Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Και αυτος 1080p ενισχυτη ειχε και το pc το συνδεε κανονικα με hdmi και ειχε εικονα.

Πηγα προσωπικα σπιτι του και το ειδα με τα ματια μου,του πηγα και το δικο μου ps4 pro να το δοκιμασουμε και πηρα και εγω ο ιδιος τηλ το service της LG .

Ο ασχετος που μου απαντησε τα ιδια μου ειπε και εμενα.

Τελικα το παιδι μιλησε με αλλον απο το service,ηρθαν και του την πηραν και βρηκαν το προβλημα..

Σευχαριστω παρα πολυ. Τους παιρνω τωρα τηλ. Ελπιζω να εχεις δικιο. Καλο βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την στιγμη που εχεις ενεργοποιημενο στο μενου της τηλεορασης το ultra HD deep colour εχεις 90& το ιδιο προβλημα.

Παρε τους και ζητησε να παει στο service.

Aυτα που σου ειπε αυτος στο τηλ ειναι παπαριες,αυτος που ερχεται σπιτι δεν ειναι τεχνικος,ειναι οδηγος..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Και αυτος 1080p ενισχυτη ειχε και το pc το συνδεε κανονικα με hdmi και ειχε εικονα.

Πηγα προσωπικα σπιτι του και το ειδα με τα ματια μου,του πηγα και το δικο μου ps4 pro να το δοκιμασουμε και πηρα και εγω ο ιδιος τηλ το service της LG .

Ο ασχετος που μου απαντησε τα ιδια μου ειπε και εμενα.

Τελικα το παιδι μιλησε με αλλον απο το service,ηρθαν και του την πηραν και βρηκαν το προβλημα..

Γιατι να χρεωθεις,δεν εχεις εγγυηση?

ειπε οτι αν ερθει και δε βρει τιποτα στην ΤV χρεωνομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο λεω ξανα ειναι οδηγος,οταν ηρθαν στο σπιτι του παιδιου δεν μπηκαν καν στον κοπο να συνδεσουν την κονσολα να την δουν επι τοπου.

Την μαζεψαν και την φορτωσαν στο φορτηγο.

Και η δικη μου LG που ειχε θεμα οταν ηρθαν απο το service για να την δουν και να την παρουν ο ανθρωπος μου ειπε ειμαι οδηγος,δεν ειμαι τεχνικος..

Τωρα απο εκει και περα κανεις οτι θες εσυ..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Στο λεω ξανα ειναι οδηγος,οταν ηρθαν στο σπιτι του παιδιου δεν μπηκαν καν στον κοπο να συνδεσουν την κονσολα να την δουν επι τοπου.

Την μαζεψαν και την φορτωσαν στο φορτηγο.

Και η δικη μου LG που ειχε θεμα οταν ηρθαν απο το service για να την δουν και να την παρουν ο ανθρωπος μου ειπε ειμαι οδηγος,δεν ειμαι τεχνικος..

Συγνωμη, μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Ειπε οτι αν την δουν και δε βρουν κατι θα χρεωθω. Οχι αυτος που θα ερθει εδω στο σπιτι. Μου ειπε να καλεσω αυριο το πρωι στις 8πμ και θα το κανονισουμε. Σευχαριστω παντως πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πιστευω οτι αυτες οι τηλεορασεις απο οτι φαινεται εχουν το ιδιο προβλημα απο το εργοστασιο.

Εχω δει και αλλους σε ξενα φορουμ που εχουν το ιδιο προβλημα με αυτα τα μοντελα της LG.

To παιδι αυτο που σου λεω ειχε δοκιμασει 5 διαφορετικα καλωδια

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους... 

Έχω αφήσει το ps4 σε κατάσταση αναμονής... Τις τελευταίες 4 μέρες  πριν λίγο  ήταν η δεύτερη φορά που μου άνοιξε ΜΟΝΟ του, έβγαλε το hdmi  για να συνδεθώ στην TV κανονικά κ μετά από 2 λεπτά μπήκε πάλι στην αναμονή...   Εννοείται πως τα χειρηστηρια είναι σε απόσταση πάνω από 3 μέτρα...  Να φέρω παπά να το διαβάσει ;; κάνω πλάκα αλλά δεν είναι καθόλου φυσιολογικό όλο αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, papadopoulosavvas είπε

Συγνωμη, μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Ειπε οτι αν την δουν και δε βρουν κατι θα χρεωθω. Οχι αυτος που θα ερθει εδω στο σπιτι. Μου ειπε να καλεσω αυριο το πρωι στις 8πμ και θα το κανονισουμε. Σευχαριστω παντως πολυ. 

Είναι όπως στα είπε ο optimus. Πάρε τηλέφωνο και πες ότι η τηλεόραση έχει πρόβλημα με συσκευές που βγάζουν 4k ανάλυση. Με full HD δεν υπάρχει θέμα. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα! παρατηρήσατε χθες το βράδυ πρόβλημα με το online ? προσπάθησα να παίξω με φίλους pro αλλά και Gran Turismo , Call of duty και δεν συνδεόταν σε κανένα παιχνίδι. Μέχρι και συνομιλία με το ζόρι άνοιγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει lagαρει το σύμπαν 

Ολοι ειναι σπίτι, και παίζουν, ανεβάζουν και κατεβάζουν αρχεια, και έτσι δεν υπάρχουν πόροι πια

Βαλε και τα σοσιαλ και όλα τα άλλα και υπολόγισε τι χαμός γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2020 στις 9:54 ΠΜ, Fotis13 είπε

Νew entry   με ενδιαφερον multiplayer.

