Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι oled και γενικότερες απορίες...


Tigio13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, billdanos είπε

Το αργά με το γρήγορα έχουν τεράστια διαφορά. Μια τηλεόραση συνήθως την κρατάω για 5 περίπου χρόνια. Αν κατά τη διάρκεια αυτή δεν έχω ιδιαίτερα θέματα στην παρακολούθηση ταινιών κλπ, δεν με απασχολεί και πολύ η όποια φυσιολογική αλλοίωση. 

Οι micro led φαίνεται να είναι το μέλλον, αλλά δεν θα τις έχουμε γρήγορα και σε φυσιολογικές τιμές. 

το να εχεις ανχος να μην εχεις συνεχεια το ιδιο καναλι η να παιζεις το ιδιο παιχνιδι για πολλες ωρες στην tv για να μην παθει burn in αυτο δεν ειναι επιλογη για μενα.. και κακα τα ψεματα αν το κανεις αυτο θα εχεις burn in πολυ πιο γρηγορα απο οτι 18 μηνες.. ο καθε ενας κανει τις επιλογες του.. ζυγιζει τα υπερ και τα κατα και πορευεται.. για μενα δεν υπαρχει καν σαν σκεψη να δωσω 1000+ ευρω και να εχω ανχος να αλλαζω καναλια και να κλεινω τιβι γιατι θα εχω burn in μεσα στο χρονο.. η μεσα στα 3 χρονια.. γιατι πολυ απλα η χρηση που κανω στην τιβι ειναι να την αφηνω να παιζει για πολλες ωρες!!.. ολα ειναι αναλογα τι χρηση κανεις!

Επεξ/σία από alexan2dros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 756
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, alexakos89 είπε

σε ποια σελιδα ειναι αυτές οι επισημες οδηγιες που αναιρουν τον τυπο καλωδιου. μην ψάχνουμε δηλαδη για 2.0 hdmi για να δουμε hdr να παιρνουμε 1.4.

γιατι εδω λεει αλλα .https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

Tα ίδια πράγματα βλέπουμε, αλλά κατάλαβες διαφορετικά 😄

Για δές λίγο καλύτερα τη σελίδα που παρέθεσες:

Αναφορά σε κείμενο

Note that since the release of HDMI 1.4, the HDMI Licensing LLC group (which oversees the HDMI standard) has banned the use of version numbers to identify cables

Συνεπώς δεν υφίσταται καλώδιο 2.0/2.1 κλπ. Αυτά είναι marketing tricks.

Kαι αυτό, διότι από το HDMI 1.4 και μετά όλα τα καλώδια είναι συμβατά με όλα τα standards, εφόσον η κατασκευή του καλωδίου σηκώνει το bandwidth. Όπως είπα πολλές φορές αυτό μεταφράζεται ώς εξής: Αν το καλώδιο δεν σηκώνει το bandwidth, θα σου κάνει διακοπές στην εικόνα, ή δεν θα δείχνει καθόλου. Θα το έχεις ας πούμε σε 1080p και θα παίζει μιά χαρά, σε 4Κ πάλι μιά χαρά, και αν βάλεις HDR, θα αρχίσει να κάνει διακοπές με μαύρο. Δεν υφίσταται να έχεις διαφορετικά χρώματα, φωτεινότητα, whatever μεταξύ διαφορετικών HDMI καλωδίων. Το σήμα είναι ψηφιακό. Ή περνάει ή δεν περνάει.

Ένα καλώδιο που όταν βγήκε κατηγοριοποιήθηκε ώς 1.4, πολύ απλά δεν του έγιναν τα certification tests για υψηλότερο bandwidth (2.0, 2.1), διότι δεν υπήρχαν τότε αυτά τα certification tests. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το σηκώνει το bandwidth. Μπορεί κάλλιστα αν έκανε αυτά τα τέστ σήμερα να τα περνούσε.

Στην ίδια σελίδα αναφέρει πώς κατηγοριοποιούνται τα καλώδια, το οποίο είναι με βάση το bandwidth:

Αναφορά σε κείμενο

As of the HDMI 1.4 specification, the following cable types are defined for HDMI in general:[75][76]

  • Standard HDMI Cable – up to 1080i and 720p
  • Standard HDMI Cable with Ethernet
  • Standard Automotive HDMI Cable
  • High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K 30 Hz, 3D and deep color
  • High Speed HDMI Cable with Ethernet
  • Premium High Speed HDMI Cable
  • Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet
  • Ultra High Speed HDMI Cable (48G Cable) – 4K, 5K, 8K and 10K at 120 Hz

Οπότε, ξεχάστε τα καλώδια HDMI 2.0, 2.1 κλπ. Πρώτα δοκιμάζουμε το καλώδιο που έχουμε και μόνο αν κάνει διακοπές στο σήμα πάμε για αγορά νέου.

