Προς το περιεχόμενο

Hunt: Showdown


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

12 ώρες πριν, GjokerR είπε

Αμα σε δω να παίζεις στο steam hunt εγώ θα πάω να φτιάξω πάντως. Από κεί και πέρα hf με το παιχνίδι και μακάρι να είναι το 1 στα 10 που αναφέρατε ! 

ωχ ωχ..να ναι καλά τα crates του pubg :P

Lf267jA.png

 

 

btw είδα ότι παίζει στα 25€ στο cdkeys

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι ψιλοάσχετο, αλλά μόνο σε εμένα το UI και τα μενού φέρνουν "κάπως" προς Dishonored μεριά :P ;

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, dimitriskougou είπε

Μπορώ να πω ότι είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ βαρύ παιχνίδι!

Το είχα πει και μην μπερδεύεσαι, δεν είναι βαρύ, είναι unoptimized το the bone. Anyways αυτά τα ξέραμε, αυτό που δεν μπορούμε να ξέρουμε είναι τι λέει το shooting, impressions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το είχα πει και μην μπερδεύεσαι, δεν είναι βαρύ, είναι unoptimized το the bone. Anyways αυτά τα ξέραμε, αυτό που δεν μπορούμε να ξέρουμε είναι τι λέει το shooting, impressions?

oohhh boy!!

YOU GONNA LOOOOOVE it!

 

Το πιοοοοοοοοοοο αργό loading που έχω συναντήσει σε παιχνίδι.Και για να ανοίξει το παιχνίδι,αλλά και για να μπει στον χάρτη.
Δεν παίζει να έχει βγει άλλο version/patch από την μέρα που κυκλοφόρησε,πχ παίζω την έκδοση 0.138 αν θυμάμαι καλά.

 

Έπαιξα 7ώρες (είδες άμα το παιχνίδι είναι ενδιαφέρον ε τί γίνεται; ), και δεν κατάλαβα πως πέρασαν..Αρκετά ευχάριστο.

 

game breaking bugs δεν έχει (ονόματα μη λέμε,οικογένειες μη θίγουμε τώρα), τουλάχιστον δεν έπεσα σε κάποιο. Ίσως γι'αυτό δε βλέπετε να κράζω.
Είναι unoptimized,αλλά όχι να είναι ασανσερ τα fps όπως όταν είχε πρωτο βγει το pubg,εδώ έχουμε ομάδα που ξέρει όχι @@. Ναι θα παίξουν πάνω κάτω,αλλά όχι κάθε δευτερόλεπτο σε σημείο να κολλάς,δεν είχα κολλήσει καθόλου..συνήθως όταν αλλάζει το μέρος ή έχει έντονη δράση να πέσουν χαμηλά και να μείνουν εκεί ίσως και κάτω από 30 κάποιες φορές.
RAM είδα τρώει 5gb και κάτι..της VGA δεν είδα.

Είναι βαρύ..όπως λέει και ο Μήτσος..Θέλει δουλειά για να στρώσει.Δεν έχει ακόμα settings για τα γραφικά, μόνο presets σε low-medium-high, blur,anti-a, depth of field και ανάλυση.

Ελπίζω να μην ακούσουν τους κλάψες που έχει το κάθε community,αλλά ουσιαστικά πράγματα να φτιάξουν και να κάνουν.

ΣΙΓΟΥΡΑ θέλει ακουστικά..πέρα ότι το γράφει στην αρχή όταν φορτώνει το παιχνίδι,έχει κάτι ήχους που πρέπει να τους ακούσεις για να βρεις τί γίνεται.

 

 

Τί ατμόσφαιρα!

Τι map!

Τί ήχοι!

Τί γραφικά!!

Τί όπλα!

Τί φρικιά είναι αυτά;

ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΑ;

 

Πριν ξεκινήσεις τον γύρο,διαλέγεις ποιό συμβόλαιο θες,για ποιο boss και τί setting θα έχει το Map, σούρουπο ή βράδυ.

