Προς το περιεχόμενο

Xiaomi scooter


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/8/2019 στις 11:43 ΠΜ, rafeek είπε

Εδώ ένα βίντεο με τα ''γρήγορα''

Είναι με εξοπλισμό και full face κράνη

Τέλεια βόλτα στον Υμηττό αλλά δεν ξέρω αν ανεβαίνουν τα Xiaomi, το Pro ίσως

 

-------

 

Πατιναρες αλλα πολυ ακριβες ρε παιδι μου

οτι το αξιζουν ναι μεγαλες μπαταριες πολυ καλα φρενα και δεν κολλανε πουθενα

Προς το παρον με το Xiaoμακι μου και βλεπουμε :)

Επεξ/σία από menos.gavras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά πήρα το segaway es2 για 3 βασικούς λόγους.

1:Έχει αμορτισέρ και στους δύο τροχούς.

2:Τα ελαστικά του είναι γεμάτα.

3:Μπορείς να βάλεις πρόσθετη μπαταρία και γενικά είναι αρκετά στιβαρό από το mi365.

Βέβαια υστερεί στο πίσω φρένο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Mου έσκασε το λάστιχο και πήγα το πατίνι μου στο www.e-patini.gr και μου το άλλαξαν. Μου έλεγξαν και τα φρένα και την αναδίπλωση. Είχανε εκεί και πολλά ανταλλακτικά και αξεσουάρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2019 στις 10:24 ΜΜ, Jlaxy είπε

Παιδιά πήρα το segaway es2 για 3 βασικούς λόγους.

1:Έχει αμορτισέρ και στους δύο τροχούς.

2:Τα ελαστικά του είναι γεμάτα.

3:Μπορείς να βάλεις πρόσθετη μπαταρία και γενικά είναι αρκετά στιβαρό από το mi365.

Βέβαια υστερεί στο πίσω φρένο.

Νομιζω οτι το es2 ειναι πολυ καλυτερο (αν δεν κανω και λαθος ειναι ιδια με τα hive)

αλλα με ανησυχει λιγακι το ηλεκτρικο φρενο του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

Νομιζω οτι το es2 ειναι πολυ καλυτερο (αν δεν κανω και λαθος ειναι ιδια με τα hive)

αλλα με ανησυχει λιγακι το ηλεκτρικο φρενο του

Έχει και πίσω φρένο με το πόδι.

Ίσως αργότερα να πάρω και την έξτρα μπαταρία όμως έως τώρα με καλύπτει.

Πάντως για την Ελλάδα δεν κάνει με τόσες λακκούβες και οδηγούς αυτοκινήτων ότι νανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα ποστάρω εδώ μιας και δεν βρήκα κάτι άλλο σχετικό,αν υπάρχει κάποιο θέμα με ηλεκτρικά πατίνια στείλτε με εκεί :P

Για απόσταση 2+2 km την μέρα ατόμου 75 kg αξίζει το fiat 500 που έχει στα 200 το public μιας που είναι πολύ μικρή η διαδρομή απλά να γλυτώσει τον ποδαρόδρομο με το ελάχιστο δυνατό κόστος? Μονόδρομος το xiaomi ?Υπάρχουν κομμάτια ανηφόρας στο δρόμο αλλά απλά μας ενδιαφέρει να τσουλάει όχι κάτι παραπάνω. Καμιά γρήγορη γνώμη μην χασουμε και την προσφορά αν αξίζει βέβαια 

https://www.public.gr/product/ilektriko-patini-fiat-500-electric-scooter-mayro/prod10051360pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, πριν λιγες μερες αγορασα και εγω το δικο μου.Απο 333 το πηρα 250 χαρης την εκπτωση που εχω στη vodafone.

