Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ για την αμεσότητα! Για την πόρτα αλουμινίου θα μπορούσες όποτε βρεις χρόνο να μου δώσεις συγκεκριμένα μοντέλα για κλειδαριά και κύλινδρο? Επίσης στη σιδερένια, επειδή ανοίγει συχνά θα προτιμούσα κάτι σε σύρτη κ κύλινδρο (και εδώ θα ήθελα μοντέλα αν σου είναι εύκολο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, panoramix01 είπε

Σας ευχαριστώ για την αμεσότητα! Για την πόρτα αλουμινίου θα μπορούσες όποτε βρεις χρόνο να μου δώσεις συγκεκριμένα μοντέλα για κλειδαριά και κύλινδρο? Επίσης στη σιδερένια, επειδή ανοίγει συχνά θα προτιμούσα κάτι σε σύρτη κ κύλινδρο (και εδώ θα ήθελα μοντέλα αν σου είναι εύκολο).

στειλε μου φωτογραφιες σε πμ ή εδω για να δω τι εχεις ακριβως.

Επεξ/σία από mclein
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Στο σπίτι μου έχω μια κλειδαριά  SECUREMA παλαιού τύπου, με κλειδιά τύπου χρηματοκιβωτιου. Θέλω να την αλλάξω. Τι προτείνετε να κάνω, με budget μέχρι 150€; Ευχαριστώ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GohanDGeo είπε

Καλησπέρα. Στο σπίτι μου έχω μια κλειδαριά  SECUREMA παλαιού τύπου, με κλειδιά τύπου χρηματοκιβωτιου. Θέλω να την αλλάξω. Τι προτείνετε να κάνω, με budget μέχρι 150€; Ευχαριστώ! 

φωτογραφιες εδω ή σε pm και θα σε ενημερωσω :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους αρχικά!

Εδώ και χρόνια διαβάζω το φόρουμ ε ήρθε και η ωρα να γραφτώ!

Στο θέμα έχω διαβάσει άνω των 100 σελίδων οπότε για κλειδαριές είμαι σχεδόν καλυμένος στο θέμα πόρτα όμως υπάρχει μπέρδεμα.. Πάω για αλλαγη πορτας διαμερισματος και το μέχρι τωρα ψαξιμο έχει ως εξης: 1. Τοπικό μαγαζί της "γειτονιας" προσφορά για πόρτα που "φυσαει" στα 700€ η οποία ουτε όνομα είχε με ενα κυλινδράκι Κ2... Δεν ασχολήθηκα περεταίρω και έπιασα τα "ονοματα"..  2. Balomenos . Ισχύει για την Axi οτι δεν την δίνει πλεον.. Τραγικός πωλητής απλά χωρίς καν να δέχεται ερωτήσεις και μου είπε να πάω να ξηλώσω τα διακοσμητικά της κάσας και να μετρήσω αποστάσεις από τούβλο σε τούβλο (!!!) για να δώσει τιμές... Δεν ξαναασχολήθηκα εννοείται..  3. Siamos. Είδα καλά λόγια εδώ στο φορουμ.Πολυ θετικό η τοποθέτηση με μπετό και όχι αφρό (κοβουν τις μπετοβεργες με οξυγόνο μικρό και πετάνε κάτω την πόρτα όταν έχεις αφρό αφού τις βρίσκεις αμέσως).   Τιμή έδωσε 1020 για το παραγωγικό και 1270 για την XTRA1 με μονή κλειδαριά..  Διπλή κλειδαριά +150€ αν θέλω...  Διαβάζω για κάτι 800ρια εδώ από άλλους και απορώ αν η φιλικότατη κυρία θέλησε να με γδάρει... Τιμές με ΦΠΑ...  4. Alfino door. Ιταλική πόρτα χωρίς άλλη διασαφίνηση ποιος φτιάχει τι..  850€ το power standard D.. Πολύ ελαφριά κατασκευή μου φάνηκε με ατέλειες στα κολλήματα τουλάχιστον αυτο που είχε βιτρινάδικο...

Μέχρι στιγμής μονο ο portablock μου έχει μείνει για επίσκεψη (λογικά αυριο θα παω)

Οποιαδήποτε άποψη δεκτή φυσικά.. Το budget φτάνει μέχρι τα 1100€ max. Ηλεκτρονικές κλειδαριές δεν τις θέλω όπως δεν με νοιάζουν αυτόματα κλειδωματα γενικώς..

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Επεξ/σία από TheKing77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, TheKing77 είπε

Καλησπέρα σε όλους αρχικά!

Εδώ και χρόνια διαβάζω το φόρουμ ε ήρθε και η ωρα να γραφτώ!

