Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Οι long του 64κ ακόμα κλαίνε. Οι περισσότεροι έγιναν liq και οι άλλοι ενώ θα μπορούσαν να έχουν τα 3πλασια btc ακόμα περιμένουν trapped.

Ψιλά γράμματα βέβαια.

Πως ακριβως μπορει να γινει liq ενας spot long? Οι leveraged, ουτε ως long λογιζονται, ουτε ως short. Κατακαημενοι τζογαδοροι ειναι και φυσικα δεν αναφερομαι σε αυτους .

Οι 64κ spot long πιθανοτατα δεν θα κλαψουν, υπο την προυποθεση οτι εχουν υπομονη. Ξαναλεω, κι αυτο τεκμηριωνεται και δεν ειναι καθολου ψιλα γραμματα. Του long η μανα δεν εχει κλαψει ποτε στην ιστορια του btc. Δεν υπαρχει ουτε μια spot long position στον πλανητη που να holdare δυο τρια χρονια και να μην εχει σοβαρα κερδη. Shorts και leveraged θεσεις που πλανταξαν στο κλαμα, οσες θες, να φαν κι οι κοτες.

Και μια επι προσωπικου ερωτηση αν μου επιτρεπεις. Γιατι εισαι διαρκως ξινισμενος στα pumps και ιδιως στα αποτομα;

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Πως ακριβως μπορει να γινει liq ενας spot long? Οι leveraged, ουτε ως long λογιζονται, ουτε ως short. Κατακαημενοι τζογαδοροι ειναι και φυσικα δεν αναφερομαι σε αυτους .

Οι 64κ spot long πιθανοτατα δεν θα κλαψουν, υπο την προυποθεση οτι εχουν υπομονη. Ξαναλεω, κι αυτο τεκμηριωνεται και δεν ειναι καθολου ψιλα γραμματα. Του long η μανα δεν εχει κλαψει ποτε στην ιστορια του btc. Δεν υπαρχει ουτε μια spot long position στον πλανητη που να holdare δυο τρια χρονια και να μην εχει σοβαρα κερδη. Shorts και leveraged θεσεις που πλανταξαν στο κλαμα, οσες θες, να φαν κι οι κοτες.

Και μια επι προσωπικου ερωτηση αν μου επιτρεπεις. Γιατι εισαι διαρκως ξινισμενος στα pumps και ιδιως στα αποτομα;

Γιατι τα bot του δουλευουν για 1 κ 2 %. Στα παμπ κ νταμπ παθαίνουν κοκομπλοκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Εγω παντως διαλεγω τον αλλο τον αχαστο που ελεγε πριν 10 μερες πως βαδιζουμε ολοταχως προς τα 5000… @NotAliki177

Μπήκαν κάτι ψιλά στο btc , eth κλπ όλα τα άλλα βγάζουν. Δεν βγήκαν τζάμπα οι παροιμίες...ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kostasathv Με λίγο διάθεση χιούμορ για να μη παρεξηγηθούμε Κώστα.

Στο kostas το athv είναι ?

All Time High Venom

All Time High Violator

All Time High Victim

All Time High Vengeance

:P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιος, η φαντασια και η προβλεψη χρειαζεται γενικα και ειδικα στα κρυπτο.

Με το μπερδεμα το τελευταιου δεκαημερου ,την πατησα στην αναγνωριση του chart και δεν χαιρομαι και εγω!

Μακαρι να ειχε καλη συνεχεια και ας εξακολουθουσα να περιμενω πτωση και να μην εχω κερδος.

Αν πεσει και ξανα ανεβει λιγο υψηλοτερα απο οτι σημερα,θα παρει μερες και βαζοντας εννοειται το chart στην 1 η 4 ωρες ,σαν 21/8 -7/9 περιπου...πιστεψτε με -αν θελετε-για την συνεχεια...θα ειναι το τελευταιο υψηλό του επομενου τριμηνου.

Το δολαριο ακριβαινει,για δειτε τι γινεται σε αυτη την περιπτωση στα κρυπτο. Που ειναι το τελευταιο που θα πρεπει να μας απασχολει με το γενικο μπαμ που ερχεται...προετοιμαστειτε.. 

Επεξ/σία από kostasathv
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2021 στις 10:38 ΠΜ, Dinos1973 είπε

Αυτα σκεφτόμουν και εγω........ αλλα ευτυχώς τα πουλησα νωρίς (για λιγο καιρο αισθανομουν και εγω εκατομυριουχος .....100εκκατομυρια τεμαχια ειχα!).

