Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και πάλι. Ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι οι διαρρήκτες έσπασαν την πόρτα. Δεν μπορεί να γίνει κάποια μετατροπή πλέον. Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια λύση και για αγορά πόρτας έως 600; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Γειά σας και πάλι. Ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι οι διαρρήκτες έσπασαν την πόρτα. Δεν μπορεί να γίνει κάποια μετατροπή πλέον. Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια λύση και για αγορά πόρτας έως 600; Ευχαριστώ 

5-10 σελιδες πισω, εχουμε γραψει για πορτα στα 450€ (αγορα/τοποθετηση/ρυθμιση), απλως θα αλλαξεις μολις τελειωσουν την εργασια τον κυλινδρο της πορτας με κατι της προκοπης απο 100€ και επανω. ητοι θα βγεις στα 550-600 που ειναι το μπατζετ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, JMc7 είπε

5-10 σελιδες πισω, εχουμε γραψει για πορτα στα 450€ (αγορα/τοποθετηση/ρυθμιση), απλως θα αλλαξεις μολις τελειωσουν την εργασια τον κυλινδρο της πορτας με κατι της προκοπης απο 100€ και επανω. ητοι θα βγεις στα 550-600 που ειναι το μπατζετ σου.

Καλησπέρα JMc7, αν και δεν γνωρίζω καλά το θέμα μίλησα με μια εταιρία που δίνει πόρτα στα 650 ευρώ (τελική) με 1,2 πάχος αντί 0.8 (που έχει η πόρτα που αναφέρετε σε ποηγούμενο post). 

 Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις την αποψή σου? Αν το link θεωρείται διαφήμιση θα το διαγράψω.

 

Επεξ/σία από Dakarinos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Dakarinos είπε

Καλησπέρα JMc7, αν και δεν γνωρίζω καλά το θέμα μίλησα με μια εταιρία που δίνει πόρτα στα 650 ευρώ (τελική) με 1,2 πάχος αντί 0.8 (που έχει η πόρτα που αναφέρετε σε ποηγούμενο post). 

link Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις την αποψή σου? Αν το link θεωρείται διαφήμιση θα το διαγράψω.

γνωμη μου μακρια...καμια ποιοτητα, κανενα after sales support. 

μαρκα κλειδαριας, κυλινδρου & κωδικος του defender υπαρχει στην προσφορα τους ;

εαν ναι, μας τα γραφεις μηπως αλλαξε κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, JMc7 είπε

πισω 5-10 σελιδες εχουμε γραψει και για προταση στα 450, οπου αλλαζεις τον κυλινδρο με κατι κοντα στα 100-120 και εισαι τζετ.

για μενα ειναι κορυφαιος ο κυλινδρος δε συζητειται. τα κλειδια ομως πολυ ακριβα & ακομη και αν οκ στα 5 κλειδια τωρα, σε 2-3 χρονια ισως να χρειαστεις καποιο κλειδι..

το μαγνητικο ειναι καλη λυση, ισως η βελτιστη στην παρουσα φαση για καποιες περιοχες της Αττικης & Θεσσαλονικης. παντως θεμα χρησης δεν υφισταται, τουλαχιστον για mrm29 & mrm23 που κλειδωνουν με το χερι. θεωρω πως πρεπει να το επιλεξεις και ακομη κι αν δε βολεψει τους ηλικιωμενους, απλα το αφηνουν ανοιχτο. τελικως, το επιπεδο θα ειναι τουλαχιστον ομοιο με του bd200 και οταν το κλειδωνετε ακομη καλυτερο.

Ευχαριστώ ειλικρινά πολύ για την βοήθεια. Αυτό για τα μαγνητικά defender δεν το ήξερα και είναι σημαντικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Dakarinos said:

Καλησπέρα JMc7, αν και δεν γνωρίζω καλά το θέμα μίλησα με μια εταιρία που δίνει πόρτα στα 650 ευρώ (τελική) με 1,2 πάχος αντί 0.8 (που έχει η πόρτα που αναφέρετε σε ποηγούμενο post). 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις την αποψή σου? Αν το link θεωρείται διαφήμιση θα το διαγράψω.