Στο θέμα έχω διαβάσει άνω των 100 σελίδων οπότε για κλειδαριές είμαι σχεδόν καλυμένος στο θέμα πόρτα όμως υπάρχει μπέρδεμα.. Πάω για αλλαγη πορτας διαμερισματος και το μέχρι τωρα ψαξιμο έχει ως εξης: 1. Τοπικό μαγαζί της "γειτονιας" προσφορά για πόρτα που "φυσαει" στα 700€ η οποία ουτε όνομα είχε με ενα κυλινδράκι Κ2... Δεν ασχολήθηκα περεταίρω και έπιασα τα "ονοματα"..  2. Balomenos . Ισχύει για την Axi οτι δεν την δίνει πλεον.. Τραγικός πωλητής απλά χωρίς καν να δέχεται ερωτήσεις και μου είπε να πάω να ξηλώσω τα διακοσμητικά της κάσας και να μετρήσω αποστάσεις από τούβλο σε τούβλο (!!!) για να δώσει τιμές... Δεν ξαναασχολήθηκα εννοείται..  3. Siamos. Είδα καλά λόγια εδώ στο φορουμ.Πολυ θετικό η τοποθέτηση με μπετό και όχι αφρό (κοβουν τις μπετοβεργες με οξυγόνο μικρό και πετάνε κάτω την πόρτα όταν έχεις αφρό αφού τις βρίσκεις αμέσως).   Τιμή έδωσε 1020 για το παραγωγικό και 1270 για την XTRA1 με μονή κλειδαριά..  Διπλή κλειδαριά +150€ αν θέλω...  Διαβάζω για κάτι 800ρια εδώ από άλλους και απορώ αν η φιλικότατη κυρία θέλησε να με γδάρει... Τιμές με ΦΠΑ...  4. Alfino door. Ιταλική πόρτα χωρίς άλλη διασαφίνηση ποιος φτιάχει τι..  850€ το power standard D.. Πολύ ελαφριά κατασκευή μου φάνηκε με ατέλειες στα κολλήματα τουλάχιστον αυτο που είχε βιτρινάδικο...

Μέχρι στιγμής μονο ο portablock μου έχει μείνει για επίσκεψη..

Οποιαδήποτε άποψη δεκτή φυσικά.. Το budget φτάνει μέχρι τα 1100€ max. Ηλεκτρονικές κλειδαριές δεν τις θέλω όπως δεν με νοιάζουν αυτόματα κλειδωματα γενικώς..

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Καλησπέρα. 

 

Σχετικά με τις δύο πόρτες του Σιάμου...νομίζω είναι ελαφρώς τσιμπιμένες οι τιμές που σου δώσανε. Σου στέλνω σε λίγο pm με το φύλλο προσφοράς που είχα λάβει εγώ για τις δύο αυτές πόρτες και με λοιπές λεπτομέρειες.

Έχει αναφερθεί σχετικά πρόσφατα στο thread ότι η PortaBlock έχει στα 750+ΦΠΑ το μοντέλο Rock με Cisa κλειδαριά, Cisa Defender καΙ κύλινδρο Cisa AP4S. Αρκετά καλή πόρτα από θέμα θωράκισης και με καλό σετάκι κλειδαριάς κυλίνδρου. Επίσης, η συγκεκριμένη εταιρεία έχει το καλό ότι σε αφήνει αν θες, να τους πας το defender και τον κύλινδρο της επιλογής σου, σε περίπτωση που θες κάτι καλύτερο από αυτά που βάζει εκείνη. 

 

Αν έχεις όρεξη, μπορείς να ρίξεις μία ματιά και σε SteelDoor, PortaNova και θα πέρναγα και από EuroPorta από περιέργεια.

 

Γενικά σε αυτά τα χρήματα παίρνεις άνετα μία πολύ καλή πόρτα συνολικά. Και από θέμα θωράκισης αλλά και από θέμα κλειδαριάς. 

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες και GoldenDoor και πες μας και τις τιμές που σου δίνει ο PortaBlock (αν θες ζήτα και κάτι καλύτερο από αυτό που σου δίνει πχ κάτι σε καλύτερο  defender (bd250) από κάνα κλασσικό της cisa)

Υ.Γ : PortaNova , τέτοιο κλάσ**μο που έχω φάει δεν λέγεται. Καλά το ρημαδι το email τι το έχουνε ??!!! Δεν είναι εύκολο να τρέχεις και Κηφισιά ....

Επεξ/σία από jobous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!

Swayback απο περιεργια και μονο θα παω και στην Αριστοτελους στον Σιαμο να παρω και τιμη απο εκει να δω αν εχει διαφορες.. Ελαβα το pm thanks.Θα εχω νεα αυριο το απογευμα και απο τις δυο περιπτωσεις..  Νεο Ηρακλειο ειμαι οποτε  ο Nova στην Κηφησια κοντα ειναι και αυτος.. Θα πιασω και αυτον.. Αν και εκει πολυουρεθανες βλεπω σε κατι φωτο... 

