Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για δραπανο


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20180427_203019.jpg

Αυτό που έχω βάλει σε κύκλους μπορεί να μου εξηγήσει ένας χριστιανός πότε  κα πως  τα βάζουμε δηλ αν θέλω σα κομπρεσέρ αν θέλω σα  τρυπάνι.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πάνω αριστερά το βάζεις όταν θες να έχει περιστροφή και κρούση ταυτόχρονα. Για τρύπες σε τσιμέντο κλπ

Το πάνω δεξιά το βάζεις όταν θες να έχεις μόνο κρούση χωρίς να περιστρέφεται, δλδ για σπάσει κανα τοίχο με καλέμι. Απλά κομπρεσέρ δλδ

Το κάτω αριστερά το βάζεις για περιστροφή με κρούση (σε συνδιασμό λογικά και με τον πρώτο διακόπτη)

Και το κάτω δεξιά μόνο για απλή περιστροφή πχ για καμία τρύπα σε ξύλο ή whatever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα όταν βάλω το πάνω δεξιά κομπρεσερ το κάτω που το βάζω; ( οχι χυδεοτητες)  και όταν βάλω το κάτω δεξιά  για τρυπάνι το πάνω που το βάζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Πανω  δεξιά / κατω αριστερά >> Μόνο σκαπτικό χωρίς περιστροφή (καλέμια, βελόνια κτλ.)
2. Πάνω αριστερά / κάτω αριστερά >> Περιστροφή και κρούση (τρυπάνια μπετού)
3. Πάνω αριστερά / κάτω δεξιά >> μόνο περιστροφή (απλό δράπανο)

4. Οπότε με το συνδυασμό Πάνω δεξιά / κάτω δεξιά απομονώνεις και την περιστροφή και την κρούση και το χρησιμοποιείς κάπως έτσι: https://www.videoman.gr/128195  :)

Ελπίζω να μην ήμουν χυδαίος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, nik416 είπε

 

Τα χρυσάφι τρυπάνια για τη είναι  ξέρουμε;

αν βλεπω καλα στην φωτο εχει και extra τσοκ ανταπτορα για απλα τρυπανια σιδηρου (οχι sds)

μαλλον τα χρυσαφι ειναι σιδηρου.(δεν διακρινονται καλα στην φωτο.αν δεν ειναι sds ειναι σιδηρου)

Επεξ/σία από georgeγ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Parasomnia είπε

 

4. Οπότε με το συνδυασμό Πάνω δεξιά / κάτω δεξιά απομονώνεις και την περιστροφή και την κρούση και το χρησιμοποιείς κάπως έτσι: https://www.videoman.gr/128195  :)

 

ή κάπως έτσι

Πάντως πρώτη φορά βλέπω σκαπτικό να έχει 2 διακόπτες για επιλογή λειτουργίας.Είναι κάτι σύνηθες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...