Προς το περιεχόμενο

εισιτήριο μετρό από και προς Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, CrazyTown είπε

Η αποσταση που κανει δεν αξιζει τα δεκα ευρω.. 

Η πρασινη γραμμη πειραιας κηφισια ειναι πιο μεγαλη αποσταση απο την δουκισης αεροδρομιο. 

Σου λεει εκει που θα παρεις ταξι και θα σου χρεωσει τα διπλα, σκασε τα δεκα και πηγαινε με μετρο. Και ας δινεις μονο 1.5 για να πας πειραια κηφισια, ελληνικο ανθουπολη, βαρβαρα δουκισης με τα αλλα.

Υγ. Εχω την εντυπωση οτι δεν υπαρχουν παντα ελενκτες μεσα στα βαγονια, οποτε τυχαινει να πας αεροδρομιο και τζαμπα μερικες φορες..

exactly. αυτό εννοούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, christopher0016 είπε

γενικα στα ΜΜΜ   εαν σκεφτεις τον κοσμο που δεν πληρωνει εισιτηριο , δεν νομιζω να εχουν  και κανα κερδος..    επιλογες υπαρχουν για να πας αεροδρομιο  μπορεις να πας με το λεωφ με 6 ευρω.

Ισχύει. Είναι φθηνότερο το αεροδρομιακο λεωφορείο και ασφαλέστερο! Στο μετρό από σύνταγμα μέχρι αεροδρόμιο μπορεί να σου κλέψουν μέχρι και τις ψεύτικες βλεφαριδες μέχρι να φτάσεις! 

1 ώρα πριν, l337 είπε

Πληρώνουνε κανονικά, ναι. Τώρα δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει κάποια συμφωνία και επιστρέφεται κάποιο μέρος του αντιτίμου πίσω αλλά δεν θα μου φανεί παράλογο αν δεν επιστρέφεται από τον ιδιώτη.

Μια κάρτα δίνει από την οποία τραβάει τα λεφτά η υπάλληλος των διοδίων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lek88 είπε

Ισχύει. Είναι φθηνότερο το αεροδρομιακο λεωφορείο και ασφαλέστερο! Στο μετρό από σύνταγμα μέχρι αεροδρόμιο μπορεί να σου κλέψουν μέχρι και τις ψεύτικες βλεφαριδες μέχρι να φτάσεις! 

παλι καλα  δεν εχω ψευτικες βλεφαριδες :lol:  εαν εισαι κεντρο δεν συμφερει το μετρο με τιποτα    καθε  10 15 λεπτα   απο την οθωνος φευγει το λεωφοριο  με 6 ευρω  και σε αφηνει   μπροστα στης αναχωρησεις . το μετρο    ειναι πιο ακριβο και εχεις    περπατημα με βαλιτσες.. εαν  πανε 3 4 ατομα συμφερει να παρουν ενα ταξακι να πανε ανετοι και ωραιοι!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ευρώ Αθήνα Αεροδρόμιο με μετρό. :unsure:Τι φτηνά λέτε ρε παιδιά  κλοπή είναι.Προσωπικά πάω πάντα απέξω και δεν δίνω στους Γερμαναράδες ούτε τα 2,75 της Αττικής οδού.

Όταν πας από Σταθμό Λαρίσης στη Χαλκίδα με 6,50 ευρώ είναι αμαρτία να λέμε ότι τα 10 είναι καλά.Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.Ο άλλος δουλεύει 4ωρο και παίρνει λιγότερα για μεροκάματο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, papoys1 είπε

10 ευρώ Αθήνα Αεροδρόμιο με μετρό. :unsure:Τι φτηνά λέτε ρε παιδιά  κλοπή είναι.Προσωπικά πάω πάντα απέξω και δεν δίνω στους Γερμαναράδες ούτε τα 2,75 της Αττικής οδού.

Όταν πας από Σταθμό Λαρίσης στη Χαλκίδα με 6,50 ευρώ είναι αμαρτία να λέμε ότι τα 10 είναι καλά.Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.Ο άλλος δουλεύει 4ωρο και παίρνει λιγότερα για μεροκάματο.