 

Ένα βήμα παραπάνω, να έμειναν του κατασκευαστή στην αποθήκη χιλιάδες καλώδια High ή Premium High Speed, να τα πέρασε από τέστ για Ultra High Speed, να τα πέρασε, τους βάζει ένα αυτοκόλλητο στη συσκευασία, και τώρα τα πουλάει στη 3πλάσια τιμή. Instant profit!

Mήν μπαίνετε στο τριπάκι με αλλαγή τηλεόρασης ή συσκευής να αλλάζετε ευθύς αμέσως τα καλώδιά σας. Και σε καμία περίπτωση μήν σκάτε 30άρες και 50άρες. Είναι πεταμένα λεφτά.

Kαι καθότι δεν υπάρχουν τηλεοράσεις που να υποστηρίζουν τα features του HDMI 2.1, είναι δυό φορές πεταμένα λεφτά να αγοράσεις υπερτιμολογημένο καλώδιο που διαφημίζεται ως Ultra High Speed (ή κοινώς 2.1)

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panther_512 είπε

Tα ίδια πράγματα βλέπουμε, αλλά κατάλαβες διαφορετικά 😄

Για δές λίγο καλύτερα τη σελίδα που παρέθεσες:

Συνεπώς δεν υφίσταται καλώδιο 2.0/2.1 κλπ. Αυτά είναι marketing tricks.

Kαι αυτό, διότι από το HDMI 1.4 και μετά όλα τα καλώδια είναι συμβατά με όλα τα standards, εφόσον η κατασκευή του καλωδίου σηκώνει το bandwidth. Όπως είπα πολλές φορές αυτό μεταφράζεται ώς εξής: Αν το καλώδιο δεν σηκώνει το bandwidth, θα σου κάνει διακοπές στην εικόνα, ή δεν θα δείχνει καθόλου. Θα το έχεις ας πούμε σε 1080p και θα παίζει μιά χαρά, σε 4Κ πάλι μιά χαρά, και αν βάλεις HDR, θα αρχίσει να κάνει διακοπές με μαύρο. Δεν υφίσταται να έχεις διαφορετικά χρώματα, φωτεινότητα, whatever μεταξύ διαφορετικών HDMI καλωδίων. Το σήμα είναι ψηφιακό. Ή περνάει ή δεν περνάει.

Ένα καλώδιο που όταν βγήκε κατηγοριοποιήθηκε ώς 1.4, πολύ απλά δεν του έγιναν τα certification tests για υψηλότερο bandwidth (2.0, 2.1), διότι δεν υπήρχαν τότε αυτά τα certification tests. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το σηκώνει το bandwidth. Μπορεί κάλλιστα αν έκανε αυτά τα τέστ σήμερα να τα περνούσε.

Στην ίδια σελίδα αναφέρει πώς κατηγοριοποιούνται τα καλώδια, το οποίο είναι με βάση το bandwidth:

Ένα βήμα παραπάνω, να έμειναν του κατασκευαστή στην αποθήκη χιλιάδες καλώδια High ή Premium High Speed, να τα πέρασε από τέστ για Ultra High Speed, να τα πέρασε, τους βάζει ένα αυτοκόλλητο στη συσκευασία, και τώρα τα πουλάει στη 3πλάσια τιμή. Instant profit!

Mήν μπαίνετε στο τριπάκι με αλλαγή τηλεόρασης ή συσκευής να αλλάζετε ευθύς αμέσως τα καλώδιά σας. Και σε καμία περίπτωση μήν σκάτε 30άρες και 50άρες. Είναι πεταμένα λεφτά.

Kαι καθότι δεν υπάρχουν τηλεοράσεις που να υποστηρίζουν τα features του HDMI 2.1, είναι δυό φορές πεταμένα λεφτά να αγοράσεις υπερτιμολογημένο καλώδιο που διαφημίζεται ως Ultra High Speed (ή κοινώς 2.1)

Εγω κ άλλοι τέσσερις γνωστοί μου που πήραμε της Belkin το 2.1 στα 30,35€ καθε αλλο πεταμενα λεφτα ειναι..Τους λογους τους ειπα κ πριν..Ναι στην 55B7V που εχω δεν υποστηρίζει αυτα με τα frame κ τις ταχύτητες αλλα εχει διαφορα στην εικονα κ αυτο μου αρκεί!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Φωτης1975 είπε

Εγω κ άλλοι τέσσερις γνωστοί μου που πήραμε της Belkin το 2.1 στα 30,35€ καθε αλλο πεταμενα λεφτα ειναι..Τους λογους τους ειπα κ πριν..Ναι στην 55B7V που εχω δεν υποστηρίζει αυτα με τα frame κ τις ταχύτητες αλλα εχει διαφορα στην εικονα κ αυτο μου αρκεί!!

