Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, dBpanos είπε

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Γνώμες μιας και δεν ξέρω πού να κινηθώ, αν και χρόνια ατμιστής.

Τον τελευταίο 1,5 χρόνο είμαι με Smok Alien 220W + Smok TFV8 Baby Beast. 

Ψάχνω να αντικαταστήσω όλο το set μου, μιας και οι εξωτερικές φθορές είναι αρκετές, το usb του mod δουλεύει μόνο υπό πίεση (για καμια επείγουσα φόρτιση) και έχω κουραστεί με την κατανάλωση του ατμοποιητή μου. Καλά τα ντουμάνια και είναι ΟΚ από θέμα γεύσης, αλλά ούτε θέλω να κυκλοφορώ με μπουκαλάκι στο χέρι, ούτε να πληρώνω 6€ το coil και αυτό όταν και όπου το βρω. 

Να τονίσω ότι ψάχνω μόνο για εργοστασιακούς DTL ατμοποιητές + κάποιο mod. Έχετε καμιά πρόταση που να αξίζει, με βάση τα σχόλια παραπάνω, χωρίς να δώσω μια περιουσία;

Έχω διαβάσει για Vaporesso Cascade (ο οποίος έχει και πολύ μεγάλτη χωρητικότητα) και Cleito Pro. Αν πάω σε Prince φοβάμαι θα έχω τα ίδια ακριβώς θέματα που έχω και τώρα.

Ευχαριστώ,

Για μοντ δεν ξερω αλλα αν ο cleito pro ειναι σαν τον cleito του 2016,τοτε θα ειναι αρκετα καλος..Αυτος του 16 ειναι για μενα  ακομα ο καλυτερος dl εργοστασιακος μεχρι και σημερα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Chiko1988 είπε

Δεν θες να ασχοληθεις καθολου με επισκευασιμους?

Αν θες να παρεις κατι καινουργιο για μενα πας η Vaporesso Polar (απιστευτο μοντ με τα καλυτερα ρευματα και ατμοποιητης) η Cascade οπως λες.αλλα δεν εχει σημασια τι θα παρεις γιατι πανω κατω οι πνευμονικοι εχουν ιδια καταναλωση.αν εισαι ολη την ωρα να ρουφας καλυτερα ενας επισκευασιμος με μονη αντισταση και στα 55w και τελειωσες.γευση ντουμανι και μικρη καταναλωση.

Η αλήθεια είναι πως την έχω πάρει με στραβό μάτι την όλη διαδικασία και προτιμώ την άμεση και ξεκούραστη αλλαγή εργοστασιακής αντίστασης. Πλέον σε όλα τα καλά μοντέλα η γκάμα είναι τόσο ευρεία που κάποιο coil θα σου ταιριάξει. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Από ότι είδα σε ένα πρώτο ψάξιμο, βγαίνει kit Polar με Cascade SE. Βέβαια τα χρήματα δεν είναι και λίγα (~€90).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Η αλήθεια είναι πως την έχω πάρει με στραβό μάτι την όλη διαδικασία και προτιμώ την άμεση και ξεκούραστη αλλαγή εργοστασιακής αντίστασης. Πλέον σε όλα τα καλά μοντέλα η γκάμα είναι τόσο ευρεία που κάποιο coil θα σου ταιριάξει. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Από ότι είδα σε ένα πρώτο ψάξιμο, βγαίνει kit Polar με Cascade SE. Βέβαια τα χρήματα δεν είναι και λίγα (~€90).

