Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Ioannis1908 είπε

Tαινιάρα όπως και το Contratiempo απ΄τις καλύτερες στο είδος!

Και το hidden face. Γενικα οι Ισπανοι ειναι μετρ σε τετοιες ταινιες μυστηριου τους παραδεχομαι παντα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Avengers: Infinity War

8/10

Πολυ διασκεδαστικη, δυνατα εφε, γρηγοροι ρυθμοι. Να'στε καλα οσοι ειπατε να εχω δει το Ragnarok πρωτα! Ηταν ακριβως η σωστη σειρα θεασης.

Ο Hulk πραγματικα αδιαφορος οσον αφορα την πλοκη (οκ, το εμπεδωσαμε σε καμποσες σκηνες, ηταν φοβισμενος). Thor ωραιος και εκανε ο,τι μπορουσε οπως παντα. Αδυναμια μου μεγαλη ομως ο Doctor Strange, ο αγαπημενος μου Marvel hero (μετα τον Deadpool ομως ε!), ο οποιος εντυπωσιαζε σε καθε μαχη. Ο Iron Man μου φανηκε σχετικα υποτονικος. Η παρεα της Wakanda αδιάφορη imo. Η Scarlet Witch εξαιρετικη, εσωσε πολλους κωλους, και η ομαδα των guardians of the galaxy διασκεδαστικη οπως παντα, ειδικα στους διαλογους με τον Thor.

Οσον αφορα τον κυρ Θανο...ουτε ζεστη ουτε κρυο. Μαλλον τον περιμενα πιο τρομακτικο και επιβλητικο και οτι θα μας εδειχναν περισσοτερες σκηνες όπου θα χρησιμοποιουσε τα infinity stones. Επισης το τελος πολυ κοφτο. Θα περιμενα να δειξει κατι παραπανω οσον αφορα την νεα πραγματικοτητα. Μπας και περιμενουμε κανα σικουελ και γι'αυτο το εκλεισαν ετσι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Αδυναμια μου μεγαλη ομως ο Doctor Strange

Χαλαρα η καλυτερη super heroe movie κ φαντασου δεν τον γουσταρα καν στα κομικ

μπορω να πω οτι περασα καλυτερα με το ready player one απο οτι με το infinity war ενω περιμενα το αντιθετο

εν τω μεταξυ κοψανε ολες τις φιλοσοφικες αναζητησεις του θανου που ηταν το καλυτερο κομματι στα κομιξ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, what_if said:

Χαλαρα η καλυτερη super heroe movie κ φαντασου δεν τον γουσταρα καν στα κομικ

μπορω να πω οτι περασα καλυτερα με το ready player one απο οτι με το infinity war ενω περιμενα το αντιθετο

εν τω μεταξυ κοψανε ολες τις φιλοσοφικες αναζητησεις του θανου που ηταν το καλυτερο κομματι στα κομιξ

Τις κοψανε; Ααα γι'αυτο ενοιωθα σαν κατι να μου λειπει. Επρεπε να τον 'ντυσουν' με περισσοτερο background και αναλυση αποψεων.

Παντως και με το Ready Player One & με το Infinity War διασκεδασα. Ξαναβλεπονται ανετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, what_if είπε

Χαλαρα η καλυτερη super heroe movie κ φαντασου δεν τον γουσταρα καν στα κομικ

μπορω να πω οτι περασα καλυτερα με το ready player one απο οτι με το infinity war ενω περιμενα το αντιθετο

εν τω μεταξυ κοψανε ολες τις φιλοσοφικες αναζητησεις του θανου που ηταν το καλυτερο κομματι στα κομιξ

καλα οχι και καλυτερη, μη τρελαθουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, *nenya* είπε

Avengers: Infinity War

8/10

Πολυ διασκεδαστικη, δυνατα εφε, γρηγοροι ρυθμοι. Να'στε καλα οσοι ειπατε να εχω δει το Ragnarok πρωτα! Ηταν ακριβως η σωστη σειρα θεασης.

