Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, JMc7 είπε

ναι, γιατι οχι. φυσικα δεν εχει καμια σχεση με τον eps αλλα ειναι μια χαρα.

υποψιν - οτι υπαρχει μονο σε 30χ50, οποτε δε κανει απόλυτα σωστα τη δουλεια για αλουμινοπορτα που θα χρειαζεται 30x40 ή συνηθιστερα 30x45.

Δηλαδή είναι πολύ καλύτερος  ο evva eps, αν είναι να ψάχνω για αυτόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, stefanidisg είπε

Δηλαδή είναι πολύ καλύτερος  ο evva eps, αν είναι να ψάχνω για αυτόν

100% καλυτερος.

ατσαλινος, modular, πατενταρισμενος, διπλης λειτουργιας, μπορει να αλλαξει συνδιασμο εαν χρειαστει, δυσκολοτερο bump/pick & το βασικοτερο, για αλουμινοπορτα που χρειαζεται 30χ40 / 30χ45, βγαινει ακριβως.

φυσικα αυτο αποτελει προσωπικη αποψη.

Επεξ/σία από JMc7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, billdanos είπε

Μου αρέσει που τρεξατε όλοι να σχολιάσετε με quotes κλπ τη διαφήμιση καταστήματος. Και μετά γκρινιάζετε όταν έρχεται η ώρα να κλειδώσει. 

Αυτή είναι  η τελευταία ευκαιρία του τοπικ. Δεν θα υπάρξει επόμενη. 

:) 

Εδώ και πάνω από μια βδομάδα νομίζω ότι τηρούνται  όλοι οι όροι χρήσης (πλην της διαφήμισης προφανώς). Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JMc7 είπε

εχεις απολυτο δικιο σε αυτες τις 3 προτασεις. τα σεβη μου & καλη απολαυση στον καφέ !!!

θα το τσεκαρω λιγο και θα επανελθω δευτερα - τριτη.

οι 3 βοηθητικες, θα εχουν και ομοιο κυλινδρο να φανταστω ; 

Ναι ναι ομοιο κυλινδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billdanos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Α λοιπόν θέλετε ανοιχτό το συγκεκριμένο τοπικ, πολύ απλά όταν θα έχουμε περιστατικά σαν το τελευταίο που αφαιρέθηκε, αντί να κάνετε quotes αναπαράγοντας το μήνυμα, να κάνετε απλά μια αναφορά ώστε να το αφαιρέσουμε άμεσα. Αν η αναφορά γίνει μετά από 10-20 quotes, πρέπει να ασχοληθούμε περισσότερο σβήνοντας ενα ένα το κάθε μήνυμα.  

Σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

πριν 5 χρόνια είχα γίνει θύμα κλοπής και πάνω στο άγχος μου άλλαξα όσο πιο βιαστικά γινόταν την τότε κλειδαριά χρηματοκιβωτίου με ότι ''καλύτερο μου είχαν προτείνει''.

Δεν είχα ιδέα και πλήρωσα αρχικά για το defender με μαγνήτη που φαίνεται αλλά πλέον συνειδητοποιώ πως ο securemme k2 που κρύβεται από πίσω δεν είναι καλή επιλογή. Μου έχουν προτείνει το cisa ap4s και με βάση την πολύ εκτενή συζήτηση που έχει διαμορφωθεί θα ήθελα τα εποικοδομητικά  σας σχόλια.

59343089_282120069408163_700014046442684416_n.jpg

59583408_445822156189293_3346042972582969344_n.jpg

59606375_822670828106696_2851963768940789760_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, economistas είπε

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

πριν 5 χρόνια είχα γίνει θύμα κλοπής και πάνω στο άγχος μου άλλαξα όσο πιο βιαστικά γινόταν την τότε κλειδαριά χρηματοκιβωτίου με ότι ''καλύτερο μου είχαν προτείνει''.

 Δεν είχα ιδέα και πλήρωσα αρχικά για το defender με μαγνήτη που φαίνεται αλλά πλέον συνειδητοποιώ πως ο securemme k2 που κρύβεται από πίσω δεν είναι καλή επιλογή. Μου έχουν προτείνει το cisa ap4s και με βάση την πολύ εκτενή συζήτηση που έχει διαμορφωθεί θα ήθελα τα εποικοδομητικά  σας σχόλια.

59343089_282120069408163_700014046442684416_n.jpg

59583408_445822156189293_3346042972582969344_n.jpg

59606375_822670828106696_2851963768940789760_n.jpg

πριν 3 & 5 χρονια, ησουν μια χαρα με Κ2. φυσικα και τωρα σχετικα μια χαρα εισαι με το μαγνητικο γιατι κανεις δεν ξερει τι κρυβεται απο πισω.

στα λεφτα του ap4s, παιρνεις agb dck και εχεις και ρεστα..ακομη και agb9000 να μπει θα κανει αψογα τη δουλεια, με βαση το τωρα.

