Προς το περιεχόμενο

iOS 12 με έμφαση στη σταθερότητα αλλά και με λειτουργία ελεγχόμενης χρήσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, strawman είπε

Γιατι στο android οι εφαρμογες γινονται update απο μονες τους, χωρις να χρειαζεται ολικο update το software του κινητου. Στην πραξη δηλαδη, περισσοτερα update παιρνει ενα μουφακινεζικο android των 100€ απο οτι ενα iPhone. Αλλο που φαγατε την καραμελα και την αναμασατε δεξια και αριστερα. Δευτερον, η Samsung δεν ειναι Apple, ειναι σοβαρη εταιρια. Δεν θα δωσει κουτσουρεμενα upgrades που το μονο που αλλαζουν σε ορισμενες περιπτωσεις ειναι το νουμερο της εκδοσης ή και που ακομα χειροτερα, κανουν το κινητο να σερνεται. 

Τα παραδειγματα απειρα απο εποχες 3gs, που ειτε τα παλαιοτερα iPhone δεν επερναν τα σημαντικοτερα features του καινουργιο iOS (πχ. Siri με το i4, εχω και αλλα 15 παραδειγματα αμα θες), ειτε σερνοταν απο εδω μεχρι το απειρο (οπως το 3gs καλη ωρα). Αλλα ειπαμε, η καραμελα καραμελα. Τα iphone δεν θελουν specs λεει ο λαος απτην μια, αλλα απτην αλλη του φαινεται και λογικο που το προηγουμενο iPhone ειτε δεν σηκωνει τα νεα features και ετσι δεν τα παιρνει, ειτε σερνεται με την τελευταια εκδοση...που να ηθελε και specs δηλαδη...

Τιποτα δεν ειναι στα μετρα σου out of the box εκτος αν ταυτισεις τα μετρα σου με το box. Συμβιβασμος λεγεται, τυπικη περιπτωση iPhonoπληκτου. "Ε και τι να κανουμε, αφου ετσι ειναι". Το απεδειξες σε προηγουμενο σου post που αφορουσε το itunes. Mην βγαλουμε και ως αρνητικο την απειρη παραμετροποιηση τωρα, για ονομα του θεου..

Καλα ολοι πιστευουν οτι αυτα που γραφουν ειναι σωστα, αλλιως δεν θα τα πιστευαν και αρα δεν θα τα εγραφαν κιολας. 

Ένα μουφα κινέζικο android των 100 ευρώ παιρνει περισσότερες αναβαθμίσεις απο το iphone; Ή στο ios δεν αναβαθμίζονται οι εφαρμογές; Είσαι σοβαρός; Ειπαμε να έχεις τη γνώμη σου αλλά όχι και να λες ψέματα. Και είδαμε πόσο σοβαρή εταιρεία είναι η samsung που δίνει αναβαθμίσεις μόνο σε ναυαρχίδες και από αυτές όσες θυμηθεί, που δεν δίνει χαρακτηριστικά σε παλιότερες ναυαρχίδες ακόμα και αν το hardware των παλιών ναυαρχίδων, υποστηρίζει αυτά τα χαρακτηριστικά(ακριβώς αυτό για το οποιο κατηγορεις την apple) που πήγε να κοροιδεψει τους πελατες της με το Note 7 που δηθεν διορθωσε το προβλημα και εν τέλει αναγκαστηκε να το ανακαλέσει για ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ(και οριστικη). Ασε και δε πειθεις κανενα...

 

ΥΓ: Το 3gs για κινητό 9 ΧΡΟΝΩΝ, τρέχει πολύ καλά και σίγουρα πολύ καλύτερα από τα android σαπάκια του 2009 που αν καταφέρουν να ανοίξουν θα είναι θαύμα... Το χρησιμοποιησα περσι το καλοκαιρι για μερικές μέρες(ήταν το παλιο κινητο του αδερφού μου) ως βασικό μέχρι να πάρω το τωρινό μου iphone και σε πληροφορώ ότι για βασική χρήση λειτουργούσε μια χαρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 minutes ago, alexakos89 said:

ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ!

Οταν θα εχεις 5ετη αναβαθμιση,οταν θα βγαζεις update στην ωρα τους και οταν πεταξεις το touchwiz τα ξαναλεμε.

