Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Με τί θα μου προτείνατε να αντικαταστήσω την κλειδαριά που βλέπετε στη φωτο; Είναι από το γραφείο στο οποίο είμαι ενοικιάστρια, οπότε θα ήθελα κάτι οικονομικό (ή ενδεχομένως κάτι που θα μπορούσα να πάρω μαζί μου αν/όταν φύγω). Επιπλέον η πολυκατοικία είναι σε στοά που το βράδυ έχει ρολό, συνεπώς είναι σχετικά ασφαλής. Ευχαριστώ!

IMG_3669.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπέρα,

οικονομικο + ηλεκτρικη κλειδαρια cisa δεν πανε μαζι.

το πιο συνετο συστημα αναβαθμισης που μου ερχεται στο μυαλο :

Cisa Revo Electric + Cisa Defender + Cisa Tekno = 240€ + φπα

ακομη πιο χαμηλα :

Cisa Revo Electric + Cisa Defender + Cisa Asix Pro = 215€ + φπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nerdist είπε

Γιατί ηλεκτρική κλειδαριά; Μήπως σας μπέρδεψα με το ρολό που είπα; Δεν έχει σχέση το ρολό με τη συγκεκριμένη πόρτα.

η φωτογραφια δειχνει μια ηλεκτρικη κλειδαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, οκ. Ηλεκτρική επειδή έχει το κυπρί, σωστά; Δεν ξέρω αν βοηθάει, βάζω και μία φωτό του κλειδιού. Άρα θα πρέπει υποχρεωτικά να πάω σε ηλεκτρική κλειδαριά, καταλαβαίνω.

IMG_3670.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2018 στις 10:35 ΠΜ, mclein είπε

FIAM κλειδαριά κυλινδρου + κύλινδρος της επιλογής σου + πλάκα εσωτερική disec + defender τουλαχιστον bd200

η προτεινομενη λυση απο εμενα για την πορτα. αν θελεις, γραψε μου που κυμαινεται το budget για να σου προτεινω 2-3 συγκεκριμενες λυσεις.

Τελικά η πόρτα δεν είναι αξιόλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitris_st13 είπε

Τελικά η πόρτα δεν είναι αξιόλογη?

η πορτα ειναι νορμαλ. ~ 850€, τοτε !

μια αναβαθμιση μεχρι τα 250€~300€ ειναι φυσιολογικη για τοπ επιπεδο κλειδαριας.

1 λεπτό πριν, nerdist είπε

Α, οκ. Ηλεκτρική επειδή έχει το κυπρί, σωστά; Δεν ξέρω αν βοηθάει, βάζω και μία φωτό του κλειδιού. Άρα θα πρέπει υποχρεωτικά να πάω σε ηλεκτρική κλειδαριά, καταλαβαίνω.

IMG_3670.jpg

το κυπρι ειναι ενσωματωμενο στην κλειδαρια, γι'αυτο κ το υψηλο κοστος !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mclein είπε

η πορτα ειναι νορμαλ. ~ 850€, τοτε !

μια αναβαθμιση μεχρι τα 250€~300€ ειναι φυσιολογικη για τοπ επιπεδο κλειδαριας.

το κυπρι ειναι ενσωματωμενο στην κλειδαρια, γι'αυτο κ το υψηλο κοστος !

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pantelikas είπε

Όταν ο μάστορας έχει αποσυναρμολογήσει την πόρτα μου ή θα μου πουλήσει το έξτρα κλειδί που λες ή θα βρει μια "χαλασμένη ροδέλα". Οι εκπλήξεις που αναφέρεις κι εσύ.

Αυτό πάντως με τη μόνιμη καχυποψία απέναντι στους επαγγελματίες πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει. Εσύ δηλαδή που είσαι πωλητής, ανήκεις στην ίδια συνομοταξία; Εύκολα ο κάθε ένας χαρακτηρίζει ακόμα και για διαφορές των 10 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Alejandro είπε

Αυτό πάντως με τη μόνιμη καχυποψία απέναντι στους επαγγελματίες πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει. Εσύ δηλαδή που είσαι πωλητής, ανήκεις στην ίδια συνομοταξία; Εύκολα ο κάθε ένας χαρακτηρίζει ακόμα και για διαφορές των 10 ευρώ.

ο πωλητης 90% θα πει ψεματα για να πουλησει ή θα ωραιοποιησει μια κατασταση οταν ειναι ζορικα τα πραγματα...

ο μηχανικος 90% θα κλεψει στα υλικα ή την εργασια...

παγκοσμιο ειναι το σεναριο ! παντα μετραει ποιος την εχει μεγαλυτερη (την ευφυια) & σ'αυτη τη χωρα ειναι βασικο γνωρισμα απο μακρια :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mclein είπε

ο πωλητης 90% θα πει ψεματα για να πουλησει ή θα ωραιοποιησει μια κατασταση οταν ειναι ζορικα τα πραγματα...

ο μηχανικος 90% θα κλεψει στα υλικα ή την εργασια...

παγκοσμιο ειναι το σεναριο ! παντα μετραει ποιος την εχει μεγαλυτερη (την ευφυια) & σ'αυτη τη χωρα ειναι βασικο γνωρισμα απο μακρια :D 

Σωστά τα λες. Σήμερα έκανα μια απέλπιδα προσπάθεια για θωρακισμένη. Ρώτησα για το πάχος της κάσας (λαμαρίνα) και μου είπε 1,2χιλιοστα. Ούτε τανκ δεν την γκρεμίζει είπε!!! 1600 ευρώ με 0,8 χιλιοστά μόνη θωρακιση με ωμέγα νεύρα. Πρέπει να γκρεμίσουν όλο το σπίτι για να φύγει η πόρτα μου είπαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mclein είπε

ο μηχανικος 90% θα κλεψει στα υλικα ή την εργασια...

Το πρόβλημα είναι ότι το ποσό που ορίζεις εσύ για την εργασία, ο πελάτης, αν δεν του αρέσει, το χαρακτηρίζει κλεψιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Το πρόβλημα είναι ότι το ποσό που ορίζεις εσύ για την εργασία, ο πελάτης, αν δεν του αρέσει, το χαρακτηρίζει κλεψιά.

ισχυει σε μεγαλο βαθμο, οπως ομως ισχυει οτι μεταξυ κλειδαραδων - πορταδων κ λοιπων τεχνιτων μπορεις να βρεις και 100€ διαφορα στην τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Αυτό πάντως με τη μόνιμη καχυποψία απέναντι στους επαγγελματίες πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει. Εσύ δηλαδή που είσαι πωλητής, ανήκεις στην ίδια συνομοταξία; Εύκολα ο κάθε ένας χαρακτηρίζει ακόμα και για διαφορές των 10 ευρώ.

Δυστυχώς πάντα έτσι είναι. Κάποιοι κακοί επαγγελματίες χαρακτηρίζουν όλον τον κλάδο.

Το πρόβλημα είναι όταν μεταξύ τους οι επαγγελματίες αναγνωρίζουν την απατεωνιά ο ένας του άλλου. Όταν την βλέπω εγώ ο άσχετος με τα άπειρα μάτια μου δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...