το θεμα ειναι ποσα λεφτα θελεις να δωσεις για εναν κυλινδρο.

Επεξ/σία από JMc7
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JMc7 είπε

πριν 3 & 5 χρονια, ησουν μια χαρα με Κ2. φυσικα και τωρα σχετικα μια χαρα εισαι με το μαγνητικο γιατι κανεις δεν ξερει τι κρυβεται απο πισω.

στα λεφτα του ap4s, παιρνεις agb dck και εχεις και ρεστα..ακομη και agb9000 να μπει θα κανει αψογα τη δουλεια, με βαση το τωρα.

το θεμα ειναι ποσα λεφτα θελεις να δωσεις για εναν κυλινδρο.

Ευχαριστώ για το μήνυμα. Θα έλεγε πως δεν θα ήθελα να ξεφύγω από τα 120 ευρώ. Από ότι βλέπω και οι δυο προτάσεις είναι πιο χαμηλές, βέβαια διαβάζοντας τα σχόλια βλέπω πως η MUL-T-LOCK MT5+ και MAUER NEW WAVE 5 είναι πολύ καλές και η διαφορά δεν είναι τεράστια( προφανώς δεν έχω ιδέα τις πραγματικές διαφορές τους και αν ταιριάζουν πχ με τον μύλο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, economistas είπε

Ευχαριστώ για το μήνυμα. Θα έλεγε πως δεν θα ήθελα να ξεφύγω από τα 120 ευρώ. Από ότι βλέπω και οι δυο προτάσεις είναι πιο χαμηλές, βέβαια διαβάζοντας τα σχόλια βλέπω πως η MUL-T-LOCK MT5+ και MAUER NEW WAVE 5 είναι πολύ καλές και η διαφορά δεν είναι τεράστια( προφανώς δεν έχω ιδέα τις πραγματικές διαφορές τους και αν ταιριάζουν πχ με τον μύλο)

ταιριαζει κανονικα χωρις θεμα οποιοσδηποτε κυλινδρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Πήρα προσφορές από δυο καταστήματα για πόρτα ασφαλείας.

Όταν ζήτησα καλύτερη κλειδαρια και αφαλό στο πακέτο, και οι δυο μου πρότειναν cisa revolution pro + cisa rs3s με επιβάρυνση 150 ευρώ συν ΦΠΑ.

1) Είναι πολυφορεμένο το εν λόγω πακέτο? Ο αφαλός αυτός από πότε κυκλοφορεί? Εχουν σημειωθεί κρούσματα παραβίασης? Ρωτώ, διότι δεν σκοπεύω να πάω σε άλλο κατάστημα, σκέφτομαι να επιλέξω μεταξύ των δύο καταστημάτων και αν υπάρχει λόγος, να ζητήσω κάτι άλλο.

2) Τα μαγνητικά defender υπάρχει πιθανότητα να μπλοκάρουν ? Ρωτώ γιατί πρόκειται για κατοικία ηλικιωμένων.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και τις απαντήσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Αrieta είπε

Καλησπέρα.

Πήρα προσφορές από δυο καταστήματα για πόρτα ασφαλείας.

Όταν ζήτησα καλύτερη κλειδαρια και αφαλό στο πακέτο, και οι δυο μου πρότειναν cisa revolution pro + cisa rs3s με επιβάρυνση 150 ευρώ συν ΦΠΑ.

1) Είναι πολυφορεμένο το εν λόγω πακέτο? Ο αφαλός αυτός από πότε κυκλοφορεί? Εχουν σημειωθεί κρούσματα παραβίασης? Ρωτώ, διότι δεν σκοπεύω να πάω σε άλλο κατάστημα, σκέφτομαι να επιλέξω μεταξύ των δύο καταστημάτων και αν υπάρχει λόγος, να ζητήσω κάτι άλλο.

2) Τα μαγνητικά defender υπάρχει πιθανότητα να μπλοκάρουν ? Ρωτώ γιατί πρόκειται για κατοικία ηλικιωμένων.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και τις απαντήσεις.

ειναι διασημο πακετο 4-5ετιας. ενταξει, μη φανταστεις οτι 1 στους 3 τοποθετει rs3s αλλα ειναι αρκετα διασημο με δεδομενο οτι κλειδια παραγονται μονο απο τη μαμα εταιρεια (60€) & αυτο δινει στον πελατη μια εξτρα ασφαλεια. δεν υπαρχει καμια αναφορα για παραβιαση. εχουμε θεματα με ασχετους που προσπαθησαν να βαλουν συρματακια μεσα κ κολλησαν οι κυλινδροι αλλα σε αυτο δε φερει ευθυνη ο κυλινδρος. επισης, τα κλειδια θελουν καποια προσοχη δεν ειναι οπως μεχρι το 2010 οπου τα πεταγες κι απο το μπαλκονι.

