Προς το περιεχόμενο

E3 (Electronic Entertainment Expo) 2018


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσυ θα εχεις προβλημα γιατι σου αρεσουν ολα :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Εσυ θα εχεις προβλημα γιατι σου αρεσουν ολα :P

Δε μπορεις να φανταστεις, εκτος απο το pc gaming που πλεον λογω δουλειας δεν χρησιμοποιω υπολογιστες με windows :(

Μεχρι και κινητο, παιζω 2 χρονια star wars galaxy of heroes, ενα gacha που εχω αφιερωσει εναν τρομακτικο αριθμο ωρων :D (μαλλον περισσοτερο απο το wow) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, papeipa είπε

Ok sorryz, ακούστηκε κάπως ειρωνικό πριν ,έχεις και προϊστορία χεχεχεχε(πλάκα κάνω ) Τα περισσότερα πάνε στον fungore που ζήτημα να έχει και ps4 .....🙂😂😂😂😂😁

Εγω και στις 2 εταιρειες παντως εχω ακουμπησει χρηματα σε αυτη την γενια,απλα ειναι προφανες οτι προτιμαω λιγο  περισσοτερο την sony γιατι υπερτερει σε single player παιχνιδια που προτιμω(και Ιαπωνικα γενικα).Τωρα το γιατι εχω βγει και hater απο πανω ενω ενας Θεος ξερει,ειδικα οταν με καθε ευκαιρια εχω τονισει ποσο πολυ προτιμαω την σειρα Forza απο τα GT ή τι κραξιμο εχω ριξει για το dualshock 4.

Ουτε εβγαλα ποτε το xbox one για πεταμα,ουτε εδωσα καποιο προσβλητικο χαρακτηρισμο σε οσους προτιμουν τα multiplayer παιχνιδια(γιατι και εγω που και που ολο και κατι αντιστοιχο θα παιξω).

Καλο ειναι απο πλευρας multiplayer και το Pubg,και το overwatch και το Killer Instict,και το Battlefield και το Gears,αλλα γλυκανε μας και μας που θελουμε ενα καλο single player ρε MS.Βγαλε ενα καλο Fable ή ενα KOTOR 3 να μας τρελανεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Fulgore said:

Μα αυτο ακριβως ειναι και το point μου.Το γεγονος οτι μπορεις να τα παιξεις στο pc δεν σημαινει οτι δεν ειναι console exclusive για οποιον δεν εχει και gaming pc,ουτε βεβαια φταιει η Σονυ γιαυτο η επαναπαυτηκε.

Επισης αν κανεις παραπονο για αυτο,στην περιπτωση του xbox που και λιγα exclusives βγαινουν και ολα μα ολα βγαινουν στο pc τι πρεπει να πεις? :P

Παράπονο δεν έχω από το Xbox γιατί εξαρχής δεν περίμενα πολλά. Έδωσε Gears 4, ένα Halo 5 (που και να μην το έδινε δεν θα με πείραζε) και τα Forza του, μαζί με κάποια άλλα.
Περί PC, έχω Win7 οπότε προτιμώ να τα παίζω στο One. Επίσης με τις ώρες του FM6 μόνο (120+) έχω ξεπεράσει σίγουρα, τις συνολικές ώρες με όλα τα αποκλειστικά παιχνίδια στο PS4 όπου κυνηγάω και πλατίνες.

 

11 hours ago, PDS13 said:

Εγω δεν βλεπω οτι επαναπαυτηκε, γιατι καθε sony στουντιο(και οχι μονο, ακομα και η insomniac παει σε spiderman) δοκιμαζει κατι καινουριο που μεχρι σημερα δειχνει να ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο.

Περισσοτερη διαθεση βλεπω και η διαθεση δεν μπορει να δειχνει ''παραιτηση'' ΄ή βολεμα.

Θα μπορουσα να πω οτι ναι επαναπαυτηκε αν συνεχιζε να κανει milking. 

Aσε που οπως ειπα και πριν, οσο προχωρανε οι γενιες τοσο περισσοτερη δουλεια και χρημα πρεπει να πεφτει σε ενα παιχνιδι. Δεν νομιζω οτι η ND θα μπορουσε να φτιαξει παλι 3 uncharted σε αυτη τη γενια. Με μια απλη ματια στο uncharted 4 μπορει να καταλαβει καποιος το γιατι(σε συγκριση με τα προηγουμενα). 

Πιστευω οτι με το Ps5 θα υπαρχει ακομα μεγαλυτερη δυσκολια.

Δεν ηταν επιθετικο το ποστ σου, απλα πηγε αλλου η κουβεντα:)

Θα συμφωνήσω στην περίπτωση της Guerrilla. H Santa Monica κατά την άποψή μου, αν και δοκίμασε κάτι νέο, πάτησε σε μεγάλο όνομα ίσως για να είναι πιο ασφαλής. Θα προτιμούσα να λεγόταν κάπως αλλιώς το God of War. Όχι ότι με χάλασε, σε τρείς μέρες το τερμάτισα.. :P But I think you get my point.

Χρήμα ναί, πέφτει κατά πολύ παραπάνω και το ρίσκο μεγαλώνει όλο και πιο πολύ. Φάνηκε στο βλέμμα του Barlog όταν είδε θετικά review πόσο πολύ ανακουφίστηκε.

Το μεγαλύτερο παράπονό μου είναι ότι ένα αποκλειστικό shooter της προκοπής δεν είδαμε σε αυτή τη γενιά.. Αγόρασα PS3 και Vita για Resistance και Killzone και τώρα έχουμε μείνει με DOOM.

