Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρις να εχω δει Guardians of the Galaxy 2, Thor: Ragnarok και Black Panther, θα καταφερω να δω το Avengers: Infinity War; (Ή πρεπει να εχω δει οπωσδήποτε τις ταινιες που ανεφερα για να βγαζω νοημα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Χωρις να εχω δει Guardians of the Galaxy 2, Thor: Ragnarok και Black Panther, θα καταφερω να δω το Avengers: Infinity War; (Ή πρεπει να εχω δει οπωσδήποτε τις ταινιες που ανεφερα για να βγαζω νοημα;)

καλο θα ηταν να τις δεις, και οι 3 ειναι συνδεμενες με την ταινια και θα χασεις αρκετα απο την εξελιξη, ιδιαιτερα στο τελος και στην αρχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Χωρις να εχω δει Guardians of the Galaxy 2, Thor: Ragnarok και Black Panther, θα καταφερω να δω το Avengers: Infinity War; (Ή πρεπει να εχω δει οπωσδήποτε τις ταινιες που ανεφερα για να βγαζω νοημα;)

Σιγουρα, οσον αφορα τη πλοκη θα τα πιασεις ολα. Ξερουν τι κανουν αυτοι εκει στη Μαρβελ, δεν αφηνουν κανενα στην απεξω.

American Honey (2016)American Honey Poster

Αρκετα ενδιαφερουσα ταινια. Ειπα να την δω λογω των ομοιοτητων στους χαρακτηρες και στον κοσμο που εξερευνουσε, με την αγαπημενη μου ταινια απο περσυ το The Florida Project.

Δεν πιστευω οτι πλησιαζει στο ιδιο καλλιτεχνικο επιπεδο με την ταινια αυτη, διοτι οι ερμηνεια της πρωταγωνιστριας μας ηταν μετρια, πολλες φορες δεν κατανοουσες τα κινητρα καθε χαρακτηρα. Και το κυριο σφαλμα ηταν η υπερβολικα μεγαλη διαρκεια, οπου θα μπορουσε ευκολα να αποφευχθει με το κοψιμο καμποσων ασκοπων σκηνων μεσα στο βαν της ομαδας. Παρ'ολα αυτα ηταν μια ομορφη αποτυπωση μιας αμερικανικης κοινωνιας οπου ειχα δει μονο κανα δυο φορες ακομα στη μεγαλη οθονη.

6/10

Love and Friendship (2016)Αγάπη και φιλία Poster

Απιστευτο εργακι. Μπηκα στη ταινια αυτη εχοντας πολλες επιφυλαξεις καθως συνηθως απεχθανομαι αυτο το ειδος των βρετανικων ταινιων ''βικτωριανης εποχης''. 

Αλλα οι γρηγοροι, πανεξυπνοι και πολλες φορες κωμικοτατοι διαλογοι και χαρακτηρες που απαρτιζουν την ταινια αυτη με εκανε να αλλαξω πληρως γνωμη για το ειδος.

Βλεποντας την Kate Beckinsale να ερμηνευει Jane Austen, πραγματικα μαγευτηκα, η τυπισσα ειναι απλα εξαιρετικη για αυτο το ειδος χαρακτηρων, και ο ρολος της θα μπορουσε ευκολα να κουβαλησει ολοκληρη την ταινια για εμενα αλλα εχουμε ενα εξαιρετικο καστ να τη συνοδευει.

9/10 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, *nenya* είπε

Χωρις να εχω δει Guardians of the Galaxy 2, Thor: Ragnarok και Black Panther, θα καταφερω να δω το Avengers: Infinity War; (Ή πρεπει να εχω δει οπωσδήποτε τις ταινιες που ανεφερα για να βγαζω νοημα;)

κυριως το thor δες.

γιατι απο κει που τελειωνει το θορ, ξεκιναει το αβεντζερς

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, *nenya* είπε

Χωρις να εχω δει Guardians of the Galaxy 2, Thor: Ragnarok και Black Panther, θα καταφερω να δω το Avengers: Infinity War; (Ή πρεπει να εχω δει οπωσδήποτε τις ταινιες που ανεφερα για να βγαζω νοημα;)

 

38 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

κυριως το thor δες.

γιατι απο κει που τελειωνει το θορ, ξεκιναει το αβεντζερς

Κατά κύριο λόγο αυτό. Τo guardians και το black panther μπορείς να κάνεις την κουτσουκέλα και να τα αποφύγεις αλλά προσωπικά δεν θα το πρότεινα. Σίγουρα θα σου ξεφύγουν πράγματα αποφεύγοντας τα μιας και έχει arcs το infinity war που εστιάζουν σε αυτούς τους ήρωες οπότε καλύτερα να τα δεις και αυτά. Αλλά ναι, το Thror Ragnarok είναι προϋπόθεση για να ξέρεις τι βλέπεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Black Panther θέλω να το αποφύγω οπωσδήποτε [ούτε το trailer του δεν αντέχω να δω], γι'αυτό κυρίως είπα να ρωτήσω. Οκ, θα δω το Thor πρώτα και μετά Avengers. thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ειδα χτες και παρολο που τα εχω δει ολα(αλλα με μηδενικο ενθουσιασμο μιας και δεν ειμαι fan) και δεν θυμομουν τιποτα απο αυτα, ξαφνιαστηκα με την πρωτη σκηνη αλλα οκ μετα σε βοηθαει να μπεις στο νοημα σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Το Black Panther θέλω να το αποφύγω οπωσδήποτε [ούτε το trailer του δεν αντέχω να δω], γι'αυτό κυρίως είπα να ρωτήσω. Οκ, θα δω το Thor πρώτα και μετά Avengers. thanks!

