Προς το περιεχόμενο

Οικονομικό VPS Hosting


thessalonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, thessalonik είπε

Ναι αυτο το ειδα και γω ψαχνοντας και φαινεται καλο οπβς και το https://www.scaleway.com/virtual-cloud-servers/

Ποιο απο τα 2 ειναι προτιμοτερο λες?

Έχω ένα πακέτο στην time4vps εδώ και αρκετούς μήνες και για τα λεφτά που δίνω είμαι ικανοποιημένος. , την scaleway δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

Μπορείς πάντα να αγοράσεις ένα μηνιαίο πακέτο ώστε να κάνεις τις δοκιμές σου, να το τεστάρεις το έπακρο και να κρίνεις εάν σου κάνει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλλον αυτο θα κανω, θα δοκιμασω πρωτα την Time4VPS και αν δεν μεινω ευχαριστημενος μετα την ScaleWay.

Εκτος αν βρεθει και καποιος απο εδω στο forum και συνεργαστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thessalonik

θα συμφωνούσες να βάλεις ένα link powered by .... προς την εταιρεία που σε φιλοξενεί στο κάτω μέρος της κάθε σελίδας από τα σίτε που θα ανεβάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cabir είπε

το digitalocean δεν κάνει τη δουλειά σου;

ειναι και αυτο μια απο τις επιλογες με λιγοτερο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/22/2018 στις 7:47 ΜΜ, παπι είπε

Δεν νομίζω να πάρεις μηχάνημα για την δουλειά που θες σε αυτά τα λεφτά. 

Εγώ νομίζω πως δεν θα πάρει ποτέ...

2 λεπτά πριν, thessalonik είπε

ειναι και αυτο μια απο τις επιλογες με λιγοτερο hardware.

Πάντως με τέτοια καθυστέρηση και (αντι)επαγγελματισμό προσωπικά θα απεύφεγα κάθε συνεργασία. Ξέρω γίνομαι "σκληρός" με τέτοια κριτική αλλά αν ψάχνεις με ψίχουλα να φιλοξενείς πελάτες σου 2 τινά υπάρχουν:

ή δεν τους χρεώνεις τίποτα (το θεωρώ αφύσικο) ή τους γδέρνεις (ποιό πιθανό) προσπαθώντας να βάλεις περισσότερα χρήματα στην τσέπη σου.

Τόσες ημέρες αναζητάς αυτονόητα πράγματα. Είναι σαν να μπαίνεις στ αυτοκίνητο και να μην έχεις καν το τιμόνι.(πως θα το κουμαντάρεις; )

Αν θεωρείς πως αδυνατείς οικονομικά να στηρίξεις αυτό που παρέχεις τότε ενημερώνεις τους πελάτες σου και τους μεταφέρεις σε κάποιον που μπορεί εξ ολοκλήρου να το καλύψει.

Εναλλακτικά πάρε έναν server και κάνε άμεσα την δουλειά σου...Χωρίς να ψάχνεις το "φθηνό και καλό"

Καμμιά φορά όντως η αλήθεια πονάει λένε.

 

ΜΦΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε ,δεν ειναι οτι εχω ξεμεινει απο σερβερ, το τρεχον πλανο μου ληγει στα μεσα Ιουνιου, αλλα εγω ψαχνω απο τωρα λυσεις γι αν αμην περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη.

Εννοειτε πως ΔΕΝ προκειται να κρεμασω τους 3 πελατες-φιλους μου και ουτε φυσικα τους γδερνω, ισα ισα που του βοηθαω ανιδιοτελως σε θεματα που αφορουν αλλαγες στην ιστοσελιδα του.

Θα πληρωσω οσα χρειαζεται και παρταπανω για ακομα πιο γρηγορο server. 

Αυτο που επιθυμω ειναι να βρω ακριβως τα χαρακτηριστικα που χρειαζομαι στην πιο οικονομικη τιμη που μπορω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Κοιταξε ,δεν ειναι οτι εχω ξεμεινει απο σερβερ, το τρεχον πλανο μου ληγει στα μεσα Ιουνιου, αλλα εγω ψαχνω απο τωρα λυσεις γι αν αμην περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη.

Εννοειτε πως ΔΕΝ προκειται να κρεμασω τους 3 πελατες-φιλους μου και ουτε φυσικα τους γδερνω, ισα ισα που του βοηθαω ανιδιοτελως σε θεματα που αφορουν αλλαγες στην ιστοσελιδα του.

Θα πληρωσω οσα χρειαζεται και παρταπανω για ακομα πιο γρηγορο server. 

Αυτο που επιθυμω ειναι να βρω ακριβως τα χαρακτηριστικα που χρειαζομαι στην πιο οικονομικη τιμη που μπορω.

