Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Μάγκες ποιο game προτείνετε για casual παίξιμο, να περάσει η ώρα ; BF 3 ή BF 4;

3

_______________

 

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι παίρνουν μαθήματα από το MW2019. Αντιγραφή που επιβάλλεται να γίνει σε αρκετούς τομείς + destruction μόνο τότε θα υπάρχουν ελπίδες να γίνει το θαύμα για τη σειρά αλλιώς στον πάγο αλλά MoH. Το μόνο που λείπει από το CoD είναι το destruction και οχήματα πιο ρεαλιστικά. Δε πιστεύω βέβαια να βγει καλό το παιχνίδι. Δεν με πείθουν πλέον. Όπως πάντα ξεκινάμε με χαμηλές προσδοκίες και βλέποντας πώς θα εξελιχθεί.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι διάολο!!! Αλαξοκ@λιές κάνουν η DICE με την Sledgehammer games;;;

 

https://unboxholics.com/news/gaming/83647-reportaz-to-fetino-call-of-duty-epistrefei-sto-deytero-pagkosmio-polemo

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έτρεξα χτες και σήμερα,  για σταθερότητα κλπ στον νέο επεξεργαστή.

Ωραία, όλα καλά μπλα μπλα,  αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να κλείνω το ffr και ίσα που να στέκεται με έναν 5600Χ, με stutters, με τη χρήση του επεξεργαστή να είναι κοντά στο 50% και της gpu με το ζόρι να φτάνει στο 85%, σε 1440!

Τί έχουν κάνει εκεί,  πραγματικά? Παιγνίδι 2ετιας+...τί ήθελε για να τρέξει?

Το γύρισα σε δχ12,  περιμένω να κασαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Sorry που γράφω σε νεκρό θρεντ, αλλά τελειώνει η συνδρομή μου game pass και είπα να δοκιμάσω λίγο πρώτα το V μπας και το τσιμπήσω τώρα που είναι χώμα η τιμή

Όσοι παίζατε τον τελευταίο καιρό σε ήσασταν dx11 ή 12? Σε AMD κάρτα κανείς?

Και με το ffr τι φάση; Γιατί τόση διαφορά; Από 55-60 πήγα στα 75-90 μόλις το άνοιξα, σε φάση που παίζει καλύτερα από το 1 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Sorry που γράφω σε νεκρό θρεντ, αλλά τελειώνει η συνδρομή μου game pass και είπα να δοκιμάσω λίγο πρώτα το V μπας και το τσιμπήσω τώρα που είναι χώμα η τιμή

Όσοι παίζατε τον τελευταίο καιρό σε ήσασταν dx11 ή 12? Σε AMD κάρτα κανείς?

Και με το ffr τι φάση; Γιατί τόση διαφορά; Από 55-60 πήγα στα 75-90 μόλις το άνοιξα, σε φάση που παίζει καλύτερα από το 1 :D

DX11

στο DX12 θα έχεις αρκετά drop fps. 20-30

το future frame rendering  κάνει push την κάρτα αν θυμάμαι καλά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το future frame rendering είναι σαν το ''maximum pre-rendered frames'' στους drivers ή σαν το command που πειράζαμε στα παλιότερα BF games ''renderdevice.renderaheadlimit''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά στα προηγούμενα battlefield δεν θυμόμουν ποτέ να έκανε τόσο μεγάλη διαφορά... Τέλος πάντων

Ευχαριστώ παιδιά, μένω dx11 άρα. Προς τα εκεί έκλεινα κι εγώ αλλά έλεγα μήπως με τον καιρό έφτιαχνε λίγο αφού θα είχαν "χτιστεί" οι shaders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπάτζα είναι το DX12. Σε όποια game υπάρχει επιλογή πάντα το DX11 αποδίδει καλύτερα, ή τουλάχιστον αυτό ισχύει σε 'μένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε νταξ, για αυτούς που έχουν σαπακια CPU όπως εγώ το dx12 συνήθως δίνει αρκετά frames.

Απλά τα battlefield από το 1 και μετά από ότι έχω καταλάβει έχουν πολύ περίεργη υλοποίηση και είναι μέσα στο stutter και τα πολύυυυ κακά frame times.

Παρόλο δλδ που εμένα μου δίνει καλύτερα average μου έρχεται να ξεράσω όταν παίζω bf1 στο dx12 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, just getting started είπε

Ε νταξ, για αυτούς που έχουν σαπακια CPU όπως εγώ το dx12 συνήθως δίνει αρκετά frames.

Απλά τα battlefield από το 1 και μετά από ότι έχω καταλάβει έχουν πολύ περίεργη υλοποίηση και είναι μέσα στο stutter και τα πολύυυυ κακά frame times.

Παρόλο δλδ που εμένα μου δίνει καλύτερα average μου έρχεται να ξεράσω όταν παίζω bf1 στο dx12 :D

Και στο Resident Evil 2 που έχει επιλογή, το DX12 έχει κακό framepacing. Το Βλαχάρα είναι από τα λίγα DX12 που πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, just getting started είπε

Ε νταξ, για αυτούς που έχουν σαπακια CPU όπως εγώ το dx12 συνήθως δίνει αρκετά frames.

Απλά τα battlefield από το 1 και μετά από ότι έχω καταλάβει έχουν πολύ περίεργη υλοποίηση και είναι μέσα στο stutter και τα πολύυυυ κακά frame times.

Παρόλο δλδ που εμένα μου δίνει καλύτερα average μου έρχεται να ξεράσω όταν παίζω bf1 στο dx12 :D

BF1@DX12, butter smooth σε εμένα.

ΒFV@DΧ12, πολλά, πάρα πολλά προβλήματα που δεν αξίζει τον κόπο να παλεύω κάθε φορά να δω αν οφείλονται στον τελευταίο οδηγό, στην τελευταία αναβάθμιση του παιγνιδιού, στην τελευταία αναβάθμιση των Win, στο ότι είναι Τρίτη ή Μ. Παρασκευή κλπ.

Ουσιαστικά ίδια συμπεριφορά με τον 1700, ίδια και τώρα με τον 5600Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...