Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για δραπανο


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Καλη επιλογη το συγκεκριμενο Makita (το δευτερο λινκ) οπως και αυτο εδω:https://cheap-tools.gr/-/1786-bosch-gbh-2-26dre-sds-plus-800w.html

Ρε παιδια,σας δειχνουμε Makita και Bosch επαγγελματικα με 150-160€,εργαλεια που σε εναν ερασιτεχνη θα κρατησουν μια ζωη και ρωτατε για να παρετε Black and Decker με 130€?Τι να πω.

1) όταν η χρήση που θα κάνεις δεν θα είναι και πολύ συχνή σκέφτεσαι να δώσεις οσο το δυνατόν λιγότερα (με την προυπόθεση οτι καλύπτει τις ανάγκες σου) οποτε αν αντι για 160 μπορω να δώσω 130 και πάλι να κάνω τη δουλεία μου γιατι να μην το κάνω.?

2) αν ξέραμε δεν θα μπαίναμε να ρωτήσουμε/μάθουμε και απλα θα αγοράζαμε.

Επίσης με αυτό τι εννοεί 

Αναφορά σε κείμενο

Τρυπάνι διαμέτρου χάλυβα: 13 χιλιοστών

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Spect~ είπε

1) όταν η χρήση που θα κάνεις δεν θα είναι και πολύ συχνή σκέφτεσαι να δώσεις οσο το δυνατόν λιγότερα (με την προυπόθεση οτι καλύπτει τις ανάγκες σου) οποτε αν αντι για 160 μπορω να δώσω 130 και πάλι να κάνω τη δουλεία μου γιατι να μην το κάνω.?

2) αν ξέραμε δεν θα μπαίναμε να ρωτήσουμε/μάθουμε και απλα θα αγοράζαμε.

Επίσης με αυτό τι εννοεί 

Καλα ναι,σορρυ,δεν το εννοουσα ετσι.Απλα τα black and decker δεν ειναι ποιοτητας εργαλεια(καλα το borman δεν το σχολιαζω καν) και μου φαινεται παραλογο ενω μπορεις με 20-30€ ακομα να παρεις ενα εργαλειο που ειναι ετη φωτος μπροστα,να επιλεγεις (οχι εσυ προσωπικα,γενικα μιλαω) να γλιτωσεις 20€ και να "πεταξεις" 130€.Δεν ξερω αν καταλαβαινεις πως το εννοω.Η καλυτερη επιλογη για εναν ερασιτεχνη ειναι το δραπανο του λιντλ,αν μπορεις να περιμενεις ποτε θα το βγαλει καντο,αξιζει με χιλια.Αλλιως δωσε κατι παραπανω και παρε κατι που αξιζει πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καταλαβαίνω πως το εννοείς γιατί εγώ προσωπικά προτιμώ να τα σκάω μια φορά και να τελειώνω από το να πετάω λεφτά στην αρχή για μια μουφα και μετά ξανά για κάτι καλύτερο απλά τώρα δεν πληρώνω εγώ :P

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Appe 3 πηγα να παραγγηλω  απο το  Screwfix  της Ευρώπης έκανα εγραφει  κανονικά και μόλις πήγα για παραγγελιά δεν βγάζει χωρά Ελλάδα και δεν με προχωράει μήπως να  μου πεις εσύ πως τα παραγγελνες.?τελικά θα πάρω το ΤΙΤΑΝ 631 έχει κάπου 200 κριτικές και όλες πολύ καλές. Αν μπορέσω βεβαία.Kαι απο το σαιτ Σκωτια και Γερμανια τιποτα πουθενα Ελλαδα

Επεξ/σία από nik416
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 04/04/2018 στις 8:07 ΠΜ, nik416 είπε

Appe 3 πηγα να παραγγηλω  απο το  Screwfix  της Ευρώπης έκανα εγραφει  κανονικά και μόλις πήγα για παραγγελιά δεν βγάζει χωρά Ελλάδα και δεν με προχωράει μήπως να  μου πεις εσύ πως τα παραγγελνες.?τελικά θα πάρω το ΤΙΤΑΝ 631 έχει κάπου 200 κριτικές και όλες πολύ καλές. Αν μπορέσω βεβαία.Kαι απο το σαιτ Σκωτια και Γερμανια τιποτα πουθενα Ελλαδα

