Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν 2 μερες ελεγα στους γκαρντακιδες moonboys οτι το solana θα τους περασει. Εαν τοτε τα βγαζαν απο το γκαρντανο να τα βαλουνε σολανα ή ακομα και eth, θα μετραγαν το χαρτζιλικι που βγηκε σημερα. Αλλα πού... Μη τους θιξεις το coin που δε δουλευει και δε θα δουλεψει και ποτε.. αλλα θα πιασει τα 10$ σε 2 μηνες επειδη το λενε στο youtube.

ΥΓ. Ερχονται κι αλλα με φορα. Γιατι εκεινα δουλευουν αντι να υποσχονται οτι θα δουλεψουν καποτε.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Πριν 2 μερες ελεγα στους γκαρντακιδες moonboys οτι το solana θα τους περασει. Εαν τοτε τα βγαζαν απο το γκαρντανο να τα βαλουνε σολανα ή ακομα και eth, θα μετραγαν το χαρτζιλικι που βγηκε σημερα. Αλλα πού... Μη τους θιξεις το coin που δε δουλευει και δε θα δουλεψει και ποτε.. αλλα θα πιασει τα 10$ σε 2 μηνες επειδη το λενε στο youtube.

ΥΓ. Ερχονται κι αλλα με φορα. Γιατι εκεινα δουλευουν αντι να υποσχονται οτι θα δουλεψουν καποτε.

Το μόνο που κρατάει ψηλά το Cardano είναι το staking. Σύντομα θα πάει εκεί που του αξίζει να βρίσκεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Το μόνο που κρατάει ψηλά το Cardano είναι το staking. Σύντομα θα πάει εκεί που του αξίζει να βρίσκεται. 

Μια χαρά πουλησα στα 2.85$ απο 0,17$ που είχα αγοράσει τελη νοεμβριου του 2020. βεβαια θα μου πεις θα μπορουσα να πουλησω και στα 3.10 αλλα δεν πειραζει.

Αγορα ξανα στο επομενο bear market με τιμη στανταρακι και κρατα το ποστ μου 0.75-1$.  τουλαχιστον το ADA με πληρωσε παρα πολυ καλα  σε σχεση με τον καρκινο το XRP που το εχω απο 0.89 και δεν λεει να παει εστω 1.30$ να το στείλω αδιαβαστο  και μετα ας παει και 5$ χεσμεντεν, και ολο αυτο διοτι παρασειρθηκα απο ενα λαλακα φίλο μου κολυμμενο με την Ripple (Τσουρεκια μου τα ειχε κανει) και πηγα και εσπρωξα μεγαλο ποσο που να μην εσπρωχνα.

Πλεον  με την πωληση των ADA ολο το κεφαλαιο πηγε σε BTC και ΕΤΗ.

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 1:01 ΜΜ, ifrit21 είπε

Έγραψα από το κινητό πριν μπω στο αεροπλάνο κ θα είχε λάθη σίγουρα. Στο κινητό φαινεται σαν να βάζω break line. Τεσπα η ουσία όμως θέλω να πιστεύω ήταν στο μήνυμα κ ο λόγος που το έσβησα είναι γιατί είναι κρίμα το internetiko feedback να δίνεται με τον τρόπο που δόθηκε κ αυτά από έναν άνθρωπο που γραφει σπάνια σε σοσιαλ κ έτσι θα συνεχίσω κιόλας κ cool with that. Be happy.

Αντε κ κάτι για να είμαστε εντός θέματος, προσοχή στο swing failure pattern του all time high τύπου 65-70κ κ μετά ντροπ στα 54κ (val του range) σε όλα το κρυπτο μάρκετ για να κλειδώσει το κόσμο κ να τον κουράσει κάνει να πουλήσει, κάψει τα over leveraged longs ath break out traders που είναι πολλοί παραδόξως στη κορυφή.

Take care all.

 

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος, το  μπιτκοιν έκανε αυτό που περίμενα αν κ δεν έφτασε το correction μέχρι val του range αλλά μέχρι το poc στα 58κ (σημάδι δύναμης είναι βασικά από μόνο του). Μετά κ το χτεσινό liquidity grab που έκανε το μπιτκοιν πιστεύω ότι πιο εύκολα θα πάμε πάνω σε νεο ath πάρα πιο κάτω. Προσωπικα δεν μπαινω long γιατί το θεωρώ χαζο σε κάτι τόσο ovebought.  Scalp απο το monthly support στα 61.4 νωριτερα οκ αλλά αυτά για το μπες βγες. Πήγε 62.4 ήδη....anyway.

Οι μάρκετ μεικερς κατάφεραν να κρατήσουν την τιμή ψηλά καιρός να ανέβουμε πιστευω μεχρι 75-80κ. Μετά θα το πάρει η κατηφόρα.. απλα σιγά σιγά όμως..από trading οπτική θα γίνεται ένα consolidation κ θα πηγαίνουμε λίγο πιο κάτω..κ ξανά το ίδιο ένα complex correction.. ο κόσμος θα πείθεται κάθε φορά ότι τώρα είναι η στιγμή τώρα το bitcoin  είναι σε έκπτωση τύπου 60κ 55κ 50κ 40κ κ απλά οι market makers θα ξεφορτωνουν αργά btc με κόστος 5κ ρεύμα η από το inventory τους από τους liquidated traders. Το open interest στο bybit στα 2.3billion το μισό σχεδόν από πριν έξι μήνες στα ίδια επίπεδα τιμών....τεσπα μπορεί να πάμε στο φεγγάρι κ να λέω αρλούμπες κανείς δεν ξέρει.