για ποιο μαγνητικο μιλαμε ; mrm29, mrm23, mag3g, mag4g, mag3551 ; κανενα απ'αυτα δεν κολλαει εκτος αν τοποθετηθει λαθος και ειναι πολυ σφιχτο.

Επεξ/σία από JMc7
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Αρα αφού για την ώρα δεν έχουμε κρούσματα παραβίασης και δε μιλάμε για το πλέον πολυφορεμένο πακέτο να το επιλέξω σωστά? Αυτό με τα κλειδιά ...είναι θέμα.

Για το μαγνητικό defender ρώτησα, επειδή σκέφτομαι να βάλω, αλλά προβληματίζομαι επειδή στο σπίτι μένουν ηλικιωμένοι και θέλω να υπάρχει ακώλυτη πρόσβαση. Δεν εχω υπόψη μου κάποιο συγκεκριμένο.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Έρχομαι στο τοπικ λόγω... διάρρηξης  σε σπίτι (ισόγειο) της αδερφής μου. Θα ήμουν ευγνώμων αν μου στέλνατε έστω σε πμ (γράψτε κι εδώ αν είναι οκ) κάποια επιχείρηση-κατάστημα-μάστορα για αγορά και τοποθέτηση πόρτας ασφαλείας. Δυστυχώς το μπάτζετ είναι μικρό (έως 600).

Ευχαριστώ πολύ 

Επεξ/σία από Rebirth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Rebirth είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έρχομαι στο τοπικ λόγω... διάρρηξης  σε σπίτι (ισόγειο) της αδερφής μου. Θα ήμουν ευγνώμων αν μου στέλνατε έστω σε πμ (γράψτε κι εδώ αν είναι οκ) κάποια επιχείρηση-κατάστημα-μάστορα για αγορά και τοποθέτηση πόρτας ασφαλείας. Δυστυχώς το μπάτζετ είναι μικρό (έως 600).

Ευχαριστώ πολύ 

Δυστυχως μαστορα καταστημα κλπ απαγορευεται πλεον ν αναφερουμε. Στα 600€ δινεις εμφαση σε πακετο κλειδαρια-κυλινδρο-defender και αν γινεται να γινει τοποθετηση με τσιμεντο. Σε αυτα τα λεφτα σχεδον ολοι βαζουν "εργολαβικη πορτα" οποτε δωσε καλυτερα εμφαση σ αυτο το πακετο. Προτασεις πολλες θα σου πουν εδω οι γνωστες για το budget.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Rebirth είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έρχομαι στο τοπικ λόγω... διάρρηξης  σε σπίτι (ισόγειο) της αδερφής μου. Θα ήμουν ευγνώμων αν μου στέλνατε έστω σε πμ (γράψτε κι εδώ αν είναι οκ) κάποια επιχείρηση-κατάστημα-μάστορα για αγορά και τοποθέτηση πόρτας ασφαλείας. Δυστυχώς το μπάτζετ είναι μικρό (έως 600).

Ευχαριστώ πολύ 

πισω 5-10 σελιδες εχουμε γραψει και για προταση στα 450, οπου αλλαζεις τον κυλινδρο με κατι κοντα στα 100-120 και εισαι τζετ.

13 ώρες πριν, Αrieta είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Αρα αφού για την ώρα δεν έχουμε κρούσματα παραβίασης και δε μιλάμε για το πλέον πολυφορεμένο πακέτο να το επιλέξω σωστά? Αυτό με τα κλειδιά ...είναι θέμα.

Για το μαγνητικό defender ρώτησα, επειδή σκέφτομαι να βάλω, αλλά προβληματίζομαι επειδή στο σπίτι μένουν ηλικιωμένοι και θέλω να υπάρχει ακώλυτη πρόσβαση. Δεν εχω υπόψη μου κάποιο συγκεκριμένο.

για μενα ειναι κορυφαιος ο κυλινδρος δε συζητειται. τα κλειδια ομως πολυ ακριβα & ακομη και αν οκ στα 5 κλειδια τωρα, σε 2-3 χρονια ισως να χρειαστεις καποιο κλειδι..

το μαγνητικο ειναι καλη λυση, ισως η βελτιστη στην παρουσα φαση για καποιες περιοχες της Αττικης & Θεσσαλονικης. παντως θεμα χρησης δεν υφισταται, τουλαχιστον για mrm29 & mrm23 που κλειδωνουν με το χερι. θεωρω πως πρεπει να το επιλεξεις και ακομη κι αν δε βολεψει τους ηλικιωμενους, απλα το αφηνουν ανοιχτο. τελικως, το επιπεδο θα ειναι τουλαχιστον ομοιο με του bd200 και οταν το κλειδωνετε ακομη καλυτερο.

Επεξ/σία από JMc7
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...