Τα όπλα τα έχουν κάνει πολύ ωραιά και σε όποιον αρέσει αυτή η εποχή,θα του αρέσει και το παιχνίδι.

Έχει friendly fire..με σκότωσε ένας πριν λίγο.
Το παιχνίδι δίνει ρεσιτάλ με τους ήχους.Παίζει να τους έχουν δουλέψει άπειρα! Κάθεσαι να ακούσεις και να παρατηρήσεις το περιβάλον μπας και είναι κανείς τριγύρω, και ακους τον ανεμόμυλο να τρίζει επειδή γυρίζει και σε πιάνει ανατριχίλα. Ίσως τα βήματα του παίχτη να μην έχουν ασχοληθεί πολύ,γιατί συγχρονίζεται με του διπλανού σου,οπότε αν προχωράτε και οι 2,είναι σα να ακους 1 άτομο.
Με 2 βολές ο παίχτης είναι κάτω,δεν ξέρω αν φταίει ότι ήταν βολές στο στήθος,αλλά με το winchester που έπαιζα,όσους σκότωσα τους είχα 2 βολές,όπως και γω πέθανα με 2 βολές.

Τα headshots είναι headshots πάντως,είτε σε τέρατα είτε σε παίχτες.

Θέλει οικονομία στις σφαίρες,γιατί δεν έχεις πολλές.. κάποιες φορές είσαι μόνο με 1 όπλο.

Πρέπει να παίξεις melee,αν δεν θες να σε ακούσουν άλλοι παίχτες και ζόμπι.

Είναι τρομακτικό κάπως,ειδικά το βράδυ όταν πλησιάζεις καμία φάρμα και πέσεις σε κάποιο ζομπι που κοιμάται,σίγουρα θα πεταχτείς από το γραφείο.Αν το βάλεις και φωτιά κιόλας νταξ,θα χαμηλώσεις τον ήχο από την τσιρίδα που βγάζει.

Τα τέρατα έχουν καλό ΑΙ,ακούνε,βλέπουν, κάνουν επίθεση είτε μόνα τους είτε σε ομάδες.. Κάνουν random κύκλους και δεν ακολουθούν κάποιο fixed path.
κάποιο bugαρουν και από κει που είναι ξάπλα,όταν πλησιάσεις πετάγοντε πάνω και κάνουν spawn και σου έρχονται.

Έχει chat,αλλά δεν ξέρω αν είναι global ή μόνο του γκρουπ.

Δεν έχει indicators,αν κάποιος πέθανε ή ποιόν σκότωσες ή ποιος σε σκότωσε(όταν πεθάνεις λέει απλώς ότι πέθανες)

Τί λίγα bosses που έχει ακόμα! ελπίζω να μπουν και άλλα συμβόλαια σύντομα..Καλά η αράχνη δεν πέφτει με τίποτα! Βασικά,κανένα από τα 2 bossακια δεν πέφτει εύκολα,θέλει τρελή τακτική μεταξύ των δυο παικτών..αν πας μόνος, ετοιμάσου να φτύσεις αίμα.
Τί χαρά όταν κάνεις extract το loot..και τί χαρά να το κάνεις όταν άλλοι έχουν σκοτώσει το boss και συ τους έχεις πάρει στο κυνήγι μέσα στους βάλτους! (μόλις στο 2ο μου παιχνίδι)

Τα μέρη που είναι τα bosses είναι τυχαία τελείως μέσα στο map.

Το βραδινό map,τα ΣΠΑΕΙ.

Έχει διάφορης δυσκολίας τερατάκια-ζομπάκια..

Μην κάνεις το λάθος να περάσεις δίπλα από κοράκια,πέρα ότι τρομάζεις τα ακούει και τα βλέπει όποιος είναι τριγύρω.
Πόσο μάλλον να πέσεις σε traps ή να πατήσεις σπασμένα γυαλιά ή κρεμαστές αλυσίδες,ωχ αμάν τί γίνεται!