Ναί, είμαι απόλυτα βέβαιος ότι το 0100100 του Belkin 2.1 είναι πιό ζωντανό και πιό γλυκό από το 0100100 του προηγούμενου καλωδίου σου 2.0. Γιατί ώς γνωστόν τα ψηφιακά δεδομένα έχουν διαφορετική ποιότητα αναλόγως της ποιότητας της χάλκινης διαδρομής που θα ακολουθήσουν.

Όπως για παράδειγμα με τους σκληρούς δίσκους. Το παιχνίδι που εγκατέστησες είναι πιό ωραίο με πιό ζωντανά γραφικά όταν παίζει σε ποιοτικό σκληρό δίσκο των 200 ευρώ, από ότι σε ένα δίσκο no-name των 50 ευρώ. Η πλατίνα του δίσκου κάνει τη διαφορά.

Λυπάμαι που γίνομαι κυνικός, αλλά αν δεν καταλαβαίνεις ακόμα και τώρα με όλα αυτά που παρέθεσα για το τί παίζει με τα καλώδια, το ψηφιακό σήμα, το bandwidth, την πραγματική κατηγοριοποίηση των καλωδίων, το certification, τις versions του HDMI standard και ότι αφορά τις συσκευές και όχι το καλώδιο, τότε επέλεξες να ανθυποβάλεσαι για να δικαιολογήσεις την αγορά σου.

Έχει μπόλικο κόσμο που μέσα στην άγνοιά του αναπαράγει το ίδιο πράγμα με σένα, και κάπως έτσι οι εταιρίες θυσαυρίζουν.

Certified Ultra high speed καλώδιο (κοινώς 2.1) χρειάζεσαι αν:

1) Έχεις player ή κονσόλα που έχει έξοδο 2.1 και υποστηρίζει τα νέα features

και

2) Έχεις τηλεόραση με είσοδο 2.1 και υποστηρίζει τα νέα features

Σε οποιαδήποτε διαφορετική περίπτωση, έχεις πετάξει τα λεφτά σου.

Από την επίσημη σελίδα:

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_1/index.aspx

Παρακαλώ να μου υποδείξετε στη συγκεκριμένη σελίδα πού αναγράφεται ότι το Ultra Speed HDMI cable προσφέρει καλύτερα χρώματα, φωτεινότερη, ή εν πάση περιπτώση ποιοτικότερη εικόνα σε συσκευές HDMI 2.0.

Αντίθετα, εξηγεί ότι το απλό High Speed καλώδιο μιά χαρά θα παίζει Dynamic HDR και μιά χαρά θα υποστηρίζει το EARC. Εννοείται ότι θα σηκώνει και το variable framerate. Εκεί που περιμένεις να μπουκώσει το παλιό καλώδιο είναι σε αναλύσεις 4Κ/120Hz και πάνω. Που εννοείται ότι όλοι μας έχουμε players και PC που βγάζουν 4Κ/120Hz και τηλεοράσεις που το υποστηρίζουν......

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Ναί, είμαι απόλυτα βέβαιος ότι το 0100100 του Belkin 2.1 είναι πιό ζωντανό και πιό γλυκό από το 0100100 του προηγούμενου καλωδίου σου 2.0. Γιατί ώς γνωστόν τα ψηφιακά δεδομένα έχουν διαφορετική ποιότητα αναλόγως της ποιότητας της χάλκινης διαδρομής που θα ακολουθήσουν.

Όπως για παράδειγμα με τους σκληρούς δίσκους. Το παιχνίδι που εγκατέστησες είναι πιό ωραίο με πιό ζωντανά γραφικά όταν παίζει σε ποιοτικό σκληρό δίσκο των 200 ευρώ, από ότι σε ένα δίσκο no-name των 50 ευρώ. Η πλατίνα του δίσκου κάνει τη διαφορά.

Λυπάμαι που γίνομαι κυνικός, αλλά αν δεν καταλαβαίνεις ακόμα και τώρα με όλα αυτά που παρέθεσα για το τί παίζει με τα καλώδια, το ψηφιακό σήμα, το bandwidth, την πραγματική κατηγοριοποίηση των καλωδίων, το certification, τις versions του HDMI standard και ότι αφορά τις συσκευές και όχι το καλώδιο, τότε επέλεξες να ανθυποβάλεσαι για να δικαιολογήσεις την αγορά σου.

