Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Το κομοδίνο παραδόθηκε ήδη στον @Locke_John.

Όσον αφορά στα τηλεκοντρόλ @MessengerOfGood και @Doubt (κατά σειρά "εμφάνισης").

Το ένα είναι 100000% για τηλεόραση (την θυμάμαι κιόλας), o κωδικός είναι RC19335019/01.

Tο άλλο ίιιιισως είναι από άλλου είδους συσκευή. Αν αναγνωρίζει κανείς τι είναι ας το ρίξει εδώ. H μπαταρία που παίρνει δεν είναι κλασική, αλλά μικρή στρογγυλή CR2025.

Η φωτό των τηλεκοντρόλ σε σπόιλερ:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

UYIEvHypxZL73Gg7G68gxZvuLGkF_8TEpiOYo6xEK6N3d8lidqZ6OfeTKLRp41VyJf-jM3xju1hKJmnmy6HmDcfeJdVMYo26eZTruboHiwOasz7G30QwvSO1K6119EQV5JrooorH2oEmLXyHtHKRHnhEGmOYEGuxL5RMjoynNWs7ewV3cs_gta1PC5Ogc6iHkbyFBy1VFnRB1FZt8JcGzA5BEzIgvoHuLYY2TnAKsDvbVWx_x1gwQ_Ef1rLeY3oozrXxteHIQw_qndeG69wQmDu2pl4nl0VrKW723IpOcubSxO-vlTHUwWYSW7XasgAu1CvZflRsy3_FgLy8QWpAlrkH7YoL0eRfjH2MeRVSpgMXGGNrlaGnzyVwgD_ljIn0ZkSfTH509DKwLzV0b-3_ZCx54AfqYqmYzO5f_qUyIb1mQAV-bGtjrgpPsk6e_ux7Bu1nyoV4eIH8W-2V3JSAtZJq3PykuJDiqSkf_G-SWz5HyA87Ztp2UFfteH-AaaKI_XDmmtbKo0nuNBO-ZlklEQ6tVjOhUhcTl_9zcIw3dG123r_f-RLcpKqZzGaue6H0SxqXGvSYa13YQh5dolEBjIL9POxu7PPxlgNgdQi4Z0QzBIHiZWV4X0v11i-aQkaH9m3WiDYdBcWF55EURZ9zAHxPC48xfFowvEBQObRr1R078fp3poRSHA=w688-h916-no

Όσον αφορά το πλακέ (δεξιά) βλέπω έχει επιλογές για TV, DVD, Aux.

Δεν γράφει κάπου μοντέλο;; μέσα στο πορτάκι του ίσως;;

Εμένα για μια τηλεόραση με ενδιαφέρει ως εφεδρικό, αλλά η συσκευή είναι επαρχία και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να έρθω να το πάρω και να μη μου κάνει τελικά.

Αν τα θέλει και τα 2 ο Messenger ας τα πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Doubt είπε

Αν περισσεύει ένα τηλεκοντρόλ θα το ήθελα.

Επειδή και εγώ για εφεδρικό το σκέφτηκα αλλά μόνο αν δεν το θέλει άλλος φυσικά, δεν εξεφρασα ενδιαφέρον απλά είπα αν υπάρχουν κωδικοί. Δεν θα ήθελα να πάρω κάτι που ίσως να μη μου κάνει κιόλας τη στιγμή που δεν το χρειάζομαι άμεσα.

Νομίζω να τα πάρεις εσύ, δες ποιο σου κάνει με την ησυχία σου και εν καιρώ ξαναχάρισε όποιο δεν σου κάνει...

Επεξ/σία από MessengerOfGood
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, MessengerOfGood είπε

Επειδή και εγώ για εφεδρικό το σκέφτηκα αλλά μόνο αν δεν το θέλει άλλος φυσικά, δεν εξεφρασα ενδιαφέρον απλά είπα αν υπάρχουν κωδικοί. Δεν θα ήθελα να πάρω κάτι που ίσως να μη μου κάνει κιόλας τη στιγμή που δεν το χρειάζομαι άμεσα.

Νομίζω να τα πάρεις εσύ, δες ποιο σου κάνει με την ησυχία σου και εν καιρώ ξαναχάρισε όποιο δεν σου κάνει...

