Προς το περιεχόμενο

OOTT part 1


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, guido said:

νομιζω ειναι απλα τα πραγματα. επειδή ολοι μας εχουμε ζησει και εποχές χωρίς μπλα μπλα, και επειδή το φορουμ τεχνολογικο ειναι, ουτε το ποστ κάουντ, ουτε τα ριακτιονζ θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να μετρανε στο μπλα-μπλα, όπως ηταν και μεχρι πριν κανα χρόνο.

απλά ασχετα με το παραπάνω, αυτο δεν θα άλλαζε κάτι στην ποιότητα ή συχνότητα των ποστ κάποιων.

και ναι καταλαβαινω πως ο Πιλ ισως τωρα τραβάει τα μαλλια του, δεν βγάζω τον εαυτο μου εξω απο τους παραπάνω 😅

ακομα και να μην υπηρχαν τα counters ουτε σε Posts ουτε σε likes (προσωπικα δεν θα θελα ουτε καν Post counter να υπαρχει) παλι θα μπουν ατομα για να πεταξουν το  ακυρο ποστ.ναι ισως να μειωσει το προβλημα.αλλα ακομα και παλια που δεν υπηρχε παλι εβλεπες τρολλς.

3 minutes ago, stormrain said:

Κοιτα, εισαι πολυ παλιο μελος εδω. Με το χερι στην καρδια, πες μου πως οταν ανοιγει ενα νημα στο Μπλα, δεν ξερεις απο την αρχη πως θα παει.

Προσωπικα (και το γραφω καθαρα ως χρηστης αυτο, οχι ως mod) εχω βαρεθει να ανοιγει ενα θεμα, να πιανω την προταση του TS που θα μαζεψει υαινες απο κατω, και εν τελει να πεφτω μεσα, με αποτελεσμα να ξεσκιζεται πατοκορφα ενα thread το οποιο θα μπορουσε να εχει κατα τ'αλλα ενδιαφερον. 
Ε οταν το βλεπεις αυτο να γινεται ξανα και ξανα και ξανα και ξανα, καπου σε κουραζει. 

ενα απο αυτα που κουραστηκα να βλεπω ειναι τους οικονομολογους του insonmia οτι το iphone θα παει απατο ,οτι η nintendo θα κλεισει.ξαφνικα ολοι εγιναν business consultans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 800
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Κοιτα, εισαι πολυ παλιο μελος εδω. Με το χερι στην καρδια, πες μου πως οταν ανοιγει ενα νημα στο Μπλα, δεν ξερεις απο την αρχη πως θα παει.

Προσωπικα (και το γραφω καθαρα ως χρηστης αυτο, οχι ως mod) εχω βαρεθει να ανοιγει ενα θεμα, να πιανω την προταση του TS που θα μαζεψει υαινες απο κατω, και εν τελει να πεφτω μεσα, με αποτελεσμα να ξεσκιζεται πατοκορφα ενα thread το οποιο θα μπορουσε να εχει κατα τ'αλλα ενδιαφερον. 
Ε οταν το βλεπεις αυτο να γινεται ξανα και ξανα και ξανα και ξανα, καπου σε κουραζει. 

θα σου φανει περιεργο, αλλα εβγαζα σπυριά με το μπλα μπλα πάντα. δεν έμπαινα καν

(τωρα για xy λόγους με εχει πιάσει η "μαλακια" last 2 χρόνια, αλλά αυτό είναι άλλη μεγαλη ιστορια)

ναι δεν διαφωνώ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@guido μεσα στο κακο Jumor βαζω και αυτο που γραφω απο πανω.να λενε θα παει απατο θα παει απατο. θυμαμαι τι ελεγαν για το switch ή για το Mario bros στο  android.εχουν αποψη για τα παντα και το κακο ειναι οτι το πιστευουν αυτο που γραφουν.ουτε εμενα μαρεσει ενα κινητο που εχει φτασει να εχει 22 καμερες αλλα δεν θα κατσω να γραψω οτι θα παει απατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

@guido μεσα στο κακο Jumor βαζω και αυτο που γραφω απο πανω.να λενε θα παει απατο θα παει απατο. θυμαμαι τι ελεγαν για το switch ή για το Mario bros στο  android.εχουν αποψη για τα παντα και το κακο ειναι οτι το πιστευουν αυτο που γραφουν.ουτε εμενα μαρεσει ενα κινητο που εχει φτασει να εχει 22 καμερες αλλα δεν θα κατσω να γραψω οτι θα παει απατο.

ναι κουραστικό είναι, αλλά γενικότερα σε κάθε κοινότητα παίζουν και τα inside jokes της κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, guido said:

θα σου φανει περιεργο, αλλα εβγαζα σπυριά με το μπλα μπλα πάντα. δεν έμπαινα καν

(τωρα για xy λόγους με εχει πιάσει η "μαλακια" last 2 χρόνια, αλλά αυτό είναι άλλη μεγαλη ιστορια)

ναι δεν διαφωνώ.

υπαρχουν και ωραια θεματα που εχω χαρει στο μπλα μπλα και απανταω οπως πχ αιμοδοσια,διαφραγμα στην μυτη που πραγματι γινεται ωραια συζητηση. ή το θεμα που εχουμε τοσο καιρο για τα Hobby που μπαινεις μεσα και χαιρεσαι να το διαβαζεις με ωραιες φωτογραφιες κτλ.

