Προς το περιεχόμενο

World War 3 [Early Access][PC][2018]


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, stratigos24 said:

Το πήρα. Για να δούμε...

Υπομονή πάντως. Δεν έχει λυθεί ακόμα το θέμα με το join. Μπαίνεις 1 στις 5.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα matchmaking ή έχουν μπουκώσει οι servers. Στη 2η περίπτωση, δεν πρόκειται να λυθεί άμεσα, αφού θα πρέπει να παραγγείλουν στα datacenters, να στηθούν και μετά να μπουν στο Pool. Δε θα γίνει Κυριακή, ίσως ούτε καν Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, dfk_7677 είπε

 

Όταν καταφέρεις να μπεις, αν γίνεται πες μας τι επιδόσεις έχει το PC σου (που υποθέτω είναι αυτό της υπογραφής).

Θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάποια μηνύματα έχουν διαγραφεί. 

Συνεχίστε επί του θέματος και αυστηρά αποφύγετε χαρακτηρισμούς και μπηχτές προς άλλα μέλη (fanboys, haters, συνωμοσίες και τα σχετικά ). Επίσης μιλήστε σε ήρεμους τόνους και φροντίστε να μην επαναλαμβάνεστε όταν δεν υπάρχει κάτι νέο να προσθέσετε στη συζήτηση. 

Αν υπάρχουν απορίες για συντονιστικές ενέργειες αυτές τις εκφράζετε αποκλειστικά μέσω pm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα τα προβλήματα που (ακόμα) έχουν πολλοί για να παίξουν, υπάρχει σίγουρα μια δυναμική και τι παιχνίδι φιγουράρει ανάμεσα σε πολύ δυνατούς τίτλους.

 

ww3.PNG.71e4c64b436323d1e6927fbe9c01898a.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους κατάφερα να παίξω. 2-3 παιχνίδια

η κίνηση του παίχτη είναι λίγο πιο αργή από το bf ή είναι η ιδέα μου. και σαν αργεί να κάνει ads?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα χθες όπως είπα.

Θα το έπαιρνα από προχθές αλλά τελικά περίμενα να λυθεί κάπως το θέμα που είχε το παιχνίδι που δε μπορούσες να μπεις και να παίξεις. Χθες είδα πως κάπως διορθώθηκε και έτσι το αγόρασα.

Στην πρώτη εκκίνηση του παιχνιδιού έκανε περίπου 5 λεπτά να περάσει από την πρώτη αρχική εικόνα και μετά πάλι άλλα περίπου 5 για να περάσει από τη δεύτερη εικόνα που περιμένεις να σε συνδέσει στο world war 3 network. Aφού πέρασαν και μπήκα στο ''μενού'' το παιχνίδι σου προτείνει να κάνεις deploy και να παίξεις, δεν είχε να επιλέξεις πίστα, να δεις γενικό μενού κλπ. Πάτησα λοιπόν deploy και αφού περίμενα κάποια λεπτά και δεν μπήκε πουθενά σε κανένα online παιχνίδι το έκλεισα με alt+f4.

Στη συνέχεια πήγα να το ξανα ανοίξω αλλά έβγαλε ότι έκανε update και έτσι μόλις έκανε το update το έτρεξα. Μετρημένα έκανε 4 λεπτά να περάσει την πρώτη εικόνα και άλλα τόσα τη δεύτερη και μπήκε στο μενου. Το πράγμα είχε αλλάξει. Μπορούσες να επιλέξεις κάποιες από τις πίστες που ήθελες να παίξεις καθώς και να δεις το μενού να πας στα settings κλπ.

Θετικό που μου άρεσε είναι πώς πέραν των vsyng, shadows κλπ κλπ settings, μπορείς να κλειδώσεις και τα fps σου σε ακριβές νούμερο πχ 32, 46 κλπ.

Αφού επέλεξα τα settings που ήθελα διάλεξα μια πίστα και πάτησα deploy για να μπω σε κάποιο game. Περίμενα πάλι λίγο (κανα 3λεπτο) και μετά μπήκε σε πίστα. Ήμουν μόνος και ψιλο τρόμαξα μη δε μπει κανείς (αν και δεν το πίστεψα για πολύ ότι θα είμαι μόνος μιας και στο steamdb.info είχα δει ότι ήταν 8000 online players εκείνη τη στιγμή), αλλά μετά από λίγο γέμισε με κόσμο.

Το παιχνίδι έτρεχε ικανοποιητικά. Στην αρχή μου έκανε 1-2 framedrops από 40 πήγε 15 πχ αλλά μετά δεν παρατήρησα κάτι άλλο. Τα fps μου ήταν οκ, πάνω από 40-45 συνήθως και ρίχνοντας ελαφρώς τις ρυθμίσεις ανέβηκαν και άλλο. Την περισσότερη ώρα το παιχνίδι έτρεχε οκ, αλλά αρκετές στιγμές δεν ήταν τόσο smooth ασχετα που τα fps ήταν καλά. Κάποια στιγμή που έβγαλα το vsyng και το να μη μου έχει lock τα fps σε κάποιο νούμερο είχα και 75 fps. 