OK

Θα στείλω π.μ. στον jonkyr.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όροι :

  • Να έχει ξανά χαρίσει στο παρελθόν. (ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΑΠΌ ΌΛΑ!) 
  • Όχι , αποστολές.
  • Παραλαβή μόνο κοντά στο χώρο μου ,μόνο απογευματινές ώρες μετά της 17:00
  • Χρειάζεται αυτοκίνητο μεταφοράς για να παραλάβει κάποιος

Το τονίζω, για να μη υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ότι εντός της εβδομάδας όποιος προλάβει να τα πάρει ,και μιλάμε ΌΛΑ μαζί , όχι κομμάτια "θέλω μόνο αυτό θέλω μόνο εκείνο" ,κάποιος που να τα θέλει όλα μαζί και αν τύχει να θελήσει κάποιο άλλο μέλος να πάρει και αυτό κάτι , να συνεννοηθούν μεταξύ τους. Καθότι δεν υπάρχει χρόνος ούτε για αστείο!

  • Κουτί γεμάτο με PS/2 πληκτρολόγια (4-5) , CD/DVD ROM, IDE Floppy , Μια μητρική (775) άγνωστη κατάσταση , PS/2 ποντίκια παλιά με μπίλια(4-5)
  • Μερικά τάμπλετ,σπασμένα , και λειτουργικά με σπασμένη οθόνη , λάπτοπ  πλαστικά, μητρικές κάρτες από λάπτοπ , AGP κάρτες γραφικών με άγνωστη λειτουργία, πληκτρόλογια ολόκληρα και μη ολοκληρωμένα από λάπτοπ
  • ΧΒΟΧ ONE πλαστικά ,σκέτο casing, καλώδια ήχου AUX-IN - OUT ΚΤΛ. ένα ρούτερ TG585 αν θυμάμαι καλά ,και κάποια ακουστικά με 3.5"jack 

Όλα μαζί είναι 3 κούτες 

Να αναλύσω λίγο περαιτέρω, είναι διάφορα ανταλλακτικά που έχω μαζέψει ή έχουν μείνει από διάφορες επισκευές στην άκρη κτλ. επειδή είναι πολλά, δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να θυμάμαι για όλα τι και πως, είναι ανά τα χρόνια διάφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

Όροι :

  • Να έχει ξανά χαρίσει στο παρελθόν. (ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΑΠΌ ΌΛΑ!) 
  • Όχι , αποστολές.
  • Παραλαβή μόνο κοντά στο χώρο μου ,μόνο απογευματινές ώρες μετά της 17:00
  • Χρειάζεται αυτοκίνητο μεταφοράς για να παραλάβει κάποιος

Το τονίζω, για να μη υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ότι εντός της εβδομάδας όποιος προλάβει να τα πάρει ,και μιλάμε ΌΛΑ μαζί , όχι κομμάτια "θέλω μόνο αυτό θέλω μόνο εκείνο" ,κάποιος που να τα θέλει όλα μαζί και αν τύχει να θελήσει κάποιο άλλο μέλος να πάρει και αυτό κάτι , να συνεννοηθούν μεταξύ τους. Καθότι δεν υπάρχει χρόνος ούτε για αστείο!

  • Κουτί γεμάτο με PS/2 πληκτρολόγια (4-5) , CD/DVD ROM, IDE Floppy , Μια μητρική (775) άγνωστη κατάσταση , PS/2 ποντίκια παλιά με μπίλια(4-5)
  • Μερικά τάμπλετ,σπασμένα , και λειτουργικά με σπασμένη οθόνη , λάπτοπ  πλαστικά, μητρικές κάρτες από λάπτοπ , AGP κάρτες γραφικών με άγνωστη λειτουργία, πληκτρόλογια ολόκληρα και μη ολοκληρωμένα από λάπτοπ
  • ΧΒΟΧ ONE πλαστικά ,σκέτο casing, καλώδια ήχου AUX-IN - OUT ΚΤΛ. ένα ρούτερ TG585 αν θυμάμαι καλά ,και κάποια ακουστικά με 3.5"jack 

Όλα μαζί είναι 3 κούτες 

Να αναλύσω λίγο περαιτέρω, είναι διάφορα ανταλλακτικά που έχω μαζέψει ή έχουν μείνει από διάφορες επισκευές στην άκρη κτλ. επειδή είναι πολλά, δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να θυμάμαι για όλα τι και πως, είναι ανά τα χρόνια διάφορα.

