Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1st server...από ένα σημείο και μετά, έπεφτε τέτοιο cheat που το παιγνίδι δεν έβγαζε καν ποιος σε σκότωσε και πως. Απλά πέθαινες. Οτιδήποτε <30lvl θέριζε...κάποια στιγμή βαράγαμε 5 μαζί ένα tank (ο ένας σε tank) και απλά δεν πέθαινε.

2nd server...7 φορές στη σειρά απευθείας χτύπημα με το άρμα μου σε ένα staghound, ούτε γρατζουνιά, δεν καταγραφόταν ποτέ επαφή, ήμουν στα 10 μέτρα...δεν έκανε καν τον κόπο να κινηθεί ο τύπος. Ένα "φιλαράκι" από την ομάδα μας είχε πάρει το άρμα πιο πριν και καθόταν στη βάση μας, κάπου 10' συνεχόμενα...δεν πήγαινε κάπου...απλά έπαιζε για τους αντιπάλους.

'Ελα, εντάξει, έχει καταντήσει εμετός η κατάσταση. Ζήτημα να βγαίνει παιγνίδι μία φορά στις τρεις, πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα μπορούσα να το βάλω και στο νήμα του 2042, για να ξέρουμε τι μας περιμένει.

Κάπου 2 ώρες μέσα, μια κερδίζουμε, μια χάνουμε, ωραίοι γύροι. Ο τελευταίος (Iwo-Jima), λήγει 0-1 (ψάχνω το %@#@$@^% που πέθανε τελευταίο), όλοι ενθουσιασμένοι, όλα καλά.

Ε, φεύγει ένας από την ομάδα μου, μπαίνει ένα @δάκι και μόλις ξεκινάει το Wake μπαίνει, σκοτώνεται και περιμένει να βγει άρμα στο πλοίο μας για να το πάρει και να καααατσει στην είσοδο, ώστε να μπλοκάρει και το από πίσω. Φωνάζουμε, βρίζουμε, το τσουτ$#@%! γελάει κιόλας.

Άλλος στη μεριά μας, ουρλιάζει ότι είναι σε Α/Α και μπαίνει συνεχώς μπροστά του δικός μας, οπότε οι βολίδες σκάνε πάνω του/του κόβει το οπτικό πεδίο.

Οι αντίπαλοι, κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν εννοείται.

Χάσαμε, alt+f4, κι άντε στο καλό σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Χάσαμε, alt+f4, κι άντε στο καλό σας.

 

Ωραία και εγώ Alt-F4 θα πατάω γιατί είναι τόσο κακογραμμένο που ακόμα και σε NVMe Μ.2, κάνει 10 ώρες να κάνει Quit game.  Καλά που μου το θύμισες...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα να παίξω λίγο μετά τα Warzone/Vanguard..Μιλάμε για αισχρό gameplay..Απορώ πως συνεχίζετε..Αέρας τελείως, βαρύτητα στα όπλα μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Ωραία και εγώ Alt-F4 θα πατάω γιατί είναι τόσο κακογραμμένο που ακόμα και σε NVMe Μ.2, κάνει 10 ώρες να κάνει Quit game.  Καλά που μου το θύμισες...😁

Καλά, μόνο και μόνο τα 4 "back" για να φτάσεις στο "quit", φτάνουν.

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Έβαλα να παίξω λίγο μετά τα Warzone/Vanguard..Μιλάμε για αισχρό gameplay..Απορώ πως συνεχίζετε..Αέρας τελείως, βαρύτητα στα όπλα μηδέν.

Γιατί νομίζεις το κράζουμε day-1?

Αλλά σε CoD, δεν ξεπέφτουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά με easy anti-cheat δεν πάει πουθενά το 2042..Να δούμε πως θα δουλέψει του CoD το anticheat γιατί η Raven λέει ότι θα κόψει πώλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά με easy anti-cheat δεν πάει πουθενά το 2042..Να δούμε πως θα δουλέψει του CoD το anticheat γιατί η Raven λέει ότι θα κόψει πώλους.