Ελπίζω τουλάχιστον να την ευχαριστιέσαι. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Ναι καταλαβες τι εννοω. Σε τετοιες συζητησεις δε θα βγει ποτε ακρη. Για μενα και οι 2 κονσολες αξιζουν και οποιος μπορει να εχει και τις 2 ακομα καλυτερα, και αν μπορει να εχει και 3η ακομα καλυτερα !

Παιδια μιλαμε για το χομπυ μας, δε χρειαζεται να τρελαινομαστε. Και το pubg ειναι γαματο, και το ΝΙΟΗ, bloodborne και τα λοιπα. 

 

Τι 3 ρε, πας καλά? Εδώ έχω ν ανοίξω το switch κανα 3μηνο το φελέκι μου μέσα. Μόνο OW και power of love, τίποτα άλλο δε μπορώ να γράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Edel είπε

Είμαι ένα τοξικό σκουπίδι που βλέπει σιχάματα. Μου αξίζει.

Η αυτογνωσία είναι ο δρόμος προς την εξέλιξη και την καταξίωση( τι είπα τώρα εεεε;.....καλά μην βαράτε....). Τέλως πάντων, αυτά έτσι για να μαλακώσει λίγο το κλίμα γιατί ήρθα στο topic γαι την Ε3 για καμιά πληροφορία/άποψη και το μόνο που βλέπω στις τελευταίες σελίδες είναι οι κλασσικές κοκορομαχίες που βλέπω σε κάθε site. 

Χαλαρώστε μάγκες, όλοι gamers είμαστε. Απολαύστε το χόμπι σας και αφήστε τις πικρίες.

Η Nintendo ανακοίνωσε ότι θα έχει το κλασσικό direct/treehouse combo στις 12 Ιουνίου με focus τι άλλο; Το Super Smash Bros. Άντε να δούμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

 ήρθα στο topic γαι την Ε3 για καμιά πληροφορία

Ολες οι πληροφοριες που ψαχνεις ειναι στις πρωτες 2 σελιδες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα και η Nintendo.. ;)

H Nintendo μας ανακοίνωσε τα σχέδια της για την Ε3 2018 με ένα tweet αναφέροντας ότι θα δούμε την πλήρη παρουσίαση του πολυαναμενόμενου Super Smash Bros.

Πιο συγκεκριμένα:

  • Για δύο μέρες στις 11 και 12 Ιουνίου θα διοργανώσουν το Splatoon 2 World Championshipστο οποίο θα πάρουν μέρος οι καλύτερες ομάδες από όλο τον κόσμο.
  • Στις 12 Ιουνίου στις 7μ.μ. ώρα Ελλάδος θα έχουμε την Ε3 παρουσίαση της Nintendo όπου όπως λέει θα δείξει παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν μέσα στο 2018 και θα δοθεί έμφαση στοSuper Smash Bros.
  • Μετά το τέλος της παρουσίασης θα πάρουν σειρά τα πατροπαράδοτα Nintendo Treehouseόπου για 3 ημέρες η εταιρία θα δείχνει τους επερχόμενους τίτλους της και θα τους σχολιάζουν οι δημιουργοί τους.
  • Τέλος, μετά το τέλος της παρουσίασης και του Splatoon 2 World Championship θα δούμε για πρώτη φορά το Super Smash Bros. σε ένα ειδικό τουρνουά για την πλήρη παρουσίαση του.

πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλο το πρόγραμμα παρουσιάσεων της E3.

Σάββατο 9 Ιουνίου
Electronic Arts – 21:00

Κυριακή 10 Ιουνίου
Microsoft – 23:00

Δευτέρα 11 Ιουνίου
Bethesda – 04:30
Square Enix - 20:00
Ubisoft – 23:00

Τρίτη 12 Ιουνίου
PCGamingShow - 00:00
Sony – 04:00
Nintendo – 19:00

πηγή

Επεξ/σία από JohnVani18
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 bonus παρουσίαση για φέτος.

Μετά από μια απουσία δύο ετών από τις παρουσιάσεις της E3, η Square Enix επιστρέφει και πάλι στο πρόγραμμα.

Η εταιρία θα μιλήσει για το μέλλον της, καθώς παράλληλα ελπίζουμε και για κάποια πιθανή έκπληξη. Πέρασε καιρός εξάλλου από το τελευταίο trailer του πολυαναμενόμενου Final Fantasy VII Remake, του οποίου η ανάπτυξη προχωράει πλέον με καλούς ρυθμούς.

Η παρουσίαση τύπου της Square Enix θα γίνει Δευτέρα 11 Ιουνίου και ώρα 20:00 Ελλάδος, 3 ώρες πρίν την παρουσίαση της Ubisoft.

πηγή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανο ειναι να δουμε πληροφοριες για kingdom hearts 3(που υποτιθεται οτι βγαινει φετος)και αντε για κανα tomb raider παρα για το remake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φέτος θα έχουμε PCGamingShow με αρκετές υποσχέσεις.

Η ομάδα του PCGamer ξεκίνησε την προπσάθειά της στην Ε3 2015, χωρίς την παραμικρή ιδέα διεξαγωγής ενός τόσο σημαντικού event για τον συγκεκριμένο χώρο, παρόλα αυτά συνεχίζουν για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά και υπόσχονται ακόμη περισσότερες ανακοινώσεις παιχνιδιών και trailers από οποιαδήποτε περασμένη χρονιά. Η προβολή θα γίνει ζωντανά μέσω twitch, Steam, YouTube και facebook.

Η PC Gaming Show θα γίνει ξημερώματα Τρίτης, 12 Ιουνίου και ώρα 00:00.

πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...