 

Στις 10/9/2021 στις 9:50 ΠΜ, Dinos1973 είπε

Καλαααααα ποιος ασχολειτε με το shiba inu????????//

this didnt age well

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Και μια επι προσωπικου ερωτηση αν μου επιτρεπεις. Γιατι εισαι διαρκως ξινισμενος στα pumps και ιδιως στα αποτομα;

Ξινιζω γιατί με τον τρόπο τους ορισμένοι για προσωπικό όφελος σπρώχνουν άσχετο κόσμο ν αγοράσει στα highs.

Όχι αυτός με.αγορα στα 64Κ χαμένος 6 μήνες είναι. Και μάλιστα θα μπορούσε να είχε αγοράσει στα 30 και στα 40 άρα είναι πολλαπλά χαμένος όσο θα ανεβαίνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Εκανα contribute στα crowd loan του kusama μεσω του https://polkadot.js.org και του https://dotmarketcap.com.

Στο kusama wallet - extention στα παραπανω αλλα και μεσω κινητου απο το polkawallet βλεπω κανονικα τα kusama που εκανα contribute.

Οταν θα δωθουν τα rewards πχ στο kalamari που θα τα δω-παρω? Στο kusama wallet - extention? ή Θα πρεπει να φτιαξω νεο wallet - extention για καθε token δλδ αλλο για το basilisk αλλο για το kalamari  κοκ.

Επισης αν πρεπει πρεπει να φτιαξω νεο wallet - extention για καθε token δεν μπορω να καταλαβω πως θα τα "ενωσω" με το kusama wallet - extention μου, ωστε να μπορουν να δουν τα kusama που εκανα contribute.

Ευχαριστω πολυ και sorry αν ειναι offtopic ή μαλ**ια η ερωτηση απλα την προηγουμενη φορα το ειχα κανει μεσω kraken και ηταν ολα στον αυτοματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω λίγο για τα ανταλλακτήρια και για πιο λόγο δεν πρέπει να αφήνουμε ποτέ χρήματα είτε fiat είτε coin μέσα.

Έχω λογαριασμό στο Bitstamp εδώ και 7 μπορεί και παραπάνω. 

Πάντα verify σε ότι ζητάνε. 

Χθές μου ήρθε ένα email που μου έλεγε αυτό εδώ

Αναφορά σε κείμενο

We need some additional information regarding your account that we're required to collect due to regulatory demands.

Μπαίνω μέσα και τι ζητάγανε τώρα οι τύποι έτσι ξαφνικά .Οχι μόνο χαρτι μισθοδοσίας η αντίτιπο της φορολογικής δήλωσης που είναι και το εύκολο δλδ να το δώσεις αλλά ζητάγανε και την προέλευση των bitcoin που έχει μεταφέρει στην πλατφόρμα τους για να τα πουλήσεις. 

Δλδ αν είσαι ένας early adopter και για χρόνια μαζεύεις ψηφιακά νομίσματα και έχεις μεταφέρει μέρος από αυτά στην πλατφόρμα τους θα πρέπει να βρεις από που τα πήρες και να τους στείλεις έγγραφα που να το επιβεβαιώνουν :P

Φανταστείτε δλδ ένας που μαζεύει σε βάθος χρόνων μικρές συνέχεια αγορες πόσα έγγραφα θα πρέπει να βρει πρώτα και μετά να τα μαζέψει αν μπορέσει δλδ να θυμηθεί και απο που τα αγόρασε αυτά τα bitcoin η ψηφιακά νομίσματα. 

Φυσικά είναι σαν να λενε ότι ανταλλακτήριο για σένα πάπαλα. Δεν υπάρχει δλδ περίπτωση κάποιος να μπορέσει να μαζέψει όλα αυτά τα στοιχεία.

Καταλαβαίνετε ότι αν είχα μέσα είτε ψηφιακά νομίσματα είτε fiat money αυτά θα κλείδωναν αυτόματα μέχρι να γίνει ξανά verify ο λογαριασμός.

Τώρα που δεν έχω τίποτα γιατί πάντα έχω κανόνα ποτέ μα ποτέ μην αφήνω στα ανταλλακτήρια χρήματα τους έγραψα και ένα μνμ για την γελοιότητα και τον παραλογισμό του όλου verification και ότι αν θέλουν να μπλοκάρουν bitcoin από παράνομες δραστηριότητες ας δώσουν λεφτά σε μια tracking εταιρεία και όχι να το ρίχνουν όλο αυτό στους πελάτες τους. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Καταλαβαίνετε ότι αν είχα μέσα είτε ψηφιακά νομίσματα είτε fiat money αυτά θα κλείδωναν αυτόματα μέχρι να γίνει ξανά verify ο λογαριασμός.

