Προς το περιεχόμενο

Επιδόσεις κάμερας κινητών και συγκρίσεις


Nikolas7_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/2/2022 στις 7:11 ΜΜ, Antretng είπε

Δεν βαριεσαι. Ολα καπου χανουν. 

Χαθηκε να τα φερναν και Ελλαδα ρε γαμωτο; 

Αντρέα επειδή σε παρακολουθώ κ βλέπω ότι έχεις αρκετές γνώσεις. Για να φτιάξεις μια gcam σου παίρνει πολύ ώρα; Γενικά μπορείς και προσαρμόζεις την gcam σε όλες τις συσκευές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, challenge είπε

Αντρέα επειδή σε παρακολουθώ κ βλέπω ότι έχεις αρκετές γνώσεις. Για να φτιάξεις μια gcam σου παίρνει πολύ ώρα; Γενικά μπορείς και προσαρμόζεις την gcam σε όλες τις συσκευές; 

Λίγο πολύ όλοι μας μπορούμε να παίξουμε και να κάνουμε ένα στήσιμο. Λίγο πιο αναλυτικά σου έχω απαντήσει και στο thread στο myphone που με ρώτησες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπάθησα να βγάλω μερικές συγκριτικές φωτο μεταξύ S21ultra και S22ultra. Απλό point and shoot. Πρωτα s21u και μετά s22u. Στη νύχτα όπως τις εβγαζε αυτόματα, συν την έξτρα επιλογή max (9s) που μου έδωσε το s22ultra.

Το απογευμα, με συννεφιά (πρώτα s21u και μετά s22u)

S21ultra rainy afternoon

20220219_171152

Βράδυ, με φως προβολεα από πίσω (πρώτα s21u αυτοματο night, μετά s22u αυτόματο night (4s) και μετά με την επιλογή max (9s)

S21ultra night

20220219_201900 20220219_201908

Φουλ σκοτάδι, εγώ δεν έβλεπα σχεδόν τίποτα, μόνο λίγο το φως στο μακρινό κτήριο. (πρώτα s21u αυτοματο night, μετά s22u αυτόματο night (4s) και μετά με την επιλογή max (9s)

S21ultra night (full darkness)

20220219_201556 20220219_201716

 

Βλέπω στα στοιχεία των φωτο ότι τα f, iso, s αλλάζουν κάπως, αλλά όπως είπα εγώ απλώς έκανα αυτόματα point and shoot και ότι εβγαζε μόνο του το κάθε κινητό. 

Επεξ/σία από sattack
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2021 στις 12:44 ΜΜ, Antretng είπε

Εδώ είναι η gcam που έστησα https://t.me/hellasmobiles/540391

Θα χρειαστείς την εφαρμογή telegram για να κατεβάσεις τα αρχεία. 

Βέβαια θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες νέα xml με μικροδιορθώσεις. 

Έκανα reset όταν μου ήρθε το android 12, έπειτα μπήκα να κατεβάσω ξανά την gcam που μου είχες προτείνει και είδα ότι βγήκαν νέες εκδόσεις. 

Ποια μα περασω για το a52s? 

έχεις φτιάξει νέο αρχείο με ρυθμίσεις? 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, p_under είπε

Έκανα reset όταν μου ήρθε το android 12, έπειτα μπήκα να κατεβάσω ξανά την gcam που μου είχες προτείνει και είδα ότι βγήκαν νέες εκδόσεις. 

Ποια μα περασω για το a52s? 

έχεις φτιάξει νέο αρχείο με ρυθμίσεις? 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Οι νεες εκδοσεις δεν εχουν νοημα. Τουλάχιστον όχι ακόμα. Άσε που δεν εχω πια το κινητό για να στήσω κάτι νέο.

Το πιο σημαντικό είναι ότι μετά απο την αναβαθμιση του κινητο σε android 12, άλλαξε το id της σελφι και δεν δουλευούν οι ρυθμίσεις μου.