 

Μόνο αν αποφασίσει να αφαιρεί το game από την library ή να κάνει perma-ban θα μπορεί να λέει ότι θα κόψει λωκούς. Μέχρι τότε να είχαμε να λέγαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

 

Μόνο αν αποφασίσει να αφαιρεί το game από την library ή να κάνει perma-ban θα μπορεί να λέει ότι θα κόψει λωκούς. Μέχρι τότε να είχαμε να λέγαμε...

HW bans θα φεύγουν, μόνο αν αλλάξεις mobo/HDD θα ξαναπαίζεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά με easy anti-cheat δεν πάει πουθενά το 2042..Να δούμε πως θα δουλέψει του CoD το anticheat γιατί η Raven λέει ότι θα κόψει πώλους.

Ποιό anti-cheat? Εδώ μιλάμε για full abuse του no-admin, no-votekick, no-ff, no-οτιδήποτε σε προστατεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

HW bans θα φεύγουν, μόνο αν αλλάξεις mobo/HDD θα ξαναπαίζεις :D

 

Α ναι;; Ε και αυτό καλό είναι. Βασικά είναι το καλύτερο, ΑΝ το κάνει όμως, γιατί κάτι μου λέει ότι θα κάνει την κότα...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Α ναι;; Ε και αυτό καλό είναι. Βασικά είναι το καλύτερο, ΑΝ το κάνει όμως, γιατί κάτι μου λέει ότι θα κάνει την κότα...😁

Το έχουν κάνει ήδη σε κάποια accounts, έφτιαξαν νέο λογαριασμό και πάλι πόρτα έτρωγαν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το hardware ban σπάει αν αλλάξεις mobo. Δύσκολο μεν, αλλά όχι ακατόρθωτο. Θα έπρεπε ο cheater να μην μπορεί να ξαναπαίξει ποτέ. Αλλά αυτό χρειάζεται επιβεβαίωση ταυτότητας με κάποιο τρόπο και θα βγούνε όλοι οι ΨΕΚ να κλαίνε για προσωπικά δεδομένα, λες και η EA νοιάζεται για τα ονόματα ή τις φάτσες μας ξέρω 'γω. Πρακτικό είναι το θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι παιζει με το battlefield 5 , μονο custom servers υπάρχουν πια ; 

Ειχα να παίξω πάνω απο 6 μήνες και μπήκα αυτές τις μέρες και βρίσκω μόνο custom συν οτι οι ευρωπαικοι σερβερς ακόμα και κάστομ είναι πολύ λίγοι ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, panoskatos είπε

Παιδιά τι παιζει με το battlefield 5 , μονο custom servers υπάρχουν πια ; 

Ειχα να παίξω πάνω απο 6 μήνες και μπήκα αυτές τις μέρες και βρίσκω μόνο custom συν οτι οι ευρωπαικοι σερβερς ακόμα και κάστομ είναι πολύ λίγοι ! 

Το έδωσαν το παιχνίδι πρόσφατα δωρεάν από Amazon και επίσης για κάνα μήνα περίπου έβρισκες σε πολλά κλειδάδικα(τυπου cdkeys)κλειδια με 0.5ευρώ.

Εκεινη ειναι περιπου η περιοδος που χτύπησε κόκκινο σε κόσμο το παιχνίδι https://steamdb.info/app/1238810/graphs/

Το θέμα όμως είναι ότι επειδή έπεσε τόσο η τιμή του,ήταν γεμάτο και από cheaters το παιχνίδι,όπως αναφέρουν και οι κριτικές στο steam. Αρα πάρα πολλοι το παράτησαν και μπαίνουν που και που μέχρι να βγει το καινούργιο.

Γιαυτό δεν βλέπεις πολύ κόσμο παρόλο που έχει πέσει η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...