Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για δραπανο


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 07/04/2018 στις 5:57 ΜΜ, nik416 είπε

Καταρχήν  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλα  τα παιδιά  και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ . Παραγγηλα  απο ΕΒΕΥ  τελικά το ΤΙΤΑΝ 632 σύνολο 108 ευρ. Παιδιά θα έρθει σε καμιά  15 μέρες απο Αγγλία όταν έρθει να γράψω εντυπώσεις και αν μπορέσω να ανεβάσω και Βέντεκιντ . Βεβαία  επιδει  ειμαι και γκαντεμοσαυρος θα δείτε οτι το ΛΙΝΤΛ  τώρα θα βγάλει σκαφτοδραπανω .τέλος πάντων ότι είναι.  Εκεί που κολαω  είναι πως να αλλάξω το φις του είναι με 3 κλώνους και να βάλω σούκο άλλα με ψάξιμο πιστεύω θα το βρω. 

Ειναι κλασεις καλύτερο απο του Λιντλ. Μη λεμε οτι θέλουμε. Περιμένω εντυπώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nik416 είπε

Παιδιά σημερα το έπιασα στα χεριά μου . πολύ καλή ποιότητα κατασκευής πραγματικά .δυνατό εργαλείο Θεοβαρο αλλα δεν με απασχολη αυτό γιατί είμαι ερασιταχνις . η κουτά έξω πλαστικό καλή ποιότητας, το καλώδιο χοντρό άλλαξα και βύσμα μόνος μου.

 

 

Επεξ/σία από nik416
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές δουλειές. Το καλό είναι ότι έχει και αρκετά τρυπάνια ειδικά τα δύο μακρυά που κοστίζουν 5-6 ευρώ το καθένα.Καλώδιο χοντρό και καλό έχουν και τα πιο φτηνά που έχω και εγώ.

Να το προσέχεις στην πάνω μεριά γράσο κάθε τόσο αν το δουλεύεις κάπου σκληρά και αν γίνεται γράσο γραφίτη.Είναι λίγο πιο ακριβό αλλά προστατεύει καλίτερα από την τριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια συλλογη δινει μαζι!

Παρεπιμπτόντως εψαχνα νωρίτερα το θεμα, φερνει την αλλη εβδομαδα το λιντλ το δικο του στα 55€

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, paylidis είπε

Ωραια συλλογη δινει μαζι!

Παρεπιμπτόντως εψαχνα νωρίτερα το θεμα, φερνει την αλλη εβδομαδα το λιντλ το δικο του στα 55€

Αξίζει για σπιτική χρήση σε τσιμέντο? Όπου σπιτική μία στο τόσο για κανα κρέμασμα ραφιού κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

Αξίζει για σπιτική χρήση σε τσιμέντο? Όπου σπιτική μία στο τόσο για κανα κρέμασμα ραφιού κλπ

Πιο πολύ είναι για γκρέμισμα ραδίου παρά κρέμασμα! Χαχαχ

κατα τα αλλά ναι είναι σούπερ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spect~ είπε

Αξίζει για σπιτική χρήση σε τσιμέντο? Όπου σπιτική μία στο τόσο για κανα κρέμασμα ραφιού κλπ

για τετοια χρηση ειναι too much

το εργαλειο αυτο ειναι για πιο βαρια χρηση τρυπες σε μπετον μεγαλης διαμετρου,σκαψιμο τοιχων κτλ

αν θελεις να εισαι ανετος και να μην παιδευεσαι με αλλα αφου δεν εχεις εμπειρια οκ το αγοραζεις.τις τρυπες για το ραφι θα τις ανοιξει σε δευτερολεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τσιμέντο πριν εννοούσα μπετό 🤣

Όλη μέρα δουλειά άρχισα να μπερδεύω τα πάντα. 

Θα το πάρω και θα ανοίξω τρύπες σε όλο το σπίτι για να το χαρώ 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, paylidis είπε

Ωραια συλλογη δινει μαζι!

Παρεπιμπτόντως εψαχνα νωρίτερα το θεμα, φερνει την αλλη εβδομαδα το λιντλ το δικο του στα 55€

Έχω την εντύπωση, πως το lidl φέρνει κατά περιόδους και ένα ακόμα πιο δυνατό, στα 70€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, blazar είπε

Έχω την εντύπωση, πως το lidl φέρνει κατά περιόδους και ένα ακόμα πιο δυνατό, στα 70€.

Ισχύει. Εκείνο έχω. Είναι και πιο μεγάλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, blazar είπε

Έχω την εντύπωση, πως το lidl φέρνει κατά περιόδους και ένα ακόμα πιο δυνατό, στα 70€.

Φέρνει ένα στα 1500W με 5J δυναμη αλλα ειναι overkill. Για απλες τρυπες μια χαρα ειναι το 1050 με τα 3J. Προχθές κρέμασα ενα φωτιστικο, σαν σε βουτυρο τις ανοιξε, το έδωσα σε εναν εργάτη να ξηλώσει μωσαικο, και εκει μια χαρα αν και πηγαινε αργα. Ενας αλλος φιλος μαστορας εχει ξηλώσει πλακάκια σε 10+ μπάνια με αυτο.  Καποια στιγμη θελω να ανοίξω σε πλάκα τρύπα +Φ20, εκει θελω να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, εγώ απλά το ανέφερα μήπως κάποιος θέλει να πάρει εκείνο του lidl, απλά να ξέρει ότι φέρνει και καλύτερο με μικρή οικονομική διαφορά μεταξύ τους. (+15€)

Οπότε ίσως καλύτερα να περιμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα περιμένω αν  βγάλει το άλλο LIDL  να το πάρω  αυτό με 5j. Ας υπάρχει  καβατζά  δεν πειραζει. Πάντως δεν σας το είπα μολις το πάρω θα βγάλει το λιντλ το δικό του και έτσι έγινε δε το έχω 5 μερες.  Για ποδαρικό  πρωτοχρονιά θα τηρηθεί σειρα προτερεοτητας:D

Τα χρυσάφι τρυπάνια για τη είναι  ξέρουμε;

Επεξ/σία από nik416
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...