Πετρο με ενδιαφερουν καποια και οτι μεινει το ξαναβαζω εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

Όροι :

  • Να έχει ξανά χαρίσει στο παρελθόν. (ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΑΠΌ ΌΛΑ!) 
  • Όχι , αποστολές.
  • Παραλαβή μόνο κοντά στο χώρο μου ,μόνο απογευματινές ώρες μετά της 17:00
  • Χρειάζεται αυτοκίνητο μεταφοράς για να παραλάβει κάποιος

Το τονίζω, για να μη υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ότι εντός της εβδομάδας όποιος προλάβει να τα πάρει ,και μιλάμε ΌΛΑ μαζί , όχι κομμάτια "θέλω μόνο αυτό θέλω μόνο εκείνο" ,κάποιος που να τα θέλει όλα μαζί και αν τύχει να θελήσει κάποιο άλλο μέλος να πάρει και αυτό κάτι , να συνεννοηθούν μεταξύ τους. Καθότι δεν υπάρχει χρόνος ούτε για αστείο!

  • Κουτί γεμάτο με PS/2 πληκτρολόγια (4-5) , CD/DVD ROM, IDE Floppy , Μια μητρική (775) άγνωστη κατάσταση , PS/2 ποντίκια παλιά με μπίλια(4-5)
  • Μερικά τάμπλετ,σπασμένα , και λειτουργικά με σπασμένη οθόνη , λάπτοπ  πλαστικά, μητρικές κάρτες από λάπτοπ , AGP κάρτες γραφικών με άγνωστη λειτουργία, πληκτρόλογια ολόκληρα και μη ολοκληρωμένα από λάπτοπ
  • ΧΒΟΧ ONE πλαστικά ,σκέτο casing, καλώδια ήχου AUX-IN - OUT ΚΤΛ. ένα ρούτερ TG585 αν θυμάμαι καλά ,και κάποια ακουστικά με 3.5"jack 

Όλα μαζί είναι 3 κούτες 

Να αναλύσω λίγο περαιτέρω, είναι διάφορα ανταλλακτικά που έχω μαζέψει ή έχουν μείνει από διάφορες επισκευές στην άκρη κτλ. επειδή είναι πολλά, δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να θυμάμαι για όλα τι και πως, είναι ανά τα χρόνια διάφορα.

Ενδιαφερομαι.Μπορω να ερθω να τα παρω ολα αδερφε σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ExTaCy1337 είπε

 

Θα τα πάρει ο @drkar μιλήσαμε ήδη , σε περίπτωση που δεν θελήσει κάτι θα τα ξανά βάλει εδώ, αν είναι θα είσαι σε επικοινωνία μαζί του ,για ότι χρειαστείς. Ίσως επόμενες μέρες να βάλω και άλλα καθότι καθαρίζω την αποθήκη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AccountSaver είπε

Θα τα πάρει ο @drkar μιλήσαμε ήδη , σε περίπτωση που δεν θελήσει κάτι θα τα ξανά βάλει εδώ, αν είναι θα είσαι σε επικοινωνία μαζί του ,για ότι χρειαστείς. Ίσως επόμενες μέρες να βάλω και άλλα καθότι καθαρίζω την αποθήκη μου.

Ολα καλα :D επαιζα ενα game δεν ειδα την απαντηση του φιλου οσο διαβαζα το ποστ χεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

καθότι καθαρίζω την αποθήκη μου

Κι  εγω   αυτην  την  ματαιοδοξια   ξεκινησα   και   δεν   ειδα   διαφορα   μετα   απο  μια   βδομαδα.....