Μεχρι στιγμής ειμαι πολυ ευχαρηστημενος.
Διαβασα μερικα σχολια για τις ανυφορες που δεν νομιζω να στεκουν.Εγω μενω Ηρακλειο Κρητης και κανω διαδρομη Γιοφυρο που ειναι τερμα χαμηλα αχεδον θαλασσα μεχρι τελος Φορτετσας( Μαραθυτης) που ειναι απο τα ψηλοτερα σημεια της πολης και οσο εχει πανω απο 50% μπαταρια δεν σταματαει σε καμμία ανηφορα.

Δεν εχω αποψη βεβαια για τις λακουβες ακομα.Εχω διαβασει πως σπαει το φτερο πισω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ακομα μιας και μου φαινεται στιβαρο και μακρυα απο τη ροδα.Μηπως το παταει κανεις στα 3 ελαστικα pads που βιδωνει ; 

Οπως ειπα το μονο θεμα του ειναι οταν πεφτει κατω απο 50% μπαταρια που δεν εχει την ιδια δυναμη για ανηφόρα.

Κατα τα αλλα ειναι τελειο.Να προσθεσω πως λειτουργει αψογα συνδυαστικά με αμαξι οταν εχεις να κανεις Χ μεγαλη αποσταση και μετα παρκαρεις καπου μακρυά και το βγαζεις για το υπόλοιπο της διαδρομης.

Μια ερωτηση αν κανεις ξερει.Το πατινι εχει 2 αυτοκόλλητα εγγυησης στο μερος της μπαταριας που αν τα βγαλεις την χανεις , το θεμα ειναι πως αυτα δεν κολλάνε στην πανω πλευρα στο σίδερο και απλα το μισο περισσεύει εξω.Τι μπορω να κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σε όλους,

Πρόκειται να το αγοράσω κι εγώ το πατίνι και το συγκεκριμένο thread βοήθησε απίστευτα. Ούτε καν φανταζόμουν ότι θα υπήρχαν τόσες και τέτοιες πληροφορίες.

Η απορία μου είναιη εξής, πόσες εκδόσεις υπάρχουν; Ή μάλλον, πόσες γενιές υπάρχουν;
Γνωρίζω ότι απ' την πρώτη στιγμή που το έβγαλε η Xiaomi, έβγαλε το απλό και το Pro (2 διαφορετικές εκδόσεις που η διαφορά τους είναι στο μέγεθος της μπαταρίας και στο βάρος).
Ωστόσο, έχει βγει και 2η (ή μήπως και 3η γενιά) ή είμαστε στην 1η;
Ρωτάω γιατί δε μπορώ να βρω οργανωμένες πληροφορίες πουθενά.

By the way, εγώ είμαι στην Κύπρο κι αυτή την περίοδο η φθηνότερη τιμή που το βρίσκω είναι στα Public, στα 350 ευρώ. Μιλάμε για το απλό (όχι το pro).
Ωστόσο δε μπορώ να καταλάβω αν έχουν παλιότερης γενιάς (αν ισχύει βέβαια ότι υπάρχει παλιότερη και νεότερη γενιά), καθώς δεν αναφέρουν πουθενά το "Μ365".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2020 στις 8:58 ΜΜ, gamer73 είπε

Γεια σας είμαι 106 κιλά και σκέφτομαι να πάρω το pro θα με σηκώσει η θα βρεθώ σε κανένα χαντάκι. )

φιλε οριακα θα εισαι ελεγα. Ειδικα εαν εχεις ανηφορες δεν θα τραβαει. O κατασκευαστης το δινει μεχρι 100kg  οποτε η αδυνατιζεις η περνεις ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mchrisober είπε

φιλε οριακα θα εισαι ελεγα. Ειδικα εαν εχεις ανηφορες δεν θα τραβαει. O κατασκευαστης το δινει μεχρι 100kg  οποτε η αδυνατιζεις η περνεις ρισκο.

Σε ευχαριστώ πρέπει να χάσω κιλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/01/2020 at 16:23, GiorgosArgy said:

Γεια σε όλους,

Πρόκειται να το αγοράσω κι εγώ το πατίνι και το συγκεκριμένο thread βοήθησε απίστευτα. Ούτε καν φανταζόμουν ότι θα υπήρχαν τόσες και τέτοιες πληροφορίες.