Έχει μπόλικο κόσμο που μέσα στην άγνοιά του αναπαράγει το ίδιο πράγμα με σένα, και κάπως έτσι οι εταιρίες θυσαυρίζουν.

Certified Ultra high speed καλώδιο (κοινώς 2.1) χρειάζεσαι αν:

1) Έχεις player ή κονσόλα που έχει έξοδο 2.1 και υποστηρίζει τα νέα features

και

2) Έχεις τηλεόραση με είσοδο 2.1 και υποστηρίζει τα νέα features

Σε οποιαδήποτε διαφορετική περίπτωση, έχεις πετάξει τα λεφτά σου.

Από την επίσημη σελίδα:

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_1/index.aspx

Παρακαλώ να μου υποδείξετε στη συγκεκριμένη σελίδα πού αναγράφεται ότι το Ultra Speed HDMI cable προσφέρει καλύτερα χρώματα, φωτεινότερη, ή εν πάση περιπτώση ποιοτικότερη εικόνα σε συσκευές HDMI 2.0.

Αντίθετα, εξηγεί ότι το απλό High Speed καλώδιο μιά χαρά θα παίζει Dynamic HDR και μιά χαρά θα υποστηρίζει το EARC. Εννοείται ότι θα σηκώνει και το variable framerate. Εκεί που περιμένεις να μπουκώσει το παλιό καλώδιο είναι σε αναλύσεις 4Κ/120Hz και πάνω. Που εννοείται ότι όλοι μας έχουμε players και PC που βγάζουν 4Κ/120Hz και τηλεοράσεις που το υποστηρίζουν......

Φιλος δεν ξερω τι εξηγεί..Εγω ξερω τι βλέπουν τα ματια μου κ ευτυχως δεν ειμαι μονο εγω..Η tv 2.0 εχει το xbox one x εχει 2.1...Μακαρι να ησουν εδω κ να στο εδειχνα επιτόπου..Ειχα την μανας του καλώδιο απο το one x 2.0..Το 2.1 εχει διαφορα τι να κάνουμε..Εχει κ βιντεο στο YouTube..Μιλαω παντα για  την κονσολα xbox one x..Κ γω δεν το περιμενα..Δεν ειπα οτι ειναι τεράστια η διαφορα αλλα εχει..Στα videogames  παντα, σε ταινιες  οταν βαλω θα ενημερώσω..

Επεξ/σία από Φωτης1975
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panther_512 είπε

Έχει μπόλικο κόσμο που μέσα στην άγνοιά του αναπαράγει το ίδιο πράγμα με σένα, και κάπως έτσι οι εταιρίες θυσαυρίζουν.

Ποτε μην υποτιμας τη δυναμη της αυθυποβολης. 35Ε ειναι αυτα, πρεπει να κανουν τη διαφορα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

E τί να πείς άλλο. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ο φίλος επέλεξε να ανθυποβάλεται.

Τουλάχιστον ελπίζω οι υπόλοιποι που διαβάζουν το τόπικ να ενημερώθηκαν σωστά και να μήν πετάξουν τα λεφτά τους σε υπερτιμολογημένα καλώδια όπως ο φιλος μας, επειδή αγόρασαν μιά καινούργια κονσόλα ή τηλεόραση, περιμένοντας να δούνε καλύτερη εικόνα......

Αν δεν σου κάνει το καλώδιο διακοπές στην εικόνα, flickering ή να δείχνει μαύρο, δεν πετάμε λεφτά σε καινούργια καλώδια.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ με το παλιό HDMI είχα θέμα με το Audio Return Channel μεταξύ τηλεόρασης και ενισχυτή που έχανε συχνά τη σύνδεση και επέστρεφε ο ήχος στα ηχεία της τηλεόρασης. Με ένα νεότερο καλώδιο το πρόβλημα λύθηκε κατά 80% (ως προς τη συχνότητα αποσυνδέσεων). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, panther_512 είπε

E τί να πείς άλλο. Σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ο φίλος επέλεξε να ανθυποβάλεται.

Τουλάχιστον ελπίζω οι υπόλοιποι που διαβάζουν το τόπικ να ενημερώθηκαν σωστά και να μήν πετάξουν τα λεφτά τους σε υπερτιμολογημένα καλώδια όπως ο φιλος μας, επειδή αγόρασαν μιά καινούργια κονσόλα ή τηλεόραση, περιμένοντας να δούνε καλύτερη εικόνα......

