Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το υγρό είναι σίγουρα 70/30, το έχω φτιάξει εγώ
το άρωμα αν θυμάμαι καλά είναι 15%


ειναι σχεδόν σίγουρα η vg μου που είναι πολύ πηχτή γιατί με άλλες έχω πάει και 80/20, με τη συγκεκριμένη σχεδόν δεν περνάει υγρό από τις τρύπες του aromamizer supreme
επίσης δε νομίζω να φταίει η θερμοκρασία γιατί το έχω μέσα στο σπίτι και έχω το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο υγρό από πριν το καλοκαίρι που το έφτιαξα

θα δοκιμάσω με pg που έχω εύκαιρη αφού είναι το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, warlock9_0 είπε

το υγρό είναι σίγουρα 70/30, το έχω φτιάξει εγώ
το άρωμα αν θυμάμαι καλά είναι 15%


ειναι σχεδόν σίγουρα η vg μου που είναι πολύ πηχτή γιατί με άλλες έχω πάει και 80/20, με τη συγκεκριμένη σχεδόν δεν περνάει υγρό από τις τρύπες του aromamizer supreme
επίσης δε νομίζω να φταίει η θερμοκρασία γιατί το έχω μέσα στο σπίτι και έχω το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο υγρό από πριν το καλοκαίρι που το έφτιαξα

θα δοκιμάσω με pg που έχω εύκαιρη αφού είναι το ίδιο

ποια vg χρησιμοποιεις απο περιεργεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, warlock9_0 είπε

το υγρό είναι σίγουρα 70/30, το έχω φτιάξει εγώ
το άρωμα αν θυμάμαι καλά είναι 15%


ειναι σχεδόν σίγουρα η vg μου που είναι πολύ πηχτή γιατί με άλλες έχω πάει και 80/20, με τη συγκεκριμένη σχεδόν δεν περνάει υγρό από τις τρύπες του aromamizer supreme
επίσης δε νομίζω να φταίει η θερμοκρασία γιατί το έχω μέσα στο σπίτι και έχω το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο υγρό από πριν το καλοκαίρι που το έφτιαξα

θα δοκιμάσω με pg που έχω εύκαιρη αφού είναι το ίδιο

Δεν είναι το ίδιο γιατί με την pg θα χαλάσεις την αναλογία σου κ θα δεις διαφορά στο throat hit (Εξαρτάται πάντα πόσο θα βάλεις να αραιώσεις).Αν ρίξεις wfi να βάλεις ένα 5% του υγρού σου αρχικά κ μετά δες.Οι πιό πολύ παίζουν 8%-10% αλλά ξεκίνα με 5 κ βλέπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φυτική γλυκερίνη που μπορεί κανείς να αγοράσει από φαρμακείο είναι το ίδιο σαν να πάρει κάποιος vg της Pink mule απλά πιο φτηνή; Έχει άλλες διαφορές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Η φυτική γλυκερίνη που μπορεί κανείς να αγοράσει από φαρμακείο είναι το ίδιο σαν να πάρει κάποιος vg της Pink mule απλά πιο φτηνή; Έχει άλλες διαφορές; 

Ειναι ακριβως το ιδιο σε πολυ καλυτερη τιμη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φτιάχνω shake n vape, έχω φτιάξει 2 μέχρι τώρα, το είναι πιο σωστό, να του κάνω ένα καλό κούνιμα για μερικά λεπτά μετά την ανάμειξη ή να το κουνάω κατά διάστημα καθημερινά όσες μέρες ωριμάζει; εγώ κάνω το δεύτερο. Παίζει κάποιο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Όταν φτιάχνω shake n vape, έχω φτιάξει 2 μέχρι τώρα, το είναι πιο σωστό, να του κάνω ένα καλό κούνιμα για μερικά λεπτά μετά την ανάμειξη ή να το κουνάω κατά διάστημα καθημερινά όσες μέρες ωριμάζει; εγώ κάνω το δεύτερο. Παίζει κάποιο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα; 

Ενα καλο κουνημα στην αρχη χρειαζεται,αυτο που μετραει περισσοτερο ειναι οι μερες που το αφησες..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Ενα καλο κουνημα στην αρχη χρειαζεται,αυτο που μετραει περισσοτερο ειναι οι μερες που το αφησες..