και τα android δεν πηγαιναν απο jelly σε kit kat γιατι κολλουσε ο πλανήτης. τι θες να μας πεις?

Ποιοι ειμαστε οι "αυτοι"? Ποιοι ειμαστε εμεις που δεν μας βαζαν στα αεροπλανα? Δεν εχω samsung, try again. Αλλα πολυ μισος αδερφε, να το κοιταξεις. 

17 minutes ago, dali13gr said:

Τι έγινε, πήρες σβάρνα τα θέματα της Apple για να σπαμάρεις;

Αν το ενα θεμα που μπηκα θεωρειται οτι τα πηρα σβαρνα τοτε ναι, τα πηρα σβαρνα 😛 

Ειναι μεγαλο το μισος, αλλα νταξει μην αγχωνεστε, καντε προσωπικες επιθεσεις και θα φροντισει ο αδεκαστος moderator να μην πατε παραλια ;) Και αναφερομαι στο "μπουρδες", που αμα το γραψω εγω θα φαω 3μηνο διαλειμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, greekfox1 said:

Ένα μουφα κινέζικο android των 100 ευρώ παιρνει περισσότερες αναβαθμίσεις απο το iphone; Ή στο ios δεν αναβαθμίζονται οι εφαρμογές; ..

Αναβαθμιζονται οι εφαρμογες συστηματος στο iOS? Αν ναι, δεν το ξερα. Αν οχι, με ρωτας εμενα αν ειμαι σοβαρος? 😎

 

Οσο για την samsung, οχι σοβαρη δεν ειναι. Απλα πιο σοβαρη απο την Apple. Οταν κανει λαθη τα ανακαλει. Βεβαια, δεν ειναι θεμα εταιριας, τα παντα απο τους χρηστες εξαρτωνται. Οι samsung fans δεν την αφηνουν να κανει τις μπουρδιτσες που κανει η Apple, ξερει οτι δεν την παιρνει και με την πρωτη στραβη θα φαει μαυρο. Σε αντιθεση με τους fans μιας αλλης εταιριας ;) 

Just now, dali13gr said:

Μάλλον έχεις επιβαρυμένο παρελθόν. Εγώ θα φάω με αναστολή λόγω πρότερου έντιμου βίου. Φρουράαααααα.

Καλα γραψε ενα αρνητικο για την Apple post που να λεει στο συνομιλητη του οτι λεει μπουρδες και θα φυγεις νυχτα, οτι παρελθον και να εχεις ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ, είμαι περίπου 12 χρόνια παραπάνω από σένα στο φόρουμ για να ξέρω πως δεν σβήνεται τίποτα αν δεν είναι υβριστικό, προσβλητικό και δεν παραβαίνει τους όρους του φόρουμ. Ψάξε αλλού την αιτία που φεύγεις νύχτα (free hint: παραβαίνεις τους κανόνες του φόρουμ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, strawman είπε

Αναβαθμιζονται οι εφαρμογες συστηματος στο iOS? Αν ναι, δεν το ξερα. Αν οχι, με ρωτας εμενα αν ειμαι σοβαρος? 😎

Οσο για την samsung, οχι σοβαρη δεν ειναι. Απλα πιο σοβαρη απο την Apple. Οταν κανει λαθη τα ανακαλει. Βεβαια, δεν ειναι θεμα εταιριας, τα παντα απο τους χρηστες εξαρτωνται. Οι samsung fans δεν την αφηνουν να κανει τις μπουρδιτσες που κανει η Apple, ξερει οτι δεν την παιρνει και με την πρωτη στραβη θα φαει μαυρο. Σε αντιθεση με τους fans μιας αλλης εταιριας ;) 

Καλα γραψε ενα αρνητικο για την Apple post που να λεει στο συνομιλητη του οτι λεει μπουρδες και θα φυγεις νυχτα, οτι παρελθον και να εχεις ;) 