Αν δεν σου κάνει το καλώδιο διακοπές στην εικόνα, flickering ή να δείχνει μαύρο, δεν πετάμε λεφτά σε καινούργια καλώδια.

Ανθυποβαλομαι επειδη εχω παρει ενα καλωδιο κ εχω δει διαφορα;Κ μαζι αλλα 4 ατομα που εχουν την ιδια κονσολα;Δηλαδη ποιος ο λογος να μην πω οτι δεν εχει διαφορα ωστε να μην το προτείνω σε κανεναν;Φιλος μου το ειπε που εχει κ αυτος τρελα με την εικονα κ οπως κ γω που παλια οντος ειχα παρει ενα HDMI 85€ αντι για 20€ κ δεν ειδα σχεδον καθολου διαφορα..Ειχαν κ τα δυο το ιδιο πρωτόκολλο απλα το ακριβο ηταν πολυ καλυτερης ποιοτητας..Το ειχα βαλει στην Kuro που ειχα τοτε μαζι με ενα dvd player της Denon των 700€..Τωρα να μην βλεπω καλα;Δεν ξερω αλλα για να φύγει η απορία κ να εισαι σιγουρος 100% γι αυτα που λες πρεπει να εχεις ενα xbox one x κ την b7v η καποια tv του 2017 κ να συγκρίνεις τα hdmi..Η εστω καποιος φιλος εδω μεσα που να εχει το x κ την lg..Φιλικά παντα ετσι χωρις παρεξήγηση..

Επεξ/σία από Φωτης1975
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω και εγω ενα φιλο που εχει τρελα με τα καλωδια και μαλιστα ειχε ενα super duper, 120 ευρω ηταν αυτα 😂. Ο ιδιος υποστηριζε οτι η SONY LED 4Οαρα (απο την οικονομικη σειρα) που ειχε αγορασμενη απο το μακρινο 2006, ηταν η καλυτερη μεχρι που ξεπεραστηκε απο την OLED B7 που κατα τυχη αγορασε.Τωρα ολοι ξερουμε στη παρεα οτι η B7 θα ειναι 10-15 χρονια η καλυτερη TV. 

Αλλα ενα ειναι σιγουρο, η SONY LED αντεξε....η LG ουτε καν....

....το χουν ΧΟΥΙ αυτοι με τα καλωδια.

Επεξ/σία από ROG-X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, billdanos είπε

Εγώ με το παλιό HDMI είχα θέμα με το Audio Return Channel μεταξύ τηλεόρασης και ενισχυτή που έχανε συχνά τη σύνδεση και επέστρεφε ο ήχος στα ηχεία της τηλεόρασης. Με ένα νεότερο καλώδιο το πρόβλημα λύθηκε κατά 80% (ως προς τη συχνότητα αποσυνδέσεων). 

Ναί, αυτό είναι μέσα στα πλαίσια της μεταφοράς ψηφιακού σήματος. Στο προηγούμενο καλώδιο για τον Α ή Β λόγο, το σήμα έκανε διακοπές.

Αλλά τώρα που έχεις νέο καλώδιο, δεν ακούς πιό γλυκό/ζωντανό ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, panther_512 said:

Ναί, αυτό είναι μέσα στα πλαίσια της μεταφοράς ψηφιακού σήματος. Στο προηγούμενο καλώδιο για τον Α ή Β λόγο, το σήμα έκανε διακοπές.

Αλλά τώρα που έχεις νέο καλώδιο, δεν ακούς πιό γλυκό/ζωντανό ήχο.

Όχι δεν έχω δει μέχρι τώρα κάποια πιο "γλυκά" bits από τα άλλα... 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Φωτης1975 είπε

;Δεν ξερω αλλα για να φύγει η απορία κ να εισαι σιγουρος 100% γι αυτα που λες πρεπει να εχεις ενα xbox one x κ την b7v η καποια tv του 2017 κ να συγκρίνεις τα hdmi..Η εστω καποιος φιλος εδω μεσα που να εχει το x κ την lg..Φιλικά παντα ετσι χωρις παρεξήγηση..

Δε χρειαζεται να εχει κανεις τιποτα, στο ψηφιακο σημα ειτε εχεις FF0000 για κοκκινο ειτε οχι, δεν υπαρχει περιπτωση επειδη αλλαξες ενα καλωδιο το FF0000 να γινει FF2531 για να βλεπεις εσυ αλλο χρωμα, και συρματοπλεγμα να βαλεις αντι για καλωδιο απαξ και περασει το FF0000, FF0000 θα παραμεινει.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...