Η απορία μου είναιη εξής, πόσες εκδόσεις υπάρχουν; Ή μάλλον, πόσες γενιές υπάρχουν;
Γνωρίζω ότι απ' την πρώτη στιγμή που το έβγαλε η Xiaomi, έβγαλε το απλό και το Pro (2 διαφορετικές εκδόσεις που η διαφορά τους είναι στο μέγεθος της μπαταρίας και στο βάρος).
Ωστόσο, έχει βγει και 2η (ή μήπως και 3η γενιά) ή είμαστε στην 1η;
Ρωτάω γιατί δε μπορώ να βρω οργανωμένες πληροφορίες πουθενά.

By the way, εγώ είμαι στην Κύπρο κι αυτή την περίοδο η φθηνότερη τιμή που το βρίσκω είναι στα Public, στα 350 ευρώ. Μιλάμε για το απλό (όχι το pro).
Ωστόσο δε μπορώ να καταλάβω αν έχουν παλιότερης γενιάς (αν ισχύει βέβαια ότι υπάρχει παλιότερη και νεότερη γενιά), καθώς δεν αναφέρουν πουθενά το "Μ365".

Στην Ελλάδα έχουν κυκλοφορήσει 2 εκδόσεις: η 1η και πιο παλιά το απλό m365 και η 2η και πιο καινούρια m365 pro. Οι διαφορές τους είναι στην αυτονομία 30km έναντι 45km αντίστοιχα και στην τελική ταχύτητα 25km/h έναντι 30km/h καθώς και στην ισχύ του κινητήρα. Επίσης το Pro εχει και οθόνη με περισσότερες πληροφορίες όπως πχ ταχύτητα ενώ το απλό m365 έχει μόνο ένδειξη με 4 λεντάκια για την μπαταρία.

Μαζί με την 1η έκδοση στην Κίνα κυκλοφόρησε και μια πιο απλή το m365 youth ediition που είχε μικρότερη μπαταρία.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα ,μετά από χρήση 2 μηνών στους ελληνικούς δρόμους και πεζοδρόμια,δημιουργήθηκε πρόβλημα στον άξονα στο σημείο αναδίπλωσης

Το στείλαμε για επισκευή στην εταιρεία (εντός εγγύησης)και μετά από σαράντα μέρες μας πληροφόρησαν ότι δεν δικαιούμαστε την  εγγύηση λόγω κακής χρήσης (πρέπει να το πηγαίνουμε σε δρόμους χωρίς λακκούβες ή να διακοσμίσουμε το σαλόνι).Κόστος επισκευής και μεταφορικά(στην Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει servise )  105 ευρώ.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nydrapan είπε

Καλημέρα ,μετά από χρήση 2 μηνών στους ελληνικούς δρόμους και πεζοδρόμια,δημιουργήθηκε πρόβλημα στον άξονα στο σημείο αναδίπλωσης

Το στείλαμε για επισκευή στην εταιρεία (εντός εγγύησης)και μετά από σαράντα μέρες μας πληροφόρησαν ότι δεν δικαιούμαστε την  εγγύηση λόγω κακής χρήσης (πρέπει να το πηγαίνουμε σε δρόμους χωρίς λακκούβες ή να διακοσμίσουμε το σαλόνι).Κόστος επισκευής και μεταφορικά(στην Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει servise )  105 ευρώ.

Τραγική xiaomi 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλημέρα, 

Πρόσφατα μου εσκασε τ λάστιχο κ εμενα και μου πηρε 4 ωρες να αλλάξω τν σαμπρέλα ενώ στν πορεία τρύπησα και τν μια ανταλλακτική σαμπρέλα που είχε μαζι. Οπότε μασίφ ελαστικα τν επόμενη φερα ασυζητητί. Ξερει κανεις απο Θεσσαλονίκη που πουλανε φθηνα ελαστικα? Σκέφτηκα εκεί στν Γιαννιτσών στα κινέζικα μήπως αλλα idk... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...