Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Λογικά πρέπει να το λύσανε το πρόβλημα με τους servers στην Ms γιατί πριν λίγο που άνοιξα την κονσόλα δεν μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Το πρώτο πράγμα που έκανα βέβαια ήταν να κάνω unroll το insider preview  system update και να γυρίσω στο κλασικό σταθερό system update για να μην έχω πάλι τα ίδια σκηνικά.

Σας προτείνω να κάνετε ακριβώς το ίδιο.

Αααααα ρε Ms με τα προβλήματα που δημιουργείς στο κόσμο σου με τις υπηρεσίες σου.

Αρχικα να σου πω ότι δοκίμασα 3 διαφορετικά φλασακια και εννοείτε σε όλα έκανε ακριβώς το ίδιο.

Αυτό δεν νομίζω να ειναι κόλλημα στο δικό μου ίντερνετ αλλά στης Microsoft και τους servers που ειναι υπεύθυνοι για τα insider προγράμματα.

Να δω τι θα κάνει στα άτομα που θα της στείλουν πίσω τις κονσόλες τους γιατί στην ουσία κολλήσανε και δεν μπορούν να ξαναμπούν στο ίντερνετ.

Ρε φίλε ... Έχεις μπει στο πρόγραμμα των insider για να το παίζεις cool ενώ υπάρχει η stable έκδοση.

Δεν σου φταίει η Microsoft ...

Και εγώ την κράζω .... Αλλά εδώ είναι κλασσική περίπτωση που κράζεις τον χρήστη

Επεξ/σία από dskoul
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά όμως πόσο χρονών είσαι?

 

Όχι δεν έχω μπει καθόλου για να το παίζω cool όπως λες. Πόσο παιδιάστικο συμπέρασμα ειναι αυτό.

Εγώ προσωπικά μπήκα στο πρόγραμμα insider μετά από προτροπή της ίδιας της Microsoft μετά από πρόβλημα που είχα με τη κονσόλα και συνεχίζει και υπάρχει το πρόβλημα και μου είπανε στη Microsoft να μπω στο insider για να κάνω αναφορά σχετικά με αυτό το πρόβλημα που εχω ώστε να έχουν περισσότερες πληροφορίες στο higher support team της Microsoft για να το λύσουν κάτι που δεν έχει γίνει ακόμα.

 

Καλό ειναι λοιπόν όταν δεν ξέρεις κάτι να μην λες κάτι που απλά δεν ισχύει.

Και όχι μόνο αυτό ειρωνεύεσαι κιόλας.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πραγματικά όμως πόσο χρονών είσαι?

Όχι δεν έχω μπει καθόλου για να το παίζω cool όπως λες. Πόσο παιδιάστικο συμπέρασμα ειναι αυτό.

Εγώ προσωπικά μπήκα στο πρόγραμμα insider μετά από προτροπή της ίδιας της Microsoft μετά από πρόβλημα που είχα με τη κονσόλα και συνεχίζει και υπάρχει το πρόβλημα και μου είπανε στη Microsoft να μπω στο insider για να κάνω αναφορά σχετικά με αυτό το πρόβλημα που εχω ώστε να έχουν περισσότερες πληροφορίες στο higher support team της Microsoft για να το λύσουν κάτι που δεν έχει γίνει ακόμα.

Καλό ειναι λοιπόν όταν δεν ξέρεις κάτι να μην λες κάτι που απλά δεν ισχύει.

Και όχι μόνο αυτό ειρωνεύεσαι κιόλας.

Γρηγόρη, μακριά από insider programs κλπ.

Από την στιγμή που μπαίνεις σε beta updates, παίρνεις τα ρίσκα σου.

Μείνε στο σταθερό firmware της κονσόλας να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Γρηγόρη, μακριά από insider programs κλπ.

Από την στιγμή που μπαίνεις σε beta updates, παίρνεις τα ρίσκα σου.

Μείνε στο σταθερό firmware της κονσόλας να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.....

Ναι όντως ισχύει αυτό που λες απόλυτα.

