Προς το περιεχόμενο

Επιδόσεις κάμερας κινητών και συγκρίσεις


Nikolas7_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Waiss είπε

Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει, είναι τα lens glare σε κάποιες περιπτώσεις με το Pixel 6. Στην συγκεκριμένη φωτό που συζητάμε δηλαδή, φαίνεται ένα τριγωνικό "UFO" 😆 Τα προηγούμενα δεν είχαν τέτοιο θέμα.

Δεν βαριεσαι. Ολα καπου χανουν. 

Χαθηκε να τα φερναν και Ελλαδα ρε γαμωτο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Antretng είπε

Μην τον ακους. Εχω κανει συγκριτικο με φίλο που εχει pixel 6 και δυστυχώς ειχα μαζι μου ενα 1+8t... οτι gcam και να χα στησει, που το λιωνω κιόλας το άθλημα, με "βιασε" 🤣 .

Πολυ δυνατο το φετινό pixel. Αν κυκλοφορούσε Ελλάδα, ωστε να παιζουν volte, vowifi και 5g θα το ειχα πάρει σίγουρα.

κανε μας τη χαρη φιλε που θα γραψεις και μην τον ακους...οι βραδυνες που ανεβηκαν εδω απο το πιξελ 6 ειναι επιεικως απαραδεκτες

Επεξ/σία από roginsky12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

κανε μας τη χαρη φιλε που θα γραψεις και μην τον ακους...οι βραδυνες που ανεβηκαν εδω απο το πιξελ 6 ειναι επιεικως απαραδεκτες

Ειναι ναι. Οι χειρότερες φωτογραφίες του κόσμου. Τοσο χάλι που σχεδόν φτάνουν το P20 Pro.

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Antretng είπε

Μην τον ακους. Εχω κανει συγκριτικο με φίλο που εχει pixel 6 και δυστυχώς ειχα μαζι μου ενα 1+8t... οτι gcam και να χα στησει, που το λιωνω κιόλας το άθλημα, με "βιασε" 🤣 .

Πολυ δυνατο το φετινό pixel. Αν κυκλοφορούσε Ελλάδα, ωστε να παιζουν volte, vowifi και 5g θα το ειχα πάρει σίγουρα.

επειδη εχω μαθει να μιλαω με γνωσεις και επιχειρηματα...εδω εισαι

Η βραδυνη απο το πιξελ 6 που ανε βασε ο φιλος πριν σε πληρη αναλυση

η φωτο ειναι κακη...χαιρετισματα

ΠΙΧΕΛ6

 

Επεξ/σία από roginsky12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εasy there sunshines.

Διαβαστε το νημα. Ειναι για επιδοσεις καμερων κινητων. Μην σφαζεστε για τις επιδοσεις μια καμερας, αφενος ειναι παραλογο, αφετερου απαγορευεται απο τους Ορους Χρησης να γραφετε διχως να σεβεστε τον συνομιλητη σας. Γενικα, μην προκαλειτε ουτε εμμεσα και σιγουρα οχι αμεσα και μιληστε σαν ανθρωποι. 

kthnxbye

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p20 pro auto...κινητο που βγηκε πριν 4 χρονια.Τι να λεμε τωρα...ποσο μπροστα ηταν η Huawei απο την εποχη της

p20x

 

Στις 3/2/2022 στις 12:43 ΠΜ, Waiss είπε

Μερικές κι από μένα με Pixel 6. Night Sight οι πρώτες τέσσερις και οι δύο τελευταίες απλά point & shoot.

φιλε μου οι βραδυνες δεν ειναι επιπεδου πιξελ 6...μηπως θελει κανα Update Η καμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Antretng είπε

Ειναι ναι. Οι χειρότερες φωτογραφίες του κόσμου. Τοσο χάλι που σχεδόν φτάνουν το P20 Pro.