Εννοείς με αμάξι; Ε δεν έχουν όλοι αμάξι, άσε που δεν πρέπει να πληρώσεις και πάρκινγκ εκεί;

Πριν χρόνια που υπηρετούσα είχα την εντύπωση ότι μπορώ να πάω τζάμπα στο αεροδρόμιο επειδή είχαμε δωρεάν αστικές μετακινήσεις. Μπήκε έλεγχος, έδειξα με σιγουριά τη στρατιωτική ταυτότητα και πλήρωσα πρόστιμο! :lol:

Επεξ/σία από zio10
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papoys1 είπε

10 ευρώ Αθήνα Αεροδρόμιο με μετρό. :unsure:Τι φτηνά λέτε ρε παιδιά  κλοπή είναι.Προσωπικά πάω πάντα απέξω και δεν δίνω στους Γερμαναράδες ούτε τα 2,75 της Αττικής οδού.

Όταν πας από Σταθμό Λαρίσης στη Χαλκίδα με 6,50 ευρώ είναι αμαρτία να λέμε ότι τα 10 είναι καλά.Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.Ο άλλος δουλεύει 4ωρο και παίρνει λιγότερα για μεροκάματο.

ενταξει δεν το λες και πανακριβα  , παντα σκεπτομενος οτι ειναι αεροδρομιο ετσι  και  συγκριτικα με αλλες ευρωπαικες χωρες ειναι νορμαλ τα κομιστρα  των ΜΜΜ  .   αυτο δεν αναιρει οτι   τα ΜΜΜ ειναι   αθλια.   αυτο που λες για την αττικη οδο διαφωνω     , ειναι ο μοναδικος δρομος στην αττικη που αξιζει τα 2,80 εγω χαιρομαι να τα σκαω  :-)    εαν σκεφτεις  οτι σε αυτη την χωρα   πληρωνεις διοδια για δρομους  δραματα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, papoys1 είπε

10 ευρώ Αθήνα Αεροδρόμιο με μετρό. :unsure:Τι φτηνά λέτε ρε παιδιά  κλοπή είναι.Προσωπικά πάω πάντα απέξω και δεν δίνω στους Γερμαναράδες ούτε τα 2,75 της Αττικής οδού.

Όταν πας από Σταθμό Λαρίσης στη Χαλκίδα με 6,50 ευρώ είναι αμαρτία να λέμε ότι τα 10 είναι καλά.Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.Ο άλλος δουλεύει 4ωρο και παίρνει λιγότερα για μεροκάματο.

Με 10 ευρώ όμως δουλεύουν και τα ταξί κατάλαβες? Αυτό είναι το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

ενταξει δεν το λες και πανακριβα  , παντα σκεπτομενος οτι ειναι αεροδρομιο ετσι  και  συγκριτικα με αλλες ευρωπαικες χωρες ειναι νορμαλ τα κομιστρα  των ΜΜΜ  .   αυτο δεν αναιρει οτι   τα ΜΜΜ ειναι   αθλια.   αυτο που λες για την αττικη οδο διαφωνω     , ειναι ο μοναδικος δρομος στην αττικη που αξιζει τα 2,80 εγω χαιρομαι να τα σκαω  :-)    εαν σκεφτεις  οτι σε αυτη την χωρα   πληρωνεις διοδια για δρομους  δραματα .

Γιατί είναι άθλιο το μετρό ή το λεωφορείο που πάει αεροδρόμιο ρε συ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Γιατί είναι άθλιο το μετρό ή το λεωφορείο που πάει αεροδρόμιο ρε συ;

οχι οχι  αυτα ειναι τα μοναδικα   μια χαρα  :lol:  γενικα μιλουσα  για τα  λεωφορεια  τρολει κυριως  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

παλι καλα  δεν εχω ψευτικες βλεφαριδες :lol:  εαν εισαι κεντρο δεν συμφερει το μετρο με τιποτα    καθε  10 15 λεπτα   απο την οθωνος φευγει το λεωφοριο  με 6 ευρω  και σε αφηνει   μπροστα στης αναχωρησεις . το μετρο    ειναι πιο ακριβο και εχεις    περπατημα με βαλιτσες.. εαν  πανε 3 4 ατομα συμφερει να παρουν ενα ταξακι να πανε ανετοι και ωραιοι!!

Θυμαμαι μια φορα που πηρα ταξι απο αεροδρομιο να με παει σπιτι μου στον Αγιο Δημητριο και με πηγε βολτα σε ολη την Αθηνα, πηγε απο Κορωπι και ολη την Νοτια Αθηνα. Νομιζα και εγω θα πηγαινε απο Αττικη Οδο και σε κανα μισαωρο θα ειχα φτασει σπιτι. Ευτυχως πηρε οσα ειναι η στανταρ ταριφα, 37 ευρω.

