Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/6/2020 στις 8:45 ΜΜ, sfk9039 είπε

To BF3 δεν είχε commander.Έκανες spawn σε όποιο μέλος της ομάδας ήθελες, γιατί δεν υπήρχε ούτε squad leader. Δεν λέω άλλα γιατί είναι πολλά, ένα θα πω μόνο: Σε εκείνα τα battlefield το θέμα ήταν προσωπικό, ήταν κάτι παραπάνω από ένα παιχνίδι, αν κατάλαβες κατάλαβες.....

Εντάξει με τον commander ασχολουντουσαν μόνο μεγάλες clan , αν απλά ήθελες να παίξεις για να περάσει η ώρα σου δεν γινόσουν commander για κανέναν λόγο . 

Για εμένα όλα τα battlefield ήταν καλά και κραταγαν το DNA του battlefield. 

Θυμάμαι οταν είχε βγει το bad Company 2 είχε φάει πολύ κράξιμο γιατι και καλά δεν ηταν γνήσιο battlefield , εμένα μου άρεσε πολύ και ηταν και ο λόγος που σταμάτησα να παίζω το battlefield 2 . Μετα απο χρόνια το bad Company 2 έγινε θρύλος και ακόμα το παιχνίδι είναι ζωντανό , που και που το παίζω κ εγω ακόμα.

To battlefield 5 έγινε ένας αχταρμας γιατι προσπάθησαν μάλλον να προσελκύσουν τους πάντες όταν το Call Of Duty είχε πάρει τον κατήφορο . Εντάξει το παίζω γιατι είμαι λάτρης της σειράς αλλά κάποια άκυρα που θα μπορούσαν να διορθωθούν στο πιτς φυτίλι ή δεν θα έπρεπε να υπάρχουν καν δεν μπορώ ακόμα και σήμερα να τα δεχτώ μετά  απο εκατοντάδες ώρες που έχω γράψει στο παιχνίδι.. 

Ενα άλλο μεγάλο παράπονο που έχω και σκεφτομαι πολύ σοβαρά να μην αγοράσω ξανά battlefield είναι οτι η Dice και η EA δεν ασχολούνται καθόλου με το cheating , δεν τους καιγεται καρφί και είναι ενα μεγάλο πρόβλημα. Πραγματικά όμως δεν ασχολούνται καθόλου και απο τότε που βγήκε το bf5 δεν έχει γίνει καμία αναφορά πάνω σε αυτο το θέμα.         

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν το είχα αγγίξει από την τελευταία φορά που είχα γράψει (πριν δυο μήνες) εδώ...και πολύ καλά είχα κάνει.

Ακριβώς τα ίδια θέματα που είχε πάντα, τίποτα διορθωμένο.

Ο ένας νέος χάρτης μεγάλος, αλλά κλασσικά patchwork άλλων, τον άλλο ούτε τον πέτυχα (πολύ απλά δεν με κρατάει το παιγνίδι να παίξω).

Σήμερα, άλλαξα 3 server και γινόταν της καραπδλας από μάγκες γύρω στο 30-40lvl  με 120+ ping που σε θέριζαν από οποιαδήποτε απόσταση με οποιοδήποτε τρόπο, ότι κι αν έκανες.

Πραγματικά, ντροπή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
21 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα stutters δεν φτιάχτηκαν ποτέ βλέπω..Jackfrags gameplay με RTX3090 πλέον και είναι τίγκα..

είδες τι αναφέρει όμως. Πιθανόν να είναι από τα shaders που φόρτωνε. Γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω ούτε stuttering ούτε freezing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίες φορές που ασχολήθηκα λίγο, με DX12 είχα θέμα (όσο χρόνο και να του έδωσα, όσες επαναλήψεις σε χάρτες).

Σε DX11, το βρήκα πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά στο story που παίζω ενώ στο παιχνίδι παίζει άψογα και σταθερά στα 80fps τα cutscenes τα δείχνει όλα με τρεμόπεγμα με αποτέλεσμα να μην τα ευχαριστιέμαι καθόλου. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα? μήπως πρέπει να βάλω disable τίποτα από τα γραφικά? Η Κάρτα που έχω είναι Nvidia gtx1080.

Η πλάκα είναι ότι όταν το είχα δοκιμάσει παλιότερα από τον θείο παίζανε  όλα μια χαρά, τώρα που το έχω original κάνει αυτά τα θέματα....😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Τώρα που στο battlefield V άνοιξαν την δημιουργία servers και κάνεις πλήρως customize όπως hard core mode . Θα έλεγα όσοι πιστοί προσέλθετε να φτιάξουμε κανένα server (hardcore) ,κατά προτίμηση και να διασκεδάσουμε με μικρόφωνα κλπ.

See you there. 

Profile name qetran

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, qetran είπε

Καλησπέρα

Τώρα που στο battlefield V άνοιξαν την δημιουργία servers και κάνεις πλήρως customize όπως hard core mode . Θα έλεγα όσοι πιστοί προσέλθετε να φτιάξουμε κανένα server (hardcore) ,κατά προτίμηση και να διασκεδάσουμε με μικρόφωνα κλπ.

See you there. 

Profile name qetran

Και πριν ανοιγες και έφτιαχνες σερβερ !

Το έχω κάνει το update αλλά έχω να παίξω κάμποσες μέρες , το ψιλό παράτησα , βαρέθηκα να μπαίνει ο κάθε  τσιτερομαλάκας και να τα κάνει όλα που***α . Κάποιοι τσιτερς που τους κράζαμε στο τσατ έγραφαν οτι βρίσκουν πλεον τσάμπα το τσιτ , ισως να είναι και αλήθεια , δεν ξέρω δεν το έψαξα, δεν με ενδιαφέρει. 

Πίσω στο battlefield 4 απο εμένα και άρχισα να παίζω και το Hardline το οποίο δεν το περίμενα αλλά είναι πολύ καλό και διασκεδαστικό !

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Too little, too late.

Τί να το κάνω το HC τόσο καιρό μετά?

Πάνε 4 χρόνια πια (βάζω και το 1 μέσα), ξέμαθε εντελώς ο κόσμος.

Με το ζόρι 4-5 servers, και να γίνεται της κακομοίρας από γκρίνια...ειδικά από τα έρποντα.

Moderation της πλάκας συνήθως (μεγάλη υπόθεση όταν δεν υπάρχουν auto enforced limits+rules) και παιδάκια που μπαίνουν, τρώνε τη φρίκη του αιώνα όταν δεν προλαβαίνουν να κουνήσουν ούτε 2 βήματα και πεθαίνουν, και φεύγουν.

Σε όλα αυτά, οι απαράδεκτοι χάρτες που απλά τώρα δείχνουν τα προβλήματα σε όλο το "μεγαλείο" τους (αφού δεν μισοκρύβονται από το αλύπητο τρέξιμο γύρω-γύρω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...