Βρηκα   και   3  μπουζι   απο   MGB  μοντελο   1971   που   πουλησα   το   1982   παραγγελια   απο   αγγλια  που

στοιχιζαν  500  δρχ   το  ενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

Όροι :

  • Να έχει ξανά χαρίσει στο παρελθόν. (ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΑΠΌ ΌΛΑ!) 
  • Όχι , αποστολές.
  • Παραλαβή μόνο κοντά στο χώρο μου ,μόνο απογευματινές ώρες μετά της 17:00
  • Χρειάζεται αυτοκίνητο μεταφοράς για να παραλάβει κάποιος

Το τονίζω, για να μη υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ότι εντός της εβδομάδας όποιος προλάβει να τα πάρει ,και μιλάμε ΌΛΑ μαζί , όχι κομμάτια "θέλω μόνο αυτό θέλω μόνο εκείνο" ,κάποιος που να τα θέλει όλα μαζί και αν τύχει να θελήσει κάποιο άλλο μέλος να πάρει και αυτό κάτι , να συνεννοηθούν μεταξύ τους. Καθότι δεν υπάρχει χρόνος ούτε για αστείο!

  • Κουτί γεμάτο με PS/2 πληκτρολόγια (4-5) , CD/DVD ROM, IDE Floppy , Μια μητρική (775) άγνωστη κατάσταση , PS/2 ποντίκια παλιά με μπίλια(4-5)
  • Μερικά τάμπλετ,σπασμένα , και λειτουργικά με σπασμένη οθόνη , λάπτοπ  πλαστικά, μητρικές κάρτες από λάπτοπ , AGP κάρτες γραφικών με άγνωστη λειτουργία, πληκτρόλογια ολόκληρα και μη ολοκληρωμένα από λάπτοπ
  • ΧΒΟΧ ONE πλαστικά ,σκέτο casing, καλώδια ήχου AUX-IN - OUT ΚΤΛ. ένα ρούτερ TG585 αν θυμάμαι καλά ,και κάποια ακουστικά με 3.5"jack 

Όλα μαζί είναι 3 κούτες 

Να αναλύσω λίγο περαιτέρω, είναι διάφορα ανταλλακτικά που έχω μαζέψει ή έχουν μείνει από διάφορες επισκευές στην άκρη κτλ. επειδή είναι πολλά, δεν γνωρίζω και δεν μπορώ να θυμάμαι για όλα τι και πως, είναι ανά τα χρόνια διάφορα.

Με ενδιαφέρουν τα πλαστικά το one

Τώρα είδα το δεύτερο μήνυμα, θα αναμένω το μήνυμα του 

Επεξ/σία από mourgolukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται τα εικονιζόμενα ηχεία. Δεν έχω το τροφοδοτικό τους πλέον, αλλά θέλουν 9V AC. Δουλεύαν κανονικά απλά λόγο του χαλασμένου τροφοδοτικού είχανε hum στα 50Hz. 
Απο Θεσσαλονίκη αυστηρά και μόνο για θέμα χρόνου, συνάντηση κοντά στο μέρος μου μετά απο pm
Εαν δέν τα πάρει κάποιος μέχρι και αύριο, θα πάνε ανακύκλωση

01.jpg

Επεξ/σία από rayven18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, rayven18 είπε

Χαρίζονται τα εικονιζόμενα ηχεία. Δεν έχω το τροφοδοτικό τους πλέον, αλλά θέλουν 9V AC. Δουλεύαν κανονικά απλά λόγο του χαλασμένου τροφοδοτικού είχανε hum στα 50Hz. 
Απο Θεσσαλονίκη αυστηρά και μόνο για θέμα χρόνου, συνάντηση κοντά στο μέρος μου μετά απο pm
Εαν δέν τα πάρει κάποιος μέχρι και αύριο, θα πάνε ανακύκλωση

01.jpg

Με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2020 στις 11:57 ΠΜ, malakudi είπε

- Δορυφορικός δέκτης Starsat SR-T14 Extreme με τροφοδοτικό και τηλεκοντρόλ, υποστηρίζει DVB-S2 και είναι HD. Λειτουργικός.

- Δορυφορικός δέκτης VU+ Duo Enigma2,  χωρίς τηλεκοντρόλ. Έχει το γνωστό γι' αυτούς τους δέκτες πρόβλημα με τους πυκνωτές....

Ευχαριστώ θερμά τον φίλο  malakudi για τους δορυφορικούς δέκτες
και κυρίως γιατί μπήκε στον κόπο να τους φέρει ο ίδιος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...