Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Zaytsev είπε

Πορτοκαλάδα, δε θέτε.

Λεμονάδα, δε θέτε.

Premium, δε θέτε.

Customizations, δε θέτε.

Τι (φαγητό μύγας) θέτε;

Αν δεν έχει premium, πως θα βγάλουν χρήματα; Με την αρχική αγορά; Αυτό το επιχειρηματικό μοντέλο έχει περάσει στην Ιστορία. Το ισχύον επιχειρηματικό μοντέλο είναι συνδρομές, πάγια και micropayments. Αυτά θα τα πάρουν με μπλουζάκια, παντελονάκια, μαλλιά, τατουάζ, κλπ. Αν όλοι οι παίκτες ήταν ίδιοι, δε θα μπορούσε να γίνει αυτό. Εναλλακτικά θα μπορούσες να αγοράζεις όπλα, αλλά μετά θα ήταν pay-to-win, οπότε χειρότερα.

Δε συμφωνώ με τη μη ιστορικότητα των στολών, αλλά είναι αποδεκτό κακό στο να μην πληρώνουμε premium ή συνδρομή.

Σωστοοοοοοος. Γνώμη μου είναι πως κατά πάσα πιθανότητα το συγκεκριμένο gameplay είναι του singleplayer. Το multi θα είναι πολύ διαφορετικό ως προς τα skins, customization, persons κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Hardcore my guess είναι πως δε θα υπάρχει.

Αφενός γιατί με customizations αποκλείεται να μπορείς να ξεχωρίσεις τους αντίπαλους, αφετέρου γιατί έγινε μια ενσωμάτωση στοιχείων του harcore (no health regen, no 3d spotting με βελάκι κτλ κτλ).

Εν ολίγοις hardcore και softcore έγιναν ένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Σωστοοοοοοος. Γνώμη μου είναι πως κατά πάσα πιθανότητα το συγκεκριμένο gameplay είναι του singleplayer. Το multi θα είναι πολύ διαφορετικό ως προς τα skins, customization, persons κ.λ.π.

Ειδικά εκεί, για μένα, είναι που έπρεπε να είναι όσο πιο ακριβείς μπορούν στο τι έγινε. Το CoD WW2 αν εξαιρέσεις ότι έβρισκες άκυρα όπλα σε άκυρες τοποθεσίες, π.χ PPSh-41 στην απόβαση (ίσως να υπήρχαν και άλλα περίεργα στο Campaign που δε θυμάμαι), κράτησε μια κάποια αυθεντικότητα, στο online ήταν "ό,τι να 'ναι".

Το trailer έχει ψηλά CQ ticket count, οπότε μάλλον είναι multiplayer. Το άλλο που ακούγεται είναι ότι πρόκειται για το COOP.

Άσχετο, αλλά αυτός που δούλευε στα trailer από το BF1942 έφυγε από την DICE πέρυσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, cpttony είπε

Άσχετο, αλλά αυτός που δούλευε στα trailer από το BF1942 έφυγε από την DICE πέρυσι.

Εεεεεεεεε και αυτοί οι χριστιανοί δεν βρήκαν κανέναν άλλο της προκοπής...... :P

 

Όσο για το mode μάλλον coop είναι γιατί δεν υπάρχει πουθενά kill log και οι αντίπαλοι έτσι όπως έρχονται σαν τους χαζούς κατά πάνω τους, για μποτάκια μου κάνουν.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας υπάρχει και στο Battlefield ΒR mode είμαι σίγουρος ότι καλύτερα θα αξιοποιηθεί απ' τη Dice παρά απ' τη treyarch ή την activision είναι όντως μόδα πλέον το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού αλλά δεν κανει κανένα κακο να το προσθέσουν σα mode σε κάποιο παιχνίδι σιγά μη φάνε τρομερούς πόρους να το προσθέσουν σε game σα το battlefield που από μόνο του έχει ήδη κάποιες βάσεις για να το στηρίξει, κάποια άλλα mode από αυτά που έχουν τα fps online games είναι απαρχαιωμένα οσα περισσότερα προσθέτουν τόσο καλύτερα για εμάς να έχουμε να παίζουμε άμα βέβαια δωσουν την απαραίτητη προσοχή δε κατάλαβα γιατί σονυ και καλά επειδή είναι μόδα να μη βάλουν τέτοιο mode αφού μια χαρά διασκεδαστικό ειναι και οι εξηγήσεις τύπου υπάρχει χρόνια το BR mode και δεν ανακάλυψαν τον τροχο δε στέκουν γιατί καμιά μεγάλη εταιρία δε το είχε κάνει πράξη στο παρελθόν. Και σιγά με τη μόδα και τη μάζα στα παιχνίδια αλήθεια τώρα;;; και εγώ μαζί σου πάντως το έχω ψιλοβαρεθει και σκέψου απ' τις 500 και ώρες που έχω στο pubg να έχω παίξει 10 σόλο ματς, μόνο με παρέα με διασκεδαζει 

