Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΔΕΣΗ ΔΕΗ


danaepol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Μόλις νοίκιασα με το αγόρι μου σπίτι. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν ο λογαριασμός της ΔΕΗ μπορεί να μπει στο όνομά μου, ενώ το συμβόλαιο είναι στο όνομα του αγοριού μου. Η σύνδεση έχει κοπεί από τον προηγούμενο ενοικιαστή. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Η παροχή γίνεται στο όνομα συμβολαίου μίσθωσης ή στο συμβόλαιο ιδιοκτησίας του ακινήτου. Ο λογαριασμός εκδίδεται στο όνομα της παροχής.

Επομένως δεν μπορώ να το βάλω εγώ στο δικό μου όνομα. Ξέρεις αν μπορεί να γίνει κάποια εξουσιοδότηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, danaepol είπε

Επομένως δεν μπορώ να το βάλω εγώ στο δικό μου όνομα. Ξέρεις αν μπορεί να γίνει κάποια εξουσιοδότηση;

Αν εννοείς να σου κάνει εξουσιοδότηση το αγόρι σου ώστε να πας εσύ στη ΔΕΗ για λογαριασμό του, τότε ναι γίνεται. Εδώ λέει αναλυτικά τι χρειάζεται:

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/allagi-onomatos-sto-logariasmo-upografi-sumvolaiou/fusiko-proswpoidiwtis31143

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, danaepol είπε

Επομένως δεν μπορώ να το βάλω εγώ στο δικό μου όνομα. Ξέρεις αν μπορεί να γίνει κάποια εξουσιοδότηση;

Δυστηχώς όχι. Δεν μπορεί να γίνει εξουσιοδότηση καθώς ο λογαριασμός εκδίδεται μόνο στο όνομα του πραγματικού χρήστη του ακινήτου που προκύπτει από τα αντίστοιχα πιστοποιητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, danaepol said:

Καλημέρα. Μόλις νοίκιασα με το αγόρι μου σπίτι. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν ο λογαριασμός της ΔΕΗ μπορεί να μπει στο όνομά μου, ενώ το συμβόλαιο είναι στο όνομα του αγοριού μου. Η σύνδεση έχει κοπεί από τον προηγούμενο ενοικιαστή. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για ποιο λόγο θες να το κάνεις αυτό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η TS να πληρεί τις προϋποθέσεις για κοινωνικό τιμολόγιο ενώ το αγόρι της όχι. 

Αλλά όπως ειπώθηκε για να πάρει τη ΔΕΗ στο ονομά της θα πρέπει και το συμβόλαιο της ενοικίασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι σημαντικός ο λόγος, ίσως θα  μπορούσες να εμφανιστείς κι εσύ στο συμβόλαιο, ως μισθωτρια (δηλαδή να το νοικιάσετε 50-50) ή ως φιλοξενούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπαν οχι δεν γινεται ...Μονο στο ονομα ιδιοκτητη ή ανοικιαστη που φαινεται σε μισθωτηριο που εχει περασει και απο taxis μπορει να γινει η συνδεση .

 

Αν δεν εχει καταθεσει το μισθωτηριο στο taxis προλαβαινεις να το αλλαξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...