩ.

Οντως στο 4μηνο τις περασα τις 1800kw αλλα το θεμα ειναι οτι εβαλαν ΥΚΩ στον εναντι και οχι στον εκκαθαριστικο.

Δηλαδη σου εβαλαν στον εναντι και στον εκκαθαριστικο που ξεπερασες το οριο δεν σου εβαλαν?

sorry αλλα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο και δεν μπορω να βοηθησω αν οντως ισχυει.Ρωτα καλυτερα τον παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Ο τελευταίος λογαριασμός από ΕΛΤΑ χωρίς χρέωση ΟΤΣ έτσι όπως φαίνεται...

@DownUNDERground βλέπω οτι πρόσθεσαν στο έντυπο ΡΗΤΡΑ ΟΤΣ

ελτα 11.png

Εκκαθαριστικός είναι;

Άρα ετοιμάζονται να αρχίσουν τις χρεώσεις πιστεύω. Προβληματίζομαι έντονα αν έχει νόημα να περιμένουμε...

Εμένα ακόμα δεν έχει δημιουργηθεί το pdf.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

208828936_.JPG.0df2530074ec884170e3420835964d48.JPG

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δηλαδη σου εβαλαν στον εναντι και στον εκκαθαριστικο που ξεπερασες το οριο δεν σου εβαλαν?

sorry αλλα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο και δεν μπορω να βοηθησω αν οντως ισχυει.Ρωτα καλυτερα τον παροχο.

Oχι απλα βαζουν και στον εναντι χωρις να ξερουν εαν τελικα θα το περασεις το οριο. 

Αυτο εννοω και ανεβασα και λογαριασμο για να το δεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_w_t είπε

208828936_.JPG.0df2530074ec884170e3420835964d48.JPG

Oχι απλα βαζουν και στον εναντι χωρις να ξερουν εαν τελικα θα το περασεις το οριο. 

Αυτο εννοω και ανεβασα και λογαριασμο για να το δεις 

Nαι αυτο γινεται και μου εχει συμβει αλλα μου τα αφαιρεσαν απο τον εκκαθαριστικο γιατι τελικα δεν ξεπερασα το οριο.

Εσυ ομως το ξεπερασες και στον εκκαθαριστικο αλλα δεν σε χρεωσαν ΥΚΩ.Ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Nαι αυτο γινεται και μου εχει συμβει αλλα μου τα αφαιρεσαν απο τον εκκαθαριστικο γιατι τελικα δεν ξεπερασα το οριο.

Εσυ ομως το ξεπερασες και στον εκκαθαριστικο αλλα δεν σε χρεωσαν ΥΚΩ.Ετσι δεν ειναι?

Χρεωσαν κανονικα αλλα ειχα μειον διαφορες χρεωσεις πιστωσεις ολα τα ποσα των εναντι..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Οντως στο 4μηνο τις περασα τις 1800kw αλλα το θεμα ειναι οτι εβαλαν ΥΚΩ στον εναντι και οχι στον εκκαθαριστικο.

Εδω εγραψες οτι ΔΕΝ χρεωσαν.

17 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Χρεωσαν κανονικα αλλα ειχα μειον διαφορες χρεωσεις πιστωσεις ολα τα ποσα των εναντι..

Κι εδω οτι χρεωσαν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εδω εγραψες οτι ΔΕΝ χρεωσαν.

Κι εδω οτι χρεωσαν κανονικα.

Εγραψα οτι  Οντως στο 4μηνο τις περασα τις 1800kw αλλα το θεμα ειναι οτι εβαλαν ΥΚΩ στον εναντι και οχι στον εκκαθαριστικο.

Δεν εννοουσα οτι δεν εβαλαν καθολου. Αλλα οτι εβαλαν σε ολους τους λογαριασμους και οχι μονο στο εκκαθαριστικο .

Εκανα λαθος διατυπωση.

 

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...