Επεξ/σία από insaneblyat
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^7 σειρές, μία τελεία. 

😛

Εντάξει το Battlefield κι αν έχει βάλει modes που δεν είχε στο πλαίσιο του «να τους βολέψουμε όλους». TDM, Domination, Pigeons, Capture The Flag, κτλ κτλ. Καλό είναι να υπάρχουν 2-3 modes αλλά όχι παραπάνω γιατί μετά σκορπίζει η βάση.

BR δε θα χει. Γιατί πολύ απλά αν έχει, δε θα παίζει κανείς Conquest κτλ, πόσο μάλλον Grand Operations

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορώ να διαφωνήσω μένει να δούμε τι θα γίνει αν βάλουν τέτοιο mode, αλλά σκέψου επίσης ότι θα έχει και περισσότερους παίκτες αν βάλουν αυτό το mode που με τη σειρά του ίσως φέρει μια ισορροπία, κάποιοι θα βαρεθουν να παίζουν το BR, εξάλλου πλέον θα είναι ένα mode που δίνεται απλόχερα και όχι το main theme του παιχνιδιού άλλοι θα μπουν στη διαδικασία να ασχοληθούν πρώτη φορά με τα battlefield και να ξεκολλήσουν απ' τη μονοτονια ενός mode μόνο. Επιπλέον πιο πολλά skills θα αποκτήσεις σε mode που έχει respawn οπότε και ο τυπάκος που θα το πάρει για το BR θα έχει κίνητρο να παίξει τα υπόλοιπα modes και εύχομαι να μη διαλέξει το deathmatch😂.

Βέβαια όλα αυτά είναι θεωρίες, θα εξαρτηθούν από το αν το gameplay του παιχνιδιού θα ειναι καλοφτιαγμένο και αρτιο και άλλους διάφορους παράγοντες

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά όλα ωραία βγαίνει το game και είναι χειρότερο από το Battlefront 2 σε micros. :D Χαλαρά μιας και το BF δεν έχει το fanbase του SW. Δεν νομίζω αλλα από EA περιμένω οτιδήποτε. Οποιος μιλάει για pre-order (🤢) συμβουλή μου είναι να περιμένει reviews. ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ οποιος μιλάει για pre order μάλλον δε ξέρει τι του γίνεται τουλάχιστον να περιμένει μεχρι της Ε3 ή τη beta αργότερα το καλοκαίρι αν όχι review, επιπλέον όσο αφορά το BR mode σκεφτείτε ότι η πλειοψηφία από αυτούς που θα  το πάρουν και να μην έχει,  θα το βάλει σε δεύτερη μοίρα το br αν τελικά βάλουν που ετσι και αλλιώς battlefield είναι έχει κοινό 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που έβαλαν πχ health packs που πρέπει να τα κάνεις use για κάποια δευτερόλεπτα για να κάνεις heal (όπως στο PUBG) και fortifications (όπως στο Fortnite), skins και λοιπά νομίζω είναι ο εξής:

Λένε στο τεράστιο fan base αυτών των games: "Έλα να δοκιμάσεις λίγο και το BF. Δεν είναι πλέον τόσο διαφορετικό από το παιχνίδι που παίζεις"

Θέλουν να φέρουν κόσμο στο Battlefield, όχι να κάνουν BR mode. Βέβαια in the process, το Battlefield αλλάζει ριζικά, μένει να δείξει αν είναι προς το καλύτερο ή το χειρότερο.

Πάντως να κάθονται μήνες και να σχεδιάζουν Grand Operations (με όποια έξοδα συνεπάγεται αυτό) για να το "σκοτώσουν" εισάγοντας BR, μου φαίνεται δύσκολο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...