Ο Hulk πραγματικα αδιαφορος οσον αφορα την πλοκη (οκ, το εμπεδωσαμε σε καμποσες σκηνες, ηταν φοβισμενος). Thor ωραιος και εκανε ο,τι μπορουσε οπως παντα. Αδυναμια μου μεγαλη ομως ο Doctor Strange, ο αγαπημενος μου Marvel hero (μετα τον Deadpool ομως ε!), ο οποιος εντυπωσιαζε σε καθε μαχη. Ο Iron Man μου φανηκε σχετικα υποτονικος. Η παρεα της Wakanda αδιάφορη imo. Η Scarlet Witch εξαιρετικη, εσωσε πολλους κωλους, και η ομαδα των guardians of the galaxy διασκεδαστικη οπως παντα, ειδικα στους διαλογους με τον Thor.

Οσον αφορα τον κυρ Θανο...ουτε ζεστη ουτε κρυο. Μαλλον τον περιμενα πιο τρομακτικο και επιβλητικο και οτι θα μας εδειχναν περισσοτερες σκηνες όπου θα χρησιμοποιουσε τα infinity stones. Επισης το τελος πολυ κοφτο. Θα περιμενα να δειξει κατι παραπανω οσον αφορα την νεα πραγματικοτητα. Μπας και περιμενουμε κανα σικουελ και γι'αυτο το εκλεισαν ετσι;

Μια παρατήρηση φίλε μου....ο Χαλκ δεν φοβόταν τον Θάνος απλά δεν ήθελε να βοηθήσει διότι ένιωθε ότι ο Μπάνερ τον χρησιμοποιεί. Μην ξεχνάμε ότι 2 χρόνια είχε τον έλεγχο και τώρα του κακοφαίνεται που δεν είναι αυτό στο τιμόνι. Και εμένα με πείραξε αρκετά που αφαίρεσαν πτυχές του χαρακτήρα του Θάνος.....δεν λέω να υπήρχε και η Lady Death (ή να την φανταζόταν) αλλά άφησε ρε φίλε λίγο από τη τρέλα του στη ταινία και μην πας να τα δικαιολογήσεις όλα, ιδεολογικά.

Υ.Γ. Αν δείτε το Blueray με τα έξτρα το λένε τα αδέρφια Ρουσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Avengers: Infinity War

 

Aπο τις καλυτερες ταινιες στην κατηγορια της κανει ολα οσα  πρεπει και υποσχεται στον υπερθετικο βαθμο .

Καταιγιστικη δραση ,πληθωρα οπτικων και ηχητικων εφε ,τεραστιο budget ,παρελαση απο σουπερ ηρωες με προεξεχοντα οπως ηταν αναμενομενο τον υπερτατο και πανμεγιστο Τhor  που ειναι ο αγαπημενος μου και ενα story αξιοπρεπες .

Αν την δεις μαλιστα και στην  ποιοτητα που της αρμοζει και οχι για ημιτυφλους δεν γινεται να μην σου πεσει το σαγονι με την δουλεια που εχουν κανει .

 

8,5/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Avengers: Infinity War

Aπο τις καλυτερες ταινιες στην κατηγορια της κανει ολα πρεπει και υποσχεται στον υπερθετικο βαθμο .

Καταιγιστικη δραση ,πληθωρα οπτικων και ηχητικων εφε ,τεραστιο budget ,παρελαση απο σουπερ ηρωες με προεξεχοντα οπως ηταν αναμενομενο τον υπερτατο και πανμεγιστο Τhor  που ειναι ο αγαπημενος μου και ενα story αξιοπρεπες .

Αν την δεις μαλιστα και στην  ποιοτητα που της αρμοζει και οχι για ημιτυφλους δεν γινεται να μην σου πεσει το σαγονι με την δουλεια που εχουν κανει .

