Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στη παρέα ενδιαφέρομαι για αγορά του game.

Να πάρω τη standard  edition η αξίζει κάποια από τις πιο ακριβές? 

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To παιχνίδι είναι πιo dead από ποτέ. Pve & PvP. Achievement Unlocked. Κατάφεραν και αυτό.

Ήθελα πολύ να γνωρίζω πόσους παίχτες έχει όντως καθημερινά. Πρέπει να είναι εντελώς αστεία τα νούμερα, μερικά πράγματα φαίνονται άλλωστε και από το twitch και από το σχεδόν ανύπαρκτο youtube content.

 Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα από την massive πάμε για επικό leap of faith και γεια σας.

Είναι τέρμα sad η φάση, οι λόγοι που έχει αποτύχει όλη το ''project'' με το 2 είναι λίγο πολύ γνωστοί, έχω κάνει και αρκετές αναλύσεις άλλωστε και εδώ imo γιατί συμβαίνει αυτό και νομίζω όσοι το έχουν παίξει αρκετά το game (ειδικά το td1) συμφωνούν με αρκετά τα οποία έχω γράψει ανά καιρούς.

Πάμε για άλλα εκτός αν υπάρξει μια απρόσμενη έκπληξη, αλλά imo είναι λίγο πολύ μη αναστρέψιμη η κατάσταση.

 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τραβάει το παιχνίδι, δεν μπήκα καν να ασχοληθώ με το raid κλπ. Έκαναν ζημιά στην αρχή που είναι μη αναστρέψιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό με τα generics έπρεπε να είχε φύγει 1.5 μήνα πριν όταν γινόταν το abuse από πολλούς players.Too late και πιο πολύ σπάσιμο για αυτούς που κάθονταν και τα φάρμαραν με τις ώρες..

Δεν αναφέρθηκε πουθενά μιας που μιλάνε για pvp και ''unhealthy ways'' για το σίχαμα το Defender και το rng που υπάρχει ακόμα στο πόσα bullets μπορεί να μαζεύει. Aυτό και το εμετικό hip fire με τα LMG. Όλο αυτό κάνει το pvp χειρότερο από ότι ήδη είναι. Και pvp που; Στο Conflict, που σου χαλάει σχεδόν όλα σου τα rolls για να σε φέρει ίσα και όμοια με άλλον που δεν έχει προσέξει το build του και παίζει pvp με dmg to elites παντού... Εκτός αν μας θεωρεί όλους elite players, ο γλυκούλης μας..

Anw. Πάμε να αναφέρουμε 2-3 πράγματα τώρα.

Βάζουν rogue system στο ODZ αλλά αυτό δεν θα φέρει τον κόσμο πίσω, όσο και να το θέλουμε, όπως επίσης δεν θα το κάνει λιγότερο βαρετό από ότι ήδη είναι σαν δομή...

Η επιλογή να χωρίσουν το Darkzone σε 3 μέρη αποδεικνύεται να είναι η ταφόπλακα σε αυτό που έκανε τον πρόγονο αυτού του game κάτι ξεχωριστό.

Ο hardcore πυρήνας του πρώτου game αποτελούνταν από pvp players και το γεγονός ότι μετά από τόσα broken states υπήρχε σχεδόν πάντα loyal community και ζωηράδα στο Darkzone είναι η μεγάλη απόδειξη πόσο failαραν στο 2 και έχει φύγει ο κόσμος ή επιστρέφει στο πρώτο. Δηλαδή έλεος..

Ότι άλλο να κάτσουμε να αναλύσουμε είναι imo περιττό. Τα νούμερα μιλάνε, το βλέπετε και όσοι έχετε την υπομονή να logάρετε ακόμα, (μαζί και εγώ) έστω για τα dailies etc..

 Το game σώζεται αλλά πρέπει να δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις για να συμβεί κάτι τέτοιο.

Είναι τόσο απλό.  Γιωτάδες της Massive:

1. Δημιουργήστε μια ομάδα με developers, όχι πολλά άτομα, καλέστε players in depth γνώστες του παιχνιδιού να σας βοηθήσουν, ότι κάνατε στο πρώτο σας παιχνίδι με τα elite task forces...

2. Bγάλτε σοβαρά 6partα gear sets επιτέλους, βγάλτε pve content να μην γκρινιάζουν και αυτοί στο μεσοδιάστημα μεταξύ των updates και τις αλλαγές που θα γίνουν.

3. Και πιο σημαντικό, πείτε ότι κάνατε μλκια με το χώρισμα του DZ , αφήστε τα 2 από τα 3 dz ως έχει με το normalization για όποιον θέλει να πηγαίνει να farmάρει. Τα landmarks ως έχουν, να μην μας τα κάνουν πλανήτες πάλι οι γιωτάδες που γκρίνιαζαν στο 1 γιατί τους ενοχλούσε όταν έμπλεκαν μαζί με τους pvpers. Να παίζουν εκεί. Εκεί θα έχουν λιγότερες πιθανότητες να ασχοληθούν μαζί τους οι pvpers αφού οι hardcores θα πηγαίνουν για clan wars στο ODZ.  Ωραία; Ωραία. Πάει αυτό.

Πάρε πχ το πάνω δεξιά DZ και κάνε το expand σιγά σιγά το map, αρχίζοντας πχ με 2-3 zones. Στο τέλος να έχουμε τουλάχιστον 6 όπως ήταν αρχικά στο td1.  Εφόσον μεγαλώνει το map, το player capacity πρέπει επίσης να αυξηθεί. 

Rogue system όπως το γνωρίζαμε στο πρώτο game. Ένας συνδυασμός του rogue system 2.0 αλλά να είναι βελτιωμένο, για να μην έχουμε Rogue police και καμπεροκαταστάσεις στα σημεία που γίνεται clear το manhunt status.

Βάλτε τα τμήματα του marketing σας(εκεί τα πάτε περίφημα), βάλτε youtubers, δεν ξέρω τι, και φέρτε τον κόσμο πίσω, κάντε αυτούς που παίζουν ακόμα το td1 να το κάνουν Unistall και να έρθουν στο 2..

Οτιδήποτε άλλο είναι δικό σας fail και καταστρέφετε ένα game που έχω περάσει πολλές και μοναδικές στιγμές εγώ και η παρεά μου από το 2016. 

Νιώστε επιτέλους το potential αυτού του franchise και δώστε μας αυτό που πληρώσαμε να έχουμε.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...