Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Έχω και δεύτερο ατμοποιητή. Δώσε μου καμία ιδέα για φρουτένια γεύση, είχα πάρει και κάτι φρουτένια και αυτό που είδα είναι πως το άρωμα τους "φεύγει" πιο δύσκολα από τον ατμοποιητή. Είδα και έπαθα να φύγει το  βατόμουρο 😄

Με ενα πλυσιμο με ζεστο νερο,απλα να τρεξει το νερο απο πανω εμενα φευγει..Απο vnv:blueberry donut,gummy bear strawberry,gummy bear watermelon απο steaim train:traquero(ειναι πολυ εντονο μανγκο-ανανα,στην αρχη δεν μου αρεσε αλλα μετα αλλαξα γνωμη,και αφου ειναι εντονο κανει τη δουλεια που το θελω αρκετα καλα),και signalman..Αυτα ειναι αρκετα φθηνες λυσεις,(14-15 ευρω για 120 ml shake and vape) και αρκετα καλες..Μετα μπορεις αν βρεις το αρωμα vdlv lemon ice,να το αραιωσεις σε 5%(ξερω οτι κανεις μονο shake and vape,απλα αυτο ειναι αρκετα ευκολο γιατι ειναι μονο 1 αρωμα και το αναφερω,το οποιο ειναι λεμονι και σου βγαζει και μια αισθηση φρεσκαδας)..Τα vnv και το signalman θελουν 1 βδομαδα,το tranqueρο και το lemon ice 2 μερες..Επισης Τα φρουτα αν σου φαινονται εντονα,τοτε τα αφηνεις λιγο παραπανω και πεφτουν..Γενικος κανονας ειναι οτι οσο περισσοτερο steep χρειαζεται ενα υγρο τοσο παραπανω κραταει τη γευση του με το περασμα του χρονου..

Επεξ/σία από Karamol3golas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, αγόρασα προσφάτως το πρώτο μου ηλεκτρονικό. Ένα eleaf Ikonn 220Watt πακέτο με τον ατμοποιητη μαζί. Πήρα και υγρά γεύση τσιγάρο με 3% νικοτίνη γιατί έρχομαι από τσιγάρο... Στην πρώτη μέρα δεν καταλάβαινα καν την νικοτίνη. Όσες τζουρες και να έριχνα απανοτες. Πήγα σε υγρό 6% νικοτίνη και πάλι δεν μπορώ να πω ότι νιώθω το kick της νικοτίνης. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Μήπως οι ρυθμίσεις μου δεν είναι καλές; 

Έχω την τριπλή αντίσταση με βαμβάκι που είχε το πακέτο μέσα, αέρα στον ατμοποιητη στην μέση, watt στα 50W ρυθμισμένα. Τα άλλα είναι default (δεν τα πειράζω γιατί δεν γνωρίζω τι κάνουν ακόμα).

Δοκίμασα λιγα watt (40w, που λένε να ξεκινανε οι καπνιστές), δοκίμασα περισσότερα (60watt), τίποτα... Βέβαια τελευταία ξυπναω με ένα λαιμό στεγνό κάθε πρωί που πριν δεν το είχα και νομίζω ότι φταίει η νικοτίνη (ή κάνω λάθος?). Και το ηλεκτρονικό έχει τόσες πολλές ρυθμίσεις... Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιες ρυθμίσεις για ξεκίνημα; Υπάρχει ενας οδηγός για αρχάριους να ξέρουμε με τις ρυθμίσεις μας τι αποτέλεσμα δημιουργούμε στο ηλεκτρονικό; 

Επεξ/σία από hyperlost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, hyperlost είπε

Καλησπέρα, αγόρασα προσφάτως το πρώτο μου ηλεκτρονικό. Ένα eleaf Ikonn 220Watt πακέτο με τον ατμοποιητη μαζί. Πήρα και υγρά γεύση τσιγάρο με 3% νικοτίνη γιατί έρχομαι από τσιγάρο... Στην πρώτη μέρα δεν καταλάβαινα καν την νικοτίνη. Όσες τζουρες και να έριχνα απανοτες. Πήγα σε υγρό 6% νικοτίνη και πάλι δεν μπορώ να πω ότι νιώθω το kick της νικοτίνης. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Μήπως οι ρυθμίσεις μου δεν είναι καλές; 

Έχω την τριπλή αντίσταση με βαμβάκι που είχε το πακέτο μέσα, αέρα στον ατμοποιητη στην μέση, watt στα 50W ρυθμισμένα. Τα άλλα είναι default (δεν τα πειράζω γιατί δεν γνωρίζω τι κάνουν ακόμα).

