Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ετοιμάζει τα Windows 10 Lean Edition για συσκευές με μικρό αποθηκευτικό χώρο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ziaba είπε

πολύ θετικά νέα για οποίον έχει κάνα φτηνό 32αρι ssd σε κάνα παλιό λάπτοπ

Για τα tablet ειναι καλα που εχουν μονο 32gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω 32 gb SSD και μου βγηκε η πιστη να κανω την αναβαθμιση στη 1709. Μετα απο Reset μου αφησε 12 gb ελευθερα και την εκανα. Με 16 gb πως στο καλο γινεται; Ζηταγε 8 gb ελευθερο για να γινει.

Το τελος του αρθρου πολυ προβοκατορικο. Ακους εκει, "με τους χρήστες να γεμίζουν τον διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο με ταινίες, εφαρμογές και άλλα αρχεία". Ταινιες; Παιζετε με το πονο μας;

Το σημαντικοτερο, θα μπορουμε να γυρισουμε σε lean ή θα ερχονται μονο προεγκατεστημενα; (οχι οτι ψηνομαι για 2gb)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows lean 

android go 

 

δηλαδή τόσο καιρό την παλεύαμε (ή έτσι λέγαμε) με τα 16/32 και 8/16 αντίστοιχα και τώρα που έχει αυξηθεί ο χώρος τους ήρθε να κάνουν τέτοιες κινήσεις :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η microsoft κάνει κάτι μ@@@κιες τύπου 4GB RAM στα Surface και τα windows τρώνε χωρίς τίποτα ανοιχτό 1.5GB.. και έσυ έχεις και 0.7-0.8GB κατανεμημένη για γραφικά, οπότε σου μένουν ελεύθερα 2 GB και άμα...

 

Ελπίζω η κύρια μέληση τους με αυτό να είναι να κόψουν την χρήση RAM, όχι του αποθηκευτικού μονο.. να σκεφτούν και τα άτομα που αγοράσανε τα surface της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Το τελος του αρθρου πολυ προβοκατορικο. Ακους εκει, "με τους χρήστες να γεμίζουν τον διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο με ταινίες, εφαρμογές και άλλα αρχεία". Ταινιες; Παιζετε με το πονο μας;

Ε ναι, σαν δεν ντρέπονται οι χρήστες να έχουν το θράσος να χρησιμοποιούν τα μηχανήματά τους. ΦΩΤΙΑ! :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν καλό για το ισχνό HP Pavilion X2 με τα μόλις 32 GB εσωτερικού χώρου και τα 2GB RAM. Θα του έβαζα κανα λινουξάκι, αλλά στο θέμα του switch από laptop σε tablet δεν τα πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dchatz είπε

περισσότερο θα μου άρεσε μια έκδοση για παλιά μηχανήματα ή με λίγη μνήμη, να μη τρέχουν πολλά services, χωρίς καθόλου bloatware κλπ

Και οι πωλητές hardware, κλέφτες θα γίνουν ; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Εγω εχω 32 gb SSD και μου βγηκε η πιστη να κανω την αναβαθμιση στη 1709. Μετα απο Reset μου αφησε 12 gb ελευθερα και την εκανα. Με 16 gb πως στο καλο γινεται; Ζηταγε 8 gb ελευθερο για να γινει.

Το τελος του αρθρου πολυ προβοκατορικο. Ακους εκει, "με τους χρήστες να γεμίζουν τον διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο με ταινίες, εφαρμογές και άλλα αρχεία". Ταινιες; Παιζετε με το πονο μας;

Το σημαντικοτερο, θα μπορουμε να γυρισουμε σε lean ή θα ερχονται μονο προεγκατεστημενα; (οχι οτι ψηνομαι για 2gb)

 

Κατεβαζετε ταινιες και σειρες και δεν αφηνετε χωρο να κατεβαινουν αυτοματα τα Αγια Windows Updates. Γιατι τετοιοι ειστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...