Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, villasg είπε

Πόρτες ασφαλείας (?) , το νου σας στην εγκατάσταση και τι θα συμφωνήσετε με τον εκάστοτε πωλητή

http://www.eleftheria.gr/λάρισα/item/202628-αδίστακτοι-κλέφτες-ξήλωσαν-πόρτες-και-ρήμαξαν-σπίτια.html

Εγκατάσταση πόρτας ασφαλείας, όχι με μπετόν περιμετρικά της κάσας, αλλά με αφρό πολυουρεθάνης. 

273450e28a98a39eb3d34d40eff95a77_XL.jpg

2.jpg

Καλά κ τσιμέντο να είχαν βάλει αυτοί ξήλωσαν μέχρι κ τις σιδεροβεργες που είναι καρφωμενες στον τοίχο... 

Σίγουρα δεν θα τους σταματούσε το 10 εκατοστών τσιμεντακι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, pantelikas είπε

Κι εγώ ρώτησα σε 2 καταστήματα στη Θεσσαλονίκη για κύλινδρο και defender και οι τιμές είναι από άλλον πλανήτη σε σχέση με όσα διαβάζουμε εδώ.

Τι τιμή και για ποια προϊόντα σου δώσανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

defender που αναφέρθηκε εδώ και βρήκα και γενικότερα στα 70€ μου το ζήτησαν 100€

Κύλινδρο συγκεκριμένης διάστασης από 125€ online, μου ζήτησαν 180€

Η εγκατάσταση χρεώνεται επιπλέον 50€. Δεν προσπαθούσε να βγάλει τα εργατικά του. Προσπαθούσε για το κάτι παραπάνω😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στην Ήπειρο τα πράγματα είναι χειρότερα λες και δεν τους ακουμπησε η κρίση καθόλου. Φόρτωνε πόρτα golden door , είδα και το αυτοκολητο(δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ήταν μαϊμού) με μόνη θωρακιση και κλειδί χρηματοκιβωτιου (τα παλιά δηλαδή) 900ευρω μου είπε για φτηνή λύση!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο 2-3 μηνες αναζητησης στο νημα αισθανομαι  την υποχρεωση  να ευχαριστησω  και εγω δημοσιως τον Mclein  για τις λεπτομερεις πληροφοριες των προιοντων  κλειθροποιειας με φωτογραφιες κα επεξηγησεις,  για τις προτασεις προιοντων, για τα value for money, για την προθυμια του να απαντησει εγκυρα στο παραμικρο τεχνικο προβλημα, και γενικα για την πραγματικα   πολυτιμη , ανιδιοτελη και αντιαγχωτικη βοηθεια και υποστηριξη που μου (μας) παρειχε αφειδως  μεχρι να αλλαξω επιτελους την κλειδαρια μου.

Λυπαμαι βεβαια που βρισκομαι μακρια απο την Αθηνα και αντικειμενικα δεν ηταν δυνατον  να του αναθεσω την αντικατασταση της κλειδαριας.

Τα  σεβη μου  κυριε Mclein.

 

 

Επεξ/σία από ringboy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pantelikas είπε

defender που αναφέρθηκε εδώ και βρήκα και γενικότερα στα 70€ μου το ζήτησαν 100€

Κύλινδρο συγκεκριμένης διάστασης από 125€ online, μου ζήτησαν 180€

Η εγκατάσταση χρεώνεται επιπλέον 50€. Δεν προσπαθούσε να βγάλει τα εργατικά του. Προσπαθούσε για το κάτι παραπάνω😀

Ποιον κύλινδρο και ποιο defender; Με κλειδαριά ή χωρίς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pantelikas είπε

defender που αναφέρθηκε εδώ και βρήκα και γενικότερα στα 70€ μου το ζήτησαν 100€

Κύλινδρο συγκεκριμένης διάστασης από 125€ online, μου ζήτησαν 180€

Η εγκατάσταση χρεώνεται επιπλέον 50€. Δεν προσπαθούσε να βγάλει τα εργατικά του. Προσπαθούσε για το κάτι παραπάνω😀

οπως ειπε κ ο Αλεξ, γραψε μας αναλυτικα τι εψαξες αν θελεις.

επισης, εγκατασταση με 50€ = δωρο, εκτος αν η πορτα ειναι τυπου πλαισιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζήτησα abloy protec 2 70mm http://www.lockitnow.gr/abloy-security-cylinder-protec-2.html

και Disec bks 200  http://www.lockitnow.gr/disec-defender-monolito-kripton-bks200.html

Μου είπε 180€ ο κύλινδρος και 100€ το defender και 50€ εγκατάσταση.

Fun fact: Μου πρότεινε να βάλω και Omega plus κλειδαριά και defender geminy αλλά όταν στο τέλος της κουβέντας καταδέχτηκε να κοιτάξει την πόρτα που προσπαθούσα από την αρχή να του δείξω στο κινητό είδε ότι δεν είναι συμβατή.

Edit: Αν έχετε κάποιον γνωστό στείλτε κανένα πμ

Επεξ/σία από pantelikas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Ζήτησα abloy protec 2 70mm http://www.lockitnow.gr/abloy-security-cylinder-protec-2.html

και Disec bks 200  http://www.lockitnow.gr/disec-defender-monolito-kripton-bks200.html

Μου είπε 180€ ο κύλινδρος και 100€ το defender και 50€ εγκατάσταση.