Δοκίμασα λιγα watt (40w, που λένε να ξεκινανε οι καπνιστές), δοκίμασα περισσότερα (60watt), τίποτα... Βέβαια τελευταία ξυπναω με ένα λαιμό στεγνό κάθε πρωί που πριν δεν το είχα και νομίζω ότι φταίει η νικοτίνη (ή κάνω λάθος?). Και το ηλεκτρονικό έχει τόσες πολλές ρυθμίσεις... Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιες ρυθμίσεις για ξεκίνημα; Υπάρχει ενας οδηγός για αρχάριους να ξέρουμε με τις ρυθμίσεις μας τι αποτέλεσμα δημιουργούμε στο ηλεκτρονικό; 

Η αντισταση που εχεις με λιγο ψαξιμο ειδα οτι θελει 50-130 βατ,αρα παιζεις πολυ χαμηλα..Δοκιμασε 70-80,αυτο το οι καπνιστες ξεκιναν με 40 δεν ξερω που το ακουσες αλλα δεν ισχυει..Κατα 2ον αν θες να κοψεις το τσιγαρο,πας σε εναν ατμοποιητη που σου δινει την αισθητη του τσιγαρου,δηλαδη εναν mtl,με σφιχτη τζουρα..Αυτος που εχεις τωρα ειναι για πνευμονικες τζουρες..Οι διαφορα ειναι οτι ο 1ος σου δινει το χτυπημα του τσιγαρου στο λαιμο,ενω ο 2ον(ο δικος σου) δινει χτυπημα στα πνευμονια..Οσον αφορα το στεγνο στομα,αυτο γινεται γιατι το ηλεκτρονικο και το νερο πανε μαζι..Εγω που κανω γυρω στα 15-20 ml τη μερα πινω και γυρω στα 5 λιτρα νερο τη μερα(το καλοκαιρι ισως και παραπανω)..Δεν ειναι αναγκαστικο βεβαια το υπερβολικο(εγω απο παντα επινα πολυ),αλλα καλου κακου εχε ενα ποτηρι νερο διπλα σου και πινε απο καμια γουλια μια στο τοσο..Τελος αφου κανεις προς το παρον σε πνευμονικο ατμοποιητη,ρωτησε το μαγαζι που ψωνιζεις να σου πει για τα shake and vape..Eιναι η ευκολη μεθοδος για να φτιαξεις εσυ υγρα,και βγαινει αρκετα φθηνοτερα..

Επεξ/σία από Karamol3golas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, hyperlost είπε

Καλησπέρα, αγόρασα προσφάτως το πρώτο μου ηλεκτρονικό. Ένα eleaf Ikonn 220Watt πακέτο με τον ατμοποιητη μαζί. Πήρα και υγρά γεύση τσιγάρο με 3% νικοτίνη γιατί έρχομαι από τσιγάρο... Στην πρώτη μέρα δεν καταλάβαινα καν την νικοτίνη. Όσες τζουρες και να έριχνα απανοτες. Πήγα σε υγρό 6% νικοτίνη και πάλι δεν μπορώ να πω ότι νιώθω το kick της νικοτίνης. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Μήπως οι ρυθμίσεις μου δεν είναι καλές; 

Έχω την τριπλή αντίσταση με βαμβάκι που είχε το πακέτο μέσα, αέρα στον ατμοποιητη στην μέση, watt στα 50W ρυθμισμένα. Τα άλλα είναι default (δεν τα πειράζω γιατί δεν γνωρίζω τι κάνουν ακόμα).