Σου ανεφερα και τον επισκευασιμο λογω οτι ειπες για τα 6 ευρω αντιστασης. Το ξερω οτι τα λεφτα ειναι αρκετα αλλα για μενα αξιζει.Και γενικα ειναι καινουργιο.Αν θες πιο φθηνα πας σε lexicon με ello duro της eleaf.Υπαρχουν πολλες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ασχολειστε με επισκευασιμους,δοκιμαστε το βαμβακι fiber n cotton..Εχω δοκιμασει cotton bacon(ολες τις εκδοσεις),native wicks,paronin(Τιμη μεγαλυτερη του cotton bacon,αλλα στη μιση ποσοτητα,και δεν αξιζει γιατι το βρισκω σχεδον ισαξιο),demon killer wick,cotton candy,vapers choice(Απο τα χειροτερα για εμενα) και δεν ξερω και γω ποια αλλα,και τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιουσα cotton bacon prime και native wicks..Αλλα εδω και 4-5 μερες που εχω το fiber n cotton εχω παθει πλακα,μηδενικο break in time,ευκολο στη χρηση(πιο ευκολο απο το cotton bacon για εμενα),και ποτιζει πολυ καλα(τουλαχιστον σε rta που το εχω δοκιμασει,για rda δεν μιλαω γιατι δεν ξερω ποσο υγρο μπορει να κρατησει αν και μου φαινεται οτι και κει τα παει καλα)..Επισης δοκιμασα και το καρουλι quad core fused clapton της wotofo,φαινεται να τα παει καλα,καλη γευση και ατμος,αλλα ειναι αρκετα μαλακο σε σχεση με αλλα συρματα οποτε δεν ξερω κατα ποσο κραταει(εγω αλλαζω το πολυ καθε βδομαδα οποτε δεν μπορω να κρινω αν κραταει),οποτε γενικα μου φανηκε καλο,και σε μηχανικα που παιζω σε 5 σπειρες βγαινει 0.14-0.15 και παιζει καλα..Εχετε γνωμη για τα αλλα συρματα της?Ενδιαφερομαι περισσοτερο για το braided και το staple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να αναβαθμίσω το Η.Τ που χρησιμοποιώ τώρα (kangertech subox mini). Έχω σκεφτεί να πάρω για mod η το GEEKVEPE AEGIS η το VOOPOO DRAG και για ατμοποιητή τον Geek Vape Zeus! Ποια η γνώμη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να αναβαθμίσω το Η.Τ που χρησιμοποιώ τώρα (kangertech subox mini). Έχω σκεφτεί να πάρω για mod η το GEEKVEPE AEGIS η το VOOPOO DRAG και για ατμοποιητή τον Geek Vape Zeus! Ποια η γνώμη σας;

aegis το παλιο ή καποιο απο τα καινουρια (mini η legend), αν και εγω ειμαι φαν μποι του παλιο του ντρακ(καποια απο τα ασημενια χρωματα για να μη ξεβαψει) ? Αντι για zeus θα πηγαινα στον intake  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, nrkmaiden είπε

aegis το παλιο ή καποιο απο τα καινουρια (mini η legend), αν και εγω ειμαι φαν μποι του παλιο του ντρακ(καποια απο τα ασημενια χρωματα για να μη ξεβαψει) ? Αντι για zeus θα πηγαινα στον intake  

AEGIS έλεγα αυτό με τα 100W η με τα 200W(legend). Εσύ λες καλύτερα το Voopoo??

Ο intake που κερδίζει σε σχέση με το Zeus?

Επεξ/σία από NikosRocknRolla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NikosRocknRolla είπε

AEGIS έλεγα αυτό με τα 100W η με τα 200W(legend). Εσύ λες καλύτερα το Voopoo??

Ο intake που κερδίζει σε σχέση με το Zeus?

To voopoo ειναι εξισου σκυλι με το aegis,εχει πεσει 10 φορες απο το 1+ μετρο και δεν εχει παθει κατι λειτουργικα..Διαλεξε οποιο σου αρεσει αισθητικα,αν και θα προτιμουσα το aegis legend γιατι χωραει μεγαλυτερους ατμοποιητες..Επισης καλυτερα το 200w γιατι 1 μπαταρια θα σου τελειωνει αρκετα γρηγορα..Επισης intake εχει καλυτερη γευση απο zeus και πιο smooth τζουρα,ενω αλλο ενα καλο ειναι οτι ειναι πολυ ευκολος στο στησιμο που θα σε βοηθησει..Επισης ενας αρκετα καινουριος και απο οσο βλεπω σε review ολοι τον θεοποιουν ειναι ο ofrf gear rta,και πιστευω πως οντως ειναι πολυ καλος και δινει τη γευση που λενε ολοι(Ειναι στο wishlist αλλα δεν υπαρχει το ρευστο προς το παρον :P)...Κοιτας μονο μονη αντισταση?

Επεξ/σία από Karamol3golas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

To voopoo ειναι εξισου σκυλι με το aegis,εχει πεσει 10 φορες απο το 1+ μετρο και δεν εχει παθει κατι λειτουργικα..Διαλεξε οποιο σου αρεσει αισθητικα,αν και θα προτιμουσα το aegis legend γιατι χωραει μεγαλυτερους ατμοποιητες..Επισης καλυτερα το 200w γιατι 1 μπαταρια θα σου τελειωνει αρκετα γρηγορα..Επισης intake εχει καλυτερη γευση απο zeus και πιο smooth τζουρα,ενω αλλο ενα καλο ειναι οτι ειναι πολυ ευκολος στο στησιμο που θα σε βοηθησει..Επισης ενας αρκετα καινουριος και απο οσο βλεπω σε review ολοι τον θεοποιουν ειναι ο ofrf gear rta,και πιστευω πως οντως ειναι πολυ καλος και δινει τη γευση που λενε ολοι(Ειναι στο wishlist αλλα δεν υπαρχει το ρευστο προς το παρον :P)...Κοιτας μονο μονη αντισταση?

 Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Κάτι για TESLA ξέρεις;;; Όχι δεν κοιτάω μόνο μονή αντίσταση απλά θα ήταν πιο εύκολο γιατί την ξέρω! Σε πόσα Watt θα μπορώ να παίζω με έναν τέτοιο ατμοποιητή; 

Η γεύση η αλήθεια είναι πως με ενδιαφέρει αλλά με ενδιαφέρει επίσης και ο ατμός που θα βγάζει να είναι πολύς. Φαντάσου σε τσιγάρο ήταν πάντα αυτό που μου άρεσε πιο πολύ ο ατμός! Δεν λέω να είναι και σε κανέναν TV12, αλλά αυτό που έχω τώρα μου φαίνεται λίγο κάποιες φορές!

Επεξ/σία από NikosRocknRolla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινετε μου ενα ηλεκτρονικο να ξεκινησω..εχω μπερδευτει με τοσα που υπαρχουν και θελω να κοψω το τσιγαρο. 

Κατι με καλη γευση, καλο ατμο κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, Hellaslover είπε

Προτεινετε μου ενα ηλεκτρονικο να ξεκινησω..εχω μπερδευτει με τοσα που υπαρχουν και θελω να κοψω το τσιγαρο. 

Κατι με καλη γευση, καλο ατμο κτλ

Περίμενε και τους πιο εμπειρους , αλλά παρε ιδέες απο εμένα μέχρι τότε

1) istick pico 25 + innokin zenith 4ml + 18650 μπαταρία (προαιρετικά x2 μπαταρίες + 1 charger πχ xtar ant mc1 plus) . 
2) vape pens : aspire k3 / innokin endura t20s/joytech exceed d19 , "άχρηστα " οσο φορτίζουν με την ενσωματωμένη μπαταρία τους. 
3) istick pico 75 + aspire k3 + μπαταρίες όπως στο 1) .
Γεύσεις καλύτερα να δοκιμάσεις σε κατάστημα να δεις τι σ αρέσει.

Επεξ/σία από johnpopexi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Hellaslover είπε

Προτεινετε μου ενα ηλεκτρονικο να ξεκινησω..εχω μπερδευτει με τοσα που υπαρχουν και θελω να κοψω το τσιγαρο. 

Κατι με καλη γευση, καλο ατμο κτλ

Αρχικά τι τζούρα θες, θεωρώ ότι παίζει σημαντικό ρόλο στο να το κόψεις.Εγώ π.χ. είχα ξεκινήσει με τσιγαρίσιο ατμοποιητή, δεν την πάλευα κ καπνιζα παράλληλα και όταν έπιασα αεράτο το έκοψα μαχαίρι.Επίσης πόσα χρήματα σκοπεύεις να δώσεις; Φαντάζομαι θες κάτι με έτοιμη αντίσταση οπότε δεν έχω να προτείνω κάτι αλλα απάντησε σε αυτά που είπα για να τα δεί κάποιος που ξέρει κ να σου πει :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει το inokkin coolfire mini μόνο το μοντάκι και χώρια τον  zenith. Στην αρχή είχα απογοητευτεί από την αυτονομία του. Λοιπόν μετά από καμιά 10αρια φορτίσεις η συσκευή μεταμορφώθηκε. Στα ίδια watt μου βγάζει τουλάχιστον 150 τζούρες παραπάνω από τις πρώτες μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δεν εχω ιδεα τι ψαχνω. Απλα κατι να κραταω και να ρουφαω αντι για τσιγαρο, ελπιζωντας να το κοψω καλα καλα καποια στιγμη.

Τα ποιο διασημα ποια ειναι; και αυτα που πουλανε περισσοτερο; κατι σαν τα Μαρλβορο των ηλεκτρονικων τσιγαρων δηλαδη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Hellaslover είπε

Πραγματικα δεν εχω ιδεα τι ψαχνω. Απλα κατι να κραταω και να ρουφαω αντι για τσιγαρο, ελπιζωντας να το κοψω καλα καλα καποια στιγμη.

Τα ποιο διασημα ποια ειναι; και αυτα που πουλανε περισσοτερο; κατι σαν τα Μαρλβορο των ηλεκτρονικων τσιγαρων δηλαδη; 

παρε κατι που εχει τον ζενιθ πανω  :P :P . Tωρα τι θα παρεις για μοντακι εξαρταται απο το ποσα δινεις. Αλλα για ατμοποιητη μη πας σε κατι αλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...