για να μην κατηγορειται αδικα ο συναδελφος -αν και δεν ειναι του γουστου μου τυποι σαν αυτον που εχει το gemini στην ελλαδα-

α) ο abloy οπως βλεπεις και στο lockitnow, εχει 178€ με φπα και αν τον αγορασεις ιντερνετικα εχει 138€. 

β) bks200 = defender προς καταργηση, οπου και παλι το ιντερνετικο καταστημα το κοστολογει 97,50€ με φπα και αν το αγορασεις ιντερνετικα εχεις εκπτωση και βγαινει 73€.

----------

επισης, ο κυλινδρος που χρειαζεσαι πιστευω δεν ειναι διασταση 30x50 εκτος αν με οφθαλμαπατη την παταω απο τη φωτο ! 

γνωμη μου, μην αλλαξεις το defender γιατι δεν υπαρχει κανενας λογος. θα τοποθετησεις εναν απο τους κορυφαιους κυλινδρους σε μια σπανια πορτα & αυτο ειναι αρκετο !

----------

υγ - η επεξηγηση για το Σαλονικιο κ τις τιμες του ειναι με την ιδια λογικη που ο abloy p2 με 5 κλειδια πωλειται απο 160€ και τελικα ολοι δινουν 3 κλειδια στα 140€ & μετα χρεωνουν 20€/κλειδι :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις αν πάω στο φυσικό κατάστημα δεν θα πάρω την τιμή του e-shop;  Εγώ νομίζω πως ναι.

Για την διάσταση του κυλίνδρου απλά είχα τα 70mm για να έχω σύγκριση. Μετά από πολύ κόπο τον έπεισα να δει την πόρτα στο κινητό για να δει την διάσταση και την υπάρχουσα κλειδαριά με τους ιδιαίτερους πύρους/γάντζους

Γενικά υπάρχει τρόπος να φτάσει ο μάστορας που θα έχει λυμένη την πόρτα σου στο ποσό που επιθυμεί. Εγώ επισκέφτηκα τα μαγαζιά για να δω την συμπεριφορά του επαγγελματία. Είμαι 17 χρόνια πωλητής, μετράει για εμένα και ο τρόπος που θα μου μιλήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Πιστεύεις αν πάω στο φυσικό κατάστημα δεν θα πάρω την τιμή του e-shop;  Εγώ νομίζω πως ναι.

Για την διάσταση του κυλίνδρου απλά είχα τα 70mm για να έχω σύγκριση. Μετά από πολύ κόπο τον έπεισα να δει την πόρτα στο κινητό για να δει την διάσταση και την υπάρχουσα κλειδαριά με τους ιδιαίτερους πύρους/γάντζους

Γενικά υπάρχει τρόπος να φτάσει ο μάστορας που θα έχει λυμένη την πόρτα σου στο ποσό που επιθυμεί.

Αν παρουσιαστεις ως ανιδεος κ αψαχτος, κοβω το χερι μου οτι θα παρεις τιμη ακριβοτερη και απο τη σβησμενη στο site !

Για κλειδαραδες μιλαμε. Σε υποτιθεμενη κριση ειμαστε. Υπαρχει καποιος στην Αττικη που δινει απλο κυλινδρο domus / agb = 90€ !!!

Θελεις τουλαχιστον 80mm για να μην πω οτι πας για 85 ή 90 mm κ το επαναλαμβανω γιατι μπορει να πεσουν εκπληξεις..."α, δεν το ηξερα - α, δεν ειδα καλα κλπ" !

Την τελευταια προταση δεν την καταλαβαινω. Τα υπολοιπα δεκτά γιατι ακουω πολλα παραπονα για τους "συναδελφους". 

 

Επεξ/σία από mclein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο μάστορας έχει αποσυναρμολογήσει την πόρτα μου ή θα μου πουλήσει το έξτρα κλειδί που λες ή θα βρει μια "χαλασμένη ροδέλα". Οι εκπλήξεις που αναφέρεις κι εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος δε λεγεται μαστορας, κλεφτοκοτας λεγεται και αργα ή γρηγορα θα πεθανουν τα κορόιδα...

μπορει αυτος να τη βγαλει καθαρη αλλα σιγουρα οι απογονοι του, θα πρεπει να προσπαθησουν αρκετα !

anyway, μην το κουραζουμε ! η συμβουλη μου ειναι αγορασε εναν 4ks, protec2, mt5, nw4 και μην αλλαξεις τιποτα αλλο στην πορτα.

αν θυμαμαι καλα τη φωτο, κατω απ'τη γλωσσα εχει μια βιδα. ξεβιδωστε τη και με το κλειδι γυρισμενο 45 μοιρες βγαλτε & μετρηστε τον κυλινδρο.

αγοραστε εναν νεο και ειστε ετοιμος με αναλογο τροπο να τον τοποθετησετε. η βιδα, ενδεχομενως να μη θελει εντελως ξεβιδωμα αλλα χαλαρωμα + πιεση προς τα μεσα !

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Ευχαριστώ θα κάνω μια προσπάθεια

αν δε γινεται οπως ειπα, στειλε μου φωτο και απο μεσα μερος της πορτας. (χερουλι + διακοσμητικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...