Δοκίμασα λιγα watt (40w, που λένε να ξεκινανε οι καπνιστές), δοκίμασα περισσότερα (60watt), τίποτα... Βέβαια τελευταία ξυπναω με ένα λαιμό στεγνό κάθε πρωί που πριν δεν το είχα και νομίζω ότι φταίει η νικοτίνη (ή κάνω λάθος?). Και το ηλεκτρονικό έχει τόσες πολλές ρυθμίσεις... Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιες ρυθμίσεις για ξεκίνημα; Υπάρχει ενας οδηγός για αρχάριους να ξέρουμε με τις ρυθμίσεις μας τι αποτέλεσμα δημιουργούμε στο ηλεκτρονικό; 

Επρεπε να ξεκινησεις τουλαχιστον με 12 νικοτινη και με υγρο τουλαχιστον 50/50. Ακο0μα καλυτερα να ειναι αναλογια 70 pg/30 vg για να το νιωσεις στο λαιμο. 

 

Εγω παντως που ειμαι σαν κι εσενα νεος στο ατμισμα με εναν τσιαρισιο ατμοποιητη (zenith) και την αναλογη αντισταση παιζω στα 15-17 watt και με γεμιζει μια χαρα.

Επεξ/σία από vastegial_74
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Επρεπε να ξεκινησεις τουλαχιστον με 12 νικοτινη και με υγρο τουλαχιστον 50/50. Ακο0μα καλυτερα να ειναι αναλογια 70 VG/30 PG για να το νιωσεις στο λαιμο. 

12αρα νικοτινη σε πνευμονικο θα ειναι λες και σου παταει ελεφαντας τα πνευμονια :P..Γενικα το υγρο εχει 4 βασικες ουσιες,νικοτινη,ατωμα,pg και vg..Η νικοτινη ειναι ο κυριος παραγοντας που σου δινει το χτυμηπα..Το vg και το pg ειναι το 90% του υγρου..Οσο παραπανω vg ,τοσο πιο παχυρευστο το υγρο και βγαζεις περισσοτερο ντουμανι,οσο παραπανω vg τοσο πιο ρευστο,καλυτερη γευση,και καλυτερο χτυπημα...Ομως αναλογιες πανω απο 50-60% πγ δεν προτεινονται γιατι γινεται πολυ ρευστο το υγρο..Οποτε μια λυση 50/50 ειναι καλη για αρχη

*Το 50/50 το νοιωθεις περισσοτερο στο λαιμο απο οτι το 70/30

Επεξ/σία από Karamol3golas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

12αρα νικοτινη σε πνευμονικο θα ειναι λες και σου παταει ελεφαντας τα πνευμονια :P..Γενικα το υγρο εχει 4 βασικες ουσιες,νικοτινη,ατωμα,pg και vg..Η νικοτινη ειναι ο κυριος παραγοντας που σου δινει το χτυμηπα..Το vg και το pg ειναι το 90% του υγρου..Οσο παραπανω vg ,τοσο πιο παχυρευστο το υγρο και βγαζεις περισσοτερο ντουμανι,οσο παραπανω vg τοσο πιο ρευστο,καλυτερη γευση,και καλυτερο χτυπημα...Ομως αναλογιες πανω απο 50-60% πγ δεν προτεινονται γιατι γινεται πολυ ρευστο το υγρο..Οποτε μια λυση 50/50 ειναι καλη για αρχη

*Το 50/50 το νοιωθεις περισσοτερο στο λαιμο απο οτι το 70/30

Το διορθωσα αλλα δεν το προλαβες μπερευτικα με τα pg vg pg vg :lol:. Δεν ηξερα τι ατμοποιητη εχει ο φιλος.

