Προς το περιεχόμενο

Masterchef 2


andreashellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Weiss είπε

Κόψανε και το μάθημα μαγειρικής που είχε κάθε Κυριακή, καθώς προφανώς δεν ταιριάζει σε ένα reailty.:ph34r:

Δεν θα το βλεπε κανεις :P Εγω παντως δεν το εβλεπα ,βαριομουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 646
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα σημερα το μεσημέρι μερικά επεισόδια απο το φετινό αμερικάνο master chef.Είναι σαφως πολύ λιγότερο reality,έως καθόλου.

Τα επεισόδια διαρκούν πολύ λιγότερο, κάπου 40 λεπτά καθαρά,πάνω κάτω ίδια διαδικασία,απλα δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου βοήθεια από εξώστη, τα αποτελεσματα αποχώρησης τα λένε μπροστά σε όλους, δεν υπάρχει το σπίτι που μένουν, δηλαδή δεν το δείχνουν, αν υπάρχει δηλαδή σπίτι, οι οι ίντριγκες είναι καθαρά πάνω στη μαγειρική, τα σκηνικά είναι πολύ πιο πολυτελές, καμμία σχέση με τα ελληνικά που είναι λες και είσαι σε νοσοκομείο, και είναι γενικά πολύ πιο γρήγορο, δηλαδή συμπυκνωμένα 40 λεπτα με τέρμα το γκάζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jmmys είπε

Είδα σημερα το μεσημέρι μερικά επεισόδια απο το φετινό αμερικάνο master chef.Είναι σαφως πολύ λιγότερο reality,έως καθόλου.

Τα επεισόδια διαρκούν πολύ λιγότερο, κάπου 40 λεπτά καθαρά,πάνω κάτω ίδια διαδικασία,απλα δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου βοήθεια από εξώστη, τα αποτελεσματα αποχώρησης τα λένε μπροστά σε όλους, δεν υπάρχει το σπίτι που μένουν, δηλαδή δεν το δείχνουν, αν υπάρχει δηλαδή σπίτι, οι οι ίντριγκες είναι καθαρά πάνω στη μαγειρική, τα σκηνικά είναι πολύ πιο πολυτελές, καμμία σχέση με τα ελληνικά που είναι λες και είσαι σε νοσοκομείο, και είναι γενικά πολύ πιο γρήγορο, δηλαδή συμπυκνωμένα 40 λεπτα με τέρμα το γκάζι.

Ποσο πολυ βαριοσουν για να το κανεις αυτο; Ειναι σαν να μου πεις να παρακολουθησω επεισοδια απο την Λαμψη...:)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:lol:

Ναι όντως,ήταν λίγο βαρετό σε σχέση με το ελληνικο οσο αφορα το ξεκατινιασμα αλλά σε κρατούσε επειδή ήταν πολύ γρήγορος ο ρυθμος,τα πιάτα που έβγαζαν όμως ήταν καταπληκτικα,εκεί είναι σχεδόν καθαρά μαγειρικό σοου

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, orck said:

Ποσο πολυ βαριοσουν για να το κανεις αυτο; Ειναι σαν να μου πεις να παρακολουθησω επεισοδια απο την Λαμψη...:)
 

Πόσες seasons έχει όμως στην Αμερική το Masterchef? :P

Αν δεν είχε θεαματικότητα θα έπεφτε τσεκούρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, επειδη στο αποψινο επεισοδιο θα πεσουν κλωτσομπουνιδια, μην αρχισετε παλι να βριζετε τον εναν και τον αλλον γτ θα ανοιξουν νεο νημα παλι τον ιανουαριο του 19 με το Μ3

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, firepc είπε

Λοιπον, επειδη στο αποψινο επεισοδιο θα πεσουν κλωτσομπουνιδια, μην αρχισετε παλι να βριζετε τον εναν και τον αλλον γτ θα ανοιξουν νεο νημα παλι τον ιανουαριο του 19 με το Μ3

Μην σκας. Θα κλειδώσει και αυτό. Με αυτήν την νέα τακτική να κλειδώνει το θέμα με συλλογική ευθύνη και όχι με διαγραφη η παρατήρηση στο μηνυνα τους μελους που παραβίασε τον κανονισμό είναι σίγουρο ότι κάποιος θα γράψει κάτι που ο διαχειριστής θα θεωρήσει εκτός ορίων.

Πείτε με γκρινιάρη και κακό ξανά.

Θυμάμαι ότι έβλεπα το πρώτο και έφτιαχναν διάφορα πιάτα και έλεγα συχνά "αυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω" δεν έχει σημασία που τελικά δεν δοκίμασα σχεδόν τίποτα αλλά φέτος δεν το έχω πει καθόλου αυτό. Δεν βλέπω ρεαλιτυ και με χαλάει το κλίμα.

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί τα πήρε η Μαγκυ πως περιμένει να βγει η πρώτη ελληνίδα μάστερ σεφ νόμιζε ότι θα πάει απευθείας στον τελικό.

Και κάτι που δεν αναφέρθηκε πίτσα με σάλτσα και σαρδέλα wtf :P

Το θετικό είναι ότι έμεινε Γωγώ-Τζωρτζης να γελασουμε λιγάκι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Εχουν δικιο οι απο πανω. Καποιοι εδω μεσα θελησαν να το κανουν reality...

Τι πιατο λετε να μαγειρεψει η Γωγω και ο Τζωρτζης σημερα;

Η Γωγώ θα κάνει το αγαπημένο της "Τζώτζη αλά πολίτα" και ο/η Τζώρτζης "Σουπιές γκαστρωμένες" ...

Επεξ/σία από nikοs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Μην σκας. Θα κλειδώσει και αυτό. Με αυτήν την νέα τακτική να κλειδώνει το θέμα με συλλογική ευθύνη και όχι με διαγραφη η παρατήρηση στο μηνυνα τους μελους που παραβίασε τον κανονισμό είναι σίγουρο ότι κάποιος θα γράψει κάτι που ο διαχειριστής θα θεωρήσει εκτός ορίων.

Πείτε με γκρινιάρη και κακό ξανά.

Θυμάμαι ότι έβλεπα το πρώτο και έφτιαχναν διάφορα πιάτα και έλεγα συχνά "αυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω" δεν έχει σημασία που τελικά δεν δοκίμασα σχεδόν τίποτα αλλά φέτος δεν το έχω πει καθόλου αυτό. Δεν βλέπω ρεαλιτυ και με χαλάει το κλίμα.

Spoiler

Κοίτα, αν το δεις τελείως αντικειμενικά δεν ήταν άδικο.
Άδικο είναι αν το συγκρίνεις με το δίπλα(σαρβαιβορ) που γίνεται ο πανικός, lawless area που λένε στο χωριό μου :P,

Αν την γλυτώσει ο Τίμος τι να πω..  Μετά θα συνεχίσει να έχει υφάκι, και δεν θα έχει και άδικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...