1 minute ago, guido said:

ναι κουραστικό είναι, αλλά γενικότερα σε κάθε κοινότητα παίζουν και τα inside jokes της κτλ.

ναι ηταν το ιδιο με το mpoum της samsung. αλλα η συχνοτητα ηταν εκνευριστικη. εμπαινες για να διαβασεις για το s9 και εβλεπες τα μισα posts να ειναι θα κανει και αυτο μπαμ.οκ το ειπε ενας δεν χρειαζεται να το πουν ολοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, billdanos said:

Ναι αλλά το Reputation αυτών που συχνάζουν στο Μπλα Μπλα κλπ είναι reputation ...μλκίας! 😛 

Τι παίχτηκε πριν μερικές βδομάδες και το Reputation όλων ανέβηκε κατακόρυφα? Μέτρησαν "αναδρομικά" τα reactions που είχαμε πριν γίνει αναβάθμιση κι αποκτήσουμε το "Reputation System" ?

Θυμάμαι ότι είχα κάπου στα 3000-4000 reactions γενικότερα και πλέον είμαι στα 50000+. 

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, ThReSh said:

Τι παίχτηκε πριν μερικές βδομάδες και το Reputation όλων ανέβηκε κατακόρυφα? Μέτρησαν "αναδρομικά" τα reactions που είχαμε πριν γίνει αναβάθμιση κι αποκτήσουμε το "Reputation System" ?

Θυμάμαι ότι είχα κάπου στα 3000-4000 reactions γενικότερα και πλέον είμαι στα 50000+. 

αλλοι λενε οτι μετρησαν του μπλα μπλα.δεν ξερω τι εχει παιχτει ουτε εγω. ο @Hal9000 ισως να μπορει να μας πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή χρονιά με υγεία (και κάνα 5+1 στο τζόκερ δε θα με χαλούσε!)

---edit---

χαχχαχα ρε σεις τι λαικ κλπ μου λέτε! εδώ σε άλλο φόρουμ που έγραφα, Μοντ είχε φτιάξει 1-2 λογαριασμούς έξτρα, για να βαράει λαικ στον εαυτό του!

κρίμα που δεν είχα κρατήσει σκρινσοτ τότε από την αποκάλυψη! :lol:

Επεξ/σία από Oscar_Mike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, poulinos said:

αλλοι λενε οτι μετρησαν του μπλα μπλα.δεν ξερω τι εχει παιχτει ουτε εγω. ο @Hal9000 ισως να μπορει να μας πει. 

Είχε βάλει να γίνεται ένα rebuild της βάσης με τα reactions κλπ τελευταία και ίσως μετά από αυτό να άλλαξαν όλα τα νούμερα. Δεν το παρακολουθώ όμως για να γνωρίζω άλλες λεπτομέρειες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, poulinos said:

αλλοι λενε οτι μετρησαν του μπλα μπλα.δεν ξερω τι εχει παιχτει ουτε εγω. ο @Hal9000 ισως να μπορει να μας πει. 

Δεν υπήρχε περίπτωση να είχα για την ίδια περίοδο +46000 reactions από την ευρύτερη κατηγορία της Ψυχαγωγίας. Λογικά μέτρησαν ότι reactions είδε το "system" από όλα τα sections όσο παλιά κι αν ήταν τα topics, δλδ πριν αναβαθμιστεί το forum και μπει το Reputation System...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ThReSh said:

Δεν υπήρχε περίπτωση να είχα για την ίδια περίοδο +46000 reactions από την ευρύτερη κατηγορία της Ψυχαγωγίας. Λογικά μέτρησαν ότι reactions είδε το "system" από όλα τα sections όσο παλιά κι αν ήταν τα topics, δλδ πριν αναβαθμιστεί το forum και μπει το Reputation System...

Ουτε εγω το εχω ψαξει.αδιαφορα και τα Reactions μαζι με ολα αυτα likes,post counters Κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το like ειναι απλα πρακτικο. Για φανταστειτε να καναμε ολοι quote ο ενας τον αλλο απλα για να γραψουμε 'Συμφωνω!’ ή '+1'. Και αντιστοιχα και το thanks κλπ. Τωρα, αν καποιοι θεωρουν οτι το συνολο reactions που μαζευουν θα τους μεγαλωσει το πουλι τους ή το IQ τους...oh well, ας το πιστεύουν XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, *nenya* said:

Το like ειναι απλα πρακτικο. Για φανταστειτε να καναμε ολοι quote ο ενας τον αλλο απλα για να γραψουμε 'Συμφωνω!’ ή '+1'. Και αντιστοιχα και το thanks κλπ. Τωρα, αν καποιοι θεωρουν οτι το συνολο reactions που μαζευουν θα τους μεγαλωσει το πουλι τους ή το IQ τους...oh well, ας το πιστεύουν XD

τι ????με κοροιδεψαν δηλαδη οταν μπηκα οτι οσα πιο πολλα Posts κανω τοσο πιο εξυπνος θα γινω? :(

στεναχωρηθηκα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηταν όλα μια πλεκτανη σου λεωωωω!

 

Παντως απορω πως δεν με εχετε κανει ban απο τα report που σας στελνω XD συνηθως δινω πονο με περιγραφες.

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...