9 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

12αρα νικοτινη σε πνευμονικο θα ειναι λες και σου παταει ελεφαντας τα πνευμονια :P..Γενικα το υγρο εχει 4 βασικες ουσιες,νικοτινη,ατωμα,pg και vg..Η νικοτινη ειναι ο κυριος παραγοντας που σου δινει το χτυμηπα..Το vg και το pg ειναι το 90% του υγρου..Οσο παραπανω vg ,τοσο πιο παχυρευστο το υγρο και βγαζεις περισσοτερο ντουμανι,οσο παραπανω vg τοσο πιο ρευστο,καλυτερη γευση,και καλυτερο χτυπημα...Ομως αναλογιες πανω απο 50-60% πγ δεν προτεινονται γιατι γινεται πολυ ρευστο το υγρο..Οποτε μια λυση 50/50 ειναι καλη για αρχη

*Το 50/50 το νοιωθεις περισσοτερο στο λαιμο απο οτι το 70/30

Νομιαζα πως η παραπανω pg δινει επιπλεον χτυπημα

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, hyperlost είπε

Καλησπέρα, αγόρασα προσφάτως το πρώτο μου ηλεκτρονικό. Ένα eleaf Ikonn 220Watt πακέτο με τον ατμοποιητη μαζί. Πήρα και υγρά γεύση τσιγάρο με 3% νικοτίνη γιατί έρχομαι από τσιγάρο... Στην πρώτη μέρα δεν καταλάβαινα καν την νικοτίνη. Όσες τζουρες και να έριχνα απανοτες. Πήγα σε υγρό 6% νικοτίνη και πάλι δεν μπορώ να πω ότι νιώθω το kick της νικοτίνης. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Μήπως οι ρυθμίσεις μου δεν είναι καλές; 

Έχω την τριπλή αντίσταση με βαμβάκι που είχε το πακέτο μέσα, αέρα στον ατμοποιητη στην μέση, watt στα 50W ρυθμισμένα. Τα άλλα είναι default (δεν τα πειράζω γιατί δεν γνωρίζω τι κάνουν ακόμα).

Δοκίμασα λιγα watt (40w, που λένε να ξεκινανε οι καπνιστές), δοκίμασα περισσότερα (60watt), τίποτα... Βέβαια τελευταία ξυπναω με ένα λαιμό στεγνό κάθε πρωί που πριν δεν το είχα και νομίζω ότι φταίει η νικοτίνη (ή κάνω λάθος?). Και το ηλεκτρονικό έχει τόσες πολλές ρυθμίσεις... Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιες ρυθμίσεις για ξεκίνημα; Υπάρχει ενας οδηγός για αρχάριους να ξέρουμε με τις ρυθμίσεις μας τι αποτέλεσμα δημιουργούμε στο ηλεκτρονικό; 

Μπήκες σε ένα καινούργιο σπορ άγνωστο σε σένα και πήγες σε ότι πιο δυνατό και μεγάλο θα μπορούσες.

Για μένα λάθος επιλογή να ξεκινήσεις..Και βέβαια θα σε πνίξει θα σε μπουκώσει αφού θα καταναλώνεις 10-15 και 20 ml την ημέρα από κάποιο υγρό προτόγνωρο για τον οργανισμό σου.

Ξεκίνα με ένα απλό μοντ έναν τσιγαρίσιο ατμποποιητή και όχι αυτό το θηρίο που πήρες βάλε 12 τουλάχιστον νικοτίνη ή 15 να την καταλαβαίνεις και βλέπεις.Λάθος σε συμβούλεψαν ή λάθος επιλογή έκανες για μένα.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Το διορθωσα αλλα δεν το προλαβες μπερευτικα με τα pg vg pg vg :lol:. Δεν ηξερα τι ατμοποιητη εχει ο φιλος.

Νομιαζα πως η παραπανω pg δινει επιπλεον χτυπημα

Δινει παραπανω χτυπημα ,εγω τα μπερδεψα και εγραψα 2 φορες vg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, otakis είπε

ο Dual είναι σχεδιασμένος για δύο αντιστάσεις

δουλεύει κ με μονή, αλλά πνίγει την γεύση, μόνον σκέτη βάση αξίζει να δοκιμάσεις

το σύρμα σου μια χαρά είναι

Ναι ικανοποιημενος ειμαι απο το συρμα απλα ελεγα να δοκιμασω και κατι αλλο για την εμπειρια. Σε βαμβακι εχω το   cb prime. Εκει υπαρχει καποια αλλη επιλογη? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, hid3 είπε

Ναι ικανοποιημενος ειμαι απο το συρμα απλα ελεγα να δοκιμασω και κατι αλλο για την εμπειρια. Σε βαμβακι εχω το   cb prime. Εκει υπαρχει καποια αλλη επιλογη? Ευχαριστω!