 

Έχει hunters που φτάνουν κάποιο level,δεν ξέρω το πιο πολύ level που έφτασα με έναν ήταν τα 12,μετά πέθανα και RIP ο χαρακτήρας.
Αν πεθάνουν όλοι,φωνάζεις άλλους-ανέξοδα.Και ο καθένας έχει την τιμή του και τα στατιστικά και όπλα του.
Μπορείς να αγοράσεις διάφορα να έχεις,και να βάζεις εσύ στον κάθε κυνηγό σου.
Έχεις ένα rank που δε το χάνεις,όσο ανεβαίνεις ξεκλειδώνεις αντικείμενα για να αγοράσεις, ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΕΦΤΑ του παιχνιδιού-τα μαζεύεις σκοτώνοντας..Δεν υπάρχει η παραμικρή ένδειξη ότι θα υπάρχουν lootboxes ή microtransactions.. ή μάλλον είναι νωρίς ή δεν θα βάλουν.

 

Γενικά μου αρέσει,αλλά το να παίξω πολλές ώρες για 2 bosses μάλλον δεν νομίζω,επειδή με ξέρω θα βαρεθώ..σίγουρα στόχο έχω να φάω τα bosses για το γαμώτο,αλλά αν δεν προστεθεί υλικό,δε θα μπορώ να παίξω.

Σίγουρα θέλει content, πέρα από στρώσιμο! Και παραπάνω στοιχεία να βρίσκεις πριν το boss, μόνο 3 έχει τώρα. Χωρίς υλικό πόσο να παίξεις? 

 

Το δοκίμασα σε high settings,και φαινόταν υπέροχο!Αλλά με 19fps δεν παίζεις :P
Αλλά και σε low όμορφο φαίνεται,η cryengine πραγματικά είναι υπέροχη,και όχι σα την UE και τα σάπια assets που χρησιμοποιούν κάποιοι devs.
Μακάρι να προχωρήσει γρήγορα το project. Έχει τα φόντα για να γίνει καλό πιστεύω.

 

Αν ξέχασα τίποτα,ρωτήστε.

 

Εδώ κάποια screenshots σε low settings. Είχα από 27 μέχρι 80 fps. Όμως σχεδόν πάντα 45-50.

 

65885BC297A5CA1685B61165C6C29E8EE82FB5EC

7346B25A1516C8B2EC9FC8535B9623F5C48D9EBD

DF08B567BC31A9195441674A5276DB66F9A704FB

 

τα μετά του γύρου

8EEADAF041E6400389BE48A0D541F1A2B7EF7A06

B201D638D02F5EC64F84B299171DB6583EEAF268

 

14 ώρες πριν, Greygore είπε

Κάτι ψιλοάσχετο, αλλά μόνο σε εμένα το UI και τα μενού φέρνουν "κάπως" προς Dishonored μεριά :P ;

νομίζω πως ναι.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας το ειπα για τον ήχο.
Το chat ειναι global,και κανει fade out αναλογα την αποσταση.
Κοντολογις,αποφευγεις να μιλας αν δεν υπαρχει λογος,γιατι μπορει να σε ακουσει ο οχτρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνάω πολύ ωραία ανοίγοντας το mic!
παίζει να έκανα 2 άτομα να αρχίσουν να τρέχουν στον αγρό που βλέπετε στην φώτο..
Να ναι καλά το sounddogs :D

4B2507DC5F28AF696608960D6D2F1763395D0653

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το πήρα!

Ωραίο είναι! Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι! Ο ήχος και το πιστολίδι τα σπάνε! Έχει όπλα έτσι παλιάς εποχής. Τα ζόμπι έχουν καλό ΑΙ,κάποια είναι πολύ δυνατά! Η βολή στο κεφάλι είναι μπαμ και κάτω και στα ζόμπι και στους άλλους παίχτες.