Κακως! 😃 Το Black Panther θεωρειται απο τα καλα της "σειρας" . Παντως ,ναι, δες τουλαχιστον το Thor γιατι εκει που τελειωνει , αρχιζει το IW . 

ΥΓ. Ειχα βαλει την γυναικα να τα δει ολα , για να ξερει τι γινεται στο IW, τα πλακωσαμε σε ενα μηνα  μεσα ολα, και τελικα με το που αρχιζουμε εχτες το IW μου λεει : " Πως βρεθηκαν εδω αυτοι??" . Απο αυριο ξανα μανα απο την αρχη ολα ! 

Επεξ/σία από dfokas21
ΥΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dfokas21 είπε

Το Black Panther θεωρειται απο τα καλα της "σειρας"

Διαφωνώ, θεωρώ την ταινία σίγουρα από τις αδύναμες της "σειράς" αν όχι την πιο αδύναμη. Επίσης είναι σίγουρα η περισσότερο εκνευριστική με την πιεσμένη ηθοποιία και την επιτηδευμένη αργή ομιλία. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι μέρος της σειράς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Avengers: Infinity War

avengers.png

https://www.imdb.com/title/tt4154756/?ref_=nv_sr_1

Σιγουρα η καλυτερη ταινια της Marvel. Τα ειχε ολα. Εξαιρετικα εφε πολυ δραση διαλογους με αρκετο γελιο και συγκινηση. Ο κακος ισως οχι και τοσο κακος after all και οι καλοι κλασικα προσπαθουν να σωσουν τον κοσμο. Εχει μεσα τους παντες εκτος ant man. Ο καθενας εχει τις στιγμες του τις ατακες του. Την προηγουμενη βδομαδα ειδα το ragnarok οποτε ημουν ετοιμος για το επος. Δεν εχω δει civil war/black panther οποτε ειχα καποια κενα ποιοι πλακωθηκαν και τι τεχνολογια ειχαν οι Wakanda. Κατεβηκε αρχειο 35mb bitrate η εικονα ηταν εξαιρετικη οπως και ο ηχος με καλο ηχοσυστημα. Overall οι 2.25 ωρες μου φανηκαν λιγες ηθελα και αλλο δεν βαρεθηκα σε καποια σκηνη και το τελος επιτελους οχι happy end οπως παντα στις marvelotainies. Αναμενουμε την captain marvel να δουμε τι ρολο βαραει και αυτη. 9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, *nenya* είπε

Το Black Panther θέλω να το αποφύγω οπωσδήποτε [ούτε το trailer του δεν αντέχω να δω], γι'αυτό κυρίως είπα να ρωτήσω. Οκ, θα δω το Thor πρώτα και μετά Avengers. thanks!

Αυτής τις άποψης ήμουν και εγώ... μου φαινόταν κάπως από το τρέιλερ αλλά όταν τελικά την είδα υπό πίεση και γκρίνια (χαχα οποίος κατάλαβε κατάλαβε) δεν ήταν τόσο άσχημη ίσα ίσα μπορώ να πω  ότι μου άρεσε εξίσου όπως σχεδόν όλες η marvel ταινίες .... εξαιρούνται όλα τα Thor όπως και the guardians of the galaxy  τα θεωρώ πολύ σούπερ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Coco

r_coco_header_poststreet_fe6e0d4c.jpeg?r

Αριστουργημα.Η pixar μας εχει συνηθίσει χρονια τωρα σε τοσο ποιοτικες ταινιες. Πανεμορφο art στον αλλο κοσμο απλετα συναισθηματα και το τελευταιο 10 λεπτο η συγκινηση επιασε κοκκινο. Το ειδα μεταγλωτισμενο εγινε αψογη δουλεια και στα τραδουδια και παντου. 10/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Coco

r_coco_header_poststreet_fe6e0d4c.jpeg?r

Αριστουργημα.Η pixar μας εχει συνηθίσει χρονια τωρα σε τοσο ποιοτικες ταινιες. Πανεμορφο art στον αλλο κοσμο απλετα συναισθηματα και το τελευταιο 10 λεπτο η συγκινηση επιασε κοκκινο. Το ειδα μεταγλωτισμενο εγινε αψογη δουλεια και στα τραδουδια και παντου. 10/10

Σε DVDRip το είδες;;;;; Αξίζει . Έχει καλή εικόνα;;;;;

https://www.imdb.com/title/tt0328107/

Είδα πριν το παραπάνω για άλλη μία φορά.Φοβερή περιπέτεια με απίστευτη πλοκή και διακυμάνσεις.Από τις καλύτερες περιπέτειες του Ντένζελ Γουάσινγκτον

8,5/10 από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Σε DVDRip το είδες;;;;; Αξίζει . Έχει καλή εικόνα;;;;;

https://www.imdb.com/title/tt0328107/

Είδα πριν το παραπάνω για άλλη μία φορά.Φοβερή περιπέτεια με απίστευτη πλοκή και διακυμάνσεις.Από τις καλύτερες περιπέτειες του Ντένζελ Γουάσινγκτον

8,5/10 από μένα.

Όχι ρε συ τι DVD rip. Απο OTE TV το είχε πρεμιέρα πριν λίγες μέρες το έβαλε στο on demand αμέσως εξαιρετική ποιότητα και ήχο σε 55αρα. Dvd rip έχω να δω από το 2006 πως σου ήρθε? 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...