Απο συρμα δοκιμασε το quad core fused της wotofo και συρματα της coilology,τα οποια ειναι πιο σκληρα αλλα κρατανε περισσοτερο..Απο βαμβακι cb prime ειναι καλο αλλα προτιμω fiber n cotton και cotton gods στην ιδια τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το πήρα το συγκεκριμένο γιατί μου το πρότειναν σαν καλό πακέτο που σηκώνει αναβάθμιση αργότερα και θα αντέξει στο χρόνο. Επίσης δεν με πειράζει που είναι μεγάλο, ήθελα να αντέχει και να μην θέλει φορτισμα κάθε 3 και λίγο. Μέχρι στιγμής για την μπαταρία του είμαι πολύ χαρούμενος σε σχέση με αλλα γνωστών που έχω δει αυτονομίες. Μου είπαν ότι όσο κρατας χαμηλά watt δεν παράγεται ατμός και τόσο πιο κοντά στο τσιγάρο μοιάζει. Ο ατμοποιητης zenith μπορεί να μπει στο δικό μου mod; Τι αντίσταση να βάλω; Είχε μια 2η μέσα το πακέτο με 4 μικρές αντιστάσεις, θα κάνει αυτή η θα πρέπει να βάλω άλλη στον zenith?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, hyperlost είπε

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το πήρα το συγκεκριμένο γιατί μου το πρότειναν σαν καλό πακέτο που σηκώνει αναβάθμιση αργότερα και θα αντέξει στο χρόνο. Επίσης δεν με πειράζει που είναι μεγάλο, ήθελα να αντέχει και να μην θέλει φορτισμα κάθε 3 και λίγο. Μέχρι στιγμής για την μπαταρία του είμαι πολύ χαρούμενος σε σχέση με αλλα γνωστών που έχω δει αυτονομίες. Μου είπαν ότι όσο κρατας χαμηλά watt δεν παράγεται ατμός και τόσο πιο κοντά στο τσιγάρο μοιάζει. Ο ατμοποιητης zenith μπορεί να μπει στο δικό μου mod; Τι αντίσταση να βάλω; Είχε μια 2η μέσα το πακέτο με 4 μικρές αντιστάσεις, θα κάνει αυτή η θα πρέπει να βάλω άλλη στον zenith?

Ο zenith της innokin παίρνει τις δικές του αντιστάσεις της innokin. Έχει 0,5 Ω, 0,8 Ω και 1,6 Ω. Η καλύτερη για μένα είναι η 0,5. Σε αυτές τις συγκεκριμένες αντιστάσεις μην σε ξεγελούν οι τιμές στην 0,5 παίζεις πολύ χαμηλά στα 14-19 watt. Τόσο δίνει ο κατασκευαστής και εκεί παίζεις. Και φυσικά στο mod σου μπορεί να μπει ο zenith. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2019 στις 2:32 ΠΜ, th3ofilos είπε

1)  i) Λοιπον για αρχη το ηλεκτρονκο τσιγαρο αποτελειται απο 3 μερη, 1) ο ατμοποιητης 2) το μοντακι 3) η μπαταρια, οταν ολα αυτα ειναι ενσωματωμενα σε μια συσκευη συνηθως ονομαζεται

        ΑΙΟ ( all  in one) ή POD

     ii) Μπορεις να αγορασεις τα τρια αυτα ξεχωριστα, δηλαδη ξεχωριστα ατμοποιητη, μοντακι και μπαταρια

     ii) Υπαρχουν μοντακια με ενσωματωμενη μπαταρια και μοντακια με ξεχωριστη μπαταρια

     iii) Ολα τα παραπανω ειναι μοντακια με ηλεκτρονικη πλακετα δηλαδη αναμεσα στην αντισταση και στην μπαταρια μεσολαβει ηλεκτρονικο κυκλωμα το οποιο σου προσφερει ασφαλεια και