Σωστά όλα αυτά και εύκολο να τα πας σε cold wallets. Με τα usdt/busd που έχουμε για trade με bots τι κάνουμε? 

Το shib σε ημερήσιο volume έχει περάσει και το btc στο Uber pump του κατά 25%

Φυσικά όλα αυτά γίνονται για το Blockchain , την αποκέντρωση κτλπ και όχι για το γρήγορο κέρδος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

Να πω λίγο για τα ανταλλακτήρια και για πιο λόγο δεν πρέπει να αφήνουμε ποτέ χρήματα είτε fiat είτε coin μέσα.

Έχω λογαριασμό στο Bitstamp εδώ και 7 μπορεί και παραπάνω. 

Πάντα verify σε ότι ζητάνε. 

Χθές μου ήρθε ένα email που μου έλεγε αυτό εδώ

Μπαίνω μέσα και τι ζητάγανε τώρα οι τύποι έτσι ξαφνικά .Οχι μόνο χαρτι μισθοδοσίας η αντίτιπο της φορολογικής δήλωσης που είναι και το εύκολο δλδ να το δώσεις αλλά ζητάγανε και την προέλευση των bitcoin που έχει μεταφέρει στην πλατφόρμα τους για να τα πουλήσεις. 

Δλδ αν είσαι ένας early adopter και για χρόνια μαζεύεις ψηφιακά νομίσματα και έχεις μεταφέρει μέρος από αυτά στην πλατφόρμα τους θα πρέπει να βρεις από που τα πήρες και να τους στείλεις έγγραφα που να το επιβεβαιώνουν :P

Φανταστείτε δλδ ένας που μαζεύει σε βάθος χρόνων μικρές συνέχεια αγορες πόσα έγγραφα θα πρέπει να βρει πρώτα και μετά να τα μαζέψει αν μπορέσει δλδ να θυμηθεί και απο που τα αγόρασε αυτά τα bitcoin η ψηφιακά νομίσματα. 

Φυσικά είναι σαν να λενε ότι ανταλλακτήριο για σένα πάπαλα. Δεν υπάρχει δλδ περίπτωση κάποιος να μπορέσει να μαζέψει όλα αυτά τα στοιχεία.

Καταλαβαίνετε ότι αν είχα μέσα είτε ψηφιακά νομίσματα είτε fiat money αυτά θα κλείδωναν αυτόματα μέχρι να γίνει ξανά verify ο λογαριασμός.

Τώρα που δεν έχω τίποτα γιατί πάντα έχω κανόνα ποτέ μα ποτέ μην αφήνω στα ανταλλακτήρια χρήματα τους έγραψα και ένα μνμ για την γελοιότητα και τον παραλογισμό του όλου verification και ότι αν θέλουν να μπλοκάρουν bitcoin από παράνομες δραστηριότητες ας δώσουν λεφτά σε μια tracking εταιρεία και όχι να το ρίχνουν όλο αυτό στους πελάτες τους. 

Λίγο ακραίο να σε κλειδώσουν. 

Από όσο ξέρω σε περιορίζουν σε withdraw only

Και τα χαρτιά αυτά, μάλλον, άλλοι τα ζητάνε από το ανταλλακτηριο και αυτό είναι πιο ανησυχητικό... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, laserjesus είπε

Το btc.d ανεβαίνει και το btc και τα alts dδεν ακολουθούν ή πέφτουν.

Το γιατί google search.

605ba994d54a9812236b0ae9.png

Δεν λεει ολη την αληθεια. 

Alt ειναι το ada, alt κ το shiba. 

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

 

this didnt age well

Joker. 

Οπως ειχε γινει και με το doge. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, laserjesus είπε

Ξινιζω γιατί με τον τρόπο τους ορισμένοι για προσωπικό όφελος σπρώχνουν άσχετο κόσμο ν αγοράσει στα highs.

Όχι αυτός με.αγορα στα 64Κ χαμένος 6 μήνες είναι. Και μάλιστα θα μπορούσε να είχε αγοράσει στα 30 και στα 40 άρα είναι πολλαπλά χαμένος όσο θα ανεβαίνει.

 

Εάν πήρε στα 64 πιστεύει ότι θα πάει στα 100 , οπότε όταν πήγε στα 30 35 40 45 θα έπρεπε να πάρει ακόμα περισσότερα.

Δεν του φταίει κανείς θα έπρεπε να κάνει dca και τότε θα ήτανε κερδισμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...