8,5/10

Συμφωνω αμα δεν την δεις σε 4κ καλυτερα να δεις κωνσταντινου και ελενης για 420η φορα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, what_if είπε

δλδ αν την δεις 1080p βλεπεις αλλη ταινια;

μερικοι θεοποιειτε τα μεσα κ χανετε την ουσια

Ναι , για την ακριβεια δεν βλεπεις αλλη ταινια ,αλλα βλεπεις κλασμα αυτης.

Ειδικα για τετοιου ειδους εργα   αυτη ειναι η ουσια η εικονα .Τα εχουμε ξανακουσει ολα αυτα και απο την μεταβαση απο vhs se dvd  se 720p se 1080 κ.ο.κ. Πλεον δεν μπορεις καν να δεις ποιοτητα dvd τυφλωνεσαι  ,ελπιζω να το επιασες .Αλλιως ας την δουμε και σε 360p  αφου δεν ειναι εκει η ουσια .

Η ουσια ειναι πως μιλαμε για ενα μεσο που κυριαρχει η εικονα και ο ηχος και ειδικα για τετοια blockbusters   ειναι το Α και το Ω .Αρα την ουσια την χανεις εσυ .

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ναι , για την ακριβεια δεν βλεπεις αλλη ταινια ,αλλα βλεπεις κλασμα αυτης.

Ειδικα για τετοιου ειδους εργα   αυτη ειναι η ουσια η εικονα .Τα εχουμε ξανακουσει ολα αυτα και απο την μεταβαση απο vhs se dvd  se 720p se 1080 κ.ο.κ. Πλεον δεν μπορεις καν να δεις ποιοτητα dvd τυφλωνεσαι  ,ελπιζω να το επιασες .Αλλιως ας την δουμε και σε 360p  αφου δεν ειναι εκει η ουσια .

Η ουσια ειναι πως μιλαμε για ενα μεσο που κυριαρχει η εικονα και ο ηχος και ειδικα για τετοια blockbusters   ειναι το Α και το Ω .Αρα την ουσια την χανεις εσυ .

προφανως εχουμε τελειως διαφορετικες προτεραιοτητες ,πριν το 4κ δεν εβλεπες ταινιες ησουν τυφλος δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, what_if είπε

προφανως εχουμε τελειως διαφορετικες προτεραιοτητες ,πριν το 4κ δεν εβλεπες ταινιες ησουν τυφλος δλδ

Τσαμπα μιλαμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, what_if είπε

δλδ αν την δεις 1080p βλεπεις αλλη ταινια;

μερικοι θεοποιειτε τα μεσα κ χανετε την ουσια

Γενικά εγώ που την είδα στα 35mb bitrate και ας ήταν 1080 δεν έχει καμία διαφορά από ένα 4k στα 4mb bitrate. Τώρα ναι αν συγκρίνουμε με HD rip η web η 720p τον 4gb σίγουρα χάνει αρκετά σε μεγάλες οθόνες. Είχα καλύτερη εικόνα και από cinema μιας και εκεί κάθε φορά σιχτιριζω που πήγα από τα βλαμμένα που μιλάνε και την κακή ποιότητα που έχει στο cosmos. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, what_if είπε

προφανως εχουμε τελειως διαφορετικες προτεραιοτητες ,πριν το 4κ δεν εβλεπες ταινιες ησουν τυφλος δλδ

Αν συνηθισεις στο 1080 δεν πας πισω, ετσι και με το 4κ κτλ κτλ.

Αλλιως θα ημασταν ολοι ακομα με αλογα και dial up

 

In the other news, ειδα χτες το The vanishing of sidney hall το οποιο πιστευω αδικειται απο το 6.8 που εχει

Εχει τρομερη σκηνοθεσια, φωτογραφια και γενικα ληψεις. Και φυσικα το σεναριο ειναι πολυ καλογραμμενο και σε κραταει παρα πολυ.

Του εβαλα 7.5.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...