Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι oled και γενικότερες απορίες...


Tigio13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή και εγώ ήμουν υποψιασμένος μήπως είναι από επιστροφή κοίταξα στην αρχή για σημάδια γύρω - γύρω αλλά δεν είχε κάτι. Μετά έκανα banding test, pixel test και έψαξα για καμμένα pixels. Όλα μια χαρά φαίνονται. Δε βρήκα κάποιο ψεγάδι.

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μενού που να δείχνει πόσες ώρες έχει δουλέψει η tv. Βέβαια αν υπάρχει κάτι τέτοιο λογικά θα μπορεί να μηδενιστεί κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 756
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, Tigio13 είπε

 

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μενού που να δείχνει πόσες ώρες έχει δουλέψει η tv. Βέβαια αν υπάρχει κάτι τέτοιο λογικά θα μπορεί να μηδενιστεί κιόλας. 

μονο αν μπεις μεσα στα εσωτερικα settings με το ειδικο remote για τεχνικους μπορεις να δεις ωρες "δουλειας" της TV. αλλα αν μπεις εκει μεσα, μπορεις να πειραξεις πολλα πραγματα και να χασεις την εγγυηση σου οποτε δεν εχει νοημα.
btw εισαι σιγουρος οτι δεν ειχε ζελατινα η οθονη; γιατι το ειχα ακουσει κ απο αλλον οτι δεν ειχε και τελικα ηταν απλα τοσο καλα περασμενη που δε την ειδε :P 
Εγω εχω την G2 και ειχε σιγουρα. την C2 την εχω δει πολλες φορες αλλα ποτε δεν την εβγαλα ο ιδιος απο κουτι για να το εχω τσεκαρει οτι ειχε σιγουρα κ αυτη μια ζελατινα πανω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Επειδή και εγώ ήμουν υποψιασμένος μήπως είναι από επιστροφή κοίταξα στην αρχή για σημάδια γύρω - γύρω αλλά δεν είχε κάτι. Μετά έκανα banding test, pixel test και έψαξα για καμμένα pixels. Όλα μια χαρά φαίνονται. Δε βρήκα κάποιο ψεγάδι.

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μενού που να δείχνει πόσες ώρες έχει δουλέψει η tv. Βέβαια αν υπάρχει κάτι τέτοιο λογικά θα μπορεί να μηδενιστεί κιόλας. 

το οτι μπορει να επιστράφηκε δεν παει να πει οτι είχε και καποιο πρόβλημα, καποια καταστήματα σου δινουν το δικαιωμα επιστροφής εντος καποιων ημερων εαν αλλαξεις γνωμη για την αγορα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

μονο αν μπεις μεσα στα εσωτερικα settings με το ειδικο remote για τεχνικους μπορεις να δεις ωρες "δουλειας" της TV. αλλα αν μπεις εκει μεσα, μπορεις να πειραξεις πολλα πραγματα και να χασεις την εγγυηση σου οποτε δεν εχει νοημα.
btw εισαι σιγουρος οτι δεν ειχε ζελατινα η οθονη; γιατι το ειχα ακουσει κ απο αλλον οτι δεν ειχε και τελικα ηταν απλα τοσο καλα περασμενη που δε την ειδε :P 
Εγω εχω την G2 και ειχε σιγουρα. την C2 την εχω δει πολλες φορες αλλα ποτε δεν την εβγαλα ο ιδιος απο κουτι για να το εχω τσεκαρει οτι ειχε σιγουρα κ αυτη μια ζελατινα πανω. 

Τελικά ήταν αυτό που είπες. Όταν έστησα την tv είχε ένα αυτοκολλητακι κάτω δεξιά που λογικά όπως το βγάζεις βγαίνει και η μεμβράνη μαζί. Εγώ το έβγαλα και βγήκε μόνο του. Λόγω του ότι η c2 έχει και το χειλάκι περιμετρικά δε φαινόταν καθόλου μεμβράνη. 

Μετά το σχόλιο σου έβαλα δάχτυλο σε μία γωνία πιο επίμονα και βρήκα την μεμβράνη. Πραγματικά θα μπορούσα να έχω την tv χρόνια και να μην ξέρω πως υπάρχει μεμβράνη. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.στο επόμενο χρονικό διάστημα μέχρι Απρίλιο(να βγούμε και τα καινούργια μοντέλα μπας και πέσουν λίγο οι τιμές.) θα κάνω αγορά νέας tv.χρηση ps5 και νετφλιξ..55ιντσων κοιταω για σαλόνι αρκετά φωτεινό μέχρι 1500 μαζί με επεκταση εγγυήσεις θέλω να βγει.Πρώτη μου επιλογή οι s95b και c2, ανάλογα τι τιμή θα έχει μέχρι τότε η samsung. ή αν έχει δελεαστική τιμή βλέπω και την qn90b.θα πήγαινα με κλειστά μάτια  για την c2 αλλά με προβληματίζει ότι ο χώρος είναι αρκετά φωτεινός.δεν ξαναείχα oled τεχνολογία πότε και δεν ξέρω μην ξενερώσω με την φωτεινότητα.επισης ξέρει κάποιος η τεχνολογία qled  που έχει η qb90b τι διαφορά έχει στο τελικό αποτέλεσμα.ειναι τοσο μεγάλη η διαφορά με τις άλλες δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...