         ρυθμισεις, τα μηχανικα που λες ειναι οταν η μπατρια ειναι αμεσα συνδεδεμενη πανω στην αντισταση χωρις καποια ηλεκτρονικη πλακετα να μεσολαβει το οποιο ΔΕΝ στο συστηνω

           με την καμια γιατι ειναι επικινδυνο (ειναι αυτα που σκανε)

2) Το zenith ειναι ο ατμοπιοητης, το 1 που ανεφερει danaos130 ειναι μοντακι με ενσωματωμενη μπαταρια και το 2) ειναι μοντακι και χρειαζεται να παρεις εσυ μπαταρια

3) Και ναι και οχι, ξεκινας απο υψηλη και πεφτεις σιγα σιγα μεχρι εκει που σαρεσει το "χτυπημα"

4) το τσιγαριο προσομοιαζει το τσιγαρο δηλαδη την τζουρα που τραβας στο τσιγαρο (πρωτα στο στομα και μετα στα πνευμονια) το πνευμονικο προσομοιαζει την τζουρα του ναργιλε (κατευθειαν  στα πνευμονια σαν να παιρνεις ανασα), "Αυτό εξαρτάται απο τα watt της μπαταρίας σε συνδυασμό με την αντίσταση;" ΝΑΙ, το πνευμονικο βγαζει περισσοτερο ατμο, ειναι αυτα τα μεγαλα ντουμανια που βγαζουν καποιοι

5) Γυρω στα 60 κατι ευρω αν παρεις το INNOKIN KROMA-A με τον ZENITH που ειναι κιτακι δηλαδη ιδια εταιρεια αλλα το κρομα εχει ενσωματωμενη μπαταρια

   Γυρω στα 70 κατι ευρω αν παρεις ενα μοντακι και μπαταρια μαζι με τον ZENITH

O ζενιθ να ξερεις ειναι απτους καλυτερους τσιγαρισιους ατμοποιητες, για μοντακι μπορει να παρεις κατα την γνωμη μου το κιτακι που σου ειπα, παρεπτιπτόντως το προτεινα σε φιλο ο οποιος το αγορασε και του ηρθε σημερα, αλλιως αν θελεις να παρεις με ξεχωριστη μπαταρια θα πας σε ενα eleaf pico 25 που ειναι αντικειμενικα πολυ μικροτερο απο αλλα, αλλα μπορει να πας και σε αυτο που σου ειπε ο δαναος, γενικα το θεμα μοντακι ειναι υποκειμενικο, παρε οποιο γουσταρεις και σαρεσει αλλα ατμοποιητη να παρεις τον ζενιθ, οτι αλλο θελεις γραψε εδω στο φορουμ, τα  παιδια εχουν πολυ καλες γνωσεις... στειλε μου και πμ αμα θελεις θα ειμαι στην διαθεση σου...

Σαν να απανταγα εγω. Στα ειπε ολα. Το θεμα ειναι τι καταλαβες?  Καθε αρχη και δυσκολη. Οτι ανεφερα τα χτυπας στο youtube κι βλεπεις βιντεο και παρουσιαση στα Ελληνικα. Μετα θα εχεις αποριες αλλα πιο λιγες.    Η αποσπομενες μπαταριες σημαινει αυτονομια. Εχεις 2 και πεζεις. Βεβαια θελεις και φορτιστη γιατι δεν φορτιζουν ολα τα mod με USB αλλα και να φορτιζουν δεν κανει, δεν ειναι σωστο. Γραπτως δεν μπορεις να τα καταλαβεις ευκολα. Αν θελεις στειλε προσωπικο μηνυμα να μιλησουμε τηλεφωνικα να στα εξηγησω και γρηγορα και καλυτερα. Αφου εχεις αποφασισει να το κοψεις το οποιοδηποτε κοστος ειναι μικρο σε σχεση με το κανονικο τσιγαρο. Ειδικα σε εμενα με 3 πακετα την ημερα  15 ημερες το πολυ δουλεια ηταν. Το δυσκολο ειναι να παραμεινεις στο Ηλεκτρονικο. Με φτηνιαρικη συσκευη σιγουρα οχι. Με μια μετριου κοστους και τον συγκεκριμενο ατμοποιητη (ZENITH) θα το ευχαριστηθεις και μετα αρχιζει το ψαξιμο..... Εγω για να φανταστεις πνιγομουν με τον ατμο. Ξεκινησα και το παρατησα. Μετα απο 3 εγκεφαλικα που επαθα το εμαθα στο πι και φι (Η δυναμη της θελησης). Οποτε στειλε μηνυμα αν θελεις. Και εμενα φιλος με πηρε απο το χερι με πηγε και με δασκαλεψε. Ετσι μαθαινεις στην αρχη.

