Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι θελουν να περασουν mac os σε laptop πρεπει να διαβασουν το παρακατω κειμενο. Ειναι στα αγγλικα αλλα λυνει ολες τις αποριες σχετικα με συμβατοτητα κλπ.

 

http://www.tonymacx86.com/threads/laptop-compatibility.106791/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βαλε κατι παραπανω και παρε ενα κανονικο mac αφου τοσο πολυ το θελεις γιατι και να "αξιζει" οπως λες δεν νομιζω να μπορεις να περασεις macos 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναπάρει και μου κράτησε αρκετά αλλά κάθε φορά που χαλούσε το παραμικρό έδινα τα διπλάσια από ότι σε ένα κλασικό laptop αυτό είναι το πρόβλημα. Αν καταλήξω στο Asus και καταφέρω να τη βγάλω με αυτό 4 χρόνια εντάξει θα 'μαι, μετά πάλι MacBook με βλέπω να παίρνω. Θα δείξει. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Εχω ενα htpc που με αυτα τα χαρακτηριστικα.

 

ι3 3220

gigabyte ga-b575m-d3h

r7 260

hdd 2tb

ssd 120gb

 

Ειναι εφικτο το hackintosh?

Δεν εχω προσβαση σε mac.Μπορω να περασω os x με καποιο τροπο?

Καποιος οδηγος?

Να στε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύουν τα ίδια και στο Sierra σε ότι αφορά την X99 πλατφόρμα; 

Όχι στο sierra θα είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα,πάντα όμως όταν φτάσει και αυτό στην επιθυμητή σταθερή έκδοση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός για hackintosh (στο σύστημα της υπογραφής μου) χωρίς να χρειάζεται να βρεις σύστημα με mac για να φτιάξεις το στικάκι; Έχω την εντύπωση πως πλέον το hackintosh έχει γίνει αρκετά εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός για hackintosh (στο σύστημα της υπογραφής μου) χωρίς να χρειάζεται να βρεις σύστημα με mac για να φτιάξεις το στικάκι; Έχω την εντύπωση πως πλέον το hackintosh έχει γίνει αρκετά εύκολο.

Υπαρχει οντως

Επεξ/σία από belkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός για hackintosh (στο σύστημα της υπογραφής μου) χωρίς να χρειάζεται να βρεις σύστημα με mac για να φτιάξεις το στικάκι; Έχω την εντύπωση πως πλέον το hackintosh έχει γίνει αρκετά εύκολο.

 

Γενικα για τετοιες ερωτησεις ενα search του τυπου 

 

motherboard_model success site:tonymacx86.com 

 

Παρολαυτα:

http://www.tonymacx86.com/threads/success-p8z77-v-lx-i5-3570k-sapphire-7970-3go-10-10-2.157031/

 

Η gpu σου τσεκαρε μπορει να χρειαστει κανα flag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος ενημερωμένος οδηγός για hackintosh (στο σύστημα της υπογραφής μου) χωρίς να χρειάζεται να βρεις σύστημα με mac για να φτιάξεις το στικάκι; Έχω την εντύπωση πως πλέον το hackintosh έχει γίνει αρκετά εύκολο.

Καλημερα , υπαρχει το εχω πει πολλες φορες μερικες σελιδες πριν πως να περασεις mac σε pc χωρις να διαθετεις mac ή vm, ετσι περασα και εγω mac στο pc χωρις να εχω mac η να βαλω virtual

Ειναι γενικος οδηγος για καθε pc , σε μενα επαιξε χωρις να κανω καμια ρυθμιση, σε πολλους πρεπει να βαλεις παραμετρους στην εγκατασταση ,ψαξε πισω το post γιατι δεν εχω το link αυτη την στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...