Επεξ/σία από Fir3fly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsifotis είπε

Εχω απορια:

Αφου ισχυει συμφωνα με το http://www.stasy.gr/?id=79 φτηνοτερο εισιτηριο μετρο απο Κορωπι (6 ευρω) γιατι δεν παει καποιος ειτε με 1.4 ως κορωπι (συνολο 7.4) ειτε αν εχει ηδη καρτα διαδρομων ημερησια/μηνιαια κλπ να πληρωσει μονο 6 αντι για 10, να κανει μια σταση στο κορωπι να αγορασει 6ευρω εισιτηριο να συνεχισει;

Εχει καποιο λαθος το σκεπτικο μου;
 

Όχι ισχύει το είχα κάνει μια φορά που είχα πάνω μου μόνο απλό εισιτήριο και το εκδοτήριο στον προαστιακό κηφισιας ήταν κλειστό, πήγα με προαστιακό με 1.4 έως Κορωπι κ ανέβηκα πήρα εισιτήριο καινούργιο με 6€. Απλά χάνεις κάποιο χρόνο με το ανέβα κατέβα και δε ξέρω αν αξίζει για όλους η διαφορά των 2.6€ ειδικά αν ψιλοβιαζεσαι. 

 

Επι του θέματος όντως δεν είναι και τόσο ακριβό πια σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη (τόσο χρεώνουν πχ στην Ιταλία το λεωφορείο)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fir3fly είπε

Θυμαμαι μια φορα που πηρα ταξι απο αεροδρομιο να με παει σπιτι μου στον Αγιο Δημητριο και με πηγε βολτα σε ολη την Αθηνα, πηγε απο Κορωπι και ολη την Νοτια Αθηνα. Νομιζα και εγω θα πηγαινε απο Αττικη Οδο και σε κανα μισαωρο θα ειχα φτασει σπιτι. Ευτυχως πηρε οσα ειναι η στανταρ ταριφα, 37 ευρω.

Δεν ήταν βολτα.Παει κι από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Fir3fly είπε

Θυμαμαι μια φορα που πηρα ταξι απο αεροδρομιο να με παει σπιτι μου στον Αγιο Δημητριο και με πηγε βολτα σε ολη την Αθηνα, πηγε απο Κορωπι και ολη την Νοτια Αθηνα. Νομιζα και εγω θα πηγαινε απο Αττικη Οδο και σε κανα μισαωρο θα ειχα φτασει σπιτι. Ευτυχως πηρε οσα ειναι η στανταρ ταριφα, 37 ευρω.

ε καλα σε πηγε  απο αττικη οδο μια η αλλη θα σου εβγαινε   τα 38 ευρω ειναι  απο κεντρο απο συγκεκριμενα σημεια     που δεν ποιανουν τον αγιο δημητριο. επισης  η πιο συντομη διαδρομη ειναι αυτη που σε πηγε.

Επεξ/σία από christopher0016
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Όχι ισχύει το είχα κάνει μια φορά που είχα πάνω μου μόνο απλό εισιτήριο και το εκδοτήριο στον προαστιακό κηφισιας ήταν κλειστό, πήγα με προαστιακό με 1.4 έως Κορωπι κ ανέβηκα πήρα εισιτήριο καινούργιο με 6€. Απλά χάνεις κάποιο χρόνο με το ανέβα κατέβα και δε ξέρω αν αξίζει για όλους η διαφορά των 2.6€ ειδικά αν ψιλοβιαζεσαι. 

Επι του θέματος όντως δεν είναι και τόσο ακριβό πια σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη (τόσο χρεώνουν πχ στην Ιταλία το λεωφορείο)

Τι μισθό έχουν εκεί? Εδώ 400 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

ε καλα σε πηγε  απο αττικη οδο μια η αλλη θα σου εβγαινε   τα 38 ευρω ειναι  απο κεντρο απο συγκεκριμενα σημεια     που δεν ποιανουν τον αγιο δημητριο.

Πιο γρηγορα θα εφτανα απο Αττικη Οδο, απο Κορωπι εφτασα σπιτι σε 1 ωρα... και 38 ευρω μου πηρε παντως... υπαρχει και μια αλλη περιπτωση που πηρα ταξι απο Αγιο Δημητριο προς Αεροδρομιο και επειδη ηταν βραδυ , 4 τα ξημερωματα πληρωσαμε 50 ευρω.

Επεξ/σία από Fir3fly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...