 

Στις 17/1/2019 στις 8:14 ΜΜ, vastegial_74 είπε

Ο zenith της innokin παίρνει τις δικές του αντιστάσεις της innokin. Έχει 0,5 Ω, 0,8 Ω και 1,6 Ω. Η καλύτερη για μένα είναι η 0,5. Σε αυτές τις συγκεκριμένες αντιστάσεις μην σε ξεγελούν οι τιμές στην 0,5 παίζεις πολύ χαμηλά στα 14-19 watt. Τόσο δίνει ο κατασκευαστής και εκεί παίζεις. Και φυσικά στο mod σου μπορεί να μπει ο zenith. 

Για αρχη καλυτερη ειναι η 1,6 αντισταση με τον αερα στις 2 τρυπες για να καταλαβει τσιγαρο. Εγω στις 15 ημερες μετα εβαλα τον 0,5 και ειναι πολυ πιο αερατος και καταλαβαινεις περισσοτερη γευση. 20μλ αρωμα με 3 μπουστακια νικοτινη για αρχη ( θα μπορουσα και 4ο αλλα ειμαι οκ) δλδ 9αρα. Αλλιως δεν συνηθιζεις. Τον κιτ που πηρε δεν ειναι για αρχη οντως. Εγω εχω απο τωρα 2 για αρχη και ο armour pro παει στα 100W αλλα για το μελλον. Πανω απο 17 δεν εχω παει. Κακη αρχη αλλα οχι αναστρεψιμη εκανε ο φιλος.

Στις 17/1/2019 στις 7:54 ΜΜ, hyperlost είπε

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το πήρα το συγκεκριμένο γιατί μου το πρότειναν σαν καλό πακέτο που σηκώνει αναβάθμιση αργότερα και θα αντέξει στο χρόνο. Επίσης δεν με πειράζει που είναι μεγάλο, ήθελα να αντέχει και να μην θέλει φορτισμα κάθε 3 και λίγο. Μέχρι στιγμής για την μπαταρία του είμαι πολύ χαρούμενος σε σχέση με αλλα γνωστών που έχω δει αυτονομίες. Μου είπαν ότι όσο κρατας χαμηλά watt δεν παράγεται ατμός και τόσο πιο κοντά στο τσιγάρο μοιάζει. Ο ατμοποιητης zenith μπορεί να μπει στο δικό μου mod; Τι αντίσταση να βάλω; Είχε μια 2η μέσα το πακέτο με 4 μικρές αντιστάσεις, θα κάνει αυτή η θα πρέπει να βάλω άλλη στον zenith?

Σταματας να κοιτας τι κανουν οι αλλοι. Αυτο ειναι λαθος. Αφου δεν πηρες κανα driper παλι καλα. Θελει υπομονη και ψαξιμο για να μαθεις πραγματα στην αρχη. Και παντα να ρωτας δεν ειναι κακο. Αλλα μην πας να γινεις pro απο την αρχη. Και μπολικο νερακι για αρχη!!!! λολ!!!!

Επεξ/σία από danaos130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω little murders της Agatha Christy στην οθόνη μπροστά μου. Αριστερά σιγοκαιει το τζάκι. Εγώ βυθισμένος σε μια πολυθρόνα απολαμβάνω ένα πράσινο Johny Walker και ατμιζω relax στον zenith στα 15 watt με 0,5 Ω αντίσταση. Την πανδαισία συμπληρώνουν τα macadamia στο τραπεζάκι δίπλα μου. Τι άλλο να ζητήσω....... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...