Ευτυχώς ένας φίλος που εχει ακομα το κινητο το διόρθωσε με τις οδηγίες μου. Πιστευω μεχρι το βραδυ θα εχω διορθώσει το Note με τα νεα αρχεία.

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Antretng είπε

Μετα απο την αναβαθμιση του κινητο σε android 12, άλλαξε το id της σελφι και δεν δουλευούν οι ρυθμίσεις μου.

Ευτυχώς ένας φίλος που εχει ακομα το κινητο το διόρθωσε με τις οδηγίες μου. Πιστευω μεχρι το βραδυ θα εχω διορθώσει το Note με τα νεα αρχεία.

Πολύ ωραία, δεν βιάζομαι. 

Αν το θυμηθείς ποσταρε όταν είναι έτοιμο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2022 στις 11:50 ΠΜ, Antretng είπε

Οι νεες εκδοσεις δεν εχουν νοημα. Τουλάχιστον όχι ακόμα. Άσε που δεν εχω πια το κινητό για να στήσω κάτι νέο.

Το πιο σημαντικό είναι ότι μετά απο την αναβαθμιση του κινητο σε android 12, άλλαξε το id της σελφι και δεν δουλευούν οι ρυθμίσεις μου.

Ευτυχώς ένας φίλος που εχει ακομα το κινητο το διόρθωσε με τις οδηγίες μου. Πιστευω μεχρι το βραδυ θα εχω διορθώσει το Note με τα νεα αρχεία.

Έχεις κανένα νέο? 
Αν ο φίλος σου δεν έχει φτιάξει τις ρυθμίσεις, απλά πες μου ποια gcam να περάσω και ας την δουλεύω χωρίς ρυθμίσεις. σίγουρα είναι καλύτερη από την samsung camera στο a52s 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, p_under είπε

Έχεις κανένα νέο? 
Αν ο φίλος σου δεν έχει φτιάξει τις ρυθμίσεις, απλά πες μου ποια gcam να περάσω και ας την δουλεύω χωρίς ρυθμίσεις. σίγουρα είναι καλύτερη από την samsung camera στο a52s 

Έλα σε ξέχασα. Σόρρυ.

Εδώ είσαι. https://t.me/hellasmobiles/540391

Χωρις ρυθμίσεις δεν θα σου δουλευε καμία. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.. έχω το Galaxy note 10+ κ δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με της κάμερες του.. υπάρχει κανένα καλο κ τίμιο camera setup να βάλω για καλές φώτο; Δοκίμασα την gcam αλλα στις περισσότερες εκδόσεις κρασαρει κ δεν ανοίγει καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Liverpool36 είπε

Καλησπέρα παιδιά.. έχω το Galaxy note 10+ κ δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με της κάμερες του.. υπάρχει κανένα καλο κ τίμιο camera setup να βάλω για καλές φώτο; Δοκίμασα την gcam αλλα στις περισσότερες εκδόσεις κρασαρει κ δεν ανοίγει καθόλου.

τι επεξεργαστη φοραει αυτο; αν εχει εξινος λογικο να κρασαρει.. θελει snapdragon για να δουλεψει σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, billthes είπε

τι επεξεργαστη φοραει αυτο; αν εχει εξινος λογικο να κρασαρει.. θελει snapdragon για να δουλεψει σωστα

Ναι τον Exynos φοράει.. υπάρχει κάποια λύση γι αυτόν τον επεξεργαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Liverpool36 είπε

Ναι τον Exynos φοράει.. υπάρχει κάποια λύση γι αυτόν τον επεξεργαστή;

Είχα το note 10 που αν δεν απατώμαι έχει ίδιες κάμερες. Όσο το είχα, κάτι είχα στήσει. Βέβαια είναι λίγο παλιές gcam αλλά δοκίμασε και βλέπεις

https://t.me/hellasmobiles/446979

Για να κατεβάσεις τα αρχεία θα χρειαστείς την εφαρμογή telegram.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...