Προς το περιεχόμενο

Άδεια με το ζόρι


EGRANEROE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Muchacho είπε

Εγώ έναν που ξέρω στο  Σκλαβενίτη δεν έχει τέτοιο πρόβλημα ίσως κάθε υποκατάστημα λειτουργούν διαφορετικά...

αυτο που λες μπορει να παιζει, γιατι αυτοι δουλευουν σε καταστημα που ηταν πριν Μαρινοπουλος, εκτος Αθηνας..

αν και θα περιμενα να εχουν την ιδια πολιτικη, αλλα μαλλον αυτο δε παιζει..

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, duende είπε

αυτο που λες μπορει να παιζει, γιατι αυτοι δουλευουν σε καταστημα που ηταν πριν Μαρινοπουλος, εκτος Αθηνας..

αν και θα περιμενα να εχουν την ιδια πολιτικη, αλλα μαλλον αυτο δε παιζει..

Νομιζω πως στα Σκλαβενιτης ηταν καλυτερα τα εργασιακα, και στου Μαρινοπουλου ηταν σαπιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σούπερ μάρκετ λειτουργούν, ως ένα βαθμό, διαφορετικά και ανάλογα με την περιοχή.

Η πολιτική τους σε αυτά τα θέματα εξαρτάται άμεσα από τις ισχυρές οργανωμένες ομάδες της περιοχής, οι οποίες καθορίζουν σε μεγάλο βαθμό και τις προσλήψεις στο συγκεκριμένο κατάστημα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλειά που είμαι τώρα, έχω 9 μήνες συγκεκριμένα, δεν έχω πάρει ούτε μια μέρα άδεια που να την έχω αιτηθεί εγώ.

Πάντα μου τις δίνει οπότε θέλει ο εργοδότης. Πάντα το πληροφορούμαι  την προηγούμενη ότι την επόμενη θα βρίσκομαι σε άδεια, πολλές φορές το μαθαίνω το απόγευμα ότι αύριο θα βρίσκομαι σε άδεια, άλλες με έχει πάρει τηλέφωνο και στις 9 και στις 10 το βράδυ. 

Και το κορυφαίο κατά τον Νοέμβριο μου λέει αύριο δεν ξέρω ακόμα αν θα δουλέψεις, ξυπνά κανονικά πάρε με ένα τηλέφωνο στις 7 το πρωί και θα σου πω αν θα έρθεις για δουλειά. Ξύπνησα, ετοιμαστηκα και στις 7.20 έμαθα ότι βρίσκομαι σε άδεια..

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Sonik86 είπε

Στη δουλειά που είμαι τώρα, έχω 9 μήνες συγκεκριμένα, δεν έχω πάρει ούτε μια μέρα άδεια που να την έχω αιτηθεί εγώ.

Πάντα μου τις δίνει οπότε θέλει ο εργοδότης. Πάντα το πληροφορούμαι  την προηγούμενη ότι την επόμενη θα βρίσκομαι σε άδεια, πολλές φορές το μαθαίνω το απόγευμα ότι αύριο θα βρίσκομαι σε άδεια, άλλες με έχει πάρει τηλέφωνο και στις 9 και στις 10 το βράδυ. 

Και το κορυφαίο κατά τον Νοέμβριο μου λέει αύριο δεν ξέρω ακόμα αν θα δουλέψεις, ξυπνά κανονικά πάρε με ένα τηλέφωνο στις 7 το πρωί και θα σου πω αν θα έρθεις για δουλειά. Ξύπνησα, ετοιμαστηκα και στις 7.20 έμαθα ότι βρίσκομαι σε άδεια..

Ποιά εταιρεία είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sonik86 είπε

Στη δουλειά που είμαι τώρα, έχω 9 μήνες συγκεκριμένα, δεν έχω πάρει ούτε μια μέρα άδεια που να την έχω αιτηθεί εγώ.

Πάντα μου τις δίνει οπότε θέλει ο εργοδότης. Πάντα το πληροφορούμαι  την προηγούμενη ότι την επόμενη θα βρίσκομαι σε άδεια, πολλές φορές το μαθαίνω το απόγευμα ότι αύριο θα βρίσκομαι σε άδεια, άλλες με έχει πάρει τηλέφωνο και στις 9 και στις 10 το βράδυ. 

Και το κορυφαίο κατά τον Νοέμβριο μου λέει αύριο δεν ξέρω ακόμα αν θα δουλέψεις, ξυπνά κανονικά πάρε με ένα τηλέφωνο στις 7 το πρωί και θα σου πω αν θα έρθεις για δουλειά. Ξύπνησα, ετοιμαστηκα και στις 7.20 έμαθα ότι βρίσκομαι σε άδεια..

 

Αυτά είναι αδιανόητα πράγματα. Μπανανία 2018. Οργίζομαι και μόνο που τα διαβάζω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Αυτά είναι αδιανόητα πράγματα. Μπανανία 2018. Οργίζομαι και μόνο που τα διαβάζω

ειναι εντελως σαδιστικο. οσο γκασμας και να ειναι ο εργοδοτης, δε μπορει να μη καταλαβαινει οτι ετσι γ@μαει τη ψυχολογια του εργαζομενου και τον εχει συνεχεια στη τσιτα. το κανει εν γνωση του αυτο, γιατι "μπορει" και γουσταρει να παταει τον αλλον που εχει την αναγκη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, duende είπε

και στον Σκλαβενιτη που ξερω παιδια που εργαζονται εκει, τους αναγκαζει καθε μηνα να παιρνουν αδεια ωστε να μην εχουν ποτε υπολοιπο. Καθε μηνα 2 μερες, ουτε να πανε μια εβδομαδα καπου δε μπορουν

Γνωρίζω πάντως άνθρωπο που δουλεύει στον Σκλαβενίτη και δεν έπαιρνε ποτέ άδειες με αυτόν τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, l337 είπε

Γνωρίζω πάντως άνθρωπο που δουλεύει στον Σκλαβενίτη και δεν έπαιρνε ποτέ άδειες με αυτόν τον τρόπο.

οπως αναφερθηκε πιο πανω, παιζει ανα καταστημα/περιοχη μαλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duende είπε

οπως αναφερθηκε πιο πανω, παιζει ανα καταστημα/περιοχη μαλλον..

Πολύ πιθανό, δεν είπα ότι γράφεις ψέμματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, duende είπε

οπως αναφερθηκε πιο πανω, παιζει ανα καταστημα/περιοχη μαλλον..

Τα καταστήματα που ηταν Μαρινόπουλος ειναι περίεργη περίπτωση, δεν έχουν γίνει ακομα ενα με τα υπόλοιπα του Σκλαβενίτη, ακόμα γίνονται εξυγιανσεις και εκκαθαρίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...