Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια κανα νεο απο τα refund στη raynair εχουμε ? Εχω ζητησει refund απο πτηση που ακυρωθηκε λογο κορονοιου εδω και 5 μηνες και δεν εχω καμια απαντηση

Επεξ/σία από ioakim100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, *nenya* είπε

Τι να κάνουμε κυρ tornado, δουλεύουμε...κι αυτά τα 5 βράδια πάλι καλά να λέμε δλδ!

Οπότε ό,τι προλάβουμε! Και μετά άλλη φορά θα πρέπει να ξαναπάμε για τους άλλους 2 νομούς.

Αυτό που λες με τους τουρίστες πολύ το φοβάμαι...αλλά Σεπτέμβρη μήνα πόσος πανικός λες να γίνεται ακόμα;

ενταξει κυρια nenya αγαντα και τουλαχιστον δωστε τα ολα αυτες τις 5 μερες και οτι κατσει :D

hint:  οσο ανατολικα πηγαινεις, τοσο πιο χαλια ειναι....

Τωρα οντως Σεπτεμβρη δεν νομιζω να εχεις θεμα, απλα εχε υποψη σου οτι το ελαφονησι ειναι απο τα μερη που μαζευει παρα πολυ κοσμο σε σχεση με αλλες παραλιες.

Totalius, δεν νομιζω η κρητη να μασησει  απο τετοιες λεπτομεριες κορονοιων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Παιδια κανα νεο απο τα refund στη raynair εχουμε ? Εχω ζητησει refund απο πτηση που ακυρωθηκε λογο κορονοιου εδω και 5 μηνες και δεν εχω καμια απαντηση

Εγώ που πετούσα Απρίλιο με Ryan μου έβγαλαν voucher όπως και στους περισσότερους νομίζω , αν θυμάμαι καλα λέει ότι αν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δεν το χρησιμοποιησεις τότε γίνεται refund . 

 

Δεν το έψαξα παραπάνω μιας και όλο και κάπου θα χρειαστεί το voucher 

Επεξ/σία από Atallos1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεταξύ Φολεγάνδρου και Κύθνου τι θα προτείνατε; Με την κολλητή μου για χαλαρές διακοπές, σημαντικό οι ωραίες παραλίες άντε και ένα ποτάκι το βραδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, totem_lost είπε

Παιδιά μεταξύ Φολεγάνδρου και Κύθνου τι θα προτείνατε; Με την κολλητή μου για χαλαρές διακοπές, σημαντικό οι ωραίες παραλίες άντε και ένα ποτάκι το βραδάκι.

φολεγανδρο, αλλα ειναι και το ταξιδι με το πλοιο πιο κουραστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ioakim100 είπε

Παιδια κανα νεο απο τα refund στη raynair εχουμε ? Εχω ζητησει refund απο πτηση που ακυρωθηκε λογο κορονοιου εδω και 5 μηνες και δεν εχω καμια απαντηση

Για πτήση τέλος Απριλίου, μου στείλανε voucher και ζήτησα refund, το οποίο και έγινε πριν από 2 εβδομάδες περίπου, δηλαδή 2 μήνες μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα γνωριζει καποιος εαν χρειαζομαι καποιο εντυπο υγειας για τον κοροναιο?

 θελω να ταξιδεψω αεροπορικος στην Γερμανια και να γυρισω οδικος απο Αυστρια ,Ιταλια και Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MatthewDimis είπε

Καλησπερα γνωριζει καποιος εαν χρειαζομαι καποιο εντυπο υγειας για τον κοροναιο?

 θελω να ταξιδεψω αεροπορικος στην Γερμανια και να γυρισω οδικος απο Αυστρια ,Ιταλια και Ελλαδα

Δε χρειαζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djcat είπε

Δε χρειαζεσαι

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και κάτι ακόμα αν γνωρίζει κάποιος υπάρχει ακόμα καραντίνα μετά όταν γυρίσω η όταν φτάσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MatthewDimis είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και κάτι ακόμα αν γνωρίζει κάποιος υπάρχει ακόμα καραντίνα μετά όταν γυρίσω η όταν φτάσω; 

όχι, απλά παίζει να σου κάνουν τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω γνώμη. Διακοπές 5 μέρες Μάλτα τέλη Ιουλίου, μαζί με την σύντροφο ,τον αδελφό  και την κοπέλα του μου που θα έρθουν  από Τσεχία. 

Κλείσαμε εκεί γιατί αν ο αδελφός μου ερχόταν Ελλάδα θα ήθελαν οι γονείς μας να τον δουν και λόγω ηλικίας θέλουμε να το αποφύγουμε. (εννοείται πως με  την επιστροφή θα τους δω μετά από 14 μέρες)

Μάλτα τα κρούσματα μηδαμινά πλέον, και γενικά δεν έχουν κάποιο πρόβλημα. Έχουμε αγοράσει μάσκες Ν95 για το αεροπλάνο και για εκεί (όπου χρειαστεί,κλειστους χώρους κτλ), απολυμαντικά και φυσικά η αποφυγή συγχρωτισμού αυτονόητη. Νοικιάσαμε και αυτοκίνητο γι να μην χρειαστούμε ΜΜΜ εκεί.

Πως σας ακούγεται , είναι πολύ ριψοκίνδυνο? Η σκέψη 'ήταν ότι και σε νησί εδώ να πηγαίναμε πάνω κάτω τις ίδιες καταστάσεις θα έπρεπε να αποφύγουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 μερες μαλτα εισαι οριακα πολυ... σε κοβω να βαριεσαι συντομα, τεσπα μην περιμενεις πολυ εξαλλοσυνες...

δεν καταλαβα βεβαια ακριβως τι ρωτας, και ισως να μην σε βοηθησα :)

Στις 8/7/2020 στις 1:28 ΜΜ, *nenya* είπε

Τι να κάνουμε κυρ tornado, δουλεύουμε...κι αυτά τα 5 βράδια πάλι καλά να λέμε δλδ!

Οπότε ό,τι προλάβουμε! Και μετά άλλη φορά θα πρέπει να ξαναπάμε για τους άλλους 2 νομούς.

Αυτό που λες με τους τουρίστες πολύ το φοβάμαι...αλλά Σεπτέμβρη μήνα πόσος πανικός λες να γίνεται ακόμα;

βασικα εγω θα ειμαι εκει ολο τον αυγουστο 😂

και ηθελα να σου πω, αν δεν εχεις βγαλει εισιτηρια να σκεφτεις μια εναλλακτικη.

Επειδη θα ανεβω μετα τον δεκαπενταυγουστο μια πανω κατω καπακι, θα το κανω με rayanair, δες μηπως σε συμφερει για να γλυτωσεις χρονο.

Εγω το αποφασισα γιατι δεν αντεχω δυο μερες σε πλοια, θα ψιλοφρικαρω και επειδη βρηκα εισιτηρια με 20 ευρω λεω μια χαρα, το εισιτηριο στο πλοιο, εχει 37 ευρω και τρως 7 ωρες πικρα και ρομαντσο.

Θεσσαλονικη - Χανια εχει 40 ευρω το ατομο απευθειας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...