Ενημερωτικα, έκανα report το παραπάνω post για να διαγραφεί το link που έχεις βάλει. Αν θέλεις, βγάλτο εσύ μόνος σου μπας και γλιτώσουμε το κλείδωμα.

(Στο quote που σου έκανα, το έσβησα για προφανείς λόγους)

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thodoris1985 είπε

Ενημερωτικα, έκανα report το παραπάνω post για να διαγραφεί το link που έχεις βάλει. Αν θέλεις, βγάλτο εσύ μόνος σου μπας και γλιτώσουμε το κλείδωμα.

(Στο quote που σου έκανα, το έσβησα για προφανείς λόγους)

Και εμένα πέρασε από το μυαλό το reporting του ποστ αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τί ενοχλεί και τι όχι? Αν πχ κάποιος εβγαζε μια φωτογραφία τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και το ανέβαζε κάπου αλλού και το λινκ έδειχνε εκεί, πάλι θα ήταν πρόβλημα? Ή το πρόβλημα έχει να κάνει με το ότι ανοίγει η σελίδα της κάθε εταιρίας και προιόντος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, tsafou είπε

Και εμένα πέρασε από το μυαλό το reporting του ποστ αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τί ενοχλεί και τι όχι? Αν πχ κάποιος εβγαζε μια φωτογραφία τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και το ανέβαζε κάπου αλλού και το λινκ έδειχνε εκεί, πάλι θα ήταν πρόβλημα? Ή το πρόβλημα έχει να κάνει με το ότι ανοίγει η σελίδα της κάθε εταιρίας και προιόντος?

Ετσι οπως το σκεφομαι εγω  ειναι προβλημα αφου θα ηταν σαν διαφημιση μιας και δεν μπορει να ξερει κανεις ποιος ειναι πισω απο καθε ποστ.

Μπορει απλα να ειναι ενας καταναλωτης π ψαχνει πορτα αλλα και ενας επαγγελματιας π μεσα απο εδω θα κανει γνωστο το σαιτ του η τα προιοντα του.

Τα μηνυματα πρεπει να ειναι του στυλ πηγα σε μαγαζι(απουσια ονοματος) και μ εδωσαν την ταδε πορτα με τον ταδε κυλινδρο κλπ στα τοσα ευρω οποτε απο εκει και περα οι πιο ειδικοι θα πουν αν αξιζει κλπ η θελω να αλλαξω κλειδαρια τι αξιζει ...

Μακαρι να κανω λαθος αλλα καποια στιγμη δυστυχως θα δημιουργηθει θεμα παλι και θα κλειδωθει μια και καλη.

 

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Ετσι οπως το σκεφομαι εγω  ειναι προβλημα αφου θα ηταν σαν διαφημιση μιας και δεν μπορει να ξερει κανεις ποιος ειναι πισω απο καθε ποστ.

Μπορει απλα να ειναι ενας καταναλωτης π ψαχνει πορτα αλλα και ενας επαγγελματιας π μεσα απο εδω θα κανει γνωστο το σαιτ του η τα προιοντα του.

Τα μηνυματα πρεπει να ειναι του στυλ πηγα σε μαγαζι(απουσια ονοματος) και μ εδωσαν την ταδε πορτα με τον ταδε κυλινδρο κλπ στα τοσα ευρω οποτε απο εκει και περα οι πιο ειδικοι θα πουν αν αξιζει κλπ η θελω να αλλαξω κλειδαρια τι αξιζει ...

Μακαρι να κανω λαθος αλλα καποια στιγμη δυστυχως θα δημιουργηθει θεμα παλι και θα κλειδωθει μια και καλη.

Αυτά βέβαια μόνο εδώ καθώς αν σε άλλο θέμα γράψει κάποιος για το "Χ κινητό στον Κωτσόβολο", δεν είναι μεμπτό.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Ετσι οπως το σκεφομαι εγω  ειναι προβλημα αφου θα ηταν σαν διαφημιση μιας και δεν μπορει να ξερει κανεις ποιος ειναι πισω απο καθε ποστ.

Μπορει απλα να ειναι ενας καταναλωτης π ψαχνει πορτα αλλα και ενας επαγγελματιας π μεσα απο εδω θα κανει γνωστο το σαιτ του η τα προιοντα του.

