Προς το περιεχόμενο

macOS 10.14 Mojave με dark mode, μεγαλύτερη ιδιωτικότητα και γεύση από το μέλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια στην Apple που δείχνει πόσο χεσμένους έχει τους επαγγελματίες.

Αφού λύσσαξε να μας πείσει ότι το OpenGL είναι η λύση, ξαφνικά το παρατάει για τη δική της καινούργια παπαριά το Metal. Είναι λίγο θλιβερό να βλέπεις την εταιρία που καποτε πούλαγε "ελευθερία" να χτίζει το τείχος του Μεξικού γύρω από τα προϊόντα της.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎4‎/‎6‎/‎2018 στις 11:41 ΜΜ, Black Demis είπε

Καλύτερα? Δεν ξέρω για σας εμένα με το dark mode μου φεύγουν τα ματιαdwhJ23C.jpg

 

Στις ‎4‎/‎6‎/‎2018 στις 11:44 ΜΜ, firepc είπε

λιγο καλυτερα ναι, αλλα θα ηθελα να ειναι και το υπολοιπο dark

 Εμένα παρόλο που το έχω βάλει σε insomnia Dark γιατί τα σχόλια εδώ είναι πάλι σε άσπρο φόντο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, BeSt_ είπε

Ξεχάστε την ανεπίσημη εγκατάσταση σε 10.14 για τα παλιά Macs 2012 και κάτω. Ήρθε η ώρα να τα "πετάξετε".

Η απάντηση από τον ίδιο τον δημιουργό "Dosdude1" για το mod που έκανε να δουλεύει το Sierra σε παλιά Macs.

https://forums.macrumors.com/threads/macos-10-14-mojave-on-unsupported-macs-thread.2121473/page-7#post-26123221

Όποιος δεν έχει Metal no update :-)

https://appleinsider.com/articles/18/06/04/opengl-opencl-deprecated-in-favor-of-metal-2-in-macos-1014-mojave

Και γιατί να το πετάξω; απο την στιγμη που παει μια χαρα στα  high sierra θα μεινω με αυτα μεχρι να σβησει τελειως το μηχανημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάθεστε και ασχολείστε ρε anti apple χρήστες; Και εσείς βρε apple χρήστες τι ασχολείστε και τους απαντάτε; Τόσα χρόνια αυτό βλέπω στο insomnia. Χρόνια, δεκαετίες γίνεται αυτό. Βγάζει το insomnia μια είδηση, αυτοί που δεν τους αρέσουν τα προϊόντα της apple θα μπουν για να γράψουν το δικό τους σχόλιο και οι άλλοι θα πρέπει να τους απαντάνε και να δικαιολογούν κάθε φορά την εταιρία κλπ κλπ. Διαβάζεις το άρθρο και το κλείνεις. Εγώ έχω apple προϊόντα και μου αρέσουν. Δεν θέλω να γυρίσω πίσω σε pc windows. Μόνο αν είναι απαραίτητο θα γυρίσω πίσω. Αλλά εφόσον είμαι ευχαριστημένος, δεν με ενδιαφέρει ΚΑΝ τι γράφουν οι άλλοι. Και οι pc users εφόσον ΔΕΝ θα αγοράσουν ποτέ προϊόντα της Apple, γιατί κάθονται και ασχολούνται;;;; Απλά για να έχουν κάτι να πουν μάλλον..

 

Ένα ωραίο αστείο βίντεο που δεν το είδα σε κάποιο άρθρο του insomnia. Sorry αν έχει ήδη δημοσιευθεί και εγώ δεν το πρόσεξα.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...