Ο τύπος παιχνιδιού ήταν σαν το conquest των battlefield τίτλων αλλά με περισσότερα points για να καταλάβεις.

Το παιχνίδι έχει θεωρώ μια καλή βάση συνολικά, το στήσιμο της πίστας που έπαιξα (moscow/μοσχα) ήταν πολύ ωραίο, γκρεμισμένες σκάλες, ωραίο φωτισμό, ωραία ατμόσφαιρα, κόκκινα χαλιά κάτω στους διαδρόμους σε ορόφους σαν παλίας εποχής κτήρια, αρκετά σημεία για να σταθείς και να ελέγξεις τον χώρο γύρω σου για εχρούς κλπ. Μου άφησε αρκετά καλή εικόνα και ελπίζω να πάει το παιχνίδι συνολικά μέχρι το τελικό release προς τη σωστή κατεύθυνση. Τον ήχο δεν έκατσα να τον παρατηρήσω ιδιαίτερα οπότε θα έχω καλύτερη άποψη πάνω σε αυτό στις επόμενες μερες.

Τα γραφικά του σε κάποια σημεία (συγκεκριμένα σε εσωτερικούς χώρους) μου άρεσαν αρκετά σε κάποια άλλα δε με τρέλαναν χωρίς να λέω πως δε βλέπονται.

Για να δούμε πόσο καιρό θα κάνει να λύσει το αργό login μέχρι να μπεις στο μενού και τί άλλες αλλαγές θα φέρει σε σύντομο χρονικό διάστημα.

 

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη πίστα του Βερολίνου έχω χειρότερη απόδοση και πιο χαμηλά FPS κατά μέσο όρο, και περισσότερες φορές από ότι στη Μόσχα το παιχνίδι δεν ήταν τόσο smooth.

Επαιξα και την άλλη την πίστα που έχει (δε θυμάμαι όνομα) και σε αυτή το παιχνίδι έτρεχε σχετικά καλά όπως στη Μόσχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Βερολίνο, ειδικά με βροχή, πέφτει χαμηλά. Έχει σίγουρα θέμα με τις ρυθμίσεις όμως, αφού είτε Low, είτε Ultra, έχω μηδαμινές διαφορές στα FPS.

Πιστεύω ότι είναι πάντα Ultra και αγνοεί τι βάζεις στο κάθε πεδίο, γιατί με 1080ti έχω 50-70, ενώ στο PUBG, που έχει την ίδια μηχανή, παίζω >100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το βράδυ, παρόλο που είχε ~10.000 άτομα online, έμπαινε σαφώς πιό εύκολα σε γύρο. Επίσης τα frames στο Βερολίνο πάλι και με βροχή,  ήταν πάνω από 100. Πιθανόν παίζει ρόλο και ο server, οπότε θέλει φτιάξιμο αυτό κι ελπίζω να φτιάχνεται, γιατί στο PUBG, που έχει την ίδια μηχανή, δεν τα έχουν καταφέρει. Το πρωί λοιπόν με τα 60ρια, είχα >100ms, μέχρι και 200 είδα, ενώ τώρα, ήμουν στα 50-60 και σημαντικά καλύτερα fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι που ήθελα να γράψω κάποια στιγμή. Το ότι θα ήθελα να κρατήσει μια σωστή στάση απέναντι στους cheaters. Όχι μόνο για κάποιο διάστημα αλλά για όλη την πορεία του. Ένα τέτοιο FPS λείπει στο pc. Πραγματικά αν και αυτό και κανένα ακόμα που μπορεί να επιλέξω στο μέλλον πάσχει από cheaters, 1000 φορές να πάω σε κονσόλα και να παίζω με χειριστήριο αν τα πράγματα εκεί είναι καλύτερα (που νομίζω ότι είναι).

3 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Σήμερα το βράδυ, παρόλο που είχε ~10.000 άτομα online, έμπαινε σαφώς πιό εύκολα σε γύρο. Επίσης τα frames στο Βερολίνο πάλι και με βροχή,  ήταν πάνω από 100. Πιθανόν παίζει ρόλο και ο server, οπότε θέλει φτιάξιμο αυτό κι ελπίζω να φτιάχνεται, γιατί στο PUBG, που έχει την ίδια μηχανή, δεν τα έχουν καταφέρει. Το πρωί λοιπόν με τα 60ρια, είχα >100ms, μέχρι και 200 είδα, ενώ τώρα, ήμουν στα 50-60 και σημαντικά καλύτερα fps.

Τo ping που στο δείχνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, stratigos24 said:

Τo ping που στο δείχνει;

Έχει μια ρύθμιση, που το εμφανίζει πάνω αριστερά μαζί με τα γνωστά network icons για packet loss, frame drops, etc.

Δε θυμάμαι ακριβώς που, όταν έφτιαχνα τις ρυθμίσεις την είδα και την ενεργοποίησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...