Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μείνει Κυλλήνη, σκαφιδια και στο grecotel και στο olympia village. Τικαρει όλα τα κουτάκια που θέλει ο φίλος εκτός από την τιμή. Κάποτε έδινα 250 τη βραδιά all inclusive. Φανταστική παραλία, πισίνες, φαΐ ποτό κλπ όλη μέρα, αλλά τώρα πια οι τιμές έχουν ξεφύγει. Επίσης κάτι πολύ σημαντικό αν και εμένα δε με χάλασε ότι αυτά δουλεύουν πολύ με γκρουπ ξένων. Άκουγα όλη την μέρα ρώσικα, πολωνικά, γερμανικά κλπ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ε 250€/μέρα ήταν τσάμπα όμως.

:trollface:

Προφανώς και όχι αλλά κατά τη γνώμη μου κοντά στο vfm για αυτά που προσέφερε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα μια ματιά γι' αυτά που ανέφερες, για Αύγουστο μιλάμε για 300€-400€/μέρα.

Πάντως από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι είσαι σχεδόν βασιλιάς σε κάτι τέτοιο, δεν ξέρω κατά πόσο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Απλά είναι για λίγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, fotini1 είπε

Κοίταξε και το ILIA PALMS της GRECOTEL ειναι φθηνότερο και είναι all inclusive. 

Ισχυει γιατι το κοιταγα και εγω καποια στιγμη αλλα απο οσο ξερω τα δωματια ειναι εξω απο την εγκατσταση του grecotel με τις πισινες κλπ. Στο grecotel βγαινεις απο το δωματιο και ειναι ολα στα ποδια σου, το αλλο θελει περπατημα ή και αμαξι αν εχεις παιδια και θελουν τα πραγματα τους. Ας με διορθωσει καποιος αν εχει αλλαξει κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/04/2024 at 23:00, sbou said:

Καλησπέρα σε όλους, 2 ερωτήσεις για ταξίδι στη Ρώμη.

1) Σχετικά με τις εισόδους σε Βατικανό και μουσεία, θεωρείτε ότι πρέπει οπωσδήποτε να κλείσω εισιτήρια προκαταβολικά ή με τον τρόπο που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω για πλανόδιους και "κράχτες" θα είναι εντάξει?

2)Τι πιθανότητες δίνετε να ταξιδέψει κάποιος για Ιταλία αεροπορικώς με ταυτότητα 20ετίας χειρόγραφη και να μην αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα? Παίζει το σενάριο?

Ευχαριστώ!

Να κλείσεις προκαταβολικά και όσο πιο νωρίς γίνεται, για Βατικανό ειδικά μπορεί και να μη βρεις αν δεν προνοήσεις. Για Κολοσσαίο, τουλάχιστον πριν 3 χρόνια που πήγα, όσοι περίμεναν χωρίς εισητήριο με την ελπίδα να βγάλουν, έβρισκαν αντί για ταμείο ένα QR code που τους έστελνε να τα πάρουν online (και φυσικά είχαν τελειώσει της ημέρας). Ακόμα και αν θες ξενάγηση, βρες και κλείσε απο πριν, δε θα χάσεις. Επιπλέον αισθάνεσαι και κάπως όταν προσπερνάς μια τεράστια ουρά και απλά μπαίνεις :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2024 στις 6:07 ΜΜ, @pnea1973 είπε

Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να πάω το Σάββατο 27/4 αυθημερόν στην Τήνο. 

Τα δρομολόγια που βρήκα είναι 4 ώρες περίπου. Ξέρει κανείς πότε αρχίζουν τα γρήγορα με τα jet; 

προτιμησε να κανεις 4 ωρες, βολταρεις μπορεις να παρεις και καφεδακι,
το γρηγορο αν εχει αερα, ειδικα καβο ντορο θα τα δεις ολα,
εγω που γενικα δεν ζαλιζομαι, δεν μπορουσα ουτε το κινητο να δω απο την ζαλαδα,,παρακαλουσα να φτασω, εννοειται πηρα αλλα εισητηρια και γυρισα με το αργο δεν καταλαβα τιποτα !
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ενδιαφερομαι να παω Τηνο τελος Μαίου. Επειδη υπαρχει προβλημα με τη ζαλη στη συζηγο και στην κορη μου, θεωρειται καλη εποχη για ταξιδι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για Κυκλαδες έχουμε κάποια πρόταση που να μην είναι τέρμα πιτσιρικαρία από κόσμο ούτε τέρμα οικογένειες?

Επεξ/σία από milos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ilia palms ειναι μέσα στην εγκατάσταση περπατάς λίγο για να πας στις τσουλίθρες. Δεν αξίζει η διαφορά μόνο για το περπάτημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2024 στις 2:16 ΜΜ, milos_ είπε

Για Κυκλαδες έχουμε κάποια πρόταση που να μην είναι τέρμα πιτσιρικαρία από κόσμο ούτε τέρμα οικογένειες?

Ήταν πολύ καλά στη Μήλο και τη Σίφνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους και Χριστος Ανεστη.  Χρονια πολλα.

Που λετε πηγα στο καταλλυμα σημερα που ειχα κλεισει μεσω booking. Μπαινω μεσα στον μπανιο και αρχισαν τα πλωτα. Το νερο να μην φευγει με τιποτα. 

Κρυο το δωματιο, με θερμανση μηδεν. 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2024 στις 4:00 ΜΜ, Helen P είπε

Ήταν πολύ καλά στη Μήλο και τη Σίφνο. 

Επειδή θα πάμε 2 άνδρες μην είναι ζευγαροφαση. 

Στις 5/5/2024 στις 5:19 ΜΜ, Liverpool89 είπε

Καλησπερα σε ολους και Χριστος Ανεστη.  Χρονια πολλα.

Που λετε πηγα στο καταλλυμα σημερα που ειχα κλεισει μεσω booking. Μπαινω μεσα στον μπανιο και αρχισαν τα πλωτα. Το νερο να μην φευγει με τιποτα. 

Κρυο το δωματιο, με θερμανση μηδεν. 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; 

Ξεκινάς με αρνητική κριτική και φωτογραφίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφτιαξε αμεσα. Αν και Πάσχα.  Αλλα εγω ηθελα να ξεκουραστω μαζι με την οικογενεια. Αλλα αναγκαστηκαμε να φυγουμε να παμε για εναν καφε μεχρι να το φτιαξουν και μετα χαλασε ολη η μερα μας, λογο κουρασης ταλαιπωριας. Ολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...