Προς το περιεχόμενο

Επιδόσεις κάμερας κινητών και συγκρίσεις


Nikolas7_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τα βλεπω πια σχετικα καλα τα πραγματα. Εαν θελω καλλιτεχνικες με 100% crop εχω τις φωτογραφικες μου. Σε low light εαν μπορω να βγαλω την παρεα στο μπαρακι αξιοπρεπως ειμαι μια χαρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα νούμερο ένα προτεραιότητα στο κινητό είναι τα πρόσωπα αφού και κάμερα να έχεις τελικά στο μπαράκι με το κινητό θα τραβήξεις. Αυτός ήταν και ο λόγος που κατέληξα στο u11.

Όσον αφορά το συγκριτικό, το δίνω υπέρ του rn5 δεδομένου ότι το mate έχει και την τριπλάσια τιμή. Αναμένουμε και δείγματα με gcam αφού συνήθως στα πρόσωπα τα πάει καλά το hdr+ (αν και πιστεύω θα έχει γενικότερη βελτίωση στις νυχτερινές).

Υ.Γ. Γιώργο θα σχολιάσω μια προς μια όταν τις δω και pc.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει ενθουσιάσει παιδιά το Xiaomi note 5 στις φωτογραφίες. 

έβγαλα σε εσωτερικό χώρο με φυσικό φωτισμό ,φωτογραφίες με το note 5 vs honor 8 .μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε το note .υπερέχει σχεδόν παντού. Ειλικρινά δεν το περίμενα. Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η σιαομι στην κάμερα. Τόσο πολυ ,που σκέφτομαι να το κρατήσω λίγο καιρό ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, alada4 είπε

Με έχει ενθουσιάσει παιδιά το Xiaomi note 5 στις φωτογραφίες. 

έβγαλα σε εσωτερικό χώρο με φυσικό φωτισμό ,φωτογραφίες με το note 5 vs honor 8 .μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε το note .υπερέχει σχεδόν παντού. Ειλικρινά δεν το περίμενα. Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η σιαομι στην κάμερα. Τόσο πολυ ,που σκέφτομαι να το κρατήσω λίγο καιρό ...

Βάλε κανένα δείγμα αν θες σε κανένα site με υψηλή ανάλυση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τεστ.

DSC_0109_01.jpg

edit.για να φαινεται η φωτογραφια απο το imgbb και πιθανον και αλλα site στο σχολιο σας.

πηγαινεις με το ποντικι πανω στην φωτογραφια που θες χωρις κλικ και στο 2ο παραθυρο που βγαινει - επισυναπτομενος πατας και επιλεγεις-bbc codes full linked και αυτο το λινκ ριχνεις εδω.

δε το ηξερα!!!!

Επεξ/σία από georgerapp
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για παμε ενα πρώτο μινι συγκριτικο του redmi note 5 με mi a1, Honor 8 και mi note 2 (δεν τολμω να βάλω U11 ή lg g5 ακόμα :P ). Στο τέλος bonus mi a1 gcam. Φυσικα οι φωτογραφίες δεν τραβήχτηκαν ταυτόχρονα αλλα οι συνθηκες νομιζω δεν διέφεραν. Είχε φυγει η υγρασία.

Απο την συντομη εμπειρια μου θα λεγα οτι ειναι κοντα στο honor 8 η κάμερα του και σιγουρα καλύτερα απο προηγουμενα redmi ή mi a1 (stock). Επειδη τραβηξα και μια manual με 1/3 shutter (παραδόξως βγηκε χωρις μάχη παρά την έλλειψη ois) θα λεγα οτι το hht ειναι πολύ optimized.

Redmi Note 5

42187864384_d0615524cf_z.jpgIMG_20180619_231133 by Andreas L., on Flickr

Mi a1

37881505855_3d1a4c93cb_z.jpgIMG_20171201_192812_HHT by Andreas L., on Flickr

Honor 8

36268844736_fea1b59ca4_z.jpgIMG_20170712_215411 by Andreas L., on Flickr

Mi Note 2

38794569771_bdd3ac0e02_z.jpgIMG_20171203_015824_HHT by Andreas L., on Flickr

Mi A1 gcam (hdr+)

23903479057_5b21c04f8e_z.jpghdr+ by Andreas L., on Flickr

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AVW είπε

Κάνα φρέσκο συγκριτικό παλικάρια δεν έχει 🙁

Τι κινητό έχεις; Αν θες ανέβασε καμιά να χαζεψουμε :)

Ίσως σας ανεβάσω ένα συγκριτικό rn5 με κανα u11 αν και μάλλον λίγο άδικο και χωρίς νόημα. 

Άντε για να μην σας έχω στο παραπονο, ένας φίλος στο fb μου στείλε αυτή τη φώτο από mi8 με ενεργό ai. 

42965646231_e8158964cc_z.jpgIMG_20180623_072549 by Andreas L., on Flickr

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...