90423501_1433605880151413_1331153610779656192_n.jpg

 

Ρε παιδί, τι θα γίνει με εσένα ? Σοβαρά τώρα, μήπως είσαι...ο εαυτός μου ? Ακριβώς τα ίδια games λέμε τον τελευταίο καιρό :D 

Παιχνιδάρα λέμε,απίστευτα υποτιμημένο και αυτό  και το soundtrack...μαϊ φάκινγκ Γκόντ...τι soundtrack, αξίζει η αγορά του παιχνιδιού μόνο και μόνο γι'αυτο χωρίς καμία υπερβολή, δλδ σΕ λέω :

 


Φοβερό παιχνίδι που δεν το έπαιξε κανένας - συν του οτι το OST θσ έπρεπε να είχε κερδίσει κανα βραβείο στα διαφορα awards, ελα μου ομως ντε που ουτε καν ειχε προταθεί, αμα δεν ειναι "ΑΑΑ" όμως κατι ξέρουμε τι γίνεται...
Κρίμα που το gameplay ομως εκανε 2 βήματα πίσω σε σχέση με το Assault horizon και Ιnfinity, οι 2 καθυστερήσεις που δέχτηκε το παιχνιδι κατα την ανάπτυξή του καθώς και το μοιρασμα των κονδυλίων για το VR και το κολλημένο "hardcore" κοινό του είχαν αυτό ως αποτέλεσμα.
Καλή επιτυχία με το 2o και 3ο playthrough - μιλάμε είναι ό,τι πιο εκνευριστικό έχω παίξει τα τελευταία χρόνια,τετοιο trial and error είχα χρόνια να πετύχω (κλασσικά Ace combat), για να κάνεις spawn τους Aces (και να ξεκλειδώσεις τα skin τους) απαιτεί τιτάνια υπομονή και επιμονή :
- Πρεπε να αναχαιτίσεις τα πάντα στην πίστα εντός 4 λεπτών για να κάνεις trigger τον Ace ? Έχασες έναν στόχο ?  - restart.
- Έφαγες όλους τους στόχους αλλά δεν πρόλαβες να φας τον Ace ? - restart.
- Έφαγες όλους τους στόχους και τον Ace αλλά δεν πρόλαβες να καταρρίψεις τον τελευταίο πύραυλο που βγαίνει εκτός ατμόσφαιρας για να τελειώσεις την αποστολή  και να σου "κρατήσει' τον Ace ? restart.
- Έφαγες όλους τους στόχους και τον Ace και εκει που προλαβαίνεις ίσα-ίσα να καταρρίψεις τον τελευταίο πύραυλο που βγαίνει εκτός ατμόσφαιρας, σε καταρρίπτουν τα συνοδευτικά MiG ? fuck you, restart.

Επίσης, και δυστυχώς, το multiplayer δεν έχει κανένα απολύτως ενδιαφέρων, είναι και αυτό πετσοκομμένο σε σχέση με τα προηγούμενα και είναι εκεί μόνο για να είναι - θυμόσαστε τους αρχικούς τίτλους της προηγούμενης γενιάς που βάζανε multiplayer σε παιχνίδια που δεν "κολούσανε" μονο και μονο για να tick-άρουν το κουτάκι του MP πίσω στο κουτί ? Ε, κάτι τέτοιο, μόνο deathmatch και free for all εχει και τέλος.Επίσης, τύποι με DLC αεροπλάνα που σε κάνουν l33t 360 N0 sc0p3 απο τα 50χλμ με με rail gun με το υπόλοιπο 90% των παικτών να είναι με το 6AAM spam, καμία απολύτως διασκέδαση.

Το αίσθημα που σου βγάζει ομως το 1ο playthrough είναι το κάτι άλλο - παίξτε το όπως και δήποτε - και ιδίως οι χρήστες που έχουν ΧΟΝΕ μιας που είναι τώρα διαθέσιμο στο game pass.

Το DLC δεν το πήρα γιατι λένε πως δεν είναι τπτ το σπουδαίο απο άποψη διάρκειας (3 επεισόδια).

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.Οταν ανοίγω το ps4 και ζητάει μετά να πατήσω το ps button δεν λειτουργεί το ps button.σε safe mode δουλεύει κανονικά όπως επίσης και να ανοίξω μπορώ το ps4 με το ps button. Έκανα update και ότι άλλο υπάρχει στο Safe mode μέχρι και με στικάκι πέρασα πάλι το λογισμικό.Το usb cable δουλεύει και φορτίζει κανονικά.το χρωμα της ps4 συσκευής γίνεται άσπρο όπως και από το χειριστήριο. Κάποια λύση ή ιδέα ? 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...