οτι να ναι...που κολαει το P20 pro. O σχολιασμος αφορα το πιξελ 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2022 στις 9:12 ΜΜ, roginsky12 είπε

p20 pro...χωρις night mode

p20m

 

Δηλαδή σε χάλασε το Pixel, αλλα αυτό το υπερβολικό, ψευτοHDR, και το post process που το έχει περάσει και ένα χέρι χρώμα απο πάνω σε άφησε άφωνο; Είναι καλή φωτογραφία για αυτό που είναι. Απο κινητό 5ετίας, με καλό λογισμικό. Μέχρι εκεί.

Ασε που δεν καταλαβαίνω τι θα έκανε το Night mode καλύτερο, που το διαφημίζεις και off. Είσαι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, κάτω απο την πηγή φωτός. Δηλαδή στο σκοτάδι τι θα έβαζες; Ultra night mode και φακό στο χέρι;

Ενιγουέι, πάρτε και μερικά στεγνά δείγματα point and shoot απο Zenfone 8. Ούτε touch to focus, ότι εστίασή έκανε αυτόματα.

https://photos.app.goo.gl/FWhrEU8xfNTov27y9

Not great, not terrible

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Δηλαδή σε χάλασε το Pixel, αλλα αυτό το υπερβολικό, ψευτοHDR, και το post process που το έχει περάσει και ένα χέρι χρώμα απο πάνω σε άφησε άφωνο; Είναι καλή φωτογραφία για αυτό που είναι. Απο κινητό 5ετίας, με καλό λογισμικό. Μέχρι εκεί.

Ασε που δεν καταλαβαίνω τι θα έκανε το Night mode καλύτερο, που το διαφημίζεις και off. Είσαι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, κάτω απο την πηγή φωτός. Δηλαδή στο σκοτάδι τι θα έβαζες; Ultra night mode και φακό στο χέρι;

Ενιγουέι, πάρτε και μερικά στεγνά δείγματα point and shoot απο Zenfone 8. Ούτε touch to focus, ότι εστίασή έκανε αυτόματα.

https://photos.app.goo.gl/FWhrEU8xfNTov27y9

Not great, not terrible

και τι μου βαζεις  λινκ ρε μεγαλε? ανεβασε τις εδω να τις δει ο κοσμος.

τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω γιατι βγαζεις εμπαθεια

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Δηλαδή σε χάλασε το Pixel, αλλα αυτό το υπερβολικό, ψευτοHDR, και το post process που το έχει περάσει και ένα χέρι χρώμα απο πάνω σε άφησε άφωνο; Είναι καλή φωτογραφία για αυτό που είναι. Απο κινητό 5ετίας, με καλό λογισμικό. Μέχρι εκεί.

Ασε που δεν καταλαβαίνω τι θα έκανε το Night mode καλύτερο, που το διαφημίζεις και off. Είσαι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, κάτω απο την πηγή φωτός. Δηλαδή στο σκοτάδι τι θα έβαζες; Ultra night mode και φακό στο χέρι;

Ενιγουέι, πάρτε και μερικά στεγνά δείγματα point and shoot απο Zenfone 8. Ούτε touch to focus, ότι εστίασή έκανε αυτόματα.

https://photos.app.goo.gl/FWhrEU8xfNTov27y9

Not great, not terrible

Εσενα σου αρεσε δηλαδη αυτη η φωτο απο το πιξελ 6 και δεν σου αρεσε η φωτο απο το P20 pro?

...δεν ειμαστε καλα μου φαινεται

ΠΙΧΕΛ6

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, roginsky12 είπε

και τι μου βαζεις  λινκ ρε μεγαλε? ανεβασε τις εδω να τις δει ο κοσμος.

τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω γιατι βγαζεις εμπαθεια

Εσενα σου αρεσε δηλαδη αυτη η φωτο απο το πιξελ 6 και δεν σου αρεσε η φωτο απο το P20 pro?

...δεν ειμαστε καλα μου φαινεται

ΠΙΧΕΛ6

 

Προσεξε λίγο τον τροπο που γραφεις, γιατί προκαλεις και ειναι κατι που τονισα πως απαγορεύεται. Ευχαριστώ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...