Μενω Σκωτία οπότε τα αγοραζω απο το κατάστημα κατευθείαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλα  τα παιδιά  και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ . Παραγγηλα  απο ΕΒΕΥ  τελικά το ΤΙΤΑΝ 632 σύνολο 108 ευρ. Παιδιά θα έρθει σε καμιά  15 μέρες απο Αγγλία όταν έρθει να γράψω εντυπώσεις και αν μπορέσω να ανεβάσω και Βέντεκιντ . Βεβαία  επιδει  ειμαι και γκαντεμοσαυρος θα δείτε οτι το ΛΙΝΤΛ  τώρα θα βγάλει σκαφτοδραπανω .τέλος πάντων ότι είναι.  Εκεί που κολαω  είναι πως να αλλάξω το φις του είναι με 3 κλώνους και να βάλω σούκο άλλα με ψάξιμο πιστεύω θα το βρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, nik416 είπε

Καταρχήν  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλα  τα παιδιά  και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ . Παραγγηλα  απο ΕΒΕΥ  τελικά το ΤΙΤΑΝ 632 σύνολο 108 ευρ. Παιδιά θα έρθει σε καμιά  15 μέρες απο Αγγλία όταν έρθει να γράψω εντυπώσεις και αν μπορέσω να ανεβάσω και Βέντεκιντ . Βεβαία  επιδει  ειμαι και γκαντεμοσαυρος θα δείτε οτι το ΛΙΝΤΛ  τώρα θα βγάλει σκαφτοδραπανω .τέλος πάντων ότι είναι.  Εκεί που κολαω  είναι πως να αλλάξω το φις του είναι με 3 κλώνους και να βάλω σούκο άλλα με ψάξιμο πιστεύω θα το βρω. 

Γιατί δεν παίρνεις απλά ένα αντάπτορα από αγγλικη πρίζα σε ελληνική; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Spect~ είπε

 

13 ώρες πριν, Spect~ είπε

Γιατί δεν παίρνεις απλά ένα αντάπτορα από αγγλικη πρίζα σε ελληνική; 

Εξωφρενικα επικίνδυνο για τέτοιου είδους συσκευή!!!

 

 

Ts δυστυχώς για εμένα έκανες κακή επιλογή αλλά εύχομαι να σου βγει καλό!! :)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2018 στις 11:43 ΜΜ, Spect~ είπε

1) όταν η χρήση που θα κάνεις δεν θα είναι και πολύ συχνή σκέφτεσαι να δώσεις οσο το δυνατόν λιγότερα (με την προυπόθεση οτι καλύπτει τις ανάγκες σου) οποτε αν αντι για 160 μπορω να δώσω 130 και πάλι να κάνω τη δουλεία μου γιατι να μην το κάνω.?

2) αν ξέραμε δεν θα μπαίναμε να ρωτήσουμε/μάθουμε και απλα θα αγοράζαμε.

Επίσης με αυτό τι εννοεί 

Σαφώς αλλά στα 130€ τα επιπλέον 30€ δεν είναι και τόσο μεγάλο ποσό για κάτι πραγματικά ποιοτικό έναντι κάτι μέτριου.

 

6 ώρες πριν, paylidis είπε

Εξωφρενικα επικίνδυνο για τέτοιου είδους συσκευή!!!

 

Για ποιο λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Για ποιο λόγο;

Οι περισσότεροι δεν κάνουν καλά επαφή ή χαλάνε στην πορεία. Κυρίως μάλιστα στη γείωση έχουν πρόβλημα. 

Είναι παρά πολύ επικίνδυνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zio10 είπε

Για να ρίξω ένα μικρό τοιχάκι από τούβλο χρειάζεται κρουστικό δράπανο ε;

Θες εργαλείο στο οποίο να μπορεί να απενεργοποιηθεί η περιστροφή και να μείνει μόνο το "σφυρί". Πιστολέτο δηλαδή. Αυτό που λέμε "κρουστικό δράπανο" τυπικά δεν έχει απενεργοποίηση της περιστροφής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που θα καταφέρει ειναι να κανει πολλές μικρές τρύπες στον τοίχο με αυτά. Η καλύτερη λύση ειναι η βαριοπούλα (το εργαλείο στη φωτογραφια πιο πάνω)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...