Έχει μια δυσκολία στο να στοχεύσεις και να σκοτώσεις,αλλά αυτό είναι και το ωραίο.

Ένα patch ακόμα δεν έχουν βγάλει όμως από την μέρα που κυκλοφόρησε και είναι βαρύ με τα settings options που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια χαρα στην παρεα το συγκεκριμενο παιχνιδι το παρακολουθω απ οταν ανακοινωθηκε κ το πηρα την πρωτη μερα που εγινε διαθεσιμο σε early access πραγματικα το hunt showdown εχει φοβερο potential  ( κατα τη γνωμη μου εχει αρκετα καινοτομα στοιχεια )αλλα κ καποια αδιεξοδα στο gameplay  προς το παρων και εξηγουμε

βασικο αδιεξοδο 1 απο τη στιγμη που ειναι τοσο δυσκολα τα bosses δεν σου δινει κανενα κινητρο για να τα αντιμετωπισεις οι περισσοτεροι που βλεπω στηνουν καμπερι γυρω γυρω απο την περιοχη του boss και περιμενουν να σκοτωσουν τους αλλους παιχτες για να παρουν   το bounty  ( οταν σκοτωνεις τον αρχηγο σου βγαζει μια επιβραβευση )

 βασικο αδιεξοδο 2 η διαφορα ενος νεου παικτη με εναν πολυ καλο παικτη ειναι τρομερα αισθητη δηλαδη αν ''δεν το χεις'' παιζει τις πρωτες φορες να μην φτασεις καν να αpοκαλυψεις τον αρχηγο ( βρισκεις στοιχεια και σου αποκαλυπτεται στον χαρτη η τοποθεσια του boss)  και αυτο πρεπει να διορθωθει αμεσα γιατι στις περισσοτερες περιπτωσεις αν δεν σου βγει καποια καλη τακτικη η δεν εισαι τυχερος πας χαμενος

αδιεξοδο 3 (η τουλαχιστον σε αυτο ετσι νομιζω εγω) το in game voice chat 2 παικτων οταν εισαι κοντα ακουγεται που σημαινει οτι αν τους ακους κ δεν σε εχουν δει  μπορεις να οργανωσεις μια καλη στρατηγικη για να τους κερδισεις  απο την αλλη ομως αν πχ χρησιμοποιεις ενα εξωτερικο voice chat δεν σε ακουει κανεις οσο κ να μιλας

αυτα ειναι τα πιο βασικα αδειξοδα που σηναντισα απο την ενασχοληση μου με το  παιχνιδι

τωρα σε οτι εχει να κανει με τα προβληματα εχω μια r9 nano οταν πρωτοανοιξα τα settings το παιχνιδι μου ειχε προτεινομενες τις high ρυθμισεις  κ η αληθεια ιεναι οτι δεν αντιμετωπισα καποιο  μεγαλο  προβλημα στο optimization περα απο μερικα frame drops οταν γεμιζει η οθονη.. το γυρισα στa medium και ειναι ολα σουπερ

αυτο ομως που παρατηρησα ειναι οτι καποιες φορες στις λιμνες οταν περπατας αναμεσα στους κορμους τον δεντρων παιζει ο χαρακτηρα σου να κολλησει στιγμιαια.. περα απο αυτα κανενα σοβαρο προβλημα με bugs αλλα σιγουρα θελει optimize

 

αυτο που βλεπω ωσ κυριο προβλημα μεχρι στιγμης ( εχω να παιξω ενα διημερο δεν ξερω αν αλλαξε) ειναι οτι γινβονται πολλα ρισταρτ στους σερβερς κ πολλες φορες εχω χασει το ρανκ μου η αυτα που εχω κερδισει ελπιζω να τελειωνουμε με αυτο  συντομα

ελπιζω να βοηθησα υποψηφιους αγοραστες κ η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το παιχνιδι αξιζει και με το παραπανω την στηριξη απο τωρα