Τα μηνυματα πρεπει να ειναι του στυλ πηγα σε μαγαζι(απουσια ονοματος) και μ εδωσαν την ταδε πορτα με τον ταδε κυλινδρο κλπ στα τοσα ευρω οποτε απο εκει και περα οι πιο ειδικοι θα πουν αν αξιζει κλπ η θελω να αλλαξω κλειδαρια τι αξιζει ...

Μακαρι να κανω λαθος αλλα καποια στιγμη δυστυχως θα δημιουργηθει θεμα παλι και θα κλειδωθει μια και καλη.

Καλημέρα φανατικός του θέματος επειδή αφορά τη ασφάλεια μας και οχι αν ενα κινητό εχει καλή κάμερα η οχι, εχω διαβάσει ολες τις σελίδες,πουθενά δεν υπάρχει προτροπή απο τα παιδιά που κατέχουν το αντικείμενο παρτε απο αυτόν,αντίθετα υπαρχουν 8-10 εταιρείες με την σημείωση η επιλογή δική μας δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα για κλείδωμα του θέματος την στιγμή που εκατοντάδες μελη βρίσκουν εδω σωστή και τίμια πληροφόρηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, afelis είπε

Καλημέρα φανατικός του θέματος επειδή αφορά τη ασφάλεια μας και οχι αν ενα κινητό εχει καλή κάμερα η οχι, εχω διαβάσει ολες τις σελίδες,πουθενά δεν υπάρχει προτροπή απο τα παιδιά που κατέχουν το αντικείμενο παρτε απο αυτόν,αντίθετα υπαρχουν 8-10 εταιρείες με την σημείωση η επιλογή δική μας δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα για κλείδωμα του θέματος την στιγμή που εκατοντάδες μελη βρίσκουν εδω σωστή και τίμια πληροφόρηση.

Δυστυχως η ευτυχως ειναι συγκεκριμενοι οι οροι που εθεσαν οι mods και θεωρησαν οτι παραβιαζονται.Δεν μπορω να πω κατι παραπανω.

Δεν θα κανω αλλο σχολιο για να συνεχιστει απροσκοπτα η ενημερωση για την ασφαλεια μας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλείσω αυτό που ξεκίνησα.

Άποψη μου ότι από τη στιγμή που το έχουμε κάνει report χωρίς να περάσουν 10 απαντήσεις/10 σελίδες (βάλτε ό,τι αριθμούς θέλετε εδώ), όπως μας ενημέρωσαν οι mods σε προηγούμενα posts, νομίζω ότι τώρα είναι δική τους δουλειά. Ό,τι μας φαίνεται "περίεργο", ας το κάνουμε ένα report και τέλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβγαλα το link παιδιά. Απλά μπήκαν σπίτι μου και επειδή βιάζομαι να αλλάξω τη σπασμένη πόρτα έβαλα το link για να είμαι σίγουρος αν θα τους επιλέξω η όχι. Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Αυτά βέβαια μόνο εδώ καθώς αν σε άλλο θέμα γράψει κάποιος για το "Χ κινητό στον Κωτσόβολο", δεν είναι μεμπτό.

Αν ξέραμε πως αυτός που λέει "το Χ κινητό από τον Κωστόβολο" είναι υπάλληλος του Κωτσόβολου, το ίδιο ακριβώς θα κάναμε.

Όπως κάνουμε και εδώ με τους επαγγελματίες κλειδαράδες και κάτι πορτάδες από Θεσσαλονίκη που έφαγαν ban και μπήκαν με πολλαπλό λογαριασμό (συμπτωματικά με τα στοιχεία του μαγαζιού τους) να ενημερώσουν για την απουσία του βασικού.

Και, χάρη στην κριτική που άσκησες στη συντονιστική ομάδα, τις  θετικές που μάζεψες από κάτω από τους αχάριστους που φτύνουν τον αγώνα που κάναμε επί μήνες να κρατήσουμε το νήμα από όπου αλιεύετε πελάτες ανοιχτό και τις μηδέν αναφορές για το μήνυμά σου, το παρόν κλειδώνεται οριστικά και αμετάκλητα.

Μη μου στείλετε καν μήνυμα, αν θέλετε να με παρακάμψετε, πάτε κατευθείαν στον Hal9000.

Καλή συνέχεια.

  • Like 3
  • Confused 7
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...