Ταπεινή μου άποψη την οποία μοιράζω, μπορείτε να την πετάξετε στα σκουπίδια κ ο λόγος που το κάνω είναι για μια ακόμα ιδεα πως μπορεί να λειτουργήσει η συγκεκριμένη αγορά. Ακόμα κ το fomo να υπήρχε (δεν το βλέπω προσωπικά άσχετα του fear του inflation) να μας πάει στα 500κ οι αγορές δεν κινούνται κάθετα κ αυτός που έχει το inventory πρέπει να βρει τρόπο να το ξεφορτωθεί με σκοπό να του κοστίσει το λιγότερο δυνατό. Δεν κόστισε να κάνουν absorb μερικά εκατομμύρια shorts κ να γίνουν squized ξανά κ ξανά κ να φτάσουμε σε νέο ath... funding rate is relatively low on futures and support is held cu at the moon to swing short the 🌙  

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Μια χαρά πουλησα στα 2.85$ απο 0,17$ που είχα αγοράσει τελη νοεμβριου του 2020. βεβαια θα μου πεις θα μπορουσα να πουλησω και στα 3.10 αλλα δεν πειραζει.

Αγορα ξανα στο επομενο bear market με τιμη στανταρακι και κρατα το ποστ μου 0.75-1$.  τουλαχιστον το ADA με πληρωσε παρα πολυ καλα  σε σχεση με τον καρκινο το XRP που το ειχω απο 0.89 και δεν λεει να παει εστω 1.30$ να το στείλω αδιαβαστο  και μετα ας παει και 5$ χεσμεντεν, και ολο αυτο διοτι παρασειρθηκα απο ενα λαλακα φίλο μου κολυμμενο με την Ripple (Τσουρεκια μου τα ειχε κανει) και πηγα και εσπρωξα μεγαλο ποσο που να μην εσπρωχνα.

Πλεον  με την πωληση των ADA ολο το κεφαλαιο πηγε σε BTC και ΕΤΗ.

TL;DR: Δε με νοιάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Πριν 2 μερες ελεγα στους γκαρντακιδες moonboys οτι το solana θα τους περασει. Εαν τοτε τα βγαζαν απο το γκαρντανο να τα βαλουνε σολανα...

Αυτή είναι μεγάλη κουβέντα 😁.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Πριν 2 μερες ελεγα στους γκαρντακιδες moonboys οτι το solana θα τους περασει. Εαν τοτε τα βγαζαν απο το γκαρντανο να τα βαλουνε σολανα ή ακομα και eth, θα μετραγαν το χαρτζιλικι που βγηκε σημερα. Αλλα πού... Μη τους θιξεις το coin που δε δουλευει και δε θα δουλεψει και ποτε.. αλλα θα πιασει τα 10$ σε 2 μηνες επειδη το λενε στο youtube.

ΥΓ. Ερχονται κι αλλα με φορα. Γιατι εκεινα δουλευουν αντι να υποσχονται οτι θα δουλεψουν καποτε.

Homo Sastalegakious. Συμπαθέστατο υποείδος

 

Το binance εβγαλε ολόκληρη εφαρμογή αφιερωμένη στα dot parachain auctions. Αρκετά bullish αυτη τη στιγμή αλλά να δούμε μήπως πέσει φάπα μόλις ξεκινήσουν οι δημοπρασιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Αυτή είναι μεγάλη κουβέντα 😁.

Ε ναι αμα κανεις πιστευει σε εναν Θεο πατερα παντοκρατορα Charles Hoskinson-Σωρρα , τυφλα και ανευ κριτηριων προφανως μεγαλη κουβεντα να τον κανεις να αντιληφθει οτι σε 2-3 μερουλες θα τους εχει ξεπερασει χακαρισμενο coin :D Τους το λεγα και βγαιναν απο τα ρουχα τους οτι τους λεω FUD. Εγινε μεσα σε 2 μερουλες το... FUD :P Kαι τωρα που εχει χτισει και διαφορα 10δις το solana απο το (γ)καρντανο/"ethereum killer", ερχεται και το dot συντομα, μη σου πω και το xrp. Γιατι ειδικα αν τους περασει το ripple ειναι που θα γελασει και το παρδαλο κατσικι οσο αυτοι ονειρευονται 10δολλαρα εντος 2021 :P

ΥΓ. Ρε το solana ρε; Την ωρα που θα τρωγατε λαχανο το... ethereum;

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Παίδες μην αρχίζετε πάλι.. θερμή παράκληση.

Μα πραγματικά, ας συμφωνήσουμε όλοι πως όσοι έχουν Solana τον έχουν μεγαλύτερο από όσους έχουν Cardano και να πάμε παρακάτω.

Και όποιος έχει τόσο μένος με το Cardano, ορίστε και ένα οδηγός how to short ADA on Binance, να μπει να βάλει το σπίτι του στην πτώση της αξίας του, μην πάει χαμένο το σιγουράκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BackFromHell είπε

 μη σου πω και το xrp.

 

Πως σε μια πρόταση μπορεί να δει κανείς πόσο άσχετος είναι κάποιος.

Καλή καρδιά, στα αλλά συμφωνώ που λες πάνω ή κάτων αλλά εδώ με έχασες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

ξεκίνησε η δίκη του πλέον γνωστού απατεώνα στον χώρο.

Φυσικά στην Ελλάδα γράφουν παραδοσιακά ότι τους κατέβει στο κεφάλι χωρίς την παραμικρή έρευνα. 

Moυ θυμίζει τον Mr Bitcoin με τους περισσότερους ελληνες να πιστεύουν ότι και αυτός είχες φτιάξει το Bitcoin :D 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...