Μα έχεις βρει αυτό που χρειάζεσαι και ανέφερες πως είναι εκτός "της τσέπης σου". Άρα δύσκολο. 

Οι απόψεις εδω μέσα απ όλα τα άτομα είναι προσωπικής άποψης καθαρά. Εμένα π.χ. μπορεί να μην μου κάνει να έχω μείνει απογοητευμένος από την Χ εταιρεία (προφανώς δεν κάλυπτε τις ανάγκες μου) και εσυ να είσαι πολύ ευχαριστημένος από την ίδια Χ εταιρεία.

Αυτό συνεπώς δεν σημαίνει πως η εταιρεία είναι τελικώς χάλια...Οπότε αν δεν κάνεις δοκιμές δεν πρόκειται να δεις τι καλύπτει τις ανάγκες σου. Επίσης είναι σχετικό να ψάχνεις χαρακτηρηστικά όταν δεν ξέρεις τι σε καλύπτει.

Η καλύτερη λύση/πρόταση είναι να επιλέξεις κάτι απ τα όσα έχουν αναφερθεί (είναι αρκετά θα έλεγα) και να κάνεις τις δοκιμές σου για 1 μήνα. Αν σε καλύπτει μένεις εκεί. Αν όχι κοιτάς την επόμενη κ.ο.κ.

 

ΜΦΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ξαναγράφω. Σε αυτα τα λεφτα, δεν θα βρεις αυτο που ψάχνεις. Μπορεί να βρεις καποιον που να στα δινει αυτα σε αυτα τα λεφτα, αλλα αυτος ο καποιος δεν θα εχει καμια διαφορα με σενα, αν με πιάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, παπι είπε

Στο ξαναγράφω. Σε αυτα τα λεφτα, δεν θα βρεις αυτο που ψάχνεις. Μπορεί να βρεις καποιον που να στα δινει αυτα σε αυτα τα λεφτα, αλλα αυτος ο καποιος δεν θα εχει καμια διαφορα με σενα, αν με πιάνεις.

Κανεις λαθος, ηδη βρηκα 3 εταιρειες που δινουν αυτα που ζηταω στην τιμη που τα ζηταω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Κανεις λαθος, ηδη βρηκα 3 εταιρειες που δινουν αυτα που ζηταω στην τιμη που τα ζηταω. 

Τότε τι το συνεχίζεις; Μήπως μπορείς να γλυτώσεις ακόμα 1,35€ το έτος;

Επικοινωνείς γενικότερα;

Έχεις πόσες ημέρες και ασχολείσαι με ερωτήσεις για το πως θα έχεις VPS σε τιμές κατώτερες και ενός shared hosting, δηλαδή θες να πληρώνεις αλλά όχι και "10.00€" το μήνα γιατί πέφτουν πολλά στον Superhoster.gr .. αν γίνεται κάποιος να σου δώσει χώρο, ο άλλος σε ρωτάει αν γίνεται να σου δώσει τσάμπα και να βάλει "Powered by..." (μέγα εμπορικό μυαλό κι αυτός)..

Συνειδητοποιείς πόσο ανόητο και ανώφελο είναι πλέον αυτό που κάνεις για σένα και τους πελάτες σου (εάν έχεις) και ότι δεν το έχεις;

Στη Θεσσαλονίκη έχει την Pointer.gr, συνεννοήσου μαζί τους, ζήτα τους λόγω πατρίδας ένα Cloud VPS με 20.00€ το χρόνο, for the lot !

Προσθήκη

Τώρα εξηγούνται όλα  ... http://superhost.gr/index.html?page=files.py 

 

 

5a913da809fa9_Screenshot(9).png.9227f2468728221551c7f59692a5f79d.png

Screenshot901.png.7010531016c1dd1cd1e0376e2ed06a8b.png

WTF ?

Επεξ/σία από The King
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενοχλει που ρωταω ειναι προβλημα σου, οχι δικο μου.

Εγω επικοινωνω μια χαρα για σενα δεν ξερω που τα σχολια σου ειναι γεματα αρνητικοτητα και κατακριση.

Ειναι και αστοχα συν τοις αλλοις γιατι ενω ελεγες οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βρω αυτο που θελω βρηκα ηδη 3 ευκαιριες σε καλες εταιρεις, οχι μια.

Θα ρωτησω οσο θελω και μιας πουδ ενε χεις σκοπο να συμμετεχεις θετικα το καλυτερο θα ηταν να απεχεις απο την συζητηση γιατι με κουραζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, The King είπε

Προσθήκη

Τώρα εξηγούνται όλα  ... http://superhost.gr/index.html?page=files.py 

5a913c716ad5d_Screenshot(9).png.07593678142f9b495560d6bf26206f45.png

 

μέγα foul να ζητάς χώρο από χρήστες εδώ μέσα από τη στιγμή που ανεβάζεις παράνομο υλικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...