ΥΓ  αν παιζει κανενας με βρισκει ως kromozone στο steam να αρχιζουμε σιγα σιγα κ οι παικτες παο ελλαδα να μαζευομαστε

 

UPDATE!! βγηκε καινουργιο patch  που σου δινει εξτρα reward σε περιπτωση που σκοτωσεις το boss  οποτε το αδιεξοδο 1 μπορει να μην ισχυει πλεο και εκαναν λεει και καποιο οoptimize θα ενημερωσω οταν ξανα παιξω

 

Επεξ/σία από kromozone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που σας ελεγα με τους server κανουν ρεσταρτ παλι κολλησε η εφαρμογη ενω επαιζα κ εκανε ρεσετ τον χαρακτηρα σαν να μην ειχα παιξει καθολου αναθεμαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, kromozone είπε

αυτο που σας ελεγα με τους server κανουν ρεσταρτ παλι κολλησε η εφαρμογη ενω επαιζα κ εκανε ρεσετ τον χαρακτηρα σαν να μην ειχα παιξει καθολου αναθεμαα.....

Early access γαρ, υπομονή φίλε μου. Εχτές πρόλαβα και έπαιξα δύο ματσάκια σόλο, ίσα ίσα για να πάρω μια γεύση από το παιχνίδι. Η εμπειρία μου με συγκεκριμένου είδους παιχνίδια είναι μηδαμινή, φαντάζομαι το Overwatch δεν μετράει, οπότε η αμπαλοσύνη πάει σύννεφο. Ωραίο παιχνιδάκι, ατμοσφαιρικό, σε έχει συνέχεια στην τσίτα . Στο πρώτο ματσάκι κατάφερα να σκοτώσω τρία dogs και να βρω ένα στοιχείο. Μέχρι που έφαγα ένα ζόμπι καλυμμένο με έντομα τα οποία μου την πέσανε και με ρίξανε. Φαντάζομαι το συγκεκριμένο θέλει μολότοφ και όχι όπλο. Και λογικά ανάλογα με το είδος, κάθε ζόμπι χρειάζεται διαφορετική προσέγγιση. Παίχτες δεν συνάντησα και κάπου άρχισα να σκέφτομαι ότι είμαι μόνος στον χάρτη, ίσως η προσθήκη περισσότερων παιχτών να ήταν πιο ιδανική. Στο δεύτερο ματσάκι και καθοδόν για το πρώτο στοιχείο συνάντησα τον πρώτο παίχτη, άρχισα να πυροβολώ χωρίς να έχω δει ότι στα αριστερά μου ήταν και άλλος. Μετά από δύο βολές έπεσα...

Τα γραφικά του παιχνιδιού αρκετά καλά, αλλά εκεί που τα σπάει είναι στον ηχητικό τομέα. Με έπιασα πολλές φορές έντρομο να κοιτάω αριστερά και δεξιά μονό και μόνο από τους ήχους. Δεν συνάντησα κάποια bug, το παιχνίδι έτρεχε απροβλημάτιστα χωρίς να κολλάει. Σίγουρα χωράνε πολλές βελτιώσεις, τόσο στον τεχνικό τομέα όσο και στο gameplay. Να σημείωσω ότι το έπαιξα στον καφενέ της γειτονιάς και δεν έχω ιδέα από τα specs του pc...

Η πρώτη εντύπωση είναι θετική, θα επανέλθω στο μέλλον αφού παίξω λίγο παραπάνω.

Στις 2/3/2018 στις 4:07 ΜΜ, Greygore είπε

Κάτι ψιλοάσχετο, αλλά μόνο σε εμένα το UI και τα μενού φέρνουν "κάπως" προς Dishonored μεριά :P ;

Όντως το UI είναι ίδιο με αυτό του Dishonored. Δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα μου φέρνει και κάτι από το Clive Barker's Undying... ;)

Επεξ/σία από Bagerisu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...