Θα συνισφερω οτι μπορω στο φορουμ τουλαχιστον απο θεμα υδραυλικων καθοτι αυτο ειναι το επαγγελμα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TheKing77 είπε

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!

Swayback απο περιεργια και μονο θα παω και στην Αριστοτελους στον Σιαμο να παρω και τιμη απο εκει να δω αν εχει διαφορες.. Ελαβα το pm thanks.Θα εχω νεα αυριο το απογευμα και απο τις δυο περιπτωσεις..  Νεο Ηρακλειο ειμαι οποτε  ο Nova στην Κηφησια κοντα ειναι και αυτος.. Θα πιασω και αυτον.. Αν και εκει πολυουρεθανες βλεπω σε κατι φωτο... 

Θα συνισφερω οτι μπορω στο φορουμ τουλαχιστον απο θεμα υδραυλικων καθοτι αυτο ειναι το επαγγελμα μου..

βασικα ο Σιαμος ειναι στην Κυψελη και μονο εκει επρεπε να πατε :) 

δεν ξερω ποιος διαχειριζεται το καταστημα της Καλλιθεας - ειναι παντως αρκετα πιο ακριβο - !

υπαρχει και ο SteelDoor για μια ακομη γνωμη.

τέλος, ο Ap4s πλεον δεν ειναι για να μπαινει σε νεες πορτες. εχουν πουληθει 7500 κομματια και τα 3000 ειναι ελευθερο προφιλ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε με το ελεύθερο προφίλ για τον ap4s ; Δεν είμαι ασφαλής με αυτόν τον κύλινδρο;

Έβαλα από τα πρώτα κομμάτια που κυκλοφόρισαν, αν έχει κάποια σημασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, TheKing77 είπε

Οποιαδήποτε άποψη δεκτή φυσικά.. Το budget φτάνει μέχρι τα 1100€ max. Ηλεκτρονικές κλειδαριές δεν τις θέλω όπως δεν με νοιάζουν αυτόματα κλειδωματα γενικώς..

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Ρώτα την kete ποιος είναι ο κοντινότερος μεταπωλητής στη περιοχή σου. Είναι Ελληνικής κατασκευής πόρτες. Με τόσα λεφτά παίρνεις την ποιο high end που δίνουν, και ΑΝ γίνεται να έχουν το κίλινδρο/defender που θες από πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, magdalhnh είπε

Τι εννοείτε με το ελεύθερο προφίλ για τον ap4s ; Δεν είμαι ασφαλής με αυτόν τον κύλινδρο;

Έβαλα από τα πρώτα κομμάτια που κυκλοφόρισαν, αν έχει κάποια σημασία. 

υπαρχουν διαφορα προφιλ. εχουν κλειδαραδες, εχουν πορταδες, εχουν πολλοι προφιλ δικο τους για να κοβουν κλειδια. υπαρχει και ap4s με ελευθερο προφιλ.

κανενας δεν εχει διαρρηχθει ακομη ή τουλαχιστον εγω & οι κατα τοπους ασφαλειες που μιλαω δεν εχουμε κατι ενοχοποιητικο.

το ποιο προφιλ θα διαρρηχθει & ποτε ειναι αγνωστο. το θεμα ειναι οτι ο κυλιδρος εχει παρα-κυκλοφορησει κατα τη γνωμη μου & χωρις να υπαρχει λογος.

με +20€ ~ +30€ αγοραζει κανεις abloy protec 2...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, για να καταλάβω, έχω μια κάρτα με έναν κωδικό για έκδοση νέου κλειδιού. Αυτός ο κωδικός δεν είναι μοναδικός;

Το σχήμα των εγκοπων του κλειδιού δεν είναι μοναδικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

Συγνώμη, για να καταλάβω, έχω μια κάρτα με έναν κωδικό για έκδοση νέου κλειδιού. Αυτός ο κωδικός δεν είναι μοναδικός;

Το σχήμα των εγκοπων του κλειδιού δεν είναι μοναδικό; 

ειναι μοναδικος ο κωδικος αλλα τα κλειδια σε καθε προφιλ & σε καθε μαρκα κυλινδρου ειναι προ-κομμενα στο 1/3.

εγω με το Α προφιλ εχω 3 τρυπες με νουμερα 1-2-3. ο αλλος εχει το Α2 προφιλ με 4 τρυπες 1-2-3-4 ή 3 τρυπες με νουμερα 2-1-3 και παει λεγοντας.

οποτε ο ap4s και αρκετοι κυλινδροι που εχουν προσωπικα προφιλ μοιρασμενα ειναι ολοι μεν διαφορετικου συνδιασμου κατα 2/3 αλλα στο 1/3 ειναι ομοιοι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...