Αρκετές..... Σχεδόν 3 εβδομάδες, ισως και λίγο παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Αρκετές..... Σχεδόν 3 εβδομάδες, ισως και λίγο παραπάνω. 

Αναλογα το υγρο,καποια φρουτα θελουν 1 μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Αναλογα το υγρο,καποια φρουτα θελουν 1 μερα

Δεν κάνω φρουτένια καθόλου. Προτιμώ καπνικά με κάποιες πινελιές από βανίλια, καφέ, ξηρούς καρπούς, κάποιο ποτό, τέτοια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vastegial_74 είπε

Δεν κάνω φρουτένια καθόλου. Προτιμώ καπνικά με κάποιες πινελιές από βανίλια, καφέ, ξηρούς καρπούς, κάποιο ποτό, τέτοια. 

E τοτε καλα κανεις και το αφηνεις τοσο πολυ..Απλα με τις γευσεις που κανεις να ξερεις οτι μπορει να σε πιασει το vaperes tongue,να μην νοιωθεις τη γευση στην καλυτερη η να τη νοιωθεις πολυ ασχημα(πχ εγω που κανω βανιλιες μπισκοτα και τετοια γλυκα,οτι εκανα σε τετοιο προφιλ μου εβγαζε μυρωδια καλτσας..)..Η λυση σε αυτο ειναι να μυρισεις κοκκους καφε,να πινεις χυμο απο λεμονι,να ατμισεις μεντες λεμονια κλπ,η καλυτερα για να το αποτρεψεις τελειως να αλλαζεις το προφιλ των γευσεων που κανεις..Πχ εγω καθε μερα κανω και λιγο απο καποιο φρουτο για αλλαγη(βεβαια εγω εχω πανω απο 1 ατμοποιητη και επισκευασιμους οποτε με μια αλλαγη βαμβακιου ειμαι οκ,εσυ που πρεπει να αλλαξεις αντισταση ειναι δυσκολοτερο)...Παρε για μενα μια φρουτενια γευση και ανα λιγο καιρο,βγαλε μια αντισταση με καποια φρουτενια γευση της αρεσκειας σου..Προτασεις αμα θες θα σου δωσουμε..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

E τοτε καλα κανεις και το αφηνεις τοσο πολυ..Απλα με τις γευσεις που κανεις να ξερεις οτι μπορει να σε πιασει το vaperes tongue,να μην νοιωθεις τη γευση στην καλυτερη η να τη νοιωθεις πολυ ασχημα(πχ εγω που κανω βανιλιες μπισκοτα και τετοια γλυκα,οτι εκανα σε τετοιο προφιλ μου εβγαζε μυρωδια καλτσας..)..Η λυση σε αυτο ειναι να μυρισεις κοκκους καφε,να πινεις χυμο απο λεμονι,να ατμισεις μεντες λεμονια κλπ,η καλυτερα για να το αποτρεψεις τελειως να αλλαζεις το προφιλ των γευσεων που κανεις..Πχ εγω καθε μερα κανω και λιγο απο καποιο φρουτο για αλλαγη(βεβαια εγω εχω πανω απο 1 ατμοποιητη και επισκευασιμους οποτε με μια αλλαγη βαμβακιου ειμαι οκ,εσυ που πρεπει να αλλαξεις αντισταση ειναι δυσκολοτερο)...Παρε για μενα μια φρουτενια γευση και ανα λιγο καιρο,βγαλε μια αντισταση με καποια φρουτενια γευση της αρεσκειας σου..Προτασεις αμα θες θα σου δωσουμε..

Έχω και δεύτερο ατμοποιητή. Δώσε μου καμία ιδέα για φρουτένια γεύση, είχα πάρει και κάτι φρουτένια και αυτό που είδα είναι πως το άρωμα τους "φεύγει" πιο δύσκολα από τον ατμοποιητή. Είδα και έπαθα να φύγει το  βατόμουρο 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Σε zeus dual πειτε καμμια επιλογη συρματος. Τωρα εχω n80 frame staple. Τι αλλο θα μπορουσα να δοκιμασω? Αν δοκιμασω να στησω μονη αντισταδη παλι με το ιδιο συρμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

ο Dual είναι σχεδιασμένος για δύο αντιστάσεις

δουλεύει κ με μονή, αλλά πνίγει την γεύση, μόνον σκέτη βάση αξίζει να δοκιμάσεις

το σύρμα σου μια χαρά είναι

 

 

 

Επεξ/σία από otakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...