Αλλά ξανά λέω εγώ μπήκα στο insider μόνο μετά από προτροπή της ίδιας της Microsoft και ανάφερα και για πιο λόγο μου είπαν να μπω στο insider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ναι όντως ισχύει αυτό που λες απόλυτα.

Αλλά ξανά λέω εγώ μπήκα στο insider μόνο μετά από προτροπή της ίδιας της Microsoft και ανάφερα και για πιο λόγο μου είπαν να μπω στο insider.

Ναι αλλα η τελικη επιλογη ειναι παντα δικη σου. Η προτροπη μενει προτροπη εκτος και αν συμφωνησεις, που το εκανες με αποτελεσμα να γινεις αποδεκτης ολων αυτων των θεματων που αναφερεις κατα καιρους. Αν δεν επιθυμεις αλλο πια να ρισκαρεις γυρνα στο stable firmware και ξενοιαζεις.

Οπως το γραφεις παραπανω μου δινεις την εντυπωση πως σου εβαλαν το πιστολι στον κροταφο για να μπεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή μάλλον καταλάβατε λάθος.

Δεν μου πρότειναν τώρα να μπω στο πρόγραμμα insider αλλά μήνες πριν.

Και ναι εμμέσως μου έβαλαν το πιστόλι στο κρόταφο, όταν σου λένε για μπορέσουμε να σου λύσουμε το πρόβλημα πρέπει να μπεις στο πρόγραμμα insider για να έχουμε περισσότερες πληροφορίες για το πρόβλημα ώστε να το λύσουμε.

Κάτι που μέχρι και σήμερα δεν έχουν κάνει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια πληροφορια για το εν λογω προβλημα?

Τεσπα, αν τελικα ειναι οπως τα λες και δεν υπηρξε ποτε λυση στο θεμα σου (και ουτε καταλαβαινεις πως θα υπαρξει στο μελλον), παρατα το insider και βρες την υγεια σου. Προταση κανω ε, οτι υες κανεις στην τελικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι με τα Looking For Group ειναι και ότι δεν δουλεύουν σωστά όταν έχεις σαν region English(Greek)

Τουλάχιστον στο δικό μου profile.

Και μάλλον αυτό θα κάνω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, κάνω hotspot το κινητό μου και συνδέω το χβοχ. Βάζω να παίξω fifa 20 online και το latency είναι 160 ms και παραπάνω πολλές φορές. Πρέπει να κάνω κάτι για να μπορέσω να παίξω, κάποια ρύθμιση? Η sim είναι cosmote και το κινητό xiaomi redmi note 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα περιμένεις να παίξεις παιχνίδι online και ένα παιχνίδι σαν το fifa20 που έχει απαιτήσεις από το ίντερνετ γενικότερα πόσο μάλλον μέσω του κινητού σου?

Δεν νομίζω να καταφέρεις να παίξεις χωρίς προβλήματα και τεράστια lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ξέρω ρώτησα, υπάρχει γραμμή από διπλανό σπίτι ούτε 2 mbps δεν πιάνει αλλά κάποιες φορές μέσω wifi μπορώ να παίξω online. Θεώρησα λοιπόν οτι με το δίκτυο 4g του κινητού μου που έχει πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα θα μπορούσα να παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

Κάνε ένα hot spot το κινητό και σύνδεσε ασύρματα τη κονσόλα σε αυτό το hot spot που έφτιαξες στο κινητό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση για το θέμα μου σας έχω ζαλίσει ξέρω,επειδή θεωρώ ότι είναι ο δίσκος επειδή ακούω ένα κράκ κρακ όταν ανοίγει,κάνει οποιοσδήποτε 2.5 ιντσών δίσκος για το xbox;η θέλει κάτι συγκεκριμένο...λέω να κάνω σήμερα χειρουργείο να τον δοκιμάσω και αν είναι χαλασμένος να παραγγείλω νέο αλλά θέλω να γνωρίζω αν είναι συμβατοί όλοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...