Να το διευκρινήσεις τότε ότι μιλάς για εφαρμογές ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ. Στο ποστ σου που παρεθεσα, μιλάς για εφαρμογες. Και αν μου λες ότι το ίδιο είναι να δίνει updates στο κινητό τα οποία περιλαμβανουν συνήθως security updates, bug fixes και ενιοτε προσθηκη νέων λειτουργιων, με το να ενημερώνει απλώς τις εφαρμογές συστήματος, πάω πάσο. Ναι όταν τη πιασουν να κάνει λάθη τα ανακαλεί όπως κάθε εταιρεία. Μάλλον δεν θυμάσαι και δεν διάβασες αυτό που έγραψα, ότι προσπάθησε να κοροιδεψει τους πελάτες της βγάζοντας ξανα στη κυκλοφορία το note 7 λέγοντας ότι είχε λύσει και καλά το πρόβλημα και ότι πλέον ήταν ασφαλές(και είχε βάλει η αθεοφοβη και το γράμμα στα κουτιά ότι και καλά ήταν safe). Όταν αρχισαν να σκανε και τα "safe" note 7 τοτε τα ανακαλεσε για δευτερη και οριστική φορά. Και μιλάμε για κινητά που εσκαγαν με κινδυνο να προκαλέσουν έως και σωματικές βλάβες στους κατόχους τους έτσι; Και μου λες για σοβαρή εταιρεία μετά; Η apple μπορεί να έχει κάνει πολλά, αλλά τέτοια ξεφτιλα δεν την έχει κάνει ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρα εχω δικιο, ενα ψευτοπλαστικοκινεζικο μουφοκινητο των 100€ παιρνει περισσοτερα updates απο ενα iPhone, right? Thnx.

Και ναι, το ιδιο ειναι να δινει updates στο κινητο και στις εφαρμογες. Τα updates στις εφαρμογες δεν λυνουν bugs και security issues δηλαδη? WUT?

Και ναι, τα note 7 εσκαγαν. Το διαβσες στην espresso αυτο η απο τους ειδημονες samsungoπληκτους του forum? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, strawman είπε

Aρα εχω δικιο, ενα ψευτοπλαστικοκινεζικο μουφοκινητο των 100€ παιρνει περισσοτερα updates απο ενα iPhone, right? Thnx.

Και ναι, το ιδιο ειναι να δινει updates στο κινητο και στις εφαρμογες. Τα updates στις εφαρμογες δεν λυνουν bugs και security issues δηλαδη? WUT?

Και ναι, τα note 7 εσκαγαν. Το διαβσες στην espresso αυτο η απο τους ειδημονες samsungoπληκτους του forum? 

Μaλλον στην FAA η οποία απαγόρεψε κατόχους note 7 να μπαίνουν στα αεροπλάνα με αυτά τα κινητά, διάβαζαν espresso... Και όχι δεν έχεις δίκιο, αλλά βλέπω ότι κάθε συζήτηση μαζί σου είναι ανώφελη. Δεν έχεις διαθεση για σοβαρη συζήτηση παρα΄μονο για flame posts....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/6/2018 στις 9:47 ΜΜ, anergos13 είπε

Πρωτότυπα πράγματα...

όπως στο Android,

Σε απόλυτη αρμονία με τη Google και το Android P,

εμφάνιση μιας φωτογραφίας η οποία έχει επεξεργαστεί από την εφαρμογή για καλύτερα χρώματα, ή η εμφάνιση μιας φωτογραφίας πριν ένα χρόνο ακριβώς. 

Πάντα πρωτοτυπία :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ios 12 public beta5 που "τρέχω" τώρα στο Χ  μου, λειτουργεί άψογα. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το 11 και "καλογυαλισμένο" σε πολλές λεπτομέρειες! Well done! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Το ios 12 public beta5 που "τρέχω" τώρα στο Χ  μου, λειτουργεί άψογα. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το 11 και "καλογυαλισμένο" σε πολλές λεπτομέρειες! Well done! :) 

Σεπτεμβριο δλδ για ολους τους υπολοιπους εκτος αν εχουμε καποια απροσδοκητη καθυστερηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Fotis13 said:

Σεπτεμβριο δλδ για ολους τους υπολοιπους εκτος αν εχουμε καποια απροσδοκητη καθυστερηση .

Εκει το τοποθετει και η ιδια η apple το release. Ισως το μονο iOS που περιμενω πώς και πώς μετα το 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...