Προς το περιεχόμενο

ΠΩΛΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ τι χρειάζεται?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , ενδιαφερομαι να αγορασω ενα αυτοκινητο απο εναν ιδιωτη . λογο οτι ειναι μακρια απο τον μηχανικο που θελω να το παω για να  του κανω ελεγχο του αυτοκινητου μου προτεινε οτι αν θελω μπορω να του δωσω μια μικρη προκαταβολη 100 ευρω και μετα το παμε οπου θελω.

εαν δωσω προταβολη πως διασφαλιζομαι εγω οτι σε περιπτωση που δεν θελω να προχωρησω στην αγορα και να παρω τα λεφτα μου πισω ?
 πχ αν γινει μεταφορα μεσω τραπεζης η αν κανει μια υπευθυνη δηλωση οτι ελαβα το ποσο ταδε ...  
λογο οτι δεν ειναι εμπορος να μου κοψει αποδειξη φανταζομαι δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, dvlsakos είπε

Καλησπερα , ενδιαφερομαι να αγορασω ενα αυτοκινητο απο εναν ιδιωτη . λογο οτι ειναι μακρια απο τον μηχανικο που θελω να το παω για να  του κανω ελεγχο του αυτοκινητου μου προτεινε οτι αν θελω μπορω να του δωσω μια μικρη προκαταβολη 100 ευρω και μετα το παμε οπου θελω.

εαν δωσω προταβολη πως διασφαλιζομαι εγω οτι σε περιπτωση που δεν θελω να προχωρησω στην αγορα και να παρω τα λεφτα μου πισω ?
 πχ αν γινει μεταφορα μεσω τραπεζης η αν κανει μια υπευθυνη δηλωση οτι ελαβα το ποσο ταδε ...  
λογο οτι δεν ειναι εμπορος να μου κοψει αποδειξη φανταζομαι δεν γινεται.

Πας παρακάτω . 

Πες του ότι πληρώνεις τη βενζίνη να έρθει στο μηχανικό εάν προχωρήσει η αγορά .

Για επιστροφή προκαταβολής δύσκολο να γίνει εάν δε προχωρήσεις .

Γενικά το αντιμετώπισα και εγώ στη αγορά μεταχειρισμένου. Είτε έλεγαν μακριά ή δε ήθελαν να το φέρουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, meletis_m είπε

Πας παρακάτω . 

Πες του ότι πληρώνεις τη βενζίνη να έρθει στο μηχανικό εάν προχωρήσει η αγορά .

Για επιστροφή προκαταβολής δύσκολο να γίνει εάν δε προχωρήσεις .

Γενικά το αντιμετώπισα και εγώ στη αγορά μεταχειρισμένου. Είτε έλεγαν μακριά ή δε ήθελαν να το φέρουν .

Ναι ισχύει όταν είναι είναι απόσταση υπάρχει ένα θέμα, και πως τυχαίνει τα αυτοκίνητα που σε ενδιαφέρουν να είναι μακριά πάντα.

Υπάρχει και μια υπηρεσία μέσω του car που με 70ε  κάνει έλεγχο στον